Νέα

Fileserve fraud!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paperscore
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

paperscore

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2011
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Χαιρετώ!

Πριν 3 μήνες αγόρασα μια μηνιαία συνδρομή στο Fileserve. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα οτι εδώ και 2 μήνες, μόλις τελείωνε η συνδρομή μου, το Fileserve με χρέωνε αυτόματα στο Paypal, χωρίς να το θέλω, για ακόμα ένα μήνα. Μετά απο ψάξιμο στο Google, βρήκα ότι είναι συνήθης τακτική του Fileserve να κάνει automatic payment στο paypal θες δεν θες να ανανεώσεις. Με τα πολλά κατάφερα να το σταματήσω.
Προσοχή σε όλους λοιπόν, για να μην μας τα παίρνουν οι επιτήδειοι απατεώνες.
 

niced

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.709
Κριτικές
8
Like
177
Πόντοι
16
μου εχει τυχει και σε μενα και εψαχνα να δω πως να κανω ακυρωση.
Με τα πολλα τα καταφερα και εγω
το ειχα παθει και με το oron
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Πολύ πιθανό να έχουν automatic rebilling και να είναι κάπου στα ψιλά (εκεί που δεν προσέχει κανείς ;)).
 

concavles

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2010
Μηνύματα
125
Like
0
Πόντοι
1
Χαιρετώ!

Πριν 3 μήνες αγόρασα μια μηνιαία συνδρομή στο Fileserve. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα οτι εδώ και 2 μήνες, μόλις τελείωνε η συνδρομή μου, το Fileserve με χρέωνε αυτόματα στο Paypal, χωρίς να το θέλω, για ακόμα ένα μήνα. Μετά απο ψάξιμο στο Google, βρήκα ότι είναι συνήθης τακτική του Fileserve να κάνει automatic payment στο paypal θες δεν θες να ανανεώσεις. Με τα πολλά κατάφερα να το σταματήσω.
Προσοχή σε όλους λοιπόν, για να μην μας τα παίρνουν οι επιτήδειοι απατεώνες.

Κάνε διαγραφή της επαναλαμβανόμενης χρέωσης από το paypal και θα σταματήσει να σε χρεώνει. Φυσικά μόλις λήξει ο μήνας θα λήξει και ο λογαριαμός στο fileserve
 
OP
OP
paperscore

paperscore

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2011
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Κάνε διαγραφή της επαναλαμβανόμενης χρέωσης από το paypal και θα σταματήσει να σε χρεώνει. Φυσικά μόλις λήξει ο μήνας θα λήξει και ο λογαριαμός στο fileserve
Το έκανα τελικά φίλε μου. Μέσω google και ψαξίματος βρήκα τη λύση. Απλά είπα να ανοίξω θέμα για να μην την πατήσει κανένας άλλος.
 

Kebaaap

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2008
Μηνύματα
2.052
Κριτικές
24
Like
3
Πόντοι
616
Χαιρετώ!

Πριν 3 μήνες αγόρασα μια μηνιαία συνδρομή στο Fileserve. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα οτι εδώ και 2 μήνες, μόλις τελείωνε η συνδρομή μου, το Fileserve με χρέωνε αυτόματα στο Paypal, χωρίς να το θέλω, για ακόμα ένα μήνα. Μετά απο ψάξιμο στο Google, βρήκα ότι είναι συνήθης τακτική του Fileserve να κάνει automatic payment στο paypal θες δεν θες να ανανεώσεις. Με τα πολλά κατάφερα να το σταματήσω.
Προσοχή σε όλους λοιπόν, για να μην μας τα παίρνουν οι επιτήδειοι απατεώνες.
Μπράβο φίλε για το θεματάκι.

Μόλις ανακάλυψα οτι το hotfile μου είχε κάνει την ίδια πουστιά και την τακτοποίησα  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

PSYXOLOGOS

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
158
Like
0
Πόντοι
1
Χαιρετώ!

Πριν 3 μήνες αγόρασα μια μηνιαία συνδρομή στο Fileserve. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα οτι εδώ και 2 μήνες, μόλις τελείωνε η συνδρομή μου, το Fileserve με χρέωνε αυτόματα στο Paypal, χωρίς να το θέλω, για ακόμα ένα μήνα. Μετά απο ψάξιμο στο Google, βρήκα ότι είναι συνήθης τακτική του Fileserve να κάνει automatic payment στο paypal θες δεν θες να ανανεώσεις. Με τα πολλά κατάφερα να το σταματήσω.
Προσοχή σε όλους λοιπόν, για να μην μας τα παίρνουν οι επιτήδειοι απατεώνες.
δεν μας λες και τον τροπο αν σου ειναι ευκολο?
 
OP
OP
paperscore

paperscore

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2011
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
δεν μας λες και τον τροπο αν σου ειναι ευκολο?
Λοιπόν...
Πηγαίνεις στη επιλογή "Profile" του Paypal. Κλικάρεις την επιλογή "my money". Πατάς το "update" που είναι δίπλα στο my preapproved payments.
Θα δεις μια λίστα απο αυτούς που πληρώνονται αυτόματα απο το paypal σου. Kλικάρεις πάνω σε αυτόν που θες να "διώξεις". Στην σελίδα που θα σου ανοίξει, κάπου θα δεις να γράφει "status active|cancel". Aμα πατήσεις την επιλογή "cancel" θα σταματήσει να σε χρεωνει αυτόματα. Ελπίζω να βοήθησα. Αν χρειαστείς κάτι, ρώτα.
 

PSYXOLOGOS

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
158
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπόν...
Πηγαίνεις στη επιλογή "Profile" του Paypal. Κλικάρεις την επιλογή "my money". Πατάς το "update" που είναι δίπλα στο my preapproved payments.
Θα δεις μια λίστα απο αυτούς που πληρώνονται αυτόματα απο το paypal σου. Kλικάρεις πάνω σε αυτόν που θες να "διώξεις". Στην σελίδα που θα σου ανοίξει, κάπου θα δεις να γράφει "status active|cancel". Aμα πατήσεις την επιλογή "cancel" θα σταματήσει να σε χρεωνει αυτόματα. Ελπίζω να βοήθησα. Αν χρειαστείς κάτι, ρώτα.

This profile has been canceled and cannot be reactivated. No more recurring payments will be made.


σε ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
OP
OP
paperscore

paperscore

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2011
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
This profile has been canceled and cannot be reactivated. No more recurring payments will be made.


σε ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαίρομαι που ξέμπλεξες. Απλά ήθελα να σου πω ότι προχτές τους έκανα Dispute μέσω Paypal και πήρα
πίσω τα χρήματα που με είχαν χρεώσει το τελευταίο δίμηνο. Για κοίταξέ το και αυτό. Εχεις πολλές πιθανότητες
να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.
 

ikonst

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
188
Like
14
Πόντοι
1
εχω κανει και γω ετησια συνδρομη στο fileserve και θα ηθελα να σταματησω την αυτοματη χρεωση...πηγαινωντας λοιπον στο paypal.com και στην επιλογη profile μου βγαζει αυτα...
Add or Edit Email
Add or Edit Bank Account
Add or Edit Credit Card
Add or Edit Street Address
με ποιον τροπο λοιπον σταματαω την αυτοματη χρεωση? λιγη βοηθεια....ευχαριστω
 
OP
OP
paperscore

paperscore

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2011
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
εχω κανει και γω ετησια συνδρομη στο fileserve και θα ηθελα να σταματησω την αυτοματη χρεωση...πηγαινωντας λοιπον στο paypal.com και στην επιλογη profile μου βγαζει αυτα...
Add or Edit Email
Add or Edit Bank Account
Add or Edit Credit Card
Add or Edit Street Address
με ποιον τροπο λοιπον σταματαω την αυτοματη χρεωση? λιγη βοηθεια....ευχαριστω
Πάτα πάνω στην επιλογή Profile και όχι στις επιλογές που σου βγάζει. Θα σου ανοίξει καινούργια σελίδα
και αριστερά θα δεις το my money. Ακολούθησε αυτά που λεω σε προηγούμενο μήνυμα. Αν δεν τα καταφέρεις
εδώ είμαστε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom