Νέα

Λευκωσία Τουρκο-Κυπριακή μεριά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pink_floyd
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Οπως βλεπω δεν εχει γινει ιδιαιτερη μνεια στο τι γινεται διαβαινοντας την πρασινη γραμμη που χωριζει τη Λευκωσια αλλα και ολοκηρη την Κυπρο στα 2 και μεταβαινοντας στο κατεχομενο κομματι .

Κατ αρχας αισθανεσαι καπως να βλεπεις αυτο το σκηνικο , θα ελεγα οτι σου θυμιζει καποιο αφρικανικο κρατος αυτος ο φραχτης με τις αραια και που ταμπελες να υπενθυμιζουν οτι βρισκεσαι σε εδαφος των ηνωμενων εθνων(αν θυμαμαι καλα).

Κατα τα αλλα η διαδικασια απλη και ταχυτατη, 1 λεπτο υποθεση η βιζα , την οποια ωστοσο εβγαλε συνεργατης-φιλος πολιτης του ψευδοκρατους.

Στο θεμα μας..

Απιστευτο. 15 μαγαζια τεραστια σε απομακρυσμενη περιοχη της πολης, ολα σε μια ακτινα 5 χλμ μεταξυ τους. Δεν πηγα σε ολα, αλλα σε 3 στα οποια μεσα ηταν με μεγαλο χωρο στριπ και δωματια πισω στα οποια μενουν οι κοπελες και δεχονται και τους καλεσμενους :sunglasses:

Εκει που επαθα πλακα ειναι με τα κοριτσια. Παιδια συγκρινω μονο με FKK τα κοριτσια. Μπορει να ηταν 10-15 και οχι 50-60 αλλα ηταν πολυ ωραια και περιποιητικα!

Βγαζω το καπελο μου στους τουρκοκυπριους για οτι εχουν στησει εκει και θα επανελθω με περισσοτερες πληροφοριες στο επομεο ταξιδι.

Τιμες κτλπ δεν ξερω γιατι δεν πληρωσα τιποτα εγω.ουτε ονοματα συγκρατησα :sunglasses:



 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.972
Κριτικές
27
Like
1.753
Πόντοι
5.235
ρε παιχτη το Λεμεσσος στον τιτλο τι ρολο βαραει?
 
OP
OP
Pink_floyd

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Εχεις απολυτο δικιο..  ειναι λαθος, αν δεν εχω τη δυνατοτητα να το διορθωσω θα παρακαλουσα να το διορθωσει καποιος μοντ

Εννοειται οτι το σωστο ειναι Λευκωσια :)

 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Εμ από κάτι τέτοια βγάζουν χρήμα τα πουσταριά..Και μεις σα μαλάκες τους αφήνουμε συνάλλαγμα.Οι Κύπριοι πρώτοι και καλύτεροι πάνε στα κατεχόμενα και τα ακουμπάνε στα καζίνο..
 
OP
OP
Pink_floyd

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Που σημειοτεων μιας και ανεφερε ο φιλος τα καζινο στην Κυρηνεια , εχει εξελιχθει σε ενα μικρο Βεγκας , με προς εκπληξη και τερψιν των οφθαλμων μου περασμα υπερμουνων τα οποια ψαχνουν μονιμο δεσμο χορηγειας και οπου βγει.

Η ελληνικη μερια λευκωσιας ηταν ενα δραμα οσον αφορα στα του γυναικειου χωρου.. δραμα ..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
150.855
Κριτικές
1
Like
28.694
Πόντοι
8.006
Που σημειοτεων μιας και ανεφερε ο φιλος τα καζινο στην Κυρηνεια , εχει εξελιχθει σε ενα μικρο Βεγκας , με προς εκπληξη και τερψιν των οφθαλμων μου περασμα υπερμουνων τα οποια ψαχνουν μονιμο δεσμο χορηγειας και οπου βγει.

Η ελληνικη μερια λευκωσιας ηταν ενα δραμα οσον αφορα στα του γυναικειου χωρου.. δραμα ..

Εθνικότητος?
 
OP
OP
Pink_floyd

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
ΕΣΣΔ εννοεται........ μου ειπαν οτι κατα καιρους εμφανιζονται και αραπινες και τουρακαλες. μη φανταστεις οτι πηγα. μεταφερω οτι μου μου ειπε ο κολλητος ο οποιος ειναι υπερανω αμφισβητησης
 

LonelyTraveller

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2011
Μηνύματα
240
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
αναφερθηκε παραπανω οτι εχει συγκεντρωμενα μαγαζια στη σειρα στην Τ/Κ Λευκωσια. Που ακριβως ειναι αυτα? αντε συναγωνιστες, δωστε καμια πληροφορια, μην αφηνετε τους αλλους να κουραζονται και να ψαχνουν μονοι τους !!  :2funny: αντε γιατι απ την ελληνοκυπριακη μερια θα μας φαε το  :jerking: με τις ξενερωτες τις κυπριες και τις ακριβες ρωσιδες. 
 

Anathematismenos

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
22
Like
0
Πόντοι
16
Ρε διπλα ολοι και να πα να  :knockinb: οι κουμπαροι!!!
 

scorpioking

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
665
Κριτικές
13
Like
53
Πόντοι
1.997
μπουρδέλα παίζουν στη Κύπρο??  :huh: :rolleyes:
 

LonelyTraveller

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2011
Μηνύματα
240
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
οποιος εχει να αναφερει κατι για λευκωσια Τ/Κ μερια. μιας και ειναι ευκολη η προσβαση με τα ποδια, να μην πληρωνουμε και ασφαλεια στους Τουρκους.
 

asdas

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2008
Μηνύματα
130
Like
0
Πόντοι
1

  Δηλαδή θες να πεις ότι μπορείς να περάσεις στο άλλο μέρος (απο ελεύθερη λευκωσία σε κατεχόμενη) με τα πόδια χωρίς να πληρώσεις; Από πού γινεται αυτό ; Από τη Λύδρας; Και μετά πώς κινείσαι; Έχει σχετικά φτηνά ταξί; Για πόσα λεφτά μιλάμε; Και επίσης, πού πάμε στην κατεχόμενη Λευκωσία;

Ελληνικά και Αγγλικά μιλούν;
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
μου ειπαν οτι κατα καιρους εμφανιζονται και τουρκαλες.
σαν την χαντισε τυπε?
URL]] :cum: :cum: :cum: :cum:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
  Δηλαδή θες να πεις ότι μπορείς να περάσεις στο άλλο μέρος (απο ελεύθερη λευκωσία σε κατεχόμενη) με τα πόδια χωρίς να πληρώσεις; Από πού γινεται αυτό ; Από τη Λύδρας; Και μετά πώς κινείσαι; Έχει σχετικά φτηνά ταξί; Για πόσα λεφτά μιλάμε; Και επίσης, πού πάμε στην κατεχόμενη Λευκωσία;

Ελληνικά και Αγγλικά μιλούν;

ααααααααααααααααααχχαχαχαχααχαχαχχα

όχι φιλος. για να μπεις σε σημαδεύουν στο κεφάλι με τουφέκι σου κάνουν σωματικό έλεγχο και σου μιλάνε μόνο τούρκικα.
αααααααααααααααχχααχαχαχαχαχαχχααχα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Που σημειοτεων μιας και ανεφερε ο φιλος τα καζινο στην Κυρηνεια , εχει εξελιχθει σε ενα μικρο Βεγκας , με προς εκπληξη και τερψιν των οφθαλμων μου περασμα υπερμουνων τα οποια ψαχνουν μονιμο δεσμο χορηγειας και οπου βγει.

Η ελληνικη μερια λευκωσιας ηταν ενα δραμα οσον αφορα στα του γυναικειου χωρου.. δραμα ..
ετσι.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Οπως βλεπω δεν εχει γινει ιδιαιτερη μνεια στο τι γινεται διαβαινοντας την πρασινη γραμμη που χωριζει τη Λευκωσια αλλα και ολοκηρη την Κυπρο στα 2 και μεταβαινοντας στο κατεχομενο κομματι .

Κατ αρχας αισθανεσαι καπως να βλεπεις αυτο το σκηνικο , θα ελεγα οτι σου θυμιζει καποιο αφρικανικο κρατος αυτος ο φραχτης με τις αραια και που ταμπελες να υπενθυμιζουν οτι βρισκεσαι σε εδαφος των ηνωμενων εθνων(αν θυμαμαι καλα).

Κατα τα αλλα η διαδικασια απλη και ταχυτατη, 1 λεπτο υποθεση η βιζα , την οποια ωστοσο εβγαλε συνεργατης-φιλος πολιτης του ψευδοκρατους.

Στο θεμα μας..

Απιστευτο. 15 μαγαζια τεραστια σε απομακρυσμενη περιοχη της πολης, ολα σε μια ακτινα 5 χλμ μεταξυ τους. Δεν πηγα σε ολα, αλλα σε 3 στα οποια μεσα ηταν με μεγαλο χωρο στριπ και δωματια πισω στα οποια μενουν οι κοπελες και δεχονται και τους καλεσμενους :sunglasses:

Εκει που επαθα πλακα ειναι με τα κοριτσια. Παιδια συγκρινω μονο με FKK τα κοριτσια. Μπορει να ηταν 10-15 και οχι 50-60 αλλα ηταν πολυ ωραια και περιποιητικα!

Βγαζω το καπελο μου στους τουρκοκυπριους για οτι εχουν στησει εκει και θα επανελθω με περισσοτερες πληροφοριες στο επομεο ταξιδι.

Τιμες κτλπ δεν ξερω γιατι δεν πληρωσα τιποτα εγω.ουτε ονοματα συγκρατησα :sunglasses:

οι τούρκοι τα έστησαν. οι τουρκοκύπριοι μένουν ή αγγλία ή στο ελεύθερο. μόνο οι παππούδες και οι φτωχοί έχουν μείνει ακόμα απο δίπλα.
 

gousgoun

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
614
Κριτικές
25
Like
932
Πόντοι
6.765
παντοσ με το που περνασ την λυδρασ στα 100 μετρα ειναι το πρωτο καζινο για στριπ και ffk δεν ξερω... το νομισμα ειναι σε λυρεσ μαλλον τουρκικεσ.... και το πιθανοτερο ειναι να ξερουν ελληνικα διοτι εμαθα πωσ καθε μερα περνανε τα συνορα 20.000 τουρκοκυπριοι οπου δουλευουν στην κυπρο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
παντοσ με το που περνασ την λυδρασ στα 100 μετρα ειναι το πρωτο καζινο για στριπ και ffk δεν ξερω... το νομισμα ειναι σε λυρεσ μαλλον τουρκικεσ.... και το πιθανοτερο ειναι να ξερουν ελληνικα διοτι εμαθα πωσ καθε μερα περνανε τα συνορα 20.000 τουρκοκυπριοι οπου δουλευουν στην κυπρο.
και ελλήνικος και άγγλικος και τούρκικος.
 

Επισκέπτης
Κατα τα αλλα η διαδικασια απλη και ταχυτατη, 1 λεπτο υποθεση η βιζα , την οποια ωστοσο εβγαλε συνεργατης-φιλος πολιτης του ψευδοκρατους.
Σορρυ για το ασχετο σχολιο μου αλλα αυτο λεγεται ντε φακτο αναγνωριση του ψευδοκρατους.

Τα λαλιστατα κατα τα αλλα φασιστοεθνικια του μπου παντως,δεν τα βλεπω να πολυσυγκινουνται...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σορρυ για το ασχετο σχολιο μου αλλα αυτο λεγεται ντε φακτο αναγνωριση του ψευδοκρατους.

Τα λαλιστατα κατα τα αλλα φασιστοεθνικια του μπου παντως,δεν τα βλεπω να πολυσυγκινουνται...

τώρα το κατάλαβες;
μεγάλος αριθμός ελληνοκυπρίων είναι περα δώθε....
ρουτίνα......
και τσιγάρα 40% πιο φθηνά.
επιτρέπεται να κάνεις και αγορές μεχρι 200 ευρώ χωρίς ελεγχο στα τσεκποιντς κατά την επιστροφή μου φαίνεται.

και μια χαρά δεχονται ευρώ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom