Νέα

QATAR

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scrumby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

scrumby

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
10
Like
2
Πόντοι
0
Συναγωνιστες, χαιρετω!!
Η κριση με στελνει στο Καταρ για δουλεια τουλαχιστον 1 χρονο και θα ηθελα πληροφοριες πως τη βγαζουμε εκει κατω απο καποιον παθοντα :-)))
 

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
πω πω που πας ρε φιλε..απο μεση ανατολη μονο τα εμιρατα εχουν φαι.(πληρωμενο εννοειται, για να βγαλεις γκομενα ξεχνα το απλα)..κριση ξεκριση εγω σε μουσουλμανικες χωρες δεν παω..προφανως μηχανικος εισαι ε?
 

Rygg

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.646
Like
2
Πόντοι
16
καλα κανεις και πας

Εχω ακουσει τα καλυτερα απο Ελληνιδα εκει αλλα και μια αλλη φιλη παλι εκει εδω και 2 χρονια.

Καλη τυχη τυπε.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
137
Πόντοι
7.985
Συναγωνιστες, χαιρετω!!
Η κριση με στελνει στο Καταρ για δουλεια τουλαχιστον 1 χρονο και θα ηθελα πληροφοριες πως τη βγαζουμε εκει κατω απο καποιον παθοντα :-)))

Με παλαμακια!  :grin:
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.814
Πόντοι
37.127
Συναγωνιστες, χαιρετω!!
Η κριση με στελνει στο Καταρ για δουλεια τουλαχιστον 1 χρονο και θα ηθελα πληροφοριες πως τη βγαζουμε εκει κατω απο καποιον παθοντα :-)))

Αν ο σπόνσοράς σου είναι Ευρωπαίος τότε όλα καλά θα την βρεις την άκρη αρκεί να συνηθίσεις το κλίμα , αν πάλι είναι ντόπιος τότε δεν θα περάσεις και τόσο καλά.
Αν δεν έχεις σπόνσορα δεν πας ....
Το κλίμα είναι πίπα πάντως , γαμάς μόνο σε σπίτι και αυτό απαιτεί δικτύωση αφού στο δρόμο δεν επιτρέπεται ούτε χέρι να κρατήσεις (μουσουλμάνοι γαρ)

Αν σου κάτσει καμμια ξέμπαρκη Λιβανέζα ή καμιά συνάδελφος θα είσαι τυχερός αφού και αυτές τις έχει φάει η μαλακία...

Πιο πιθανό είναι να πετάγεσαι Dubai που είναι 20' με αεροπλάνο και 4 ώρες με αυτοκίνητο να ξεδίνεις

Καλή τύχη    
 

kronpot

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Και γω το σκέφτομαι σε κανά χρόνο να πάω κατα κει γιατι δε βλέπω φως εδω πέρα.
Μου λες αν θέλεις που πρέπει να απευθυνθώ για να με στείλουν εκεί πέρα??

Αν πληρώνουν καλά μη το σκέφτεσαι και πολύ. Ειδικά αν είναι για μόνο ένα χρόνο. Απ ότι ξέρω από άλλους (που είχαν πάει dubai και υεμένη) πέφτει αρκετή δουλειά αλλά οι ευρωπαίοι εκεί είναι κράτος εν κράτει. Ζουν και κινούνται σε εγκαταστάσεις μόνο για αυτούς με καλή φύλαξη και έχουν  ελάχιστη επαφή με τους ντόπιους. Το πρόβλημα τότε ήταν ότι υπήρχαν λίγες γυναίκες αλλά αυτό αλλάζει σιγά σιγά χώρια που υπάρχουν πολλές τάνες απ όλο τον κόσμο για όλα τα γούστα. Το άλλο πρόβλημα είναι η πολύ ζέστη το καλοκαίρι. Ήξερα δυο αδέρφια που πηγαν 25 χρονών στο dubai και σήμερα που είναι 30 έχουν βγάλει 400 χιλιάρικα ευρώ. Είχαν περίπου 7000 μισθό!!! Με τόσα λεφτά έρχονταν ελλάδα ακόμα και για τριήμερο
 
OP
OP
S

scrumby

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
10
Like
2
Πόντοι
0
Ευχαριστώ ρε παιδιά...Ο σπόνσορας είναι ευρωπαίος εννοείται. Ναι, μηχανικός είμαι.. φίλε kronpot στείλε βιογραφικά σε όσες εταιρείες βρεις από το διαδίκτυο και όταν πάω κάτω στέλνω κι εγώ ανταπόκριση ή βοηθάω όσο μπορώ!
Τα φράγκα είναι καλά.. αλλά πάνω από χρόνο δε τη παλεύω να καθήσω. Ίσως μετά στα ΗΑΕ.. που είναι πιο ανθρώπινα τα πράγματα απ' ότι κατάλαβα!
NITRO...Λιβανέζα?? Μπορεί να κυκλοφορήσει μόνη της αυτή? Δε πρέπει να είναι παντρεμένη και αγκαζέ με τον άντρα της?
Το ίδιο θα ρωτήσω και τον φίλο Rygg.. ελληνίδες πως? ελεύθερες? Τις έχει υπό τη προστασία του κάποιος Άραβας?
 

mounakiasgr

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2006
Μηνύματα
616
Like
4
Πόντοι
6
NITRO...Λιβανέζα?? Μπορεί να κυκλοφορήσει μόνη της αυτή? Δε πρέπει να είναι παντρεμένη και αγκαζέ με τον άντρα της?
Το ίδιο θα ρωτήσω και τον φίλο Rygg.. ελληνίδες πως? ελεύθερες? Τις έχει υπό τη προστασία του κάποιος Άραβας?

Δεν έχεις ιδέα, έτσι; Οι Λιβανέζες είναι γενικά πολύ καλά μουνιά. Το 30 - 40% είναι χριστιανοί στο Λίβανο, οπότε ξέχνα μπούρκες κλπ. Αλλά και οι πλειοψηφία αυτών που είναι μουσουλμάνες δε βάζουν μαντήλες και τέτοια. Κανονικά όπως οι Ευρωπαίες κυκλοφορούν. Άσε που σαν Έλληνας με ευρωπαικό διαβατηριο θα σε κυνηγάνε και για γαμπρό. Ή μάλλον...θα σε κυνηγούσαν γιατί πλέον έτσι ρόμπα που έχουμε γίνει μάλλον θα ντρέπονται :-)
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
2.007
τα δικτυα της πουτανιας ακολουθουν το χρημα γιαυτο και τωρα αποσυρονται απο την Αθηνα.
Ντουμπαι και Αμπου Νταμπι πολυ πουτανια πολυ κινεζικο,ανατ.ευρωπαικο κα.
Καταρ λιγοτερα πραγματα .
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
τα δικτυα της πουτανιας ακολουθουν το χρημα γιαυτο και τωρα αποσυρονται απο την Αθηνα.
Ντουμπαι και Αμπου Νταμπι πολυ πουτανια πολυ κινεζικο,ανατ.ευρωπαικο κα.
Καταρ λιγοτερα πραγματα .

Πάντα οι ελληνιδες τάνες (που δουλευαν κυρίος σε αεροπορικές εταιρείες) κάναν καριερα στην αραβική χερσόνησο.

Θυμιθητε την Ρούλα Κλαψωμουνιδου (με το αλμπανο τεκνό) έβγαλε τρελό χρήμα στα νιάτα της με τριήμερα στη Μέση Ανατολή
 

ΠΙΡΙΝΙΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
309
Like
4
Πόντοι
1
Συναγωνιστες, χαιρετω!!
Η κριση με στελνει στο Καταρ για δουλεια τουλαχιστον 1 χρονο και θα ηθελα πληροφοριες πως τη βγαζουμε εκει κατω απο καποιον παθοντα :-)))
καλη τυχη φιλε...
εδω δν θα υπαρξει φως ουτε σε 5 χρονια..
τις ακρες σου θα τις βρεις οταν πας εκει κ δικτυωθεις σιγα σιγα
παντως δν βλεπω να ερχεσαι εδω σ ενα χρονο.
δν θα εχει αλλαξει κ τπτ νομιζω.
αυτα.....
 
OP
OP
S

scrumby

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
10
Like
2
Πόντοι
0
Αν ψηφιστεί κι αυτό το δάνειο παιδιά.. σε 5 χρόνια θα είμαστε στη καλύτερη των περιπτώσεων Αλβανία. Θα πέσει τρελή πείνα, πραγματική πείνα μιλάμε!
Και από την ημέρα που θα τους στείλουμε όλους φυλακή.. αρχίστε να μετράτε 10 χρόνια για να φτάσουμε το βιοτικό επίπεδο εδώ που είναι σήμερα.
Το σταματάω όμως γιατί το θέμα μας είναι άλλο  :P
 

Mikros

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2006
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
Στη Doha όταν ταξίδευα και έγω κάποτε προς τα κάτω υπήρχαν κοπέλες που έβρισκα από το purejetset.com.
Ακόμη μου στέλνουν emails αλλά το κόστος είναι μεγάλο εκτός αν λαμβάνεις πραγματικά καλά λεφτά...
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
στα σαιτ παντως οι τιμες για τις cg ειναι 4000-5000. Ελπιζω να ειναι τοπικο νομισμα και να μην εννοουν $ γαιτι οπως καταλαβαινετε 5.000$ την ωρα ειναι ενα υψηλο ποσο... :2funny:
 

Mikros

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2006
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
στα σαιτ παντως οι τιμες για τις cg ειναι 4000-5000. Ελπιζω να ειναι τοπικο νομισμα και να μην εννοουν $ γαιτι οπως καταλαβαινετε 5.000$ την ωρα ειναι ενα υψηλο ποσο... :2funny:

Εδώ μπορείς να μετατρέψεις τα Riyals σε Euros αλλά και πάλι πολύ ακριβά είναι μιας και απευθύνται σε λεφτάδες...

Κάτι θα βρεις και εκεί αλλά και σε γειτονικές χώρες με μεγαλύτερη προσφορά άρα καλύτερες τιμές.
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
37
Like
107
Πόντοι
4.837
Ευχαριστώ ρε παιδιά...Ο σπόνσορας είναι ευρωπαίος εννοείται. Ναι, μηχανικός είμαι.. φίλε kronpot στείλε βιογραφικά σε όσες εταιρείες βρεις από το διαδίκτυο και όταν πάω κάτω στέλνω κι εγώ ανταπόκριση ή βοηθάω όσο μπορώ!
Τα φράγκα είναι καλά.. αλλά πάνω από χρόνο δε τη παλεύω να καθήσω. Ίσως μετά στα ΗΑΕ.. που είναι πιο ανθρώπινα τα πράγματα απ' ότι κατάλαβα!
NITRO...Λιβανέζα?? Μπορεί να κυκλοφορήσει μόνη της αυτή? Δε πρέπει να είναι παντρεμένη και αγκαζέ με τον άντρα της?
Το ίδιο θα ρωτήσω και τον φίλο Rygg.. ελληνίδες πως? ελεύθερες? Τις έχει υπό τη προστασία του κάποιος Άραβας?

Έχω εμπειρία από Κατάρ αλλά προ 5ετίας. Από πληρωμένες δε βρήκα κάτι ενδιαφέρον, μόνο κάτι τελειωμένες Φιλιππινέζες. Όσο για καμάκι, παίζουν διάφορες αεροσυνοδοί κυρίως που συχνάζουν στα πριβέ κλαμπ που πρέπει να γίνεις μέλος. Γενικά πολύ πλούσιο κράτος αλλά υπανάπτυκτο.
 

MR_KOLOXTYPAS

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2011
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
μάγκες θα είμαι doha τον φεβρουαριο για ενα 3ίμερο εχουμε τίποτα καινούργιο ? δεν έχουμε κλίση hotel ακομα ! πια περιοχή αξίζει να μείνουμε ?
 

silentslave

Νέο Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2012
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
το 76% του πληθυσμου στο καταρ ειναι αντρες και στο υπολοιπο 24% συμπεριλαμβανονται και οι καλυμενες με μπουργκα μουσουλμανες. Αν αφαιρεσεις δε και τις ινδες(πιστεψε με θα θελεις να τις αφαιρεσεις) και τις γριες παντρεμενες κλπ. μενουνε μια χουφτα γκομενες μεσα στην ψωλοθαλασσα(δεν τις χαλαει).
Αν βγαζεις καλουτσικα λεφτα και συμβιβαζεσαι με μετριες φιλιπινεζες θα τα κουτσοβολεψεις οσο περιμενεις. Απο πουτανες εχει κινεζες και κορεατισσες(λιγες) που ειναι χαλια οι πιο πολλες και πανακριβες. Παζαρια στις τιμες δεν γινονται ειδικα αν προλαβεις και αρπαξεις καμια απο τις καλες(υπαρχει τρομερη ζητηση). Τα μπαζα ή αν εχεις καμια σταθερη μπορει και να σου κανουνε και καλυτερη τιμη αλλα καμια δεν θα κατεβει κατω απο την ελαχιστη που εχει επιβαλει η κινεζικη μαφια που και αυτη εχει και σπονσορες να ταισει.
Επισης ειναι η πιο ακριβη χωρα του κοσμου σε ολα γενικα και αν μπορεις να την αποφυγεις καντο.
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
37
Like
107
Πόντοι
4.837
Επισης ειναι η πιο ακριβη χωρα του κοσμου σε ολα γενικα και αν μπορεις να την αποφυγεις καντο.

Η βενζίνη όταν ήμουν εγώ εκεί είχε... 0,17€...!!! Κατά τα άλλα όπως τα λες είναι... μόνο κάτι αεροσυνοδοί της Qatar λένε αλλά ποιός να πρωτοπρολάβει...
 

Επισκέπτης
Η βενζίνη όταν ήμουν εγώ εκεί είχε... 0,17€...!!! Κατά τα άλλα όπως τα λες είναι... μόνο κάτι αεροσυνοδοί της Qatar λένε αλλά ποιός να πρωτοπρολάβει...
0.25 εχει τωρα.0,15 στην Σαουδικη Αραβια.
Ειχα ακουσει παλαιοτερα οτι ηταν τσαμπα.
Αυτοι εχουν τα Land cruiser οπως εμεις τα seicento :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom