Νέα

Arcana στα Χανιά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tmg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 11K
  • Ετικέτες
    χανιά
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.187
Κριτικές
55
Like
355
Πόντοι
1.016
φιλε μου δυο τρεισ φορεσ εχω παει ολεσ κ ολεσ αλλα δεν τρελλαθηκα κιολασ..καταρχην η διαρυθμιση του μαγαζιου ειναι ακρωσ ακαταλληλη για στριπτιτζαδικο κατα τη γνωμη μου..για κλαμπακι κανει το μαγαζι κ καπου ακουσα οτι πριν γινει στριπτιτζαδικο ηταν οντωσ κλαμπακι...οι κοπελλεσ ειναι μια χαρα σε γενικεσ γραμμεσ αλλα στουσ χορουσ ειναι πολυ απειρεσ κ δεν σε φταιχνουν καθολου...ο χοροσ ειναι σχετικα καλοσ στην πιστα η οποια ομωσ ειναι μικρη.μια επισκεψη θα σου επιβεβαιωσει τα παραπανω..ευχομαι να μην απογοητευθεισ αλλα μαλλον αυτο θα συμβει..κ οσο για τισ εποχεσ τησ ανδρομεδασ που ανεφερεσ αυτεσ μαλλον εχουν φυγει χωρισ γυρισμο...το μαγαζι αυτο ηταν οαση για τα χανια οπωσ αποδειχτηκε...πολυ μπροστα απο τα υπολοιπα,σε επιπεδο αθηνασ τολμω να πω...καλη συνεχεια φιλε μου...
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.262
Κριτικές
124
Like
6.235
Πόντοι
5.097
Έχω να πάω ''ΑΡΚΑΝΑ'' από τον Αύγουστο,μιας και είχα απογοητευθεί τελείως από το κατάστημα :headbang: :headbang:.Οι γκόμενες απ'ότι θυμάμαι ήταν άνω του μετρίου,αλλά μέχρι εκεί :S :S.Οι χοροί στην πίστα τραγικοί,οι χοροί στα δωματιάκια κάτω του μηδενός και γενικά τίποτα επαγγελματικό που να θυμίζει στριπ :rockon: :rockon:.Προφανώς είχαν μαζέψει τουρίστριες και τις βάφτισαν στριπτιτζούδες :jerking: :jerking:,αφού οι περισσότερες δεν κατάφερναν ούτε ένα ποτό να πάρουν από τα τραπέζια που καθόντουσαν :o :o
 

puteen69

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Οκτ 2010
Μηνύματα
525
Κριτικές
16
Like
372
Πόντοι
1.510
Ας την βάλουμε και εδώ την κριτική να υπάρχει:

Περιμένοντας τον στόλο ή... "Καλώς ήρθε το δολάριο"

Όπως αναφέρω και στον τίτλο, το μαγαζί αυτό -όπως ίσως και το άλλα δύο του νομού (Medusa και Diamonds) πιστεύω- περιμένουν να "ζήσουν" από τα αλλοδαπά της βάσης της Σούδας. Σαν τίποτα να μην έχει αλλάξει από την εποχή της Τρούμπας στον Πειραιά (
), ιδιοκτήτες και προσωπικό είναι στην τσίτα κάθε μέρα από το μεσημέρι, μπας και σκάσει στη Σούδα κανένα Αμερικανικό ή Γαλλικό αεροπλανοφόρο να κονομήσουνε (
).

Ελέω Καντάφι βεβαίως ματαίως περίμεναν και περίμεναν. Έσκασαν φυσικά κάτι πλοία που αφενός μόνο διανυκτεύρευαν, αφετέρου οι "εγκέφαλοι" του καταστήματος μάλλον δεν έχουν ακούσει τίποτα περί οικονομικής κρίσης και στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Έτσι και όσα Αμερικανάκια έσκασαν μύτη, ήταν μάλλον συγκρατημένα. Αλλά αυτό εμάς ποσώς μας ενδιαφέρει, παρά μόνο επιβεβαιώνει, ότι ακόμη και σε αυτήν την δουλειά ο Έλληνας είναι "ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε και ό,τι αρπάξει ο κώλος μας". Έτσι, από Έλληνες πελάτες οι οποίοι κακά τα ψέματα όπου βρεθούν ξοδεύουν, το μαγαζί είναι "τρεις και ο χατζηπετρής" και όχι άδικα, αν και τα Χανιά τον Αύγουστο τουλάχιστον που βρέθηκα εκεί, θυμίζουν Αθήνα σε ώρα αιχμής.

Προφανώς οι ντόπιοι γνωρίζουν τα τεκταινόμενα και δεν πολυσυχάζουν, εκτός αν διοργανώσουν κανένα μπάτσελορ και τους ορεσίβιους -και αυτοί ελάχιστοι- που κατεβαίνουν να ξεσκάσουν και να δουν πως είναι και καμία γυναίκα. Κατά τα λοιπά, το συγκεκριμένο μαγαζί (ο Θεός να το κάνει) βρίσκεται στο πίσω μέρος της δημοτικής αγοράς σε όροφο και θυμίζει αποθήκη, που όπως μπαίνεις, στα δεξιά σου έχει μια τεράστια μπάρα, όπου κατοικοεδρεύει και ο dj (ο Θεός να τον κάνει επίσης), στη μέση μια μακρόστενη πίστα με τρεις σωλήνες και αριστερά και στο βάθος τραπεζοκαθίσματα και καναπέδες. Στο βάθος αριστερά υπάρχει μία πόρτα που οδηγεί στα καμαρίνια και στους΄χώρους του χορού, που είναι πριβέ.

Είσοδος δεν υπάρχει, δηλ. να πληρώνεις για να μπεις και αυτό ίσως είναι το μόνο θετικό μαζί με το ποτό σου, καθώς το ποτό του πελάτη είναι καθαρό και όχι "μπόμπα". Όσον αφορά στα ποτά των τζούδων, κοστίζουν 15 ευρώ το νερό βρύσης, 35 ευρώ μια τζούρα βότκας με μπόλικο χυμό και 50 ευρώ η σαμπανίτσα ή "πίκολο". Οι χοροί κοστίζουν 25 ευρώ ο τόπλες και 50 ευρώ ο full nude και οι δύο στον ίδιο πριβέ χώρο. Ιδία άποψη δεν έχω, διότι δεν πήρα, αν και άλλοι λένε ότι δεν έχει ούτε... καφεδάκι και άλλοι ότι αναλόγως την κοπέλα απολαμβάνεις τα δέοντα.

Όσον αφορά στις τζούδες, οι περισσότερες Ρουμάνες, δύο Λιθουανές, μία Ουγγαρέζα με τον παρτενέρ της που κάνου και σόου και απ' ότι μου είπε δούλευαν και στο Lido και οι υπόλοιπες από διάφορες χώρες του ανατολικού μπλοκ. Με εξαίρεση μία μελαχροινή Ρουμάνα με όνομα νομίζω Σιμόνα, η οποία όμως μιλάει μόνο αγγλικά, αλλά είναι κουκλάρα, τις υπόλοιπες με τα βίας τις χαρακτηρίζεις μέτριες σε εμφάνιση. Αλλά και ο χορός στο στύλο είναι τραγωδία. Ο dj όπως αναφέρω και παραπάνω, ίσως να έκανε καριέρα σε κανένα παρακμιακό κωλόμπαρο βάζοντας Ρέμο και Χατζηγιάννη, ενώ και οι σερβιτόροι είναι τραγικοί. Μόνο "τσακαλάκι" εκεί μέσα δείχνει η μπαργούμαν.

Ελπίζω να βοήθησα και όσοι βρεθούν στα Χανιά και θέλουν να πετάξουν τα λεφτά τους, ας το κάνουν αλλού και με άλλο τρόπο.

Υ.Γ. 1: Όσον αφορά στο πάρκινγκ, μολονότι δίπλα ακριβώς υπάρχει μεγάλος δημοτικός χώρος στάθμευσης με χρέωση, για να βρεις θέση, πρέπει να κάνεις δέηση.

Υ.Γ. 2: Στο λιμάνι κυκλοφορούσε και ένας τυπάκος και όπου έβλεπε αντροπαρέα, μοίραζε κάρτες του μαγαζιού, προφανώς με έκπτωση...
 

xouzel

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
645
Κριτικές
7
Like
172
Πόντοι
6
Και για να μην ξεχνιόμαστε, μετά την τραγική εμφάνιση της ΤΣΟΥΛΙΑΣ πριν 3 βδομάδες (έλεος, την είδα από κοντά κι εκτός την καβλέ μούρη, από σώμα καλύτερη είναι η γυναίκα μου. Μπυροκοιλιά που δεν έκρυβε με το κορμάκι και πόδια καλάμια !!!) τώρα μας κάνει την "τιμή" το έτερο πορνίδιο, η ΤΟΥΒΛΗ !! Ε-ΛΕ-ΟΣ τι άλλο θα δούμε σ' αυτή την πόλη !!!!!  [size=10pt]ΒΡΕ ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΣΤ !!![/size]
 

dimos axithis

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
37
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
0
κάτι άλλο για Χανιά ??? θα είμαι για λίγο κρήτη και ψάχνομαι να μην πάνε χαμένα τα βράδυα!!!!
 

krigios

Νέο Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2009
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
γνωριζει κανεις τι παιζει στο συγκεκριμενο μαγαζι. ακουγονται διαφορα τελευταια
 

Grimes

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2015
Μηνύματα
6
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
τωρα προσφατα δεν εκανε δευτερο παραρτημα το arcana? εχει παει κανεις συναγωνιστης?
 

pianoikisis

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2014
Μηνύματα
90
Like
10
Πόντοι
0
Παιδια καλησπερα στη παρεα....εχει παει κανεις τελευταια αρκανα..?λεω να επισκεφτω αλλα αν μπορει καποιος να δωσει πληροφοριες..
 

andreaska

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
39
Πόντοι
0
Αυτή την εποχή εχει δυο Ρωσιδακια μούρλια που πραγματικά έκτος απο την ομορφιά τους, ιδρώνουν και την φανέλα....τίμια πράγματα!!
Οι υπόλοιπες οι γνωστές ρουμανικες μετριότητες που περιμένουν το καλώς ήρθε το δολάριο... μια μαύρη και κανα δυο Πολωνέζες..
Τιμές  5 ευρώ το ποτό, 15 το γυναικείο απλό και ανεβαίνει, 25 το πριβέ και 150 το σπέσιαλ πριβέ..,
Έντζοι
 

pianoikisis

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2014
Μηνύματα
90
Like
10
Πόντοι
0
Αυτή την εποχή εχει δυο Ρωσιδακια μούρλια που πραγματικά έκτος απο την ομορφιά τους, ιδρώνουν και την φανέλα....τίμια πράγματα!!
Οι υπόλοιπες οι γνωστές ρουμανικες μετριότητες που περιμένουν το καλώς ήρθε το δολάριο... μια μαύρη και κανα δυο Πολωνέζες..
Τιμές  5 ευρώ το ποτό, 15 το γυναικείο απλό και ανεβαίνει, 25 το πριβέ και 150 το σπέσιαλ πριβέ..,
Έντζοι
Aπορω πως βαζουν τετοιες τιμες..ακου 25 ευρω ο χορος...οταν στην αθηνα εχουν 5 η 10...αν δεν φτιαξουν τις τιμες μην περιμενουν ανταποκριση...
 

pianoikisis

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2014
Μηνύματα
90
Like
10
Πόντοι
0
Eπισκεψη τις προαλλες στο εν λογω ιδρυμα...ροστερ πολυ αξιολογο θα λεγα ευχαριστο περιβαλλον ωραιες μουσικες αλλα ρε παιδια ελεος με 15 ευρω το απλο ποτο και 25 ο χορος...οσο και να θες εν μεσω κρισης δεν μπορεις να το απολαυσεις εκτος αν βασιζονται μονο στους αμερικανους που ερχονται απτο τα αεροπλανοφορα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom