Νέα

Αλβανική προπαγάνδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vanzel
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Το αφήνω ασχολίαστο για να μην πάρει ο διάολος κανέναν βραδιάτικα. Το μόνο που έχω να πω είναι πως αν κάτι τέτοιο συνέβαινε σε καμιά Τουρκία, Αλβανία κλπ θα κάνανε μέχρι και διάβημα...

 

Neuronico

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2006
Μηνύματα
151
Like
4
Πόντοι
1
Σιγά μωρέ μην ασχοληθούμε με τα λιγούρια τώρα!!!
Σε όλο το κόσμο όπου και να πάνε ο κόσμος τους βλέπει και αλλάζει πεζοδρόμιο και θα μας πούνε τωρα οτι είμαστε και ρατσιτές.
Και ολος περιέργος μόνο στην Ελλάδα τους δέρνουμε, ενώ στις άλλες χώρες πάνε και τους ανοίγουνε τα σαλόνια.
Εδώ η Ιταλική ακτοφυλακή βύθισε ολόκληρο πλοιο με αλβανους που μπαίνανε παράνομα και δεν βγάλανε άχνα. (Τιμή και δόξα στον καπετάνιο!)
Οσο για τον σκληρόφλωρο που μιλούσε στο βίντεο ήτανε ξεκαρδιστικότατος.
Έλεγε τα ονόματα Αργυροκαστρο και αγιοι Σαραντα και μετα ελεγε οτι είναι αλβανικά. (Οποιο αλβανο ξερει τι σημαινουνε στα αλβανικα ας μου πει)
Αντε πήγαινε να λιγδώσεις το αντερό σου πρωτα και μετά έλα να μου κάνεις πόλεμο να μου πάρεις τα γιαννενα και την πρέβεζα.
Γιατί σε σένα χρόνο που θα πάω στρατό να μην βαρεθώ απο το πολύ το τάβλι να περασω και κανα-δυπ ωριτσες με δραση.
Οξω γυφτοι!!! σας δωσαμε μεροκαματο και θελετε να γινετε και αφεντικα κακομοιρηδες.


 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Ελα ρε...μη τρελαινεσαι!!
Ας τους να λενε οτι θελουν...Μη ξεχνας οτι ζησαν τοσα χρονια στο πετσι τους τη ΛΑΙΛΑΠΑ του κομμουνισμου..
Φαντασου με τον Εμφυλιο,να ειχαν επικρατησει κι εδω,οι προδοτες που ανεβηκαν στο βουνο,οι κομμουνιστο-συμμοριτες..Τα ιδια χαλια θα ειχαμε καταντησει και οι Ελληνες..
Με τη πτωση του κομμουνισμου,ανακαλυψαν και το αγαθο "της ελευθεριας του λογου"...Και βεβαια η πρωτογνωρη αυτη εμπειρια,τους οδηγει σε ακροτητες γιατι δε ξερουν πως να τη διαχειριστουν...Και λενε το μακρυ τους και το κοντο τους...
Με αποκορυφωμα βεβαια,την καπηλευση του ονοματος του μεγαλου Ελληνα ηρωα και απελευθερωτη της Ηπειρου,Γεωργιου Καστριωτη (Σκεντερμπεης) που τον εμφανιζουν για δικο τους..
Αλλωστε και τις φατσες τους να δεις...ειναι λες και τους εχει καταραστει ο θεος...Ειναι σα ζωα..υπανθρωποι,για να μη πω ανθρωποειδη...
Εμεις οι Ελληνες καλως η κακως,αναλαβαμε τον εκπολιτισμο τους..τους σπιτωσαμε,τους δωσαμε δουλεια και τους δινουμε μια ευκαιρια με τη παροδο του χρονου,απο γενια σε γενια να γινουν ανθρωποι...
Δειξε λοιπον ανωτεροτητα και μην ασχολεισαι...
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
15
Πόντοι
6
θέματα ιδιαίτερης πολιτικής και πολιτισμικής χροιάς καλό είναι να τα προσέχουμε αρκετά. Τα πράγματα δεν είναι ποτέ επιφανειακά όσο και να μην το καταλαβαίνετε ή όσο και αν έτσι σας το σερβίρουν. Επιγραμματικά λέω μερικά πράγματα και οποιος θέλει ας καταλάβει:
1.Αποφάσεις περί αλλαγής συνόρων πλέον δεν κάνει όποιος θέλει όποτε θέλει. Είναι συμφωνημένα προ δεκαετιών διεθνώς.
2.Η "κατάληψη" μιας χώρας είναι πιο επιτυχημένη οικονομικά και πολιτιστικά παρά στρατιωτικά
3.Το αλβανικό στοιχείο είναι ενωμένο ως αντίληψη και προπαγάνδα αντίθετα από το ελληνικό
4.προσοχή στα λόμπυ του εξωτερικού, ποια χάνουν και ποια κερδίζουν σε δύναμη
5.να είστε επιφυλακτικοί στα σχέδια δράσης που σκοπό έχουν την αλλοτρίωση εθνοτήτων
6.λάθη υπερ-εθνικισμού δεν οδήγησαν παρά σε αποτυχημένα μοντέλα και αδιέξοδα με διεθνή κατακραυγή
7.η μόνιμη πληγή της Ελλάδας, χάνει ευκαιρίες για διείσδυση με έναν άλλο τρόπο σε γείτονα χώρα
8.ανοργανωσιά και προχειρότητα μέχρι και αδιαφορία πολιτική εσωτερικά. Κατανάλωση μόνο προεκλογικού τύπου
9.Λάθη σχέσεων με διεθνείς ρυθμιστές καταστάσεων (ΕΕ, ΝΑΤΟ, Ρωσία, κτλ)
Το 10ο στοιχείο ίσως είναι και το πιο καυτό: εμμονές, όπερ σημαίνει αγκυλώσεις και τελικά δυσκαμψία κινήσεων. Πραγματική ήττα εξαρχής στη διπλωματία και στη διεθνή πολιτική...
 

peskandritsos

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2007
Μηνύματα
826
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
6
Την επομενη εβδομαδα η αυτη δεν θυμαμαι καλα γινετα επισημη επισκεψη απο την Αμερικη στην Αλβανια με θεματα την ενταξη στο ΝΑΤΟ και την ευρωπαικη ενωση με οτι αυτο συνεπαγεται. Πιο γρηγορα θα μπουν αυτοι παρα οι Τουρκοι.Τελικα μηπως να παω να ζησω στην Αφρικη? Εκει τουλαχιστο δεν θα ανοιξουν τα συνορα τους στους Τουρκους και τους Αλβανους. Α ρε Καρατζαφερη τελικα μαλλον δικιο εχεις..
 

aries62

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
192
Like
0
Πόντοι
1
Ελα ρε...μη τρελαινεσαι!!
Ας τους να λενε οτι θελουν...Μη ξεχνας οτι ζησαν τοσα χρονια στο πετσι τους τη ΛΑΙΛΑΠΑ του κομμουνισμου..
Φαντασου με τον Εμφυλιο,να ειχαν επικρατησει κι εδω,οι προδοτες που ανεβηκαν στο βουνο,οι κομμουνιστο-συμμοριτες..Τα ιδια χαλια θα ειχαμε καταντησει και οι Ελληνες..
Με τη πτωση του κομμουνισμου,ανακαλυψαν και το αγαθο "της ελευθεριας του λογου"...Και βεβαια η πρωτογνωρη αυτη εμπειρια,τους οδηγει σε ακροτητες γιατι δε ξερουν πως να τη διαχειριστουν...Και λενε το μακρυ τους και το κοντο τους...
Με αποκορυφωμα βεβαια,την καπηλευση του ονοματος του μεγαλου Ελληνα ηρωα και απελευθερωτη της Ηπειρου,Γεωργιου Καστριωτη (Σκεντερμπεης) που τον εμφανιζουν για δικο τους..
Αλλωστε και τις φατσες τους να δεις...ειναι λες και τους εχει καταραστει ο θεος...Ειναι σα ζωα..υπανθρωποι,για να μη πω ανθρωποειδη...
Εμεις οι Ελληνες καλως η κακως,αναλαβαμε τον εκπολιτισμο τους..τους σπιτωσαμε,τους δωσαμε δουλεια και τους δινουμε μια ευκαιρια με τη παροδο του χρονου,απο γενια σε γενια να γινουν ανθρωποι...
Δειξε λοιπον ανωτεροτητα και μην ασχολεισαι...

Μπράβο σου Ελληναρά μου! Αραγε γνωρίζεις τι έλεγαν οι αμερικάνοι για τους έλληνες μετανάστες των αρχών του 20ου αιώνα?
 

Επισκέπτης
Ούτε καν κάθισα να το δω. Είδα το πρώτο λεπτό, είδα ότι είναι 7 λεπτά το video και το έκλεισα. Μιλάνε όλοι, μιλάνε και οι κώλοι τώρα! Τι να μας πουν από την ζωή τους μωρέ τα κακόμοιρα τα αλβανάκια. Ένα "φου" να τους κάνουμε θα σκορπίσουν.
 

argentinos

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
Ειναι βα8υτερο το 8εμα...δεν ειναι τυχαια ολα αυτα.Την Ελλαδα μας πολλοι την μισουν κ 8ελουν ενα κομματακι της,ε και οι αλβανοι εξυπηρετουν καποια συμφεροντα.
  Εμεις που τουσ εχουμε εδω στην χωρα μας κ τους δινουμε αβερτα δουλεια,προτιμωντας τους απο ενα συμπατριωτη μας....μηπως κανουμε λαθος??? για μερικα ευρωπά'ι'κα??
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ας μη βλέπουμε επιφανειακά τα πάντα. Είναι μεγάλο λάθος.

Το θέμα των μειονοτήτων θα παίξει πολύ - το Κόσοβο θα δείξει το δρόμο.

Οι Αλβανοί δεν κρύβουν τις προθέσεις τους και δημιουργούν εντυπώσεις με την υποστήριξη των αμερικάνων εδω και καιρό.

Και ως γνωστόν, θέματα που τραβάνε επι μακρόν καταλήγουν ως "δεδικασμένα" υπερ της χώρας με το ισχυρότερο λόμπυ.

Παράδειγμα - Σκόπια = Μακεδονία που το θέμα τραβάει απο πολύ παλιά. Η Ελληνικη αποχαύνωση (και υπεροψία ίσως;) μας έφερε εδώ που είμαστε

Εδω θα παρακαλούσα να μην κάνετε φασαρία και ξυπνήσετε τους δημόσιους υπάλληλους στο ΥπΕξ. Δε φτάνει που πάνε κάθε πρωι στο γραφείο, θέλουμε και να δουλεύουνε κιόλας;
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Ρε παιδιά, κάθεστε και κάνετε την τρίχα τριχιά επειδή ένας έλεγε τις δικές του μαλακίες. :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Κι εγώ τότε να βγω στο youtube και να λέω πως η Ουάσινγκτον είναι επαρχία της Πολωνίας :think: :think: :think:

Τα πράγματα άλλωστε είναι μπερδεμένα και σκοτεινά όπως έχουμε πει και σε άλλο thread. Μπασταρδεμένοι είμαστε, μας έχουν περάσει και έχουμε περάσει χίλια κύματα. Ούτε εμείς απελευθερωθήκαμε απο τον Γερμανικό ζυγό στην κατοχή, ούτε απο εμάς ξεκίνησε η επανάσταση του '21 ούτε τίποτα. Παπαριές. Δεν είμαστε λιγότεροι Τούρκοι απο τον Τούρκο, περισσότερο Γερμανοί απο τον Γερμανό, και τα λοιπά μην λέω άλλα και κουράζω.

ΑΛήθεια, υπάρχει Αλβανός πιο αιμοβόρος απο τον Πάσσαρη, μήπως απο τον Παπαχρόνη, πιο κομπιναδόρος απο τον Γούκο, Κοσκωτά, Αφοι Παλαιοκώστα κλπ? Οχι για να ξέρουμε. :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Μην σας πιάνει το πατριωτικό πνεύμα και ο ρατσισμός για μετανάστες (οποιοι κι αν είναι αυτοί¨Πακιστανοί, Αλβανοί, Πολωνοί)...Αυτοί σας πλένουν τα αμάξια, αυτοί σας φέρνουν το φαι στο γραφείο, αυτοί σας βάζουν βενζίνα.

Να γίνετε ρατσιστές με αυτούς που μας κυβερνάνε και μας πηδάνε και μετά πιάνουμε και το δημογραφικό και την ιστορία. Αυτά τα συζητάς με γεμάτο στομάχι, όχι με άδειο.

 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Συμφωνώ με την πρώτη σου φράση

Αλλα..εδώ δε συζητάμε για μετανάστες αγαπητέ.

Εδω συζητάμε για διεκδίκηση εδαφών

Αλλο το ένα, άλλο το άλλο
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Ρε παιδιά, κάθεστε και κάνετε την τρίχα τριχιά επειδή ένας έλεγε τις δικές του μαλακίες. :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Κι εγώ τότε να βγω στο youtube και να λέω πως η Ουάσινγκτον είναι επαρχία της Πολωνίας :think: :think: :think:

Τα πράγματα άλλωστε είναι μπερδεμένα και σκοτεινά όπως έχουμε πει και σε άλλο thread. Μπασταρδεμένοι είμαστε, μας έχουν περάσει και έχουμε περάσει χίλια κύματα. Ούτε εμείς απελευθερωθήκαμε απο τον Γερμανικό ζυγό στην κατοχή, ούτε απο εμάς ξεκίνησε η επανάσταση του '21 ούτε τίποτα. Παπαριές. Δεν είμαστε λιγότεροι Τούρκοι απο τον Τούρκο, περισσότερο Γερμανοί απο τον Γερμανό, και τα λοιπά μην λέω άλλα και κουράζω.

ΑΛήθεια, υπάρχει Αλβανός πιο αιμοβόρος απο τον Πάσσαρη, μήπως απο τον Παπαχρόνη, πιο κομπιναδόρος απο τον Γούκο, Κοσκωτά, Αφοι Παλαιοκώστα κλπ? Οχι για να ξέρουμε. :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Μην σας πιάνει το πατριωτικό πνεύμα και ο ρατσισμός για μετανάστες (οποιοι κι αν είναι αυτοί¨Πακιστανοί, Αλβανοί, Πολωνοί)...Αυτοί σας πλένουν τα αμάξια, αυτοί σας φέρνουν το φαι στο γραφείο, αυτοί σας βάζουν βενζίνα.

Να γίνετε ρατσιστές με αυτούς που μας κυβερνάνε και μας πηδάνε και μετά πιάνουμε και το δημογραφικό και την ιστορία. Αυτά τα συζητάς με γεμάτο στομάχι, όχι με άδειο.
Δεν απελευθερωθηκαμε μονοι μας το '21???Ποιος μας απελευθερωσε? Ο Μεττερνιχ η η Ιερή συμμαχια?8 χρονια ολοκληρωτικο πολεμο στον Μορια ,ποιος τα εκανε?ο Κολοκοτρωνης και οι οπλαρχηγοι δεν ηταν?Το ναυαρινο ηταν η σφραγιδα στο πρωτοκολλο της  ελευθεριας της ελλαδος..Μην αναπαραγετε αποψεις των τουρκων εδω μεσα...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
DUGUJAU τι εννοεις τουρκικές απόψεις;

Ποιος τις αναπαράγει;

Τι σχέση έχει η επανάσταση του '21 με το παρόν thread;
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
DUGUJAU τι εννοεις τουρκικές απόψεις;

Ποιος τις αναπαράγει;

Τι σχέση έχει η επανάσταση του '21 με το παρόν thread;
Αυτο φιλε καλυτερα να ρωτησεις τον jules jordan που εγραψε οτι δεν ξεκινησε απο εμας η επανασταση το 1821...Αυτα υποστηριζουν οι Τουρκοι και τα μαθαινουν τα τουρκακια στα σχολεια τους,οτι παντα μας υποστηριζαν οι μεγαλες δυναμεις και οτι το 1821 αυτοι μας απελευθερωσαν και αλλες τετοιες παπαριες...Ξερουμε πολυ καλα πως οι Τουρκοι ανεκαθεν ειτε με διπλωματια ειτε με απειλες ειχαν  τους ισχυρους με το μερος τους
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Eντάξει βρε παιδιά, εμείς απελευθερωθήκαμε το '21. εμείς και στην κατοχή, εμείς απελευθερώσαμε και το Ιράκ και τώρα σκεφτόμαστε να εισβάλλουμε και στην Κίνα, οκ. Μου τα έμαθαν αυτά μυστικοί Τούρκοι πράκτορες με ειδίκευση στην προπαγάνδα.οκ οκ......
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Προσωπικά δεν έχω εικόνα του τι διδάσκεται στα τουρκικά σχολεία.

Επίσης, έχω μάθει ότι κάθε νόμισμα έχει 2 όψεις. Τη μια όψη τη διδασκόμαστε εμείς στα δικά μας σχολεία.

Ο Jules Jurdan είναι γνωστός πράκτωρ της ΜΙΤ και έχει το εν λόγω σαιτ υπό την εποπτεία του

Ας χαλαρώσουμε λίγο και κυρίως

ας ήμαστε προσεκτικοί στους χαρακτηρισμούς μας.
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δημητριάζετε τις ψυχούλες σας και το μυαλό σας επειδή κάποιος απίθανος απιθανόπουλος ανέβασε ένα βίντεο στο γιουτιούμπ και έλεγε τα δικά του. Έπρεπε να κάνουμε διάβημα...μα σοβαρολογείτε τώρα; Θα γέλαγαν μέχρι και οι μαορί του Ειρηνικού Ωκεανού. Προτείνω τις ώρες που κάποιοι παρακολουθούν τον Αδωνη στην τηλεόραση να χρησιμοποιουσαν αυτό το χρόνο για να βάλουν το κεφάλι τους να δουλέψει. Αλλά για τους Έλληνες πάντα φταίνε για όλα τα κακά και τις εθνικές μας μιζέριες οι ξένοι (ή η κομμουνιστοαριστεροθολοκουλτουριάρηδες) ενώ όλους τους εθνικούς μας θριάμβους τους πετύχαμε μόνοι μας. Όταν μας κοιτάγανε στα δόντια σα ζώα πριν μας δώσουν άδεια να μπούμε στη Νέα Υόρκη ή όταν στη Γερμανία οι ταμπέλες στα μαγαζιά "Μην κλέβετε, η κλοπή διώκεται ποινικά" ήταν γραμμένες στα ελληνικά και τα γιουγκοσλάβικα δεν είμασταν Αλβανοί; Είτε σας αρέσει μάγκες είτε όχι είμασταν και εμείς κάποτε Αλβανοί.
Όσο για τα μαθήματα ιστορίας που διδασκόμαστε από διάφορους, έχω απλά να δηλώσω ότι η ιστορία, αν και επιστήμη, όπως η ιατρική η χημεία η βιολογία κλπ είναι σε τέτοιο βαθμό εκλαικευμένη και παραποιημένη από τους εθνικούς στόχους κάθε κράτους σε βαθμό που ο καθένας έχει άποψη. Ενώ δηλαδή ο περιπτεράς της γειτονιάς μας (δεν έχω κάτι με το σινάφι, μη το σχολιάσει κάποιος έξυπνος) δεν έχει να πει κάτι περί χημείας ή να δείξι στον γιατρό πως να κάνει την εγχείρηση, για την ιστορία όχι μόνο θα έχει άποψη αλλά θα νομίζει ότι είναι και σωστή. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί κάποιοι σας έχουν πείσει ότι πρέπει να μισούμε ταν Αλβανό, Πακιστανό, Ρουμάνο, Ρώσο μετανάστη...Μάλλον για να μη μισούμε αυτούς που μας κυβερνούν. Δε φταίνει οι Αλβανοί για τα χάλια μας Κύριοι...

ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΕΙ: γιατί δε μαζεύονται κάπου στη Σαχάρα να κάνουν ένα μίτινγκ οι Έλληνες αλβανοφάγοι και τουρκοφάγοι, οι Τούρκοι κουρδοφάγοι και ελληνοφάγοι, οι Αλβανοί ουτσεκάδες μουτσεκάδες τσάμηδες, Σέρβοι τσέτκινδες με βαριοπούλες και φαλτσέτες να φαγωθούν μεταξύ τους και να μας αφήσουν στα βαλκάνια ήσυχους εμάς που κοιτάμε τον άλλο στα μάτια και όχι στο διαβατήριο
Σαν ελληνας τον πακιστανο,τον ρουμανο και τον Ρωσσο δεν τους μισω...Ουτε εχω και κανενα λογο να τους αγαπησω...Μηπως με αγαπουν αυτοι και δεν το ξερω?Μου ειναι παντελως αδιαφοροι...Οι Αλβανοι ειναι αλλη ιστορια...Οσο καταπιεζουν τους Ελληνες Βορειοηπειρωτες, δημευουν τις περιουσιες τους και ειναι οι κυριοι υπευθυνοι για την κατακορυφη αυξηση της εγκληματικοτητας στην Ελλαδα,θα με εχουν απεναντι τους...Αν και εφοσον συμμορφωθουν κανενα προβλημα ...
Jules Jordan τα εχεις κανει λιγο αχταρμα στο μυαλο σου...Μη τα βαζεις ολα στο ιδιο τσουβαλι...Ναι,στη κατοχη δεν απελευθερωθηκαμε μονοι μας...Οι γερμανοι εχασαν τον πολεμο απο τους συμμαχους,γι αυτο και εφυγαν απο την Ελλαδα...Το 1821 ομως,  μονοι μας επαναστατησαμε και με την πολεμικη μας αξια γιναμε το πρωτο βαλκανικο εθνος που εδιωξε τους Τουρκους...
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Αν διαβάσεις ιστορία και την μελετήσεις κάλύτερα, θα καταλάβεις κάποια πράγματα τα οποία τόσα χρόνια αυτά που ξέρεις έχουν γίνει θες δε θες δεδομένα. Αχταρμά θα τα είχα κάνει αν δεν γνώριζα και διάβαζα ιστορία.Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία πού-πως-πότε-ποιος απελευθερωσε το '21 το '45, το '74 την Ελλάδα. Απλά το resume μου είναι πως κι εμείς είμαστε μπασταρδεμένοι και δεν χωρά ρατσισμός σε μας. Αυτό ήταν που ήθελα να πω.
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Αν διαβάσεις ιστορία και την μελετήσεις κάλύτερα, θα καταλάβεις κάποια πράγματα τα οποία τόσα χρόνια αυτά που ξέρεις έχουν γίνει θες δε θες δεδομένα. Αχταρμά θα τα είχα κάνει αν δεν γνώριζα και διάβαζα ιστορία.Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία πού-πως-πότε-ποιος απελευθερωσε το '21 το '45, το '74 την Ελλάδα. Απλά το resume μου είναι πως κι εμείς είμαστε μπασταρδεμένοι και δεν χωρά ρατσισμός σε μας. Αυτό ήταν που ήθελα να πω.
Σεβαστη η αποψη σου,αν και εντελως λανθασμενη ...Οταν πετας κατι,καλο ειναι να το τεκμηριωνεις αλλιως παραμενουν λογια του αερα...Πιστεψε με
εχω  μελετησει πολυ καλα ιστορια εδω και χρονια,ειναι το παθος μου βλεπεις...Και την εχω μελετησει απο ολες τις πηγες...Τι λεμε εμεις,τι λενε οι Δυτικοι,τι λενε οι Τουρκοι(δεν εχεις παρα να μπεις σε αγγλοφωνα τουρκικα σαιτ)...Επετρεψε μου να εχω σφαιρικη αποψη...Για το αν ειμαστε μπασταρδεμενοι ως φυλη μπορεις να κανεις μια βολτα στους δρομους της πολυφυλετικης πλεον ΑΘΗΝΑΣ (ετσι τα καταφεραν καποιοι) και να ξεχωρισεις τους ελληνες σε ποσοστο πανω απο 90% με μια απλη ματια στα προσωπα τους...Κανε αυτο το πειραμα και θα με θυμηθεις...Ανοιξε και κανενα τουρκικο δορυφορικο καναλι να δεις τα προσωπα των τουρκων... Αλλοι μοιαζουν με αραβες,αλλοι με ελληνες,αλλοι με σλαβους και καποιοι με γνησιους μογγολους...Δεν χρειαζεται να ξερεις ιστορια για να καταλαβεις ποιος λαος διατηρει σχετικα καθαρο dna (επιμιξιες παντα θα υπαρχουν)...
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Τώρα σόρι αλλά το  :knockinb: :knockinb: :knockinb: και πέθανε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom