Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 170K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 35,7%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 31 36,9%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,7%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,5%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,9%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 32 38,1%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    84

Επισκέπτης
Έγινε τη δευτερα που μας περασε, παραμονη 15αυγουστου, πρωι.

Πήγαινα στο pines να γαμησω μια regular παντρεμενη που εργαζεται σε πολυεθνικη εκεί κοντα. Ερημια στους δρομους, παντου. 17 λεπτα βάρκιζα-κ. κηφισια. Μπαίνω στο παρκινγκ, μαζι με εμενα ερχεται και ενα Range Rover, τερας. Παρκάρω, παρκαρει και αυτο. Βγηκαμε απο τα αυτοκινητα ταυτοχρονα. +35αρα, ξανθο μαλλί, αδυνατη, τζίν χαμηλοκαβαλο με prada ξοφτερνο και μαυρο top, ξόπλατο. Σκετη καύλα (για τα γούστα μου). Της χαμογελάω, ανταποδίδει. Αυτη ανεβαινει επανω απευθειας, εγω παω reception να παρω δωματιο.

Γαμω σχετικα γρηγορα την αλλη, με το μυαλο ψιλοαλλού. Μου τα επριξε και λιγο με τη λογοδιάρροια της, πολυ κακη συνηθεια. Της υπενθυμισα οτι δεν ημουν ο αντρας της και το βούλωσε. Κατεβαινω, το Rover εκει. Ανοίγω το χαρτοφυλλακα και βγαζω ενα φυλλο χαρτι. Γραφω μια ατακα που μου ηρθε εκεινη την ωρα και το κινητο μου. Το βαζω, διπλωμενο, στον υαλοκαθαριστηρα της.

Με πηρε σημερα τηλεφωνο. Τεσσερις μερες μετα. Μιλαγαμε καμια ωρα, ειχα τα κεφια μου, την εκανα και γελασε. Το ραντεβου ορίστηκε για την ερχομενη Τρίτη, σε καφε της Κηφισιας.

Είχα κανει κατι παρομοιο 3 χρονια πριν. Εξω απο μια τραπεζα, παλι σε αμαξι με γκομενα που παρκαραμε μαζι. Τη γαμουσα 2 χρονια, εκτοτε.
 

Επισκέπτης
A, ξεχασα. Η ανωτερω κυρια ειναι επισης παντρεμενη.

Ελπίζω η περιγραφη να μην ταιριάζει στη γυναικα/γκομενα κανενος συναγωνιστη απο εδω και εχουμε δραματα,  :o ::)

 

Επισκέπτης
Εγώ δεν την βρίσκω κουφή προσέγγιση αλλά... σωστή προσέγγιση!
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Έτσι!Πρωτότυπα, αυθόρμητα και απο καρδιάς! :)Πολύ καλή κίνηση
 

becas

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
359
Κριτικές
1
Like
11
Πόντοι
1
Μεγάλε Raven M είσαι σωστός και ωραίος ....ενημέρωσε την κοινότητα σε παρακαλώ ανάλογα με τις εξελίξεις που θα έχεις..και αν θες πες μας και πως έριξες την άλλη παντρεμένη...είναι πχ απο χώρο εργασίας η...

( να κάνουμε και λίγο αντρικό κουτσομπολιό ....τώρα που το σκέφτομαι θα ήταν κaλό θέμα να ξεκινήσουμε διηγήσεις συναγωνιστών με εμπειρίες με παντρεμένες ...)
 

Επισκέπτης
Μεγάλε Raven M είσαι σωστός και ωραίος ....ενημέρωσε την κοινότητα σε παρακαλώ ανάλογα με τις εξελίξεις που θα έχεις..και αν θες πες μας και πως έριξες την άλλη παντρεμένη...είναι πχ απο χώρο εργασίας η...

( να κάνουμε και λίγο αντρικό κουτσομπολιό ....τώρα που το σκέφτομαι θα ήταν κaλό θέμα να ξεκινήσουμε διηγήσεις συναγωνιστών με εμπειρίες με παντρεμένες ...)

Becas, συμφωνω. Η ανταλλαγη περιστατικών/ιδεών σιγουρα θα βοηθησει. και απο οτι βλεπω, εδω εχουμε αξιολογο Think Tank
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.193
Κριτικές
6
Like
2.633
Πόντοι
456
Τι χρωμα ειχε το ροβερ? Μηπως μαυρο?
 

Stavros76

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
56
Like
2
Πόντοι
0
Τι σε ενδιαφερει το χρωμα petranto;
Φοβασε μηπως ειναι η γυναικα σου;  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Με πηρε σημερα τηλεφωνο. Τεσσερις μερες μετα. Μιλαγαμε καμια ωρα, ειχα τα κεφια μου, την εκανα και γελασε. Το ραντεβου ορίστηκε για την ερχομενη Τρίτη, σε καφε της Κηφισιας.

Συγχαρητήρια συναγωνιστή, ΑΡΙΣΤΗ προσέγγιση ;)
Κα-υ-λή τύχη...  :grin:
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.193
Κριτικές
6
Like
2.633
Πόντοι
456
Οχι δεν ειμαι παντρεμενος αλλα να .......κατι μου θυμιζει η ιστορια.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
RavenM
Έγινε τη δευτερα που μας περασε, παραμονη 15αυγουστου, πρωι.
- Αχχχ σκέφτομαι κάποιον από εμάς.... που θα μπορούσε πχ να είναι ο άντρας της που εκείνη την ώρα μάλλον θα δούλευε για να εξασφαλίσει τον επιούσιο στην γυναικούλα του... κι αυτή για "ευχαριστώ" θα ξεσκιζόταν!

Πήγαινα στο pines να γαμησω μια regular παντρεμενη που εργαζεται σε πολυεθνικη εκεί κοντα.
- Kι εγώ χτες μια παντρεμένη γαμούσα! Τελικά απ' ότι φαίνεται "οι παντρεμένες το πάνε το γράμμα"...

+35αρα, ξανθο μαλλί, αδυνατη, τζίν χαμηλοκαβαλο με prada ξοφτερνο και μαυρο top, ξόπλατο. Σκετη καύλα (για τα γούστα μου). Της χαμογελάω, ανταποδίδει. Αυτη ανεβαινει επανω απευθειας...
Αρα "regular" και η Κυρία...
Αλήθεια, ήταν παντρεμένη κι αυτή; Εσύ συναγωνιστή RavenM?

Κατεβαινω, το Rover εκει. Ανοίγω το χαρτοφυλλακα και βγαζω ενα φυλλο χαρτι. Γραφω μια ατακα που μου ηρθε εκεινη την ωρα και το κινητο μου. Το βαζω, διπλωμενο, στον υαλοκαθαριστηρα της.
Με πηρε σημερα τηλεφωνο.
- Από περιέργεια, τι ατάκα της έγραψες και τελικά σου τηλεφώνησε?

Είχα κανει κατι παρομοιο 3 χρονια πριν. Εξω απο μια τραπεζα, παλι σε αμαξι με γκομενα που παρκαραμε μαζι. Τη γαμουσα 2 χρονια, εκτοτε.
- Παντρεμένη ή ελεύθερη;

Πάντως εγώ είμαι 36, εργένης και με όλα αυτά που βλέπω κι ακούω γύρω μου ΔΕΝ σκέφτομαι να παντρευτώ...
Αναρωτιέμαι βρε παιδιά, αν πχ
1. Οπως είχε παρκάρει η κυρία για να γαμηθεί, ερχόταν τυχαία στο ίδιο ξενοδοχείο και ο άντρας της (για ραντεβού με κάποια άλλη φυσικά) τι θα γινόταν αν την έβλεπε?
και 2. Γιατί παντρεύονται αφού ξενοπηδιούνται? ΟΛΟΙ-ΕΣ όσους ξέρω και είναι παντρεμένοι τα ίδια κάνουν λίγο-πολύ... και τελικά μετά από κάποιο διάστημα... χωρίζουν! Τουλάχιστον τα παιδιά τους δεν τα σκέφτονται ΠΡΙΝ ???
 

mpoufos

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
374
Like
18
Πόντοι
1
Γυριζα απο το ξενοδοχειο μετα απο πηδημα με παντρεμενη και εξω απο ενα ζαχαροπλαστειο μου λεει, σταματα σε παρακαλω να παρω μια τουρτα γιατι σημερα εχουμε επετειο γαμου. Μπροστα σε αυτες οι πουτανες που παμε ειναι αγγελοι.
 

Επισκέπτης
Πάντως είμαστε περίεργα όντα οι άντρες.Δε θέλουμε να μάς γαμάνε τη γυναίκα,αλλά θέλουμε να γαμήσουμε του άλλου.Δε θέλουμε να μάς γαμήσουν την αδερφή ή την κόρη,αλλά των άλλων θέλουμε.
Τα δικά μας δικά μας,και τα δικά τους δικά μας.Δεν είναι λογικά πράγματα αυτά.

Μια φορά είχα γαμήσει μία,και μετά μού είπε ότι είναι παντρεμένη.Δεν την ξαναείδα,παρόλο που με παρακαλούσε.Και ήταν πολύ ωραία.Πάντως αυτά είναι δανεικά.Κάποια μέρα θα τα πληρώσουμε.
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Πάντως είμαστε περίεργα όντα οι άντρες.Δε θέλουμε να μάς γαμάνε τη γυναίκα,αλλά θέλουμε να γαμήσουμε του άλλου.Δε θέλουμε να μάς γαμήσουν την αδερφή ή την κόρη,αλλά των άλλων θέλουμε.
Τα δικά μας δικά μας,και τα δικά τους δικά μας.Δεν είναι λογικά πράγματα αυτά.

Μια φορά είχα γαμήσει μία,και μετά μού είπε ότι είναι παντρεμένη.Δεν την ξαναείδα,παρόλο που με παρακαλούσε.Και ήταν πολύ ωραία.Πάντως αυτά είναι δανεικά.Κάποια μέρα θα τα πληρώσουμε.

Ναι στον άλλον κόσμο! Άσε ρε Neokli στη σημερινή κοινωνία υπάρχουν θύτες και θύματα!Διάλεξε πλευρά!
 

skiouraki(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Μάγκες έλεος... μιλάτε εσείς περί ηθικής από ότι κατάλαβα τώρα? Αφού και την πιο τέλεια γυναίκα από όλες τις απόψεις να έχετε δίπλα σας θα την απατήσετε!Τι σας κάνει εντύπωση λοιπόν που το κάνουν και οι παντρεμένες????Ο Νεοκλής ειναι σωστός.. και φυσικά πιστεύω οτί ακόμα υπάρχουν και σωστές γυναίκες και άντρες...
 

Επισκέπτης
Ο θύτης σ'ενα έγκλημα γίνεται θύμα σε κάποιο άλλο.Η Νέμεσις δεν αφήνει ατιμώρητο κανέναν.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Απο ποτε η ερωτικη πραξη εγινε εγκλημα?
Και γιατι θεωρουμε τον αλλο κτημα μας οταν δεν μπορουμε να τον κρατησουμε? Να απαντησω εγω. Οταν καποιον θεωρουμε κτημα μας αδιαφορουμε.
 

Επισκέπτης
Η ερωτική πράξη δεν είναι έγκλημα απο μόνη της.Γίνεται όμως έγκλημα όταν κάνεις κάτι που είναι ανήθικο.Και μη βιαστεί κανείς να πει ότι ο άνθρωπος όρισε την ηθική,διότι ναι μεν την όρισε ο άνθρωπος,αλλά μερικά πράγματα είναι παράλογα.Με το σκεπτικό σου κι ένα παιδεραστής δε διαπράτει έγκλημα.Κι ένα βιαστής το ίδιο.Ας σοβαρευτούμε.Αν η κυρία δεν περνάει καλά στο γάμο της,ας χωρίσει.Όχι να το παίζει οικογένεια και παιδιά και τραλάλά,και μετά να πηγαίνει να ξεσκίζεται με άλλους.Υπάρχουν και τα διαζύγια.Και αν πει κάποιος ότι σκέφτεται τα παιδιά,να του απαντήσω πως δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα,απο το να ξέρει ένα παιδί ότι ο μπαμπάς με τη μαμά αγαπιώνται πραγματικά.
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Μάγκες έλεος... μιλάτε εσείς περί ηθικής από ότι κατάλαβα τώρα? Αφού και την πιο τέλεια γυναίκα από όλες τις απόψεις να έχετε δίπλα σας θα την απατήσετε!Τι σας κάνει εντύπωση λοιπόν που το κάνουν και οι παντρεμένες????Ο Νεοκλής ειναι σωστός.. και φυσικά πιστεύω οτί ακόμα υπάρχουν και σωστές γυναίκες και άντρες...

Άσε το ποιός είναι σωστός και ποιός δεν είναι. Η ερώτηση είναι η εξής θύτης ή θύμα;Ρομαντικός ή σκληρός; Πονηρός ή αθώος; Τώρα το αν μπορώ να σου πω ότι μπορώ ΕΓΩ να σου κάνω μάθημα περι ηθικής θα το πιστέψεις;Και όμως να το πιστέψεις!Είμαι της άποψης ότι όταν είσαι ελεύθερος μπορείς να κάνεις ότι θέλεις, όταν όμως παντρευτείς κάνεις οικογένεια αλλιώς αν κάνεις ότι έκανες όσο ήσουν ελεύθερος άνοιξε μπουρδέλο!Α και που είσαι δεν κατηγορώ σε καμία περίπτωση τους παντρεμένοςυ που πάνε στα μπουρδέλα...Για να πάει ο άνθρωπος εκεί σημαίνει ότι το πρόβλημα είναι βαθύτερο...
 

livermak

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
277
Κριτικές
8
Like
420
Πόντοι
281
Ρε mpoufe ανατριχιασα ρε φιλε!!!!!!!!!!!!! απιστευτη ιστορια,,,,,,,αν την σκεφτεις κοκαλονεις!!!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom