Νέα

Γαλλία - Cap d'Agde (χωριό γυμνιστών)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ulikante
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
διάβαζα ενα βιβλίο που έκανα αναφορά στη περιοχή cap d'agde στη γαλλία. έλεγε οτι είναι ενα παραθεριστικό κέντρο όπου συγκεντρώνονται πολλοί γυμνιστές και επικρατεί ένα ελεύθερο πνεύμα ( βασικά για παρτούζες και ανταλαλγές συντρόφων).
το έψαξα στο διαδίκτυο και φαίνεται οτι κάτι τέτοιο ισχύει.
ξέρει κανείς τίποτα?
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Χαμος. Ενα ολοκληρο χωριο γυμνιστες. Δεν μπορεις ομως να το πεις σεξοτουρισμο. Και τα ζευγαρια ξεσαλωνουν σε κλαμπ μονο για ζευγαρια.
 
OP
OP
U

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
έχεις παέι? έχεις καμια σχετική εμπειρία

το βιβλίο είναι "τα στοιχειώδη σωματίδια" του ουέλμπεκ μισέλ .
η περιγραφή του μέρους είναι προς το τέλος του βιβλίου
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.074
Πόντοι
14.565
Άλλαξα τον τίτλο για να είναι λίγο σαφέστερος.
Ωραίο το βιβλίο, αλλά όχι σαν την "επέκταση του πεδίου της πάλης" πιστεύω...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Χωριό γυμνιστών και swinger's club.


Αν παρόλο που διαβάζοντας τον Ουελμπέκ, θέλεις να πάς, τότε πρέπει οπωσδήποτε να έχεις και παρέα.

Καταθλιπτικός, μισάνθρωπος ο μπαγάσας, αλλά γοητευτικός. Θα συμφωνήσω με τον Αντισθένη σχετικά με την Επέκταση του πεδίου της Πάλης.

Επίσης υπάρχει και η Πλατφόρμα που μπορεί να καταστρέψει την ευδαιμονία και την ξεγνοιασιά των συναγωνιστών του νήματος της Ταϋλάνδης.

Ας μην τους πούμε τίποτε για το βιβλίο αυτό.

 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Ενδιαφεροντα βιβλια, θα με στειλετε σε βιβλιοπωλειο βλεπω καλοκαιριατικα.


Το χωριο αυτο, δεν εχω παει, αλλα απο εχω ακουσει και διαβασει ειναι ενα κανονικο χωριο οπου κυκλοφορουν γυμνοι. Τουριστικο χωριο ετσι? Και μεσα σε ολα τα αλλα εχει και το ξεσαλωμα. Τοσα γυμνα κορμια, αυτο ελειπε. Παιχνιδι γινεται, και η διαφορα ειναι στο οτι το κανεις πιο γρηγορα.
Σαν αυτο το ανεκδοτο με το πρωτο ραντεβου που λεει, θα γαμηθουμε που θα γαμηθουμε, δε το κανουμε τωρα για να απολαυσουμε την εξοδο μας?
Αυτα.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Ενδιαφεροντα βιβλια, θα με στειλετε σε βιβλιοπωλειο βλεπω καλοκαιριατικα.


Το χωριο αυτο, δεν εχω παει, αλλα απο εχω ακουσει και διαβασει ειναι ενα κανονικο χωριο οπου κυκλοφορουν γυμνοι. Τουριστικο χωριο ετσι? Και μεσα σε ολα τα αλλα εχει και το ξεσαλωμα. Τοσα γυμνα κορμια, αυτο ελειπε. Παιχνιδι γινεται, και η διαφορα ειναι στο οτι το κανεις πιο γρηγορα.
Σαν αυτο το ανεκδοτο με το πρωτο ραντεβου που λεει, θα γαμηθουμε που θα γαμηθουμε, δε το κανουμε τωρα για να απολαυσουμε την εξοδο μας?
Αυτα.

Καλά βιβλία για το καλοκαίρι.

Δες και τον Bret Easton Ellis που θεωρείται επιρροή του (επηρρέασε τον Ουελμπέκ) αλλά εγώ δεν βλέπω γιατί.

Ούτε εγώ έχω πάει, αλλά από ότι καταλαβαίνω είναι ένα μεγάλο χωριό γυμνιστών (40.000 άτομα) όπου γίνονται και swingers' parties σε ορισμένα club.

 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ο Ουελμπέκ με μελαγχολεί αφάνταστα

Ειδικά "Η επέκταση του πεδίου της πάλης" με έριξε σε μελαγχολία για μήνες. Από τα κορυφαία βιβλία που έχω διαβάσει. Και έχω διαβάσει μάλλον πιο πολλά από όσα πρέπει.

Τα "στοιχειώδη σωματίδια" είναι καλή επιλογή ενω η "Πλατφόρμα" ίσως είναι πιο χειμωνιάτικο.

Προσπάθησα να ξεκινήσω τη "Δυνατότητα ενός νησιού" αλλα ο πούστης ο Μισέλ με μελαγχολεί και το παράτησα. Θα το ξαναρχίσω όταν θα είμαι στα πάνω μου.
 
OP
OP
U

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
στα βιβλία του λεέι και για κάποια μπαρ ανταλλαγής συντρόφων και σαδομαζοχιστικά. υπάρχουν όντως στη γαλλία . ξέρετε αν υπάρχουν στην ελλάδα με τη μορφή που τα παρουσιάζει ( παρτούζες επι τόπου κτλ)
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
στα βιβλία του λεέι και για κάποια μπαρ ανταλλαγής συντρόφων και σαδομαζοχιστικά. υπάρχουν όντως στη γαλλία . ξέρετε αν υπάρχουν στην ελλάδα με τη μορφή που τα παρουσιάζει ( παρτούζες επι τόπου κτλ)
Μολις γραφτει σε καποιο ελληνικο βιβλιο θα μαθουμε. Μονο που θα ειναι επιστημονικης φαντασιας.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.624
Κριτικές
178
Like
39.079
Πόντοι
21.896
πηγε γνωστο ζευγαρι απο σοφια και μου ανεφερε λεπτομερως την κατασταση στο χωριο

ακομα και σε τραπεζες σε μπαρ σε μπιτς μπαρ ταχυσδρομιο εισαι ολογυμνος και εχει πολυ ανωμαλια ενωω αν σε γουσταρει και καποιο γουσταρω κ με κοινωνικοτητα μπορεις ευκολα να γαμησεις και φαση swing eξαλλου αυτος ειναι ο λογος αρκετων γυμνιστων  που πανε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom