Νέα

Παραγγελία με paypal invoice...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dimmits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7
  • Εμφανίσεις 982
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
παλικαρια βοηθεια...
θελω να αγορασω κατι απο ebay χρησιμοποιωντας οπως παντα paypal...
το προβλημα ειναι οτι ο calculator του ebay δεν συναθροιζει τα εξοδα αποστολης για να πατησω κατευθειαν buy it now...
ο πωλητης μου ειπε να ζητησω Invoice οταν το παραγγειλω για να προσθεσει αυτος τα εξτρα shipping cost...
πως γινεται αυτο βρε παιδες?? :think: :think:
ευχαριστω προκαταβολικα...
 
OP
OP
dimmits

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
του ζητησα κ το email του που χρησιμοποιει για το paypal, για να του στειλω κατευθειαν payment...αλλα σαν τυπικος Αμερικανος που ειναι επιμενει με το Invoice... :uglystupid: :uglystupid:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
τι εχεις αγορασει?εγω συνηθως οταν αγοραζω,τους λεω παντα να υπολογισουν το κοστος αποστολης,και τους τα πληρωνω ολα μαζι.
 
OP
OP
dimmits

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
τι εχεις αγορασει?εγω συνηθως οταν αγοραζω,τους λεω παντα να υπολογισουν το κοστος αποστολης,και τους τα πληρωνω ολα μαζι.
δεν εχω αγορασει ακομη...συνηθως οτι παιρνω απο ebay πληρωνω κοστος αντικειμενου+ κοστος ταχυδρομικων,αλλα εμφανιζονται κ ειναι υπολογισμενα απο πριν τα ταχυδρομικα απο τον seller...
σε αυτην την περιπτωση αν πατησω bye it now θα χρεωθω μονο κοστος αντικειμενου...
 
Εγγρ.
2 Οκτ 2010
Μηνύματα
168
Like
0
Πόντοι
1
Είσαι σίγουρος οτι αυτό που θες να αγοράσεις το στέλνει στην Ελλάδα,γιατί θα έγραφε από κάτω πόσα είναι τα έξοδα αποστολής.Αν δε το συνηθίζει να στέλνει στην Ελλάδα αλλά σου έκανε εσένα μία εξαίρεση τότε πριν το πληρώσεις σου λέει να τον ειδοποιήσεις να σου στείλει νέο τιμολόγιο μαζί με τα ταχυδρομικά.
Πάντως πριν κάνεις ότιδήποτε ρώτα από πριν πόσα είναι τα ταχυδρομικά για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.

Οπότε πρώτα συνεννοήσε για τα ταχυδρομικά και αφού το αποδέχεσε μετά το αγοράζεις κανονικά.Θα σου έρθει ένα πρώτο invoice το οποίο δε θα πληρώσεις,θα στείλεις email στων πωλητή να σου στείλει νέο invoice μαζί με τα μεταφορiκa και μετά θα πληρώσεις μέσω paypal.
 
OP
OP
dimmits

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Είσαι σίγουρος οτι αυτό που θες να αγοράσεις το στέλνει στην Ελλάδα,γιατί θα έγραφε από κάτω πόσα είναι τα έξοδα αποστολής.Αν δε το συνηθίζει να στέλνει στην Ελλάδα αλλά σου έκανε εσένα μία εξαίρεση τότε πριν το πληρώσεις σου λέει να τον ειδοποιήσεις να σου στείλει νέο τιμολόγιο μαζί με τα ταχυδρομικά.
Πάντως πριν κάνεις ότιδήποτε ρώτα από πριν πόσα είναι τα ταχυδρομικά για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.

Οπότε πρώτα συνεννοήσε για τα ταχυδρομικά και αφού το αποδέχεσε μετά το αγοράζεις κανονικά.Θα σου έρθει ένα πρώτο invoice το οποίο δε θα πληρώσεις,θα στείλεις email στων πωλητή να σου στείλει νέο invoice μαζί με τα μεταφορiκa και μετά θα πληρώσεις μέσω paypal.
thanx man..τα ταχυδρομικα τα γνωριζω απο πριν γιατι προηγηθηκε συννενοηση με email..
για να μου σταλθει το invoice μεσω email θα πρεπει, απ οτι καταλαβα ,να πατησω bye it now αλλα να μην προχωρησω σε πληρωμη αμεσα?
 
Εγγρ.
2 Οκτ 2010
Μηνύματα
168
Like
0
Πόντοι
1
thanx man..τα ταχυδρομικα τα γνωριζω απο πριν γιατι προηγηθηκε συννενοηση με email..
για να μου σταλθει το invoice μεσω email θα πρεπει, απ οτι καταλαβα ,να πατησω bye it now αλλα να μην προχωρησω σε πληρωμη αμεσα?

Ακριβώς θα πατήσεις bye it now άσχέτως αν έχει ταχυδρομικά από κάτω και μετά θα ειδοποιήσεις τον πωλητη σου να σου στείλει νέο invoice ( το πρώτο που θα σου σταλθεί το αγνοείς) με τα ταχυδρομικά μέσα ,το οποίο θα πληρώσεις όπως συνήθως.

 
OP
OP
dimmits

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Ακριβώς θα πατήσεις bye it now άσχέτως αν έχει ταχυδρομικά από κάτω και μετά θα ειδοποιήσεις τον πωλητη σου να σου στείλει νέο invoice ( το πρώτο που θα σου σταλθεί το αγνοείς) με τα ταχυδρομικά μέσα ,το οποίο θα πληρώσεις όπως συνήθως.
thanx φιλε!εισαι ωραιος...  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom