Νέα

Aναίμακτη απονεύρωση για δισκοπάθεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lastpontian
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lastpontian

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2010
Μηνύματα
240
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
11
στις 2 οκτοβριου 2010 ειδα στο κεντ.δελτιο ειδησεων οτι νεα μεθοδος που γινετε με απονευροση οπως και στα δοντια μπορει να θαραπευση τη δισκοπαθια σε 1 ωρα.δεν ειπαν ομως αν εφαρμοζεται στην ελλεδα ακομα
 

bybloshaggi

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
30
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
απονευρωση δεν ειναι ομως θεραπεια φιλε μου,απλως πονας αλλα δεν το νιωθεις
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
137
Πόντοι
7.985
στις 2 οκτοβριου 2010 ειδα στο κεντ.δελτιο ειδησεων οτι νεα μεθοδος που γινετε με απονευροση οπως και στα δοντια μπορει να θαραπευση τη δισκοπαθια σε 1 ωρα.δεν ειπαν ομως αν εφαρμοζεται στην ελλεδα ακομα

Το ειδα κι εγω!

Πανε καντο και πες μου τι εγινε............
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
30.799
Κριτικές
62
Like
38.680
Πόντοι
8.530
αφυσα πανω απο 2 δουλειες για αυτο το λογο.ελπιζω να ειναι αποτελεσματικη.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
αλλο απονευρωση στο δοντι (το οποιο δε συνδεεται με τιποτα αλλο παρα μονο το σαγονι,οποτε κοβοντας το νευρο στην ουσια εχεις ενα κοκκαλο που απλως ακουμπαει μεσω των ουλων στο κοκκαλο του σαγονιου χωρις να κουνιεται και να δημιουργει τριβη) και ΑΛΛΟ η απονευρωση στο δισκο....οι μεσοσπονδυλιοι δισκοι στην ουσια ειναι τα ''αμορτισερ'' της σπονδυλικης στηλης και κανοντας ''απονευρωση'' δε μειωνεται η τριβη που προκαλειται απ την κινηση του κορμιου...οπως ειπε πιο πανω καποιος ,απλως δε θα νιωθεις πονο (αν γινεται σε τοσο λεπτο σημειο) ΑΛΛΑ η ζημια θα γινεται και ισως πιο πολυ αφου θα νομιζεις οτι εχεις θεραπευτει αλλα στην ουσια θα κανεις ζημια στο κορμι σου χωρις να το νιωθεις...(αφου θα συνεχιζουν να ''τριβονται''τα κοκκαλα μεταξυ τους...)

υπαρχουν πολλες μορφες δισκοπαθειας και μονο οι πολυ σοβαρες(να μη μπορεις να κουνηθεις) θα πρεπει να αντιμετωπιζονται χειρουργικα...

ξερω απο μενα οτι οι πιο ελαφριες μορφες αντιμετωπιζονται με σωστη γυμναστικη τακτικα(κοιλιακους και ραχιαιους ) για ενισχυση του κορμου...

ΜΟΝΟ  οι πολυ σοβαρες περιπτωσεις(ξερω 2 ατομα-το ενα η γιαγια μου- που ειχαν πολυ σοβαρο προβλημα και εκαναν εγχειριση στη σπονδυλικη στηλη αλλα οπως ειπα ειχαν πολυ ζημια) θελουν χειρουργειο αλλα και παλι η κατασταση μπορει να μη καλυτερεψει μακροχρονια...

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom