Νέα

Μεξικό-Κανκούν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα argentina@2001
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argentina@2001

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2010
Μηνύματα
103
Like
0
Πόντοι
1
εχει  παει  κανεις  κανκουν  και  μεξικο   γενικοτερα  να  μας  πει  τι  παιζει?  λεω  να  παω  με  ατομικο  πακετο  απο  πρακτορειο,  απο  θεμα  ασφαλειας  ομως  δεν  εχω   ακουσει  και  τα  καλυτερα!
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
48
Πόντοι
166
εχει  παει  κανεις  κανκουν  και  μεξικο   γενικοτερα  να  μας  πει  τι  παιζει?  λεω  να  παω  με  ατομικο  πακετο  απο  πρακτορειο,  απο  θεμα  ασφαλειας  ομως  δεν  εχω   ακουσει  και  τα  καλυτερα!

Εκεί, είχαν σκοτώσει το γιό πρώην υπουργού Εργασίας του ΠΑΣΟΚ. Ζόρικα τα πράγματα εκεί...
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Σας τρώει ο πωπός σας μου φαίνεται μερικούς....
Δεν ακούτε ρε τι γίνεται στο Μεξικό?
Τι έγινε; βαρεθήκατε τη ζωή σας και θέλετε να τελειώσει συναρπαστικά και μακρυά απο δώ;  :grin:
Αν πας με πρακτορείο, σαφως και είσαι πιο ασφαλής. Αλλά βλέπω ότι λες για ατομικό...
Εχουν πάει κάποιες φίλες απο ΗΠΑ εκεί, είχα δει πολλές φωτό, και σαν μέρος λέει.
Εχει τυρκουάζ νερά, αρχαία μνημεία σχετικά κοντά, δελφίνια να κολυμπήσετε παρέα, και μπαρο-κλαμπάκια έχει απ' ότι είδα.
Για πουτάνες δεν τις ρώτησα, μιας και είναι κορίτσια  :grin:


Εκεί, είχαν σκοτώσει το γιό πρώην υπουργού Εργασίας του ΠΑΣΟΚ. Ζόρικα τα πράγματα εκεί...

Σε άλλη πόλη τον φάγανε τον Γιανίτση
εδω
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
48
Πόντοι
166
Σε άλλη πόλη τον φάγανε τον Γιανίτση

Έχεις δίκιο, απλά, είχα την εντύπωση ότι τον σκότωσαν εκεί.

Πάντως, γνωστή μου που έχει την κόρη της μόνιμα διαμένουσα στο Μεξικό, μου λέει ότι είναι πάάάρα πολύ ζόρικα εκεί. Οι έχοντες, ζουν σε περιοχές που φυλάσσονται, αλλά ταυτόχρονα έχουν και το φόβο μην τους απαγάγουν κάποιο μέλος της οικογενείας τους για λύτρα.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Τι πα να κανεις εκει καβλιαρι?
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Πάντως, γνωστή μου που έχει την κόρη της μόνιμα διαμένουσα στο Μεξικό, μου λέει ότι είναι πάάάρα πολύ ζόρικα εκεί. Οι έχοντες, ζουν σε περιοχές που φυλάσσονται, αλλά ταυτόχρονα έχουν και το φόβο μην τους απαγάγουν κάποιο μέλος της οικογενείας τους για λύτρα.

Της πουτάνας γίνεται όντως, απλά το κανκουν θεωρείται το πιο κυριλέ θέρετρο, η κάπως έτσι....
Κάποιοι άλλοι φίλοι που μένουν καλιφορνια, κατέβαιναν ακαπουλκο πιο παλιά,
και μου έλεγαν ότι έπρεπε να έχεις μαζι μονα διπλα δολάρια για τους ζητιάνους,
και 20ρικα μαζί με τα χαρτιά του αμαξιού για τους μπάτσους...
Τους έβγαινε η βόλτα χρυσή  :cheesy:
 

peter_forum

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
340
Like
37
Πόντοι
1
αδερφε εγω λεω να παω μεμονομενος τσετσενια , τι λες ψηνεσε ?
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Δίνω άλλους δυο προορισμους για ψαγμένους. Darfur και Mogadishu.  :rolleyes:
 

ding-dong

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2007
Μηνύματα
805
Like
0
Πόντοι
6
εχει  παει  κανεις  κανκουν  και  μεξικο   γενικοτερα  να  μας  πει  τι  παιζει?  λεω  να  παω  με  ατομικο  πακετο  απο  πρακτορειο,  απο  θεμα  ασφαλειας  ομως  δεν  εχω   ακουσει  και  τα  καλυτερα!

Αν κυκλοφορεις στα τουριστικα μερη δεν θα εχεις προβλημα. Και αφου πας με πρακτορειο στα τουριστικα μερη θα κυκλοφορεις. Γενικα θελει λιγο προσοχη αλλα αν ξερεις πως να κινηθεις θα εισαι μια χαρα.
Ειχαν παει φιλοι μου και περασαν φανταστικα.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Ένα κάρο μαλακίες.

Μιά χαρά είναι το Μεξικό.

Άμα δεν πας γυρεύοντας για να κάνεις "αγορές" και βασικά να το παίξεις εξυπνάκιας μιά χαρά την βγάζεις.

Το έχω γυρίσει με αυτοκίνητο και έχω περπατήσει νύχτα στο Μέξικο Σίτυ και σε πολλές πόλεις και έχω πάει σε πολύ φτωχές γειτονιές.

Το μόνο που μου συνέβηκε είναι ότι μου σήκωσαν το αυτοκίνητο σε μία κωμόπολη στο νότο γιατί είχα παρκάρει ανάποδα σε μονόδρομο.

Που να το φαντασθώ δηλαδή... . ως Ελληναράς.

Και οι μπάτσοι ούτε ζήτησαν δωράκι ούτε τίποτε. Μου έδειξαν τον ΚΟΚ, μου έκοψαν το πρόστιμο που έλεγε και με πήγαν οι ίδιοι στην μάντρα και το πήρα.

Τόσο απλά.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ωραίο το μεξικάνικο φαγητό! Πρόσεχε αν έχει καρχαρίες στη θάλασσα πάντως  :grin:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ρε παιδιά δείτε και που γίνονται αυτά. Στην Τιχουάνα π.χ. οκ είναι κάπως. Αλλά για Κανκούν μιλάει ο άνθρωπος.
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
εχει  παει  κανεις  κανκουν  και  μεξικο   γενικοτερα  να  μας  πει  τι  παιζει?  λεω  να  παω  με  ατομικο  πακετο  απο  πρακτορειο,  απο  θεμα  ασφαλειας  ομως  δεν  εχω   ακουσει  και  τα  καλυτερα!

Επειδή μίλησε και  για γενικότερα του λέμε ότι εχουμε διαβάσει και ακουσει απο φίλους.
Το Κανκουν είναι γνωστό θέρετρο, και μάλλον ασφαλές.
 
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
478
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
1
η καλυτερη εποχη για cancun ειναι γυρω στα τελη μαρτιου αρχες απριλιου γιατι τοτε εχουν οι αμερικανοι spring break (το αντιστοιχο της δικης μας 5ημερης) και πολλα κολλεγια απο ανατολικη ακτη (και οχι μονο) κατεβαινουν κατα ορδες. τοτε γινεται ΤΗΣ πουτανας απο λυσασμενα γκομενακια και τρελα παρτι. μονο φροντισε (αν βεβαια γουσταρεις τετοια φαση) να μαθεις ημερομηνιες και να κλεισεις εγκαιρα γιατι τοτε δεν θα πεφτει καρφιτσα.
 

ohyes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.021
Like
7
Πόντοι
16
Ήμουνα έτοιμος να πω για τα sping breaks, αλλά κάποιος με πρόλαβε. Το σώσε γίνεται τότε. Βασικά τα παιδιά από τα κολλέγια θέλουν ένα μέρος που το ποτό να είναι νόμιμο (στα States είναι νόμιμο αν είσαι 21 και πάνω με αποτέλεσμα να έχουν πολλοί φοιτητές πρόβλημα νόμιμης αγοράς ποτών στις ΗΠΑ). Θέλουν επίσης θάλασσα και κάποια μέρη να φάνε (βολεύονται με McDonalds και -οι πιο ψαγμένοι- με Pizza Hut) και βέβαια θέλουν να γαμήσουν/γαμηθούν. Περισσότερο όμως το παιχνίδι γίνεται μεταξύ τους (αφού κατεβαίνουν χιλιάδες).

Προσωπική εμπειρία από το μέρος έχω, αλλά είναι παλιά. Βρεθηκα εκεί το 2000. Μόνο η θάλασσα μ'  αρεσε (αν και πιο ζεστή από τα γούστα μου). Κατα τα άλλα η πόλη ήταν απίστευτα εξαμερικανισμένη (βλ. και τι έγραψα παραπάνω) κάτι που δεν μ' άρεσε.

Τότε που πήγα δεν υπήρχε εγκληματικότητα -αισθανόμουν ασφαλής. Βεβαια από τότε πολλά έχουν αλλάξει στο Μεξικό και δεν θα ήθελα να είμαι κατηγορηματικός.
 

ohyes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.021
Like
7
Πόντοι
16
Α, και ξέχασα να πω ότι όταν πήγα στο Κανκούν συνοδευόμουν από την τότε κοπέλα μου και συνεπώς δεν είχα τη δυνατότητα να εξερευνήσω την τοπική sex scene.
 

dimitris k

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2011
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
η καλυτερη εποχη για cancun ειναι γυρω στα τελη μαρτιου αρχες απριλιου γιατι τοτε εχουν οι αμερικανοι spring break (το αντιστοιχο της δικης μας 5ημερης) και πολλα κολλεγια απο ανατολικη ακτη (και οχι μονο) κατεβαινουν κατα ορδες. τοτε γινεται ΤΗΣ πουτανας απο λυσασμενα γκομενακια και τρελα παρτι. μονο φροντισε (αν βεβαια γουσταρεις τετοια φαση) να μαθεις ημερομηνιες και να κλεισεις εγκαιρα γιατι τοτε δεν θα πεφτει καρφιτσα.
Για αυτο τον λογο θελω να παω και εγω Cancun γινετε χαμος απο τους Top προορισμους για διακοπες
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Για αυτο τον λογο θελω να παω και εγω Cancun γινετε χαμος απο τους Top προορισμους για διακοπες
τυπε μονο προσεχε γιατι το εθνικο σπορ των μεξικανων ειναι ο αποκεφαλισμος :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom