Νέα

Εργασια στην Αγγλια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ric Flair
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 95
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16

Σε αυτο το θεμα βαζουμε οτι πληροφορια εχουμε σε θεματα ευρεσης εργασιας στην Αγγλια .
 
OP
OP
R

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16

Θελω να βρω εργασια στην Αγγλια . Αν υπαρχει καποιος που ξερει σχετικα , ας γραψει τις εμπειριες του εδω .

Εγω θα το εμπλουτιζω με την δικια μου πορεια ...
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Θελω να βρω εργασια στην Αγγλια . Αν υπαρχει καποιος που ξερει σχετικα , ας γραψει τις εμπειριες του εδω .

Εγω θα το εμπλουτιζω με την δικια μου πορεια ...
περιπου για τι ενδιφερεσαι....τι δουλεια?
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
Τι δουλειά θες και σε ποια περιοχή;
 
OP
OP
R

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16

τελικα μαλλον πρεπει να δωσω αυτη την πληροφορια ... πολιτικος μηχανικος .

για περιοχη δεν εχω προτιμηση , αν και νομιζω σε καποια μεγαλη πολη θα ηταν καλυτερα ,
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
αυτα θα τα εχει ψαξει..μαλλον θα θελει κατι πιο ουσιαστικο...καποιον με αναλογη εμπειρια..
είπε "Σε αυτο το θεμα βαζουμε οτι πληροφορια εχουμε σε θεματα ευρεσης εργασιας στην Αγγλια ." αυτές είναι πληροφορίες. τώρα οι εμπειρίες είναι ανάλογα με το που πήγε και τι έκανε ο καθένας και είναι σχετικές. σα το στρατό μια φάση άλλος πέρασε καλά άλλος σκατά.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
είπε "Σε αυτο το θεμα βαζουμε οτι πληροφορια εχουμε σε θεματα ευρεσης εργασιας στην Αγγλια ." αυτές είναι πληροφορίες. τώρα οι εμπειρίες είναι ανάλογα με το που πήγε και τι έκανε ο καθένας και είναι σχετικές. σα το στρατό μια φάση άλλος πέρασε καλά άλλος σκατά.
οκ..εννοουσα κατι ουσιαστικο....τεσπα...
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Ολλανδία καλύτερα τύπε - χαμηλότερη ανεργία, Αγγλικά μιλάνε παντού τέλεια και coffee shops για μεταμοντέρνες καταστάσεις. :boobies: ;)
 
OP
OP
R

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16
καλο θα ειναι να βαζουμε οτι πληροφορια ειναι σχετικη . κατι που σε καποιον φαινεται προφανες , καποιος αλλος μπορει να μην το εχει σκεφτει .

τωρα αν καποιος εχει προσφατη εμπειρια , ακομα καλυτερα .
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
καλο θα ειναι να βαζουμε οτι πληροφορια ειναι σχετικη . κατι που σε καποιον φαινεται προφανες , καποιος αλλος μπορει να μην το εχει σκεφτει .

τωρα αν καποιος εχει προσφατη εμπειρια , ακομα καλυτερα .
κοίτα το πρώτο σάιτ είναι με δουλειές. στο δεύτερο έχει το σύστημα υγείας γιατί χωρίς κάρτα ασφάλισης δεν πιάνεις νομίμα δουλειά ειδικά στον τομέα που λες. στο τρίτο είναι για πιστοποιητικό γλωσομάθειας που 90% το ζητάνε σε επαγγέλματα που έχουν ιδιαίτερο λεξιλόγιο όπως ο γιατρός, ο δικηγόρος κλπ.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
οκ να πω και εγω δυο βασικα..ενα πρεπει να βγαλεις εκει νασιοναλ σεκιουριτι ναμπερ..και να ανοιξης και εναν τραπεζικο λογαριασμο...ο λογαριασμος δεν ανοιγει τοσο ευκολα οσο εδω στην ελλαδα...
 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
42
Πόντοι
166
οκ να πω και εγω δυο βασικα..ενα πρεπει να βγαλεις εκει νασιοναλ σεκιουριτι ναμπερ..και να ανοιξης και εναν τραπεζικο λογαριασμο...ο λογαριασμος δεν ανοιγει τοσο ευκολα οσο εδω στην ελλαδα...
Διαβασε το τριο- παρτουζα !!!  ;) ;) ;)
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
Για το λογαριασμό να πω ότι ανοίγει εύκολα αλλά τον πρώτο χρόνο σχεδόν σε όλες τις τράπεζες που θυμάμαι σου κρατάνε ένα ποσό ως τέλη διατήρησης. από το δεύτερο χρόνο πέρνεις τόκους και δεν πληρώνεις.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
οταν πας τωρα να ανοιξεις λογαριασμο σε ρωτανε απο που εισαι...απο ελλαδα..οκ..στην ελλαδα θα ειχες λογαριασμο σε τραπεζα...φερε μας μια συστατικη επιστολη απο την τραπεζα σου στην ελλαδα..
δευτερο  πριν ανοιξεις πρεπει να εχεις νοικιασει σπιτη...θα σου πουν φερε και εναν λογαριασμο ρευματος...και παει λεγοντας...
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
Βασικό τώρα που μου ήρθε το εξής. Όταν βρεις που θα μείνεις μόνιμα πλέον και όχι στο ξενοδοχείο που ίσως μένεις τις πρώτες μέρες ρωτάς που βρίσκεται το κοντινότερο health center. Πας εκεί με το διαβατήριο ή τη νέου τύπου ταυτότητα και αποδείξεις του ενοικίου των 2-3 εβδομάδων και κάνεις αίτηση να πάρεις κάρτα υγείας. Θα σου δώσουν και ένα general practitioner (παθολόγο) ο οποίος θα είναι ο γιατρός σου. Και για αρχή θα σου κάνουν ένα τσεκ απ να δουν εάν είσαι γερός. Φυσικά δωρεάν....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom