Νέα

Ο Μπουτάρης άρχισε να εισπράττει συγχαρητήρια!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
[size=15pt]ΕΝΑΣ ΕΒΡΑΙΟΣ ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΤΑΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΣΦΑΓΕΑ ΚΕΜΑΛ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΝΗΜΕΙΟ [/size]

ΘΕΜΑ : ΑΝΕΓΕΡΣΗΣ ΜΝΗΜΕΙΟΥ ΝΕΟΤΟΥΡΚΩΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ

Αθήνα, Κυριακή 28 Νοεμβριου,2010

Αξιότιμε κ Μπουτάρη,

Συγχαρητήρια για την εκλογική σας επιτυχία. [size=15pt]Ιδιαίτερη χαρά αλλά κυρίως υπερηφάνεια, μου έδωσε η συμμετοχή ομοθρήσκων μου Ελληνοεβραίων τόσο στο δικό σας ψηφοδέλτιο όσο και στο ψηφοδέλτιο του κ Γκιουλέκα .[/size]
Σας ευχαριστώ επίσης δημοσίως για την πρόθεση σας να δημιουργήσετε μνημείο για τους Εβραίους , θύματα της χιτλερικής θηριωδίας .

Θα ήθελα όμως να σας εκφράσω και την πικρία μου σε περίπτωση που δίπλα στο μνημείο των Εβραίων κτισθεί και μνημείο των Νεότουρκων .Ο λόγος είναι ότι θα γίνει ταύτισης των Εβραίων με τους Νεότουρκους, όχι μόνο από τους επισκέπτες των μνημείων αλλά και από οποιονδήποτε πληροφορηθεί ότι τα δυο αυτά μνημεία βρίσκονται το ένα δίπλα στο άλλο .

Οι κάθε αποχρώσεως αντισημίτες θα εξισώσουν τους Εβραίους, με τους προαιώνιους εχθρούς του Ελληνισμού . Παρεμπιπτόντως, αναρωτιέμαι αν στην Τουρκία υπάρχει κάποιο μνημείο για τους Έλληνες ήρωες της Επαναστάσεως του 21, αλλά αυτό βέβαια είναι ένα άλλο θέμα .

Σας παρακαλώ πολύ λοιπόν κ Μπουτάρη, εάν αποφασίσετε να χτίσετε μνημείο για τους Νεότουρκους ,να το κάνετε όσο γίνεται πιο μακριά από το μνημείο των Εβραίων , σε διαφορετική περίπτωση πιστεύω πως, άθελα σας, θα ενισχύσετε σε πολύ μεγάλο βαθμό, τον ήδη αυξανόμενο αντισημιτισμό.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων σας διευκρινίζω ότι δεν εκπροσωπώ κανέναν παρά μόνον τον εαυτόν μου.
Σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στο πράγματι δύσκολο έργο σας.

Με εκτίμηση
[size=19pt]Σάββας (Άμπης ) Κοέν[/size]
Καθηγητής Οικονομικών


 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
[size=15pt]ΕΝΑΣ ΕΒΡΑΙΟΣ ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΤΑΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΣΦΑΓΕΑ ΚΕΜΑΛ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΝΗΜΕΙΟ [/size]
λογικο....
 

orbgr

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
572
Κριτικές
10
Like
10
Πόντοι
3.597
[size=15pt]ΕΝΑΣ ΕΒΡΑΙΟΣ ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΤΑΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΣΦΑΓΕΑ ΚΕΜΑΛ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΝΗΜΕΙΟ [/size]

ΘΕΜΑ : ΑΝΕΓΕΡΣΗΣ ΜΝΗΜΕΙΟΥ ΝΕΟΤΟΥΡΚΩΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ

Αθήνα, Κυριακή 28 Νοεμβριου,2010

Αξιότιμε κ Μπουτάρη,

Συγχαρητήρια για την εκλογική σας επιτυχία. [size=15pt]Ιδιαίτερη χαρά αλλά κυρίως υπερηφάνεια, μου έδωσε η συμμετοχή ομοθρήσκων μου Ελληνοεβραίων τόσο στο δικό σας ψηφοδέλτιο όσο και στο ψηφοδέλτιο του κ Γκιουλέκα .[/size]
Σας ευχαριστώ επίσης δημοσίως για την πρόθεση σας να δημιουργήσετε μνημείο για τους Εβραίους , θύματα της χιτλερικής θηριωδίας .

Θα ήθελα όμως να σας εκφράσω και την πικρία μου σε περίπτωση που δίπλα στο μνημείο των Εβραίων κτισθεί και μνημείο των Νεότουρκων .Ο λόγος είναι ότι θα γίνει ταύτισης των Εβραίων με τους Νεότουρκους, όχι μόνο από τους επισκέπτες των μνημείων αλλά και από οποιονδήποτε πληροφορηθεί ότι τα δυο αυτά μνημεία βρίσκονται το ένα δίπλα στο άλλο .

Οι κάθε αποχρώσεως αντισημίτες θα εξισώσουν τους Εβραίους, με τους προαιώνιους εχθρούς του Ελληνισμού . Παρεμπιπτόντως, αναρωτιέμαι αν στην Τουρκία υπάρχει κάποιο μνημείο για τους Έλληνες ήρωες της Επαναστάσεως του 21, αλλά αυτό βέβαια είναι ένα άλλο θέμα .

Σας παρακαλώ πολύ λοιπόν κ Μπουτάρη, εάν αποφασίσετε να χτίσετε μνημείο για τους Νεότουρκους ,να το κάνετε όσο γίνεται πιο μακριά από το μνημείο των Εβραίων , σε διαφορετική περίπτωση πιστεύω πως, άθελα σας, θα ενισχύσετε σε πολύ μεγάλο βαθμό, τον ήδη αυξανόμενο αντισημιτισμό.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων σας διευκρινίζω ότι δεν εκπροσωπώ κανέναν παρά μόνον τον εαυτόν μου.
Σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στο πράγματι δύσκολο έργο σας.

Με εκτίμηση
[size=19pt]Σάββας (Άμπης ) Κοέν[/size]
Καθηγητής Οικονομικών

Πόσο μαλάκας θεέ μου είναι ???
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
μαλιστα.................................
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
[size=15pt]ΕΝΑΣ ΕΒΡΑΙΟΣ ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΤΑΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΣΦΑΓΕΑ ΚΕΜΑΛ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΝΗΜΕΙΟ [/size]

ΘΕΜΑ : ΑΝΕΓΕΡΣΗΣ ΜΝΗΜΕΙΟΥ ΝΕΟΤΟΥΡΚΩΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ

Αθήνα, Κυριακή 28 Νοεμβριου,2010

Αξιότιμε κ Μπουτάρη,

Συγχαρητήρια για την εκλογική σας επιτυχία. [size=15pt]Ιδιαίτερη χαρά αλλά κυρίως υπερηφάνεια, μου έδωσε η συμμετοχή ομοθρήσκων μου Ελληνοεβραίων τόσο στο δικό σας ψηφοδέλτιο όσο και στο ψηφοδέλτιο του κ Γκιουλέκα .[/size]
Σας ευχαριστώ επίσης δημοσίως για την πρόθεση σας να δημιουργήσετε μνημείο για τους Εβραίους , θύματα της χιτλερικής θηριωδίας .

Θα ήθελα όμως να σας εκφράσω και την πικρία μου σε περίπτωση που δίπλα στο μνημείο των Εβραίων κτισθεί και μνημείο των Νεότουρκων .Ο λόγος είναι ότι θα γίνει ταύτισης των Εβραίων με τους Νεότουρκους, όχι μόνο από τους επισκέπτες των μνημείων αλλά και από οποιονδήποτε πληροφορηθεί ότι τα δυο αυτά μνημεία βρίσκονται το ένα δίπλα στο άλλο .

Οι κάθε αποχρώσεως αντισημίτες θα εξισώσουν τους Εβραίους, με τους προαιώνιους εχθρούς του Ελληνισμού . Παρεμπιπτόντως, αναρωτιέμαι αν στην Τουρκία υπάρχει κάποιο μνημείο για τους Έλληνες ήρωες της Επαναστάσεως του 21, αλλά αυτό βέβαια είναι ένα άλλο θέμα .

Σας παρακαλώ πολύ λοιπόν κ Μπουτάρη, εάν αποφασίσετε να χτίσετε μνημείο για τους Νεότουρκους ,να το κάνετε όσο γίνεται πιο μακριά από το μνημείο των Εβραίων , σε διαφορετική περίπτωση πιστεύω πως, άθελα σας, θα ενισχύσετε σε πολύ μεγάλο βαθμό, τον ήδη αυξανόμενο αντισημιτισμό.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων σας διευκρινίζω ότι δεν εκπροσωπώ κανέναν παρά μόνον τον εαυτόν μου.
Σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στο πράγματι δύσκολο έργο σας.

Με εκτίμηση
[size=19pt]Σάββας (Άμπης ) Κοέν[/size]
Καθηγητής Οικονομικών

Μια χαρά τα λέει ο ελληνοεβραίος...
Εννοείται ότι πρέπει να υπάρχει ένα μνημείο για τους ελληνοεβραίους της σαλονίκης που γνώρισαν τη "φιλοξενία" των στρατοπέδων συγκέντρωσης...
Αντίθετα δεν βλέπω λόγο να τιμάται ο νο 1 σφάχτης ελλήνων από την εποχή του Θεοδοσίου του Β'...

Και κάτι ακόμη: Άν έλληνας χριστιανός χρησιμοποιούσε διατυπώσεις τύπου: "με τους προαιώνιους εχθρούς του Ελληνισμού" και "Παρεμπιπτόντως, αναρωτιέμαι αν στην Τουρκία υπάρχει κάποιο μνημείο για τους Έλληνες ήρωες της Επαναστάσεως του 21" οι γνωστές πούστες θα είχαν αρχίσει να κλαίγονται για έξαρση του εθνικισμού...
Ο συντάκτης της επιστολής όμως αποδεικνύει ότι είναι πρωτίστως έλληνας και μετά ο,τιδήποτε άλλο όπως ο μαρδοχαίος φριζής και άλλοι κάτι χρόνια πριν.
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
αγνοεις βεβαια οτι υπαρχουν ενδειξεις οτι ο κεμαλ ηταν εβραιος. και αρα θα ηταν πολυ εξυπνη διπλωματικη κινηση να συνδεθει με τους εβραιους, ακομα και αν δεν ηταν
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
αγνοεις βεβαια οτι υπαρχουν ενδειξεις οτι ο κεμαλ ηταν εβραιος. και αρα θα ηταν πολυ εξυπνη διπλωματικη κινηση να συνδεθει με τους εβραιους, ακομα και αν δεν ηταν

Ενδείξεις ναι, αποδείξεις όχι...
Και αυτήν την περίοδο οι οβραίοι δεν βλέπουν και με πολλή συμπάθεια ο,τιδήποτε τουρκικό.
 

Επισκέπτης
αγνοεις βεβαια οτι υπαρχουν ενδειξεις οτι ο κεμαλ ηταν εβραιος. και αρα θα ηταν πολυ εξυπνη διπλωματικη κινηση να συνδεθει με τους εβραιους, ακομα και αν δεν ηταν
Αυτοί οι εβραίοι πια,περισσότεροι κ από τα σαλιγκάρια....

Θα ψαχτώ μήπως είμαι εβραίος κ δεν το ξέρω.... :2funny:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αυτοί οι εβραίοι πια,περισσότεροι κ από τα σαλιγκάρια....

Θα ψάχτβ κ γω μήπως είμαι εβραίος κ δεν το ξέρω.... :2funny:

Αποκλείεται - οι οβραίοι είναι συνήθως ευφυείς, πετυχημένοι και ευκατάστατοι...
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
λεω εγω τωρα σκεψου τα μνημεια να ειναι διπλα διπλα και να πανε τουρκοι και εβραιοι και να παιζουν ξυλο αφηνοντας μας λεφτα και αργοτερα πηγαινοντας στις χωρες τους και καλλιεργοντας οι μεν τουρκοι αντισιμητισμο και οι δε εβραιοι αντιοθωμανισμο....... διαιρει κ βασιλεβε
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ενδείξεις ναι, αποδείξεις όχι...
Και αυτήν την περίοδο οι οβραίοι δεν βλέπουν και με πολλή συμπάθεια ο,τιδήποτε τουρκικό.

Α ναι, ξέχασα.
Εσύ βασίζεις τα πάντα επί αποδείξεων.
Όπως το περίφημο 9,3% της αριστεράς το 1946.
Ε ρε λιγδιάρη.....
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Α ναι, ξέχασα.
Εσύ βασίζεις τα πάντα επί αποδείξεων.
Όπως το περίφημο 9,3 της αριστεράς το 1946.
Ε ρε λιγδιάρη.....

Μαλάκα, άλλαξε σερβιέτα- έχουμε πέσει κάτω από την μπόχα...
Και κάνε κανά ηλεκτροσοκ και κανά κλύσμα γιατί πολύ νευρικό σε βλέπω...

Και μη γαμάς άλλα θρεντ, μπορείς να μου τη λες on topic αλλού.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom