Νέα

Ήρθε η ώρα του Game of Thrones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jimminy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 123K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Σήμερα, Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012, η νέα σειρά της HBO, Game of Thrones, που έχει καθηλώσει εκατομμύρια θεατές σε όλο τον κόσμο και έχει βραβευθεί με 2 Emmy Awards και πρόσφατα με Χρυσή Σφαίρα (Πίτερ Ντικλαντζ, Χρυσή Σφαίρα Β’ Ανδρικού ρόλου), έρχεται αποκλειστικά στο Novacinema1 & HD!

Tο πρώτο επεισόδιο, θα προβληθεί σήμερα, αμέσως μετά την πρεμιέρα των 22:00.

Πάρτε μια γεύση...


 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σήμερα, Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012, η νέα σειρά της HBO, Game of Thrones, που έχει καθηλώσει εκατομμύρια θεατές σε όλο τον κόσμο και έχει βραβευθεί με 2 Emmy Awards και πρόσφατα με Χρυσή Σφαίρα (Πίτερ Ντικλαντζ, Χρυσή Σφαίρα Β’ Ανδρικού ρόλου), έρχεται αποκλειστικά στο Novacinema1 & HD!

Tο πρώτο επεισόδιο, θα προβληθεί σήμερα, αμέσως μετά την πρεμιέρα των 22:00.

Πάρτε μια γεύση...


:bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
θα κόψω το μεσημεριανό φαγητό και το φρούτο από το βραδυνό να βάλω νόβα.
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.490
Κριτικές
20
Like
210
Πόντοι
2.995
Σήμερα, Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012, η νέα σειρά της HBO, Game of Thrones, που έχει καθηλώσει εκατομμύρια θεατές σε όλο τον κόσμο και έχει βραβευθεί με 2 Emmy Awards και πρόσφατα με Χρυσή Σφαίρα (Πίτερ Ντικλαντζ, Χρυσή Σφαίρα Β’ Ανδρικού ρόλου), έρχεται αποκλειστικά στο Novacinema1 & HD!

Tο πρώτο επεισόδιο, θα προβληθεί σήμερα, αμέσως μετά την πρεμιέρα των 22:00.

Πάρτε μια γεύση...


Παίρνεις ποσοστά από την Νόβα τύπε;
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.622
Κριτικές
69
Like
531
Πόντοι
7.125
(Η αλήθεια είναι οτι γαματε όλα τα thread ανεξαιρέτως! Κανονικά οι mods επρεπε να ήταν πιο αυστηροι, τα σπαμ να σβηνονται, και το μέλος που σμαμαρει συνεχεια να γίνεται baned ...αλλα δε θα το λυσουμε εδω αυτο)

Το Game of Thrones (κατα τη γνωμη μου) είναι η καλύτερη σειρα φαντασιας που εχει γυριστεί, γιατι στηρίζεται σε ένα παρα πολυ καλο βιβλιο. Το μυστικό της επιτυχίας της είναι η πλοκη της, και η παράλληλη αναπτυξη των χαρακτηρων της αλυσιδωτα...
Πολυ καλη παραγωγη, για αλλη μια φορα οι Αμερικανοι δείχνουν πως ξερουν να γυρίζουν σειρές.

Εχω δει την season 1...φοβερη, με ανατροπες, εχει τα παντα! Πολύ καλές οι ερμηνείες.
(πρόσφατα αυτός που κανει τον Tyrion Lannister - ο νανος - βραβευτηκε με χρυση σφαίρα για την ερμηνεία του)

Η σειρα προσπαθει να ακολουθήσει πιστα το βιβλιο και τα καταφέρνει.
Το βιβλιο - τα βιβλία μάλλον - είναι πολλά, και σας τα συστήνω να τα διαβάσετε (εγω τα έχω αρχίσει)
Στην Ελλάδα έχουν κυκλοφορήσει μέχρι και ο Α τόμος του 5ου βιβλιου (συνολικά θα είναι 7 νομίζω!)

Ενα μπαραβο στον jimminy για το θεμα που άνοιξε...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
απλα τα σπαει.... :rockon:
 
OP
OP
jimminy

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
(Η αλήθεια είναι οτι γαματε όλα τα thread ανεξαιρέτως! Κανονικά οι mods επρεπε να ήταν πιο αυστηροι, τα σπαμ να σβηνονται, και το μέλος που σμαμαρει συνεχεια να γίνεται baned ...αλλα δε θα το λυσουμε εδω αυτο)

Το Game of Thrones (κατα τη γνωμη μου) είναι η καλύτερη σειρα φαντασιας που εχει γυριστεί, γιατι στηρίζεται σε ένα παρα πολυ καλο βιβλιο. Το μυστικό της επιτυχίας της είναι η πλοκη της, και η παράλληλη αναπτυξη των χαρακτηρων της αλυσιδωτα...
Πολυ καλη παραγωγη, για αλλη μια φορα οι Αμερικανοι δείχνουν πως ξερουν να γυρίζουν σειρές.

Εχω δει την season 1...φοβερη, με ανατροπες, εχει τα παντα! Πολύ καλές οι ερμηνείες.
(πρόσφατα αυτός που κανει τον Tyrion Lannister - ο νανος - βραβευτηκε με χρυση σφαίρα για την ερμηνεία του)

Η σειρα προσπαθει να ακολουθήσει πιστα το βιβλιο και τα καταφέρνει.
Το βιβλιο - τα βιβλία μάλλον - είναι πολλά, και σας τα συστήνω να τα διαβάσετε (εγω τα έχω αρχίσει)
Στην Ελλάδα έχουν κυκλοφορήσει μέχρι και ο Α τόμος του 5ου βιβλιου (συνολικά θα είναι 7 νομίζω!)

Ενα μπαραβο στον jimminy για το θεμα που άνοιξε...

οχι φιλε αστους, ειμαι συνδεσμος της νοβα στο μπου.κομ χαχαχαχαχαχα

Εχω κατεβασει ολες τις σειρες που εχουν βγει και περιμενω πως και πως την επομενη..
Αχ αυτο το ξανθο μουνακι η dayneiries μας εχει παρει τα μυαλαααααααααααααααα
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
377
Like
10
Πόντοι
1
  Αρκετα καλη σειρα,με καλο cast,ακριβη παραγωγη και καλο σεναριο. Νομιζω προς Πασχα θα βγει και η δευτερη σεζον.
 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.743
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775
μια ερωτηση μονο, εγω εχω κατεβασει τη πρωτη σαιζον. υπαρχει και δευτερη? νομιζω εχω κατεβασει 10 ή 12 επεισοδια. υπαρχει αλλο υλικο?
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.490
Κριτικές
20
Like
210
Πόντοι
2.995
μια ερωτηση μονο, εγω εχω κατεβασει τη πρωτη σαιζον. υπαρχει και δευτερη? νομιζω εχω κατεβασει 10 ή 12 επεισοδια. υπαρχει αλλο υλικο?

1η Απριλίου θα αρχίσει η 2η σαιζόν!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.251
Κριτικές
3
Like
6.831
Πόντοι
1.486
(Η αλήθεια είναι οτι γαματε όλα τα thread ανεξαιρέτως! Κανονικά οι mods επρεπε να ήταν πιο αυστηροι, τα σπαμ να σβηνονται, και το μέλος που σμαμαρει συνεχεια να γίνεται baned ...αλλα δε θα το λυσουμε εδω αυτο)

Το Game of Thrones (κατα τη γνωμη μου) είναι η καλύτερη σειρα φαντασιας που εχει γυριστεί, γιατι στηρίζεται σε ένα παρα πολυ καλο βιβλιο. Το μυστικό της επιτυχίας της είναι η πλοκη της, και η παράλληλη αναπτυξη των χαρακτηρων της αλυσιδωτα...
Πολυ καλη παραγωγη, για αλλη μια φορα οι Αμερικανοι δείχνουν πως ξερουν να γυρίζουν σειρές.

Εχω δει την season 1...φοβερη, με ανατροπες, εχει τα παντα! Πολύ καλές οι ερμηνείες.
(πρόσφατα αυτός που κανει τον Tyrion Lannister - ο νανος - βραβευτηκε με χρυση σφαίρα για την ερμηνεία του)

Η σειρα προσπαθει να ακολουθήσει πιστα το βιβλιο και τα καταφέρνει.
Το βιβλιο - τα βιβλία μάλλον - είναι πολλά, και σας τα συστήνω να τα διαβάσετε (εγω τα έχω αρχίσει)
Στην Ελλάδα έχουν κυκλοφορήσει μέχρι και ο Α τόμος του 5ου βιβλιου (συνολικά θα είναι 7 νομίζω!)

Ενα μπαραβο στον jimminy για το θεμα που άνοιξε...
Υπάρχει κανενα pdf με τα βιβλία???????
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Υπάρχει κανενα pdf με τα βιβλία???????

εχω διαβάσει και τα πέντε βιβλία, δανεικά απο μία φίλη. Μπορώ να πώ οτι είναι εξαιρετική σειρά βιβλίων αλλα απο κάποιο σημείο και μετα κουράζει. Ο συγγραφέας εχει ενα ιδιαίτερο τρόπο για να εξελίσσει τη πλοκή. Δηλαδή κάθε κεφάλαιο είναι αφιερομένο σε ξεχωριστό χαρακτήρα όπου και βλέπουμε πως εξελίσσονται τα γεγονότα απο την δική του οπτική ματιά. Αυτό εχει ως αποτέλεσμα κάποια κεφάλαια/χαρακτήρες να είναι εξαιρετικά ενδιαφέροντα (πχ αυτά του Τύριον Λάννιστερ ή στο δευτερο βιβλίο αυτά του Σερ Ντάβος), ενώ κάποια άλλα να είναι βαρετά και να αργούν να αποκτήσουν ενδιαφέρον (πχ αυτά του Τζόν Σνόου -αποκτά ενδιαφέρον απο το δευτερο βιβλίο και μετα- ή της Νταιϊνερις). Επιπλέον λόγω του όγκου των βιβλίων (κάθενα είναι ενα μικρό τούβλο, σε σημεία κάνει κοιλιά (αυτονόητο) και υποπίπτει σε ακατάσχετη φλυαρία παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του συγγραφέα (τον οποίο έκραζαν οι οπαδοί για την καθυστέρηση της έκδοσης του πέμπτου βιβλίου κατηγορόντας τον οτι ασχολείται με άλλα πράγματα όπως πχ να παντρευτει αντι να γράφει!!!!)

πάντως σε οποίον θέλει να τα διαβάσει και την παλευει με τα εγγλέζικα θα του πρότεινα να προτιμήσει τις αυθεντικές εκδόσεις μόνο και μόνο για την πιο συμφέρουσα τιμή τους. Δυστηχώς ο εκδότικός οίκος "Ανούβις" που τα εκδίδει στην Ελλάδα τα πουλάει σε αρκετά τσιμπημένη τιμή με αποτέμεσμα η απόκτηση τους να χρειάζεται μια μικρή περιουσία.
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.622
Κριτικές
69
Like
531
Πόντοι
7.125
Εγώ πάντως τα διέθεσα τα λεφτα (εκοψα εδω και καιρο τις στουντιοτσαρκες) και αγόρασα τα 3 πρώτα βιβλία (4 τόμοι)..που είναι σαν μικρά τούβλα! (όπως σωστά λέει ο Dawn).
Νομίζω είχε ανοίξει ο Ροκαβλόν ένα thread με τα καλύτερα βιβλία φαντασίας και το πρότεινε ως το καλυτερο.. (πρώτη φορά που συμφωνούμε σε κάτι...απίστευτο!). Είχα δει ήδη τη σειρά (season 1)και μου κίνησε το ενδιαφέρον να αγοράσω και το βιβλιο, πραγματικα εκπληκτικο!
Είναι πολύ καλός στο ξετύλιγμα της πλοκής ο Martin και πιστεύω έχει γίνει καλή μετάφραση απο τον Anubis (με παραπομπές για κάποια ονόματα κλπ). Προτιμώ την ξεχωριστή αλλά παράλληλη - χρονικά - ανάπτυξη των χαρακτήρων (κάτι περίπου ανάλογο είχαμε δει και στον "Αρχοντα").

http://[URL unfurl="true"]www.anubis.gr/uploads/products/thumbs/EB-1000_A.jpg[/img[/URL]]  [img]http://[URL unfurl="true"]www.anubis.gr/uploads/products/thumbs/EB-00-1020_FINAL.jpg[/img[/URL]]  

[img]http://[URL unfurl="true"]www.anubis.gr/uploads/products/thumbs/EB-00-506_new.jpg[/img[/URL]]  [img]http://[URL unfurl="true"]www.anubis.gr/uploads/products/thumbs/EB-00-507%20B.jpg[/img[/URL]]  

[img]http://[URL unfurl="true"]www.anubis.gr/uploads/products/thumbs/%CE%95%CE%92-00-618.jpg[/img[/URL]]  [img]http://[URL unfurl="true"]www.anubis.gr/books.asp?BID=885[/img[/URL]]   [img]http://[URL unfurl="true"]www.anubis.gr/uploads/products/thumbs/EB-00-1022.jpg[/img[/URL]]

[URL unfurl="true"]http://www.anubis.gr/books.asp?BID=1312[/URL]
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.242
Κριτικές
31
Like
11.984
Πόντοι
5.097
παντως εγω χθες δεν ειδα να προβαλεται η εν λογω σειρα :rolleyes:μηπως υπαρχει λαθος στην ημερομηνια :think:
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
372
Πόντοι
36

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.251
Κριτικές
3
Like
6.831
Πόντοι
1.486
Αδερφε σε ευχαριστω αλλα δεν τα παω καλα με τα torrent..Κατι σε rapidshare μηπως???Ε,φανταστικέ βαζελάκο??????? :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Είδα χτες 3,5 επεισόδια, το υπόλοιπο σήμερα, και κατέβασα και τα επόμενα 3. Είναι πάααρα πολύ καλή!
Ο Ντρόγκο εν τω μεταξύ τι υπερμανάρι! :smitten:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom