Νέα

Πρόβλημα με το στομάχι...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Τυποι και μπουρδελιάρηδες  πριν λίγο καιρό πέρασα μια γαστρεντερίτιδα βαριάς μορφης διότη έχασα 4 κιλα μέσα σε 3 μέρες και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.... Είχε πέσει ιωση εκεινη την εποχη, μιλαω για μαιο-ιουνιο ειχε πιάσει τους γειτονες μου ομαδικος και υστερα πολλα ατομα απο την περιοχή που μένω! Δεν θα την γλύτωνα εγω φυσικα διοτη μικρος είχα κανει γαστεροσκόπηση επειδη ειχα  τετοιο ανάλογο πρόβλημα και τώρα το ξαναπέρασα πριν δυο τρεις μηνες, εμετούς ,διαρια,κλπ κλπ. Μου ταλαιπώρησε τρελα ,και στην εξεταστικη ,και στο γυμναστηριο διοτη αθλουμαι ,και στην καθημερινη μου ρουτίνα!  Πέρασα 3 μερες νομιζα οτι μου πέρασε κοπάναω παλι τα γαλακτοκομικά με πιανει χειρότερα οπου αναγκάστηκα να παω νοσοκομείο για να μου κάνουν ορο διοτη ενοιωθα να καταρέω! Τα γράφω τώρα ομως διότη αυτο το πρόβλημα υπάρχει ακόμα, ναι μεν εχει σταθεροποιηθει η κατάσταση τρωω κανονικα, κυριως στεγνα φαγητά ,χωρης πολλα υγρα,μακρια απο τηγανιτα,προιοντα που εχουν πολλες γαλακτικες ουσίες μέσα ,φυστικια κλπ κλπ! Το θεμα ειναι ομως οτι και ενα μικρο κουλουράκι να φάω νοιώθω λες και εχω φάει 2 πιατα στην σειρα μιλαμε για φουσκωμα μονο με ενα κουλουρι η οτιδηποτε αλλο, εαν καταναλώσω αρκετα γαλακτοκομικά προιντα μαζι με πιανει καούρα και παλι φούσκωμα,λογο του οτι δεν εχω και τρελη οικονομικη άνεση να παω να κανω απευθειας εξετάσεις θα περιμένω να κάνω στο ικα σε ενα μηνα  :jerking: :jerking: ..... Θα ηθελα μια αποψη για αυτο και μερικες συμβουλες ,ευχαριστώ....
 

studio69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.856
Like
2
Πόντοι
16
Δες για οισοφαγική παλινδρόμηση, και εγώ τα ίδια έπαθα και που πριν 3 χρόνια αυτό μου διέγνωσαν!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.712
Πόντοι
1.306
μεγάλε το φάρμακο είναι ένα.. ζωμός από μουνάκι γάλακτος...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

πέρα απο πλάκα όμως τα προβλήματα του είδους αυτού απαιτούν ισοροπημένη διατροφή, μικρά σε ποσότητα γεύματα, αποφυγή καρυκευμάτων (πιπέρια, μπαχάρια, ξύδια, λεμόνια), όχι τηγανιτά και μαγειρεμένα βαριά φαγητά, μετριασμό των λιπαρών ουσιών..

επίσης όχι άγχος και μείωση της σωματικής κόπωσης..

καλό κουράγιο αλλα θα περάσει..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166
εχεις ναυτιες,εμετους και εντονο αισθημα κορεσμου μετα το φαι?
πονας 1-3 ωρες μετα το γευμα?τη νυχτα χειροτερευει?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Τυποι και μπουρδελιάρηδες  πριν λίγο καιρό πέρασα μια γαστρεντερίτιδα βαριάς μορφης διότη έχασα 4 κιλα μέσα σε 3 μέρες και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.... Είχε πέσει ιωση εκεινη την εποχη, μιλαω για μαιο-ιουνιο ειχε πιάσει τους γειτονες μου ομαδικος και υστερα πολλα ατομα απο την περιοχή που μένω! Δεν θα την γλύτωνα εγω φυσικα διοτη μικρος είχα κανει γαστεροσκόπηση επειδη ειχα   τετοιο ανάλογο πρόβλημα και τώρα το ξαναπέρασα πριν δυο τρεις μηνες, εμετούς ,διαρια,κλπ κλπ. Μου ταλαιπώρησε τρελα ,και στην εξεταστικη ,και στο γυμναστηριο διοτη αθλουμαι ,και στην καθημερινη μου ρουτίνα!  Πέρασα 3 μερες νομιζα οτι μου πέρασε κοπάναω παλι τα γαλακτοκομικά με πιανει χειρότερα οπου αναγκάστηκα να παω νοσοκομείο για να μου κάνουν ορο διοτη ενοιωθα να καταρέω! Τα γράφω τώρα ομως διότη αυτο το πρόβλημα υπάρχει ακόμα, ναι μεν εχει σταθεροποιηθει η κατάσταση τρωω κανονικα, κυριως στεγνα φαγητά ,χωρης πολλα υγρα,μακρια απο τηγανιτα,προιοντα που εχουν πολλες γαλακτικες ουσίες μέσα ,φυστικια κλπ κλπ! Το θεμα ειναι ομως οτι και ενα μικρο κουλουράκι να φάω νοιώθω λες και εχω φάει 2 πιατα στην σειρα μιλαμε για φουσκωμα μονο με ενα κουλουρι η οτιδηποτε αλλο, εαν καταναλώσω αρκετα γαλακτοκομικά προιντα μαζι με πιανει καούρα και παλι φούσκωμα,λογο του οτι δεν εχω και τρελη οικονομικη άνεση να παω να κανω απευθειας εξετάσεις θα περιμένω να κάνω στο ικα σε ενα μηνα  :jerking: :jerking: ..... Θα ηθελα μια αποψη για αυτο και μερικες συμβουλες ,ευχαριστώ....


Been there done that....Ψαξου για ελικοβακτιριδιο στομαχου, γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση και κανε μια γαστροσκοπηση-κολονοσκοπηση....Ειναι ανωδυνα αν τα κανεις σε ιδιωτικο θεραπευτηριο γιατι σου κανουν μεθη...σε οποιο δημοσιο κι αν ειχα ψαξει δεν κανανε μεθη...

εχμ...και πηγαινε και σε κανα γιατρο.... :grin:
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
εχεις ναυτιες,εμετους και εντονο αισθημα κορεσμου μετα το φαι?
πονας 1-3 ωρες μετα το γευμα?τη νυχτα χειροτερευει?
Oχι πλεον , αλλα σε μερικα γευματα οπως φασολια,φακιες και οτιδηποτε εχει φλουδα ειναι δυσκολη η χώνεψη...
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Been there done that....Ψαξου για ελικοβακτιριδιο στομαχου, γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση και κανε μια γαστροσκοπηση-κολονοσκοπηση....Ειναι ανωδυνα αν τα κανεις σε ιδιωτικο θεραπευτηριο γιατι σου κανουν μεθη...σε οποιο δημοσιο κι αν ειχα ψαξει δεν κανανε μεθη...

εχμ...και πηγαινε και σε κανα γιατρο.... :grin:
Θα πάρω εναν μαυρο να μου κάνει κολονοσοπηση  :2funny: :2funny:  :zfuck:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.885
Like
30.066
Πόντοι
5.006
Φίλε μου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βρές χρήματα μην περιμένεις το μπουρδέλο το ικα και κάνε άμεσα εξετάσεις για δείκτες συκωτιού.
Περαστικά σου εύχομαι.
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Φίλε μου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βρές χρήματα μην περιμένεις το μπουρδέλο το ικα και κάνε άμεσα εξετάσεις για δείκτες συκωτιού.
Περαστικά σου εύχομαι.
Ε ναι ρε συ, μαζευω μερικα για να τελειωνω εχεις κανα καλο νοσοκομειο για αυτο το θέμα?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Θα πάρω εναν μαυρο να μου κάνει κολονοσοπηση  :2funny: :2funny:  :zfuck:


χαχαχαχαχα προσεξε μη σου κανει και αμυγδαλες μαζι και τις χασεις τζαμπα και βερεσε :2funny:
δεν ποναει αμα σου κανουν μεθη....
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166
μετα το φαι νιωθεις ¨καψιμο" στο πισω μερος του στερνου σου?ρευεσαι αρκετες φορες?
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
μετα το φαι νιωθεις ¨καψιμο" στο πισω μερος του στερνου σου?ρευεσαι αρκετες φορες?
Το πρώτο οχι.... Για το ρεψιμο υσχιει μονο για ορισμένα φαγητα, θα ρευτω 10-20 φορες μεχρι να το χωνέψω...
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
Moνο οι γιατροι θα σου πουν το σωστο.....Περιμενειs απο δω μεσα????
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Αστο καλο φοβουμαι...  *P

πφφφφφφφφφφφ γιαυτο μετα παθαινετε πολυποδες εντερου και σας κραζουν οι γιατροι....οι αντρες απο καποια ηλικια και μετα πρεπει ετησιως να κανουν κολονοσκοπηση και εξεταση προστατη...(ξερεις αυτη με το δαχτυλακι...)
:grin: :grin:
 

studio69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.856
Like
2
Πόντοι
16
Σοβαρό είναι άμα δεν παίρνεις χάπια και εγώ παίρνω χάπια εδώ και 2 χρόνια, κάθε 2 μέρες παίρνω ένα χάπι γιατί αλλιώς και νερό να πιω με πειράζει με καούρες, ναυτίες και άλλα!
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.885
Like
30.066
Πόντοι
5.006
Ε ναι ρε συ, μαζευω μερικα για να τελειωνω εχεις κανα καλο νοσοκομειο για αυτο το θέμα?
Ποιός σου είπε οτι πρέπει να τις κάνεις αποκλειστικά σε νοσοκομείο.Πήγαινε στην βιοιατρική και κάντες ή σε κάποιο συνοικιακό μικροβιολογικό εργαστήριο της περιοχής σου.
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Σοβαρό είναι άμα δεν παίρνεις χάπια και εγώ παίρνω χάπια εδώ και 2 χρόνια, κάθε 2 μέρες παίρνω ένα χάπι γιατί αλλιώς και νερό να πιω με πειράζει με καούρες, ναυτίες και άλλα!
Παίρνω αυτα τα γνωστα, περναζολ κλπ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom