Νέα

i-pad2 + microsoft office

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Δημητρηςς
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.079
Κριτικές
10
Like
1.405
Πόντοι
2.357
Εχει παρει κανενος το ματι, κατι σχετικο με  microsoft office ελληνικο για i-pad2 ?
Εχω βρει την εφαρμογη αλλα ειναι μονο στα αγγλικα ..... :-


Υποθετω οτι δεν θα αργησει να βγει και στα ελληνικα, μιας και οι περισσοτεροι i-pad χρησιμοποιουν παγκοσμιως....
κατι που θα ηταν κριμα να μεινει ανεκμεταλλευτο απο την microsoft....

Επισης ψαχνω να βρω, πως μπορω να δω εγγραφα η φυλλαδια μορφης excel, word, στο i-pad2

Εχω αγορασει μια εφαρμογη για pdf, αλλα δεν ξερω τι ακριβως κανει και δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει
καθως δεν ξερω αγγλικα.

Με ενδιαφερει να αποφυγω το χαρτομανι στην δουλεια μου για καταλογους λαχειων, φτιαχνοντας και αρχειο με αυτους ...
Σκεφτομαι να τους εχω αποθηκευμενους κατεβαζοντας τους απο το απο το pc στο σπιτι και να τους περναω στο i-pad2 σε μορφη pdf (ετσι κατεβαινουν πλεον) και να τους προβαλω μεσω αυτου, σε πελατες


Αν ξερει κανεις κατι ας δωσει τα φωτα του εδω

Ευχαριστω
 

assosi

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
153
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
1
τα παντα γυρο σου ειναι microsoft  εσυ ipad πηγες και πηρες και θελεις να δουλευει με microsoft εργαλεια ??
Ειναι σαν να εχεις μια ferrari και την πηγενεις με τροχους ποδηλατου !
 

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
τα παντα γυρο σου ειναι microsoft  εσυ ipad πηγες και πηρες και θελεις να δουλευει με microsoft εργαλεια ??
Ειναι σαν να εχεις μια ferrari και την πηγενεις με τροχους ποδηλατου !
Ναι αλλα αλλο πραγμα τα apple δεν νομιζω οτι υπαρχει καμμια συγκριση μεταξυ των δυο
 

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16

νομιζω οτι το ibooks διαβαζει πλεον pdf .

εχω χρησιμοποιω το goodreader αλλα αμα δεν ξες αγγλικα μαλλον θα δυσκολευτεις να τα περασεις στο ipad ...
 

assosi

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
153
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
1
Ναι αλλα αλλο πραγμα τα apple δεν νομιζω οτι υπαρχει καμμια συγκριση μεταξυ των δυο
πράγματι δεν υπάρχει σύγκριση .  :headbang: γράψε τώρα xls και τρέξε όλα τα καλούδια των pc !!
ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ τα mac ε ??  :s&m_1:
 

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
πράγματι δεν υπάρχει σύγκριση .  :headbang: γράψε τώρα xls και τρέξε όλα τα καλούδια των pc !!
ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ τα mac ε ??  :s&m_1:
Υπαρχει και το open office αν το εχεις ακουστα που ειναι και free ,αλλα αν θες να πληρωσεις υπαρχει και το microsoft office ,ετσι ελεγα και εγω ως που δοκιμασα apple εδω και ενα χρονο και πεταξα και απο την δουλεια μου αλλα και απο το σπιτι οτι ειχε σχεση με windows
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Η Apple δεν έχει αντίστοιχη σουίτα γραφείου όπως το Office? :think:
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
lol OK - μόνο που δεν εννοούσα αυτό. :rolleyes:
 

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16
Pages ------> word
Numbers --------> excell

Έχουν κυκλοφορήσει για iPad . Νομίζω 8 Ε έκαστο ...
 
OP
OP
Δημητρηςς

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.079
Κριτικές
10
Like
1.405
Πόντοι
2.357
τα παντα γυρο σου ειναι microsoft  εσυ ipad πηγες και πηρες και θελεις να δουλευει με microsoft εργαλεια ??
Ειναι σαν να εχεις μια ferrari και την πηγενεις με τροχους ποδηλατου !
Φιλε μου εχω τα παντα για την δουλεια μου, καθως παντα επενδυω με τον τροπο μου, σε οτι αφορα την ευκολια στην δουλεια μου....

Εχω το pc σπιτι εχω netbook το οποιο πηρα προσφατα προ 1-2 μηνες την ταμπλετα την πηρα για να περνω την ωρα μου αλλα καποια στιγμη θελησα να την προσαρμοσω κι αυτη στην δουλεια μου....

Παντα ειχα την μανια να προσαρμοζω κομπιουτερ στην δουλεια μου ....

Παλιοτερα με το psion mx5  το οποιο βγηκε λιρα εκατο για μενα !!!!!!! (πραγματικα αριστο μηχανηματακι αυτο)
Μετα πηρα το compaq pocket pc το οποιο με βολεψε κι αυτο μεχρι που μου εκλεψαν τα παντα πριν απο 4 χρονια
Πιο μετα πηρα το htc avantage 7500 το οποιο εκτος απο πανακριβο δεν με βολεψε καθολου και το εχω καπου παρατημενο

Τι θελω να πω με ολο αυτο ?

Οτι παντα προσαρμοζα την τεχνολογια στην δουλεια μου....

Εχω φτιαξει βασεις για την δουλεια μου που τις ζητουν πολλοι συναδελφοι και πρακτορια (οφ τοπικ αυτο)
 

batsos

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
1
Like
143
Πόντοι
1
Για αρχεια pdf χρησιμοποιείς Acrobat reader της Adobe το οποιο ειναι ελεύθερο και το κατεβάζεις απο την adobe, εκτος αν θέλεις να επεξεργαζεσαι τα αρχεια σου, οποτε αγοραζεις το Acrobat profesional. Για να βλεπεις αρχεια του Word, excell, power point κλπ, (χωρις να τα επεξεργάζεσαι μονο να τα βλέπεις)  υπάρχουν κατι πολυ μικρα προγραμματακια, που λεγονται Viewers, (πχ word document viewer, power point document viewer κλπ) τα οποια θα τα κατεβασεις απο την microsoft και ειναι φυσικα ελευθερα. Μεγια σου το μηχανηματακι, ειναι φοβερο. Με λιγη προσπάθεια και λιγο χρονο θα βρεις πολλες ακρες στο δικτυο για προγράμματα παιχνιδια κλπ για να δοκιμασεις.
 
OP
OP
Δημητρηςς

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.079
Κριτικές
10
Like
1.405
Πόντοι
2.357
OP
OP
Δημητρηςς

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.079
Κριτικές
10
Like
1.405
Πόντοι
2.357
Για αρχεια pdf χρησιμοποιείς Acrobat reader της Adobe το οποιο ειναι ελεύθερο και το κατεβάζεις απο την adobe, εκτος αν θέλεις να επεξεργαζεσαι τα αρχεια σου, οποτε αγοραζεις το Acrobat profesional. Για να βλεπεις αρχεια του Word, excell, power point κλπ, (χωρις να τα επεξεργάζεσαι μονο να τα βλέπεις)  υπάρχουν κατι πολυ μικρα προγραμματακια, που λεγονται Viewers, (πχ word document viewer, power point document viewer κλπ) τα οποια θα τα κατεβασεις απο την microsoft και ειναι φυσικα ελευθερα. Μεγια σου το μηχανηματακι, ειναι φοβερο. Με λιγη προσπάθεια και λιγο χρονο θα βρεις πολλες ακρες στο δικτυο για προγράμματα παιχνιδια κλπ για να δοκιμασεις.
Εχω κατεβασει δυο τετοια που λες και το ενα ηταν ακριβουτσικο, γυρω στα 15 ευρω θα σε γελασω
αλλα δεν καταλαβαινω πως λειτουργει :headbang:

Τεσπα, χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες  :rockon:

Μια απο αυτες τις μερες μιας και εχω παρει αδεια απο τον εαυτο μου ενα μηνα θα πεταχτω στο κολωνακι στο μαγαζι της aplle να ρωτησω και να δω μερικα πραγματα  ;)
 

makisbegnis

Νέο Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2011
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
υπαρχουν και αλλα πλεονεκτηματα με την Apple      1) Δεν κολλας ιους
                                                                                  2)Απο apple με το boot camp γινεσαι σε 1 λεπτο microsoft...
                                                                                  3)οποιος παει σε mac δεν ξαναγυρναει se microsoft..
βεβαια γουστα ειναι αυτα..απλα δοκιμαστε το για 2 μερες χωρις να ειστε προκατυλιμενοι και θα δειτε..αυτα τα λιγα
 

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
υπαρχουν και αλλα πλεονεκτηματα με την Apple      1) Δεν κολλας ιους
                                                                                  2)Απο apple με το boot camp γινεσαι σε 1 λεπτο microsoft...
                                                                                  3)οποιος παει σε mac δεν ξαναγυρναει se microsoft..
βεβαια γουστα ειναι αυτα..απλα δοκιμαστε το για 2 μερες χωρις να ειστε προκατυλιμενοι και θα δειτε..αυτα τα λιγα
Αυτο ειπα κι εγω δεν ξαναγυριζω με τιποτα σε windows και πριν να παρω mac δεν ηθελα να ακουσω για αυτα
 

batsos

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
1
Like
143
Πόντοι
1
Να προσεχεις πολυ στην apple φιλε μου γιατι θα σε "φανε"... Χρεωνουν ο,τι τους κατεβει. Μην αγορασεις τιποτα αμεσως. Σιγουρα ειναι απιθανα μηχανηματα, ομως η πολιτικη που ακολουθουν και οι πολυ χαμηλες πωλησεις στο ελλαντα, τους εχουν κανει αρπακτικα. Τα μηχανηματα τα εχω ζησει (και τα ζω) για παραπανω απο δυο δεκαετιες λογω δουλειας, ομως πριν μαθω που θα βρω αυτο που ζηταω εχω πιαστει Κωτσος πολλλες φορες απο τους "μηλαρακηδες". Αυτοι (οπως και αλλοι) σου πουλανε πραματα που βρισκεις δωρεαν επειδη στα βρηκαν αυτοι. Ενα mac ειναι στο σερβις αυτη τη στιγμη και προσπαθουν να μας πεισουν οτι η επισκευη του θα κοστισει πανω απο 1000... Για να παρουμε καινουργιο...
 

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
Να προσεχεις πολυ στην apple φιλε μου γιατι θα σε "φανε"... Χρεωνουν ο,τι τους κατεβει. Μην αγορασεις τιποτα αμεσως. Σιγουρα ειναι απιθανα μηχανηματα, ομως η πολιτικη που ακολουθουν και οι πολυ χαμηλες πωλησεις στο ελλαντα, τους εχουν κανει αρπακτικα. Τα μηχανηματα τα εχω ζησει (και τα ζω) για παραπανω απο δυο δεκαετιες λογω δουλειας, ομως πριν μαθω που θα βρω αυτο που ζηταω εχω πιαστει Κωτσος πολλλες φορες απο τους "μηλαρακηδες". Αυτοι (οπως και αλλοι) σου πουλανε πραματα που βρισκεις δωρεαν επειδη στα βρηκαν αυτοι. Ενα mac ειναι στο σερβις αυτη τη στιγμη και προσπαθουν να μας πεισουν οτι η επισκευη του θα κοστισει πανω απο 1000... Για να παρουμε καινουργιο...
Με μια επεκταση εγγυησης πας απο τον 1 στα 3 χρονια οποτε εχεις το κεφαλι σου ησυχο,ποιος κραταει υπολογιστη πανω απο 3 χρονια ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom