Νέα

Γνώμες για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 667
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Δοκίμασα πριν καμια βδομάδα ενα νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου άρεσε. Πήγα και το αγόρασα και ειναι δυο μέρες τώρα  φουμάρο μόνο αυτό (εχω κάνει μόνο 3 τσιγάρα κανονικά)

Δεν το έχω πολυψαξει για τις ουσίες που περιέχει, αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας.
 

Επισκέπτης
Δοκίμασα πριν καμια βδομάδα ενα νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου άρεσε. Πήγα και το αγόρασα και ειναι δυο μέρες τώρα που φουμάρο μόνο αυτό (εχω κάνει μόνο 3 τσιγάρα κανονικά)

Δεν το έχω πολυψαξει για τις ουσίες που περιέχει, αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας.
το κοιταγα και εγω αλλα γνωστος μου ειπε οτι εχουν απαγορευτει σε καποιες χωρες γιατι οι υδρατμοι δημιουργουν προβλημα στα πνευμονια
 

Επισκέπτης
Δοκίμασα πριν καμια βδομάδα ενα νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου άρεσε. Πήγα και το αγόρασα και ειναι δυο μέρες τώρα που φουμάρο μόνο αυτό (εχω κάνει μόνο 3 τσιγάρα κανονικά)

Δεν το έχω πολυψαξει για τις ουσίες που περιέχει, αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας.

Ἡ γνώμη μας εἶναι νὰ σβέσητε τὸ νῆμα καὶ νὰ μὴν ἀπασχολῆτε τὸν ἱστότοπον μὲ μωρολογίας
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Ἡ γνώμη μας εἶναι νὰ σβέσητε τὸ νῆμα καὶ νὰ μὴν ἀπασχολῆτε τὸν ἱστότοπον μὲ μωρολογίας

Μα δεν έχω ανοίξει ποτε νήματα με μωρολογιάς, δεν σας καταλαβένω αγαπητε μου κύριε.

Απλός ηθελα να μαθω περισσότερα
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
δουλεύει πάντως... αν κάποιος θέλει να κόψει το κάπνισμα, είναι ένα καλό ενδιάμεσο στάδιο...
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Δοκίμασα πριν καμια βδομάδα ενα νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου άρεσε. Πήγα και το αγόρασα και ειναι δυο μέρες τώρα  φουμάρο μόνο αυτό (εχω κάνει μόνο 3 τσιγάρα κανονικά)

Δεν το έχω πολυψαξει για τις ουσίες που περιέχει, αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας.
Φιλε δεν πρόκειται να κανεις τίποτα. Σε λιγο θα ξαναγυρίσεις στο γαμημένο τσιγάρο. Φιλος το εκανε για 3 μήνες και τωρα καπνίζει ποιο πολύ απο πριν!!!!!!!!!!!!
218 μερες ατσιγαρος και συνεχίζω ακάθεκτα!!!!!!!
 

nicospap

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2011
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Πάντως το κόστος απόκτησης πλεον είναι πολύ μικρό.... βρήκα με 20€
Δεν έχω δοκιμάσει αν είναι αποτελεσματικό.. .αλλά πήγα σε ένα ιατρό πρόσφρατα... και τον είδα και αυτόν να κάνει με ηλεκτρονικό τσιγάρο.. δεν ξέρω αν όμως όντως είναι καλό...
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Φιλε δεν πρόκειται να κανεις τίποτα. Σε λιγο θα ξαναγυρίσεις στο γαμημένο τσιγάρο. Φιλος το εκανε για 3 μήνες και τωρα καπνίζει ποιο πολύ απο πριν!!!!!!!!!!!!
218 μερες ατσιγαρος και συνεχίζω ακάθεκτα!!!!!!!

Yποκλίνομαι  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

ΕΥΓΕ ΣΟΥ

 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
42
Πόντοι
166
Φιλε δεν πρόκειται να κανεις τίποτα. Σε λιγο θα ξαναγυρίσεις στο γαμημένο τσιγάρο. Φιλος το εκανε για 3 μήνες και τωρα καπνίζει ποιο πολύ απο πριν!!!!!!!!!!!!
218 μερες ατσιγαρος και συνεχίζω ακάθεκτα!!!!!!!
Mπραβο σου φιλτατε !!!

Αντε και σε εμας τωρα !!!
 

Επισκέπτης
Πώς είναι φίλε η ζωή χωρίς το κωλοτσίγαρο;
Πες μας αν έχεις δει αλλαγές πάνω σου.Δώσε κανά κίνητρο ακόμη να το κόψουμε.

τύπε κάπνιζα από το 1991 ως το 1997. Με ευκολία μπορώ να παραδεχτώ ότι ήταν τα χειρότερα χρόνια της ζωής μου, και μάλιστα στην καλύτερη ηλικία...
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Από της 5 το πρωί στο πόδι, ακόμα να ανάψω τσιγάρο κανονικό. Εχώ πάρει καμια 20αρια τσούρες από το ηλεκτρονικό και εχω ρουφίξει 2 καφέδες
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Από της 5 το πρωί στο πόδι, ακόμα να ανάψω τσιγάρο κανονικό. Εχώ πάρει καμια 20αρια τσούρες από το ηλεκτρονικό και εχω ρουφίξει 2 καφέδες
αρχοντας .....

εννημερωσε και για κοστος χρησης, ποσα μπουκαλακια υγρο αγοραζεις τον μηνα

Θελω να αγορασω κι εγω ενα για την μητερα μου.... (εγω ουτε το εχω δοκιμασει το τσιγαρο)


Δευτερα με τριτη αν ευκαιρησω θα παω εκει που πουλανε χονδρικη να ρωτησω 5 πραγματα....
μπας και ξεκινησω να πουλαω κι εγω....
Πρεπει να εχει πολυ καλο κερδος σαν ποσοστο, γιατι εναν γνωστο που ρωτησα, μου αρχισε ενα κλαμα, αλλο πραγμα  :2funny:
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
αρχοντας .....

εννημερωσε και για κοστος χρησης, ποσα μπουκαλακια υγρο αγοραζεις τον μηνα

Θελω να αγορασω κι εγω ενα για την μητερα μου.... (εγω ουτε το εχω δοκιμασει το τσιγαρο)


Δευτερα με τριτη αν ευκαιρησω θα παω εκει που πουλανε χονδρικη να ρωτησω 5 πραγματα....
μπας και ξεκινησω να πουλαω κι εγω....
Πρεπει να εχει πολυ καλο κερδος σαν ποσοστο, γιατι εναν γνωστο που ρωτησα, μου αρχισε ενα κλαμα, αλλο πραγμα  :2funny:

Πολύ καλή η σκέψη σου!!!!!!!!!!!!!

Εγώ πήρα τα νεό της OVALE με 120ευρά και 12 το μπουκαλακι
 

tayrus

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2007
Μηνύματα
145
Like
0
Πόντοι
1
παιδες το ηλεκτρονικο τσιγαρο μαυριζει τα δοντια ( αυτο με το λαδακι λεω ) αρα δεν κανει τιποτα !!!!!
 

Επισκέπτης
Καταρχήν μια συμβουλή:
Αν καπνίζετε εθιστικά τσιγάρα (πχ μαλμπουρο, καμελ, κλπ) μην προσπαθησετε να το κοψετε απευθειας, ματαιος κόπος, χειρότεροι από πρεζακηδες σε στερηση θα είστε
Καπνίστε ένα εξάμηνο μία μάρκα πιο άγευστη και ελαφριά (πχ silk cut μωβ) και μετά κόψτε το τελείως. Είναι 10 φορές πιο εύκολο και επιπλέον δε θα σας τριγυρναει στο μυαλο για χρόνια όπως θα κανε το ναρκωτικο-marlboro
 

GAMEOVER

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2010
Μηνύματα
3.566
Κριτικές
223
Like
500
Πόντοι
3.250

Καταρχήν μια συμβουλή:
Αν καπνίζετε εθιστικά τσιγάρα (πχ μαλμπουρο, καμελ, κλπ) μην προσπαθησετε να το κοψετε απευθειας, ματαιος κόπος, χειρότεροι από πρεζακηδες σε στερηση θα είστε
Καπνίστε ένα εξάμηνο μία μάρκα πιο άγευστη και ελαφριά (πχ silk cut μωβ) και μετά κόψτε το τελείως. Είναι 10 φορές πιο εύκολο και επιπλέον δε θα σας τριγυρναει στο μυαλο για χρόνια όπως θα κανε το ναρκωτικο-marlboro

Μύθος, εγώ κάπνιζα αποκλειστικά malboro για χρόνια, το έκοψα σε μια στιγμή που ένοιωσα πολύ λίγος και πολύ γελοίος που καπνίζω, το έκοψα και δεν ξανακάπνισα ποτέ. Το τσιγάρο κόβεται μαχαίρι, θέλει μόνο ισχυρή θέληση, 20 μέρες είναι τα δύσκολα, καραμέλες, μαστίχες, κάνα ποτηράκι παραπάνω είναι καλά υποκατάστατα, στις πέντε έξι μέρες περίπου με τα λεφτά που περίσσεψαν τα δίνεις στις πουτάνες και ηρεμείς μια για πάντα.

Γαμάς καλύτερα, γαμάς περισσότερο σε διάρκεια (αντοχή) και γαμάς και πιο πολλές πουτάνες (μιας που τώρα περισσεύουν τα φράγκα από τα τσιγάρα).

Το μυστικό στην όλη υπόθεση είναι ένα. Να μην παρασυρθείς σε κάποια απρόβλεπτη στιγμή χαράς ή λύπης και τραβήξεις καμιά τζούρα. Το έχεις ξαναρχίσει και δεν θα ξαναβρείς ποτέ το κουράγιο να το ξανακόψεις. Έχω συναντήσει ανθρώπους που το ξανάρχισαν μετά από 5 ή και 6 χρόνια ακόμη και καπνίζουν περισσότερο παρά ποτέ.

Οπότε, ηλεκτρονικό τσιγάρο=παπαριές, γίνεσαι απλά πιο γελοίος από το να καπνίζεις κανονικά, και δείχνεις και πολύ αδύναμος.
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
Οτι ουσιες και να εχει μεσα, χειροτερο απο το πραγματικο τσιγαρο δεν παιζει να ειναι...

Το κανονικο ειναι καρκινος. Απλα.
 

Επισκέπτης
Μύθος, εγώ κάπνιζα αποκλειστικά malboro για χρόνια, το έκοψα σε μια στιγμή που ένοιωσα πολύ λίγος και πολύ γελοίος που καπνίζω, το έκοψα και δεν ξανακάπνισα ποτέ. Το τσιγάρο κόβεται μαχαίρι, θέλει μόνο ισχυρή θέληση, 20 μέρες είναι τα δύσκολα, καραμέλες, μαστίχες, κάνα ποτηράκι παραπάνω είναι καλά υποκατάστατα, στις πέντε έξι μέρες περίπου με τα λεφτά που περίσσεψαν τα δίνεις στις πουτάνες και ηρεμείς μια για πάντα.

Γαμάς καλύτερα, γαμάς περισσότερο σε διάρκεια (αντοχή) και γαμάς και πιο πολλές πουτάνες (μιας που τώρα περισσεύουν τα φράγκα από τα τσιγάρα).

Το μυστικό στην όλη υπόθεση είναι ένα. Να μην παρασυρθείς σε κάποια απρόβλεπτη στιγμή χαράς ή λύπης και τραβήξεις καμιά τζούρα. Το έχεις ξαναρχίσει και δεν θα ξαναβρείς ποτέ το κουράγιο να το ξανακόψεις. Έχω συναντήσει ανθρώπους που το ξανάρχισαν μετά από 5 ή και 6 χρόνια ακόμη και καπνίζουν περισσότερο παρά ποτέ.

Οπότε, ηλεκτρονικό τσιγάρο=παπαριές, γίνεσαι απλά πιο γελοίος από το να καπνίζεις κανονικά, και δείχνεις και πολύ αδύναμος.

τελικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εγώ όταν το είχα κόψει (όντως η δύσκολη φάση είναι οι 15 μέρες) μετά για κάνα εξάμηνο, αν τύχαινε και βρισκόμουν σε καμιά παρέα και πλακονόμασταν στα μπυρόνια, έλεγα στον εαυτό μου: "κάπινσε όσο θές αλλά αύριο πρωι το χεις ξεχάσει" και πλακονόμουν κι έκανα κάνα πακέτο όλη τη βραδιά. Το πρωί τίποτα. Αυτό τό κανα 5-6 φορές σ ένα εξάμηνο, και μετά μου φυγε τελείως απ το μυαλό. Τελικά ούτε στέρηση ένιωσα, ούτε με κακοφάνηκε. Το θέμα είναι να το χεις πάρει απόφαση. Όλα τ άλλα είναι κατσαρίδες μπροστά σε οδοστρωτήρα....
 

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
723
Κριτικές
8
Like
754
Πόντοι
366
Οτι ουσιες και να εχει μεσα, χειροτερο απο το πραγματικο τσιγαρο δεν παιζει να ειναι...

Το κανονικο ειναι καρκινος. Απλα.
Μύθος, εγώ κάπνιζα αποκλειστικά malboro για χρόνια, το έκοψα σε μια στιγμή που ένοιωσα πολύ λίγος και πολύ γελοίος που καπνίζω, το έκοψα και δεν ξανακάπνισα ποτέ. Το τσιγάρο κόβεται μαχαίρι, θέλει μόνο ισχυρή θέληση, 20 μέρες είναι τα δύσκολα, καραμέλες, μαστίχες, κάνα ποτηράκι παραπάνω είναι καλά υποκατάστατα, στις πέντε έξι μέρες περίπου με τα λεφτά που περίσσεψαν τα δίνεις στις πουτάνες και ηρεμείς μια για πάντα.

Γαμάς καλύτερα, γαμάς περισσότερο σε διάρκεια (αντοχή) και γαμάς και πιο πολλές πουτάνες (μιας που τώρα περισσεύουν τα φράγκα από τα τσιγάρα).
Απόλυτα σωστοί και οι 2 :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Το μυστικό στην όλη υπόθεση είναι ένα. Να μην παρασυρθείς σε κάποια απρόβλεπτη στιγμή χαράς ή λύπης και τραβήξεις καμιά τζούρα. Το έχεις ξαναρχίσει και δεν θα ξαναβρείς ποτέ το κουράγιο να το ξανακόψεις. Έχω συναντήσει ανθρώπους που το ξανάρχισαν μετά από 5 ή και 6 χρόνια ακόμη και καπνίζουν περισσότερο παρά ποτέ.

Οπότε, ηλεκτρονικό τσιγάρο=παπαριές, γίνεσαι απλά πιο γελοίος από το να καπνίζεις κανονικά, και δείχνεις και πολύ αδύναμος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom