Νέα

Ποδήλατο: η τρέλλα πάει στα βουνά ή κυκλοφορεί και στην πόλη?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα newcummer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 622
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
Σκεφτηκα να ανοιξω ενα θρεντ σχετικα με το ποδηλατο.
Τον τελευταιο χρονο εχουν αυξηθει οι πωλησεις ποδηλατων στη Ελλαδα περιπου 30% +

Ποιοι κυκλοφορουν με ποδηλατο, τι ποδηλατα καβαλατε και γενικως πως εχει αλλαξει ο τροπος ζωης σας απο τοτε που πηρατε ποδηλατο?

Εγω πια, δουλεια καθημερινα μετακινουμε με ποδηλατο και μετρο. Χρονος περιπου 30-35 λεπτα. Περιπου 5-10 λεπτα λιγοτερο σε συγκριση με αμαξι σε μια κανονικη (απο πλευρας κινηση) μερας. Συν οτι γλιτωνω μεριπου 130 ευρω παρκιν, βενζινη και κανω και γυμναστικη.

Επιπλεον, κυκλοφορω με ποδηλατο και αλλες μερες και ωρες. Οποτε χρειαστει να μεταφερω κατι, κοσμο κλπ, παιρνω το αμαξι με βαρια καρδια!

Ιδου το δικο μου!!

 

Συνημμένα

  • Vitesse-D7HG.jpg
    Vitesse-D7HG.jpg
    40,7 KB · Εμφανίσεις: 26

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.892
Πόντοι
11.565
Μπραβο φιλε για την πρωτοβουλια σου,εξοχο θρεντ,ηθελα και εγω να το ανοιξω αλλα δεν ηξερα αν θα εχει ανταποκριση
Εχω και γω ενα σπαστο ποδηλατακι  της dahon απο το καλοκαιρι που μου εχει προσφερει μεγαλη χαρα και ικανοποιηση
Η πιο αγαπημενη μου διαδρομη ειναι απο το σπιτι μου στη φυλης :)
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Εχω ενα μαουντεν μπικε της raleigh...made in nottingham...αλλα το χρησιμοποιω επαρχια... :grin:
 
OP
OP
newcummer

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
να μην το αφηνεις μονο για καλοκαιρι!  τωρα ειναι ο πιο ωραιος καιρος... ουτε πολυ ζεστη ουτε τρελλος ηλιος.

Ασε που με τα σπαστα, το βαζεις και στο τραινο, μετρο, τραμ, λεωφοριο και κανεις συνδιαστικη μετακινηση! οτι ποιο ωραιο!

Να το χαιρεσαι το Eco σου!! Τελικα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος με την Dahon! Μια χαρα πηγαινει!
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.892
Πόντοι
11.565
Οταν ξεκινησα για να το παρω δεν ηθελα να δωσω αρκετα χρηματα αλλα στη πορεια συνειδητοποιησα οτι πρεπει να τα δωσεις
Εχω και μια βαρια αλυσιδα για να το ασφαλιζω καθως θελει μεγαλη προσοχη
Το παιρνω και το χειμωνα κανονικοτατα,σημερα πηρα αυτοκινητο και μου κακοφανηκε να φανταστεις
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.892
Πόντοι
11.565
Το εχω παρει και στο μετρο αλλα λιγες φορες,χαρακτηριστικο ειναι οτι σχεδον παντα ερχονται γυναικες και με ρωτανε ποσο το πηρα,αν ειμαι ευχαριστημενος και ποσο καλο ειναι να χρησιμοποιουμε ποδηλατο,προοδευτικα τα κοριτσια
 
OP
OP
newcummer

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
Το εχω παρει και στο μετρο αλλα λιγες φορες,χαρακτηριστικο ειναι οτι σχεδον παντα ερχονται γυναικες και με ρωτανε ποσο το πηρα,αν ειμαι ευχαριστημενος και ποσο καλο ειναι να χρησιμοποιουμε ποδηλατο,προοδευτικα τα κοριτσια

ναι οντως με τις "απροοπτες" γνωριμιες!
και μερικα ειναι και τρελα γκομενακια! Μια φορα μια κοπελα, κουκλα με ενα σωματακι τρελα και ενα μινι (φουστα) με ρωταει σχετικα με το ποδηλατο... με τα πολλα της λεω, να μου πεις απο που θα ερχεσαι να περναω να κανουμε μαζι την διαδρομι αν ειναι και εισαι ντυμενη ετσι... γελασαμε και χωρισαν οι δρομοι μας... τι να κανουμε, δεν νικαμε παντα.
 

jedi30

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2010
Μηνύματα
62
Κριτικές
10
Like
15
Πόντοι
10
  Το ποδηλατο περα απο φυσικη δραστηριοτητα ειναι και διασκεδαση,νιωθεις ξανα παιδι,η ισως να σου θυμιζει τα πρωτα ποδηλατικα σου χρονια.Εγω εχω IDEAL FULL SUSPENSION επειδη κανω κυριως ορεινες διαδρομες εκτος πολης.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
αγαπωωωω το ποδηλατο :cheesy:
οπως ηδη ειπα, δεν εχω, αλλα εχει η κολλητη μου δυο κ παμε κυριως παραλιακη, εχουμε φτασει μεχρι καβουρι! αλλα ελαχιστα κατεβαινουμε στο δρομο, κυριως αο πεζοδρομιο παμε.
υπαρχουν πλεον πολλα 'ιβεντς' με ποδηλατες πχ φριι φραιντεις καθε παρασκευη βραδυ.
βεβαια οσοι σκανε μυτη με τα ποδηλατικα κολανακια ειναι τραγικοι :cheesy:

αχ ποδηλαταδαααα
 

jo145

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουν 2010
Μηνύματα
18.417
Κριτικές
69
Like
18
Πόντοι
1.246
πολυ καλη φαση το ποδηλατακι  , ειναι και πολυ καλη γυμναστικη
αποδραση - βολτιτσα - ελευθερια  :rockon:

καθα χρονο λεω να παρω αλλα @@ ...


Ανοιξα  και κοινουριο θεματακι για ποιο .. ροζ ποδηλατα  ;)
 

Lakisglukoulis

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2009
Μηνύματα
126
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Σκεφτηκα να ανοιξω ενα θρεντ σχετικα με το ποδηλατο.
Τον τελευταιο χρονο εχουν αυξηθει οι πωλησεις ποδηλατων στη Ελλαδα περιπου 30% +

Ποιοι κυκλοφορουν με ποδηλατο, τι ποδηλατα καβαλατε και γενικως πως εχει αλλαξει ο τροπος ζωης σας απο τοτε που πηρατε ποδηλατο?

Εγω πια, δουλεια καθημερινα μετακινουμε με ποδηλατο και μετρο. Χρονος περιπου 30-35 λεπτα. Περιπου 5-10 λεπτα λιγοτερο σε συγκριση με αμαξι σε μια κανονικη (απο πλευρας κινηση) μερας. Συν οτι γλιτωνω μεριπου 130 ευρω παρκιν, βενζινη και κανω και γυμναστικη.

Επιπλεον, κυκλοφορω με ποδηλατο και αλλες μερες και ωρες. Οποτε χρειαστει να μεταφερω κατι, κοσμο κλπ, παιρνω το αμαξι με βαρια καρδια!

Ιδου το δικο μου!!


μπραβο φιλε, ωραιο θεματακι ανοιξες, και εγω εχω ενα ideal τυπου mountain, με δισκοφρενα μπρος πισω, και αμορτισερ, το εχω απο το 2004, σουπερ φαση φιλε
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.237
Πόντοι
7.045
Τι να κλάσετε μπροστά στο δικό μου



sendbinary_photo.asp
 

yeahsure

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
302
Like
0
Πόντοι
1
pleon, polleσ gomenes exoyn podhlato.
αλλαγη νοοτροπιας, οικολογια, επιστροφη στη φυση και στην ασκηση, βαλε και λιγο απο το vintage style που εχει τα πανω του  τελευταια και να σου τες με τα μουνοκωλαρακια τους πανω σε σελες!
εγω πολυ τις γουσταρω ολες αυτες, ιδιως εδω αθηνα εχουν ολες ενα συγκεκριμενο στυλακι που γουσταρω με χιλια, δεν ειναι καγκουρισσες ουτε φθηνοκιτσαριες.
 

Lakisglukoulis

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2009
Μηνύματα
126
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
pleon, polleσ gomenes exoyn podhlato.
αλλαγη νοοτροπιας, οικολογια, επιστροφη στη φυση και στην ασκηση, βαλε και λιγο απο το vintage style που εχει τα πανω του  τελευταια και να σου τες με τα μουνοκωλαρακια τους πανω σε σελες!
εγω πολυ τις γουσταρω ολες αυτες, ιδιως εδω αθηνα εχουν ολες ενα συγκεκριμενο στυλακι που γουσταρω με χιλια, δεν ειναι καγκουρισσες ουτε φθηνοκιτσαριες.

εχεις δικιο, και εγω μεσα ειμαι,χωρια οτι ειναι και γκομενοπαγιδα  :dancing:
 
OP
OP
newcummer

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
  Το ποδηλατο περα απο φυσικη δραστηριοτητα ειναι και διασκεδαση,νιωθεις ξανα παιδι,η ισως να σου θυμιζει τα πρωτα ποδηλατικα σου χρονια.Εγω εχω IDEAL FULL SUSPENSION επειδη κανω κυριως ορεινες διαδρομες εκτος πολης.

συμφωνω απολυτα με το "νιωθεις ξανα παιδι"
ειναι αλητια το ποδηλατο, οπως και να το κανουμε...


μ'αρεσει το δικο σου LION... να βγουμε να χτυπησουμε κανενα γκομενακι?
να βαλω και γω σχαρα ομως να μπορω να παρω δικαβαλο!
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.677
Κριτικές
3
Like
4.199
Πόντοι
606
εγω για λογους οικονομικους επεστρεψα στο ποδηλατο  :headbang:

γκομενοπαγιδα το ποδηλατο? :uglystupid:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
αν μενεις σε περιοχη που δεν εχει πολυ κοσμο καλο ειναι
αν μενεις στο κεντρο μονο βραδυ μπορεις να κανεις αλλιως σε φαγαν λαχανο
αλλα και βραδυ το πιο πιθανο ειναι να σε κλεψουν μαζι με το ποδηλατο ή να στο βαλουν στον κωλο :2funny:
οποτε δεν λεει
 

Bastounovlaxos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
2.879
Like
21
Πόντοι
16
Ιδου το δικο μου!!

Ποσο έχει ρε τυπε ένα τετοιο σπαστο?
Σκέφτομαι να πάρω ένα να το βάζω στο πορτπαγκαζ και να κατεβαινω ποτε ποτε ΣΕΦ για λιγη ποδηλαταδα
σηκώνει βάρος?
ειμαι γυρω τα 95 κιλά...
 
OP
OP
newcummer

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6

βουνο Jedi!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom