Νέα

Laptop έως 500 ευρώ;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pepe(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pepe(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
259
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα με τις εκπτώσεις...laptop έως 500 ευρώ...!!! Μόνη προϋπόθεση οθόνη 15 ιντσών.
Ακούω προτάσεις από ειδικούς και μη.
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
2
Πόντοι
16
βαλε στο skroutz.gr αναζητηση για i3 και παρε ενα με αυτο τον επεξεργαστη :)
 

bear74

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2008
Μηνύματα
319
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα με τις εκπτώσεις...laptop έως 500 ευρώ...!!! Μόνη προϋπόθεση οθόνη 15 ιντσών.
Ακούω προτάσεις από ειδικούς και μη.

Σε αρκετά μεγαλομάγαζα υπάρχει μια κοινή προσφορά σε επίπεδο hardware απλά αλλάζει η επωνυμία..Core i3 2.53GHz , 4GB RAM , 500GB HDD και κάρτα γραφικών που διαφέρει από laptop σε laptop..τα περισσότερα έχουν ένα χρόνο εγγύησης αλλά είτε παίρνεις τα επίσημα πακέτα αναβαθμισης των αντιπροσωπειών είτε παίρνεις πακέτα εγγύησης που σου δίνουν αυτά τα μαγαζιά με διάφορες υποσχέσεις ότι αναλαμβάνουν αυτοί τα πάντα και καλά ! τέτοιες προσφορές έχω δει σε Saturn , Mediamarkt και Κωτσόβολο..από εκεί και πέρα ψάχνεις..

Στο δια ταύτα , εγώ πήρα προ μιάς εβδομάδας από το Saturn ένα Packard Bell με 427 ευρώ και έχει 2 χρόνια εγγύησης "μαμίσια"..γιατί Packard Bell ; γιατί απλά είχε αυτή τη προσφορά και γιατί τελικά είναι ένα καλό και αξιόπιστο μηχάνημα..μόνο καφέ δεν μου φτιάχνει..ταχύτατο , άνετο και το διαμορφώνεις όπως θέλεις με βάση τις ανάγκες σου..έχει 2 μέιον άν τα θεωρεί κανείς μείον..1ον) δεν έχει bluetooth που σημαίνει ότι πρέπει να πάρει κανείς ένα στικάκι που κυκλοφορούν σε αφθονία και μάλιστα τα μίνι-στικάκια που είναι σχεδόν ίσα ίσα όσο η θύρα usb και 2ον) η κάρτα γραφικών είναι μέρος του κεντρικού chipset και δεν είναι αυτόνομη κάρτα..που σημαίνει ότι "τραβάει" από τη κύρια μνήμη αλλά και πάλι δεν έχεις πρόβλημα..

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα !
 
OP
OP
pepe(1)

pepe(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
259
Like
0
Πόντοι
1
Σε αρκετά μεγαλομάγαζα υπάρχει μια κοινή προσφορά σε επίπεδο hardware απλά αλλάζει η επωνυμία..Core i3 2.53GHz , 4GB RAM , 500GB HDD και κάρτα γραφικών που διαφέρει από laptop σε laptop..τα περισσότερα έχουν ένα χρόνο εγγύησης αλλά είτε παίρνεις τα επίσημα πακέτα αναβαθμισης των αντιπροσωπειών είτε παίρνεις πακέτα εγγύησης που σου δίνουν αυτά τα μαγαζιά με διάφορες υποσχέσεις ότι αναλαμβάνουν αυτοί τα πάντα και καλά ! τέτοιες προσφορές έχω δει σε Saturn , Mediamarkt και Κωτσόβολο..από εκεί και πέρα ψάχνεις..

Στο δια ταύτα , εγώ πήρα προ μιάς εβδομάδας από το Saturn ένα Packard Bell με 427 ευρώ και έχει 2 χρόνια εγγύησης "μαμίσια"..γιατί Packard Bell ; γιατί απλά είχε αυτή τη προσφορά και γιατί τελικά είναι ένα καλό και αξιόπιστο μηχάνημα..μόνο καφέ δεν μου φτιάχνει..ταχύτατο , άνετο και το διαμορφώνεις όπως θέλεις με βάση τις ανάγκες σου..έχει 2 μέιον άν τα θεωρεί κανείς μείον..1ον) δεν έχει bluetooth που σημαίνει ότι πρέπει να πάρει κανείς ένα στικάκι που κυκλοφορούν σε αφθονία και μάλιστα τα μίνι-στικάκια που είναι σχεδόν ίσα ίσα όσο η θύρα usb και 2ον) η κάρτα γραφικών είναι μέρος του κεντρικού chipset και δεν είναι αυτόνομη κάρτα..που σημαίνει ότι "τραβάει" από τη κύρια μνήμη αλλά και πάλι δεν έχεις πρόβλημα..

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα !

Πάρα πολύ... Thanks και στον VASILIAS..!!!
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
2
Πόντοι
16
Σε αρκετά μεγαλομάγαζα υπάρχει μια κοινή προσφορά σε επίπεδο hardware απλά αλλάζει η επωνυμία..Core i3 2.53GHz , 4GB RAM , 500GB HDD και κάρτα γραφικών που διαφέρει από laptop σε laptop..τα περισσότερα έχουν ένα χρόνο εγγύησης αλλά είτε παίρνεις τα επίσημα πακέτα αναβαθμισης των αντιπροσωπειών είτε παίρνεις πακέτα εγγύησης που σου δίνουν αυτά τα μαγαζιά με διάφορες υποσχέσεις ότι αναλαμβάνουν αυτοί τα πάντα και καλά ! τέτοιες προσφορές έχω δει σε Saturn , Mediamarkt και Κωτσόβολο..από εκεί και πέρα ψάχνεις..

Στο δια ταύτα , εγώ πήρα προ μιάς εβδομάδας από το Saturn ένα Packard Bell με 427 ευρώ και έχει 2 χρόνια εγγύησης "μαμίσια"..γιατί Packard Bell ; γιατί απλά είχε αυτή τη προσφορά και γιατί τελικά είναι ένα καλό και αξιόπιστο μηχάνημα..μόνο καφέ δεν μου φτιάχνει..ταχύτατο , άνετο και το διαμορφώνεις όπως θέλεις με βάση τις ανάγκες σου..έχει 2 μέιον άν τα θεωρεί κανείς μείον..1ον) δεν έχει bluetooth που σημαίνει ότι πρέπει να πάρει κανείς ένα στικάκι που κυκλοφορούν σε αφθονία και μάλιστα τα μίνι-στικάκια που είναι σχεδόν ίσα ίσα όσο η θύρα usb και 2ον) η κάρτα γραφικών είναι μέρος του κεντρικού chipset και δεν είναι αυτόνομη κάρτα..που σημαίνει ότι "τραβάει" από τη κύρια μνήμη αλλά και πάλι δεν έχεις πρόβλημα..

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα !
πολυ καλη επιλογη το packard bell φιλε μου :thumbsup:
i3 ?
 

bear74

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2008
Μηνύματα
319
Like
0
Πόντοι
1
πολυ καλη επιλογη το packard bell φιλε μου :thumbsup:
i3 ?

Ναι Vasilia , i3 2.53GHz , 4GB RAM , 500GB HDD και Win7 Home Premium..πολύ καλό και αξιόπιστο και 2χρόνια εγγύηση τη στιγμή που οι περισσότεροι έχουν 1 χρόνο σε αυτά τα λεφτά..
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
2
Πόντοι
16
για σχεδον 400 νομιζω η απολυτη αγορα.
 

bear74

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2008
Μηνύματα
319
Like
0
Πόντοι
1
για σχεδον 400 νομιζω η απολυτη αγορα.

για να μην αδικω όμως και τις άλλες προσφορές απλά αναφορικά να πω ότι 1) Mediamarkt , εκεί υπάρχει λαπτοπάκι της Asus με τα ίδια στοιχεία , 2) Κωτσόβολος , Fujitsu με ίδια στοιχεία και επίσς στο Saturn υπάρχει ένα Lenovo με ίδια χαρακτηριστικά..είχα ψάξει ΚΑΙ στο skroutz αλλά τελικά οι καλύτερες προσοφορές ήταν αυτές των μεγαλομάγαζων..άμα θέλουν οι πο*στηδες κάνουνε προσφορές..άμα θέλουνε όμως..
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
Τώρα με τις εκπτώσεις...laptop έως 500 ευρώ...!!! Μόνη προϋπόθεση οθόνη 15 ιντσών.
Ακούω προτάσεις από ειδικούς και μη.
τι το θες το λαπτοπ ρε φυλε? καλητερα με αυτα τα λεφτα να παρεις 2 citytours...
 
OP
OP
pepe(1)

pepe(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
259
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ citytour θα έπαιρνα :dancing: :dancing: :dancing: :... αλλά ψάχνω για νιου φοιτητή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom