Νέα

Τα μεγάλα λάθη των μεγάλων αντρών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sokol.Ndreu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 102
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.418
Πόντοι
216
Ανοιγω ενα θρεντ το οποιο δεν νομιζω πως θα πιασει μιας και εδω μεσα ολοι ειμαστε λεφταδες, προικισμενοι και πετυχημενοι σε ολους τους τομεις. Ετσι μπας και φιλοτιμηθει κανενας, πεταω και ενα μεγαλων αντρων να δουμε αν θα πιασει.

Οι εξυπνοι ανθρωποι μαθαινουν απο τα λαθη τους. Οι πανεξυπνοι απο τα λαθη των αλλων.

Για ποιο πραγμα εχετε μετανιωσει? Ποια ειναι τα μεγαλα αν της ζωης σας. Τι θα θελατε να κανετε αλλιως? Που αποτυχατε? Εχετε κανεναν δαιμονα που σας κυνηγαει για χρονια? Μπορει να ειναι για φιλους, γκομενες, δουλειες, οτι γουσταρει ο καθενας.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
Καποιες γκομενες δεν τις γαμησα απο κωλο
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Γιατι μετανιωσα;

οταν ανοιξα το πρωτο μου μπουρδελο στην Φυλης κι ακριβως την εποχη της ελευσης του ευρω

συμφωνησα στα 20 ευρω. Στην αρχη ηταν καλα, μετα μας πηρε η κατω βολτα.

Τωρα σκεφτομαστε να το κανουμε με κερματα κι ας δινει ο καθενας οτι θελει.

εμας θα γαμανε;

:dunno:

Παω παλι για υπνο.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
Γιατι μετανιωσα;

οταν ανοιξα το πρωτο μου μπουρδελο στην Φυλης κι ακριβως την εποχη της ελευσης του ευρω

συμφωνησα στα 20 ευρω. Στην αρχη ηταν καλα, μετα μας πηρε η κατω βολτα.

Τωρα σκεφτομαστε να το κανουμε με κερματα κι ας δινει ο καθενας οτι θελει.

εμας θα γαμανε;

:dunno:

Παω παλι για υπνο.
Σε προλαβε το μεταξι
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: tnt

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Εχετε κανεναν δαιμονα που σας κυνηγαει για χρονια? Μπορει να ειναι για φιλους, γκομενες, δουλειες, οτι γουσταρει ο καθενας.
πιανομαι απο την τελευταια σου φραση
Δαιμονας φιλε ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος ,σχεδον ποτε δεν ριχνω τα βαρη στους αλλους με την εννοια της "δαιμονοποιησης" και ισως για αυτο δεν μπορω να μισησω κανεναν , να θυμωσω ναι πολλες φορες ...
Εχω κατανοησει την τραγικοτητα του ανθρωπου σε μεγαλο βαθμο ,δεν ειμαι μηδενιστης αλλα ενας χαρουμενος πεσιμιστης που πιστευει οτι δεν υπαρχει κανενας πραγματικος σκοπος στην ζωη (αν υπηρχε θα τον βρισκαμε ηδη).
Απλα ζουμε απολαμβανοντας καποιες καταστασεις ,την ευδαιμονια μπορω να ορισω ως υποκαταστατο "σκοπου" και την ικανοποιηση των ενστικτων. Στην ουσια οτι κανουμε γινεται καθαρα για να τονωσουμε την ψυχολογια μας και τιποτα παραπανω ...

Μεγαλα λαθη αρκετα με γυναικες - φιλους - οικονομικα τα οποια μου φανταζουν ομως ασημαντα ειδικα τα τελευταια χρονια.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Περασμενα ξεχασμενα
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.762
Κριτικές
97
Like
47.133
Πόντοι
17.311
δε μετανιωνω για τιποτα.
τα λαθη τα βλεπω σαν κακες επιλογες της στιγμης, μεσω των οποιων ομως, εκανα τη βελτιωση μου.
σαν χαρακτηρας, στα προσωπικα αλλα και στα επαγγελματικα.
αρα επι της ουσιας δεν ηταν λαθη, για μενα.
απλα κινησεις που δε θα εκανα και δε θα σκεφτομουνα, αν δε μου τυχαινανε.
το ιδιο θα ζουσα παλι... rebellος.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.710
Κριτικές
36
Like
35.501
Πόντοι
18.565
Τωρα σκεφτομαστε να το κανουμε με κερματα κι ας δινει ο καθενας οτι θελει.

εμας θα γαμανε;

:dunno:

Παω παλι για υπνο.
Καλα. Κουμπαρα θα το κανετε το μουνι των εργαζομενων; :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: tnt

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.124
Like
3.325
Πόντοι
1.706
Για ποιο πραγμα εχετε μετανιωσει? Ποια ειναι τα μεγαλα αν της ζωης σας. Τι θα θελατε να κανετε αλλιως? Που αποτυχατε? Εχετε κανεναν δαιμονα που σας κυνηγαει για χρονια? Μπορει να ειναι για φιλους, γκομενες, δουλειες, οτι γουσταρει ο καθενας.
Είχα πάρει πολλά πράγματα στα σοβαρά και δεν άξιζε.
Πρέπει να καταλάβεις νωρίς ότι γίνεται μια προσπάθεια να σε μαντρώσουν και να ξεφύγεις, αν θες να ζήσεις με τους δικούς σου όρους. Πρέπει να δεις τι σιωπηρά κοινωνικά συμβόλαια πας να «υπογράψεις», όπως πχ το εργασιακό σύστημα (μισθοί της πλάκας, αυταρχικά αφεντικά, εξαντλητικά ωράρια κλπ) , πώς παίζεται το παιχνίδι πχ τα συμφέροντα της άρχουσας τάξης (πώς σε χειραγωγεί με το σχολείο και την τηλεόραση), καθώς και να μάθεις την ανθρώπινη ψυχολογία, πχ να βλέπεις τα κίνητρα αυτών που σε πλησιάζουν για φιλία, ερωτ. σχέση, κοινωνικότητα.

Τα συμβόλαια, τους νόμους του παιχνιδιού και την ψυχολογία τα μαθαίνεις σε όλη τη διάρκεια μιας ζωής, συχνά με μεγάλο κόστος.
Κάποιες φορές που έκανα μεγάλα λάθη ή έφτανε ο κόμπος στο χτένι τα έβαζα κάτω να πάρω αποφάσεις.
Αυτό που μετανιώνω είναι που αυτές οι φορές δεν ήταν περισσότερες.
 
OP
OP
S

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.418
Πόντοι
216
Είχα πάρει πολλά πράγματα στα σοβαρά και δεν άξιζε.
Πρέπει να καταλάβεις νωρίς ότι γίνεται μια προσπάθεια να σε μαντρώσουν και να ξεφύγεις, αν θες να ζήσεις με τους δικούς σου όρους. Πρέπει να δεις τι σιωπηρά κοινωνικά συμβόλαια πας να «υπογράψεις», όπως πχ το εργασιακό σύστημα (μισθοί της πλάκας, αυταρχικά αφεντικά, εξαντλητικά ωράρια κλπ) , πώς παίζεται το παιχνίδι πχ τα συμφέροντα της άρχουσας τάξης (πώς σε χειραγωγεί με το σχολείο και την τηλεόραση), καθώς και να μάθεις την ανθρώπινη ψυχολογία, πχ να βλέπεις τα κίνητρα αυτών που σε πλησιάζουν για φιλία, ερωτ. σχέση, κοινωνικότητα.

Τα συμβόλαια, τους νόμους του παιχνιδιού και την ψυχολογία τα μαθαίνεις σε όλη τη διάρκεια μιας ζωής, συχνά με μεγάλο κόστος.
Κάποιες φορές που έκανα μεγάλα λάθη ή έφτανε ο κόμπος στο χτένι τα έβαζα κάτω να πάρω αποφάσεις.
Αυτό που μετανιώνω είναι που αυτές οι φορές δεν ήταν περισσότερες.
Αυτο με τις δουλειες.

Για καποια χρονια πιστευα στην σκληρη δουλεια και την γερη αποταμιευση. Μαλακιες, πρεπει να δουλευεις εξυπνα, να σε βλεπουν/εκτιμουν και να ζεις καλα, αντι να γλυτωσεις 200 ευρω παραπανω, να κανεις οτι σου γουσταρει.

Μετα, οπως και ο Τασος, και πιθανον ολοι, μαλακιες με φιλιες που χαλασαν, η με γκομενες τα οποια ομως δεν αξιζουν τοσο αυτα καθαυτα, οσο ο χαμενος χρονος που μετα δεν εχεις
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.124
Like
3.325
Πόντοι
1.706
Αυτο με τις δουλειες.

Για καποια χρονια πιστευα στην σκληρη δουλεια και την γερη αποταμιευση. Μαλακιες, πρεπει να δουλευεις εξυπνα, να σε βλεπουν/εκτιμουν και να ζεις καλα, αντι να γλυτωσεις 200 ευρω παραπανω, να κανεις οτι σου γουσταρει.

Μετα, οπως και ο Τασος, και πιθανον ολοι, μαλακιες με φιλιες που χαλασαν, η με γκομενες τα οποια ομως δεν αξιζουν τοσο αυτα καθαυτα, οσο ο χαμενος χρονος που μετα δεν εχεις
Αυτό που έβαλα σε bold σηκώνει πολλή συζήτηση. Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα πώς το εννοείς. Πχ με το να αποκτήσεις visibility άλλοτε προωθείς την ατζέντα σου κι άλλοτε γίνεσαι στόχος.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Προσωπικά για απόλυτος τίποτα. Ίσως για κάποια γκομενάκια που με γούσταραν και δεν τα γαμησα, διότι ήμουν ψηλό πιτσιρικάς και φλώρος. Ίσως μετανιώνω που δεν έδωσα πιο γερά θεμέλια στον αθλητισμό και κυρίως στο ποδόσφαιρο που ήμουν καλός και ανταγωνιστικος αλλα λόγο εφηβείας και μαλακιας στον εγκέφαλο το ψηλό έπαιρνα στο χαβαλέ και δεν κατάφερα να κάνω το κάτι παραπάνω. Από κει και πέρα στο σεξουαλικο κόμματι ειμαι από τα 14 μου στα ρδελα και έχω γαμησει απειρες πουτανες. Εάν θα άλλαζα κάτι σε μια άλλην ζωή θα ήταν να προσπαθήσω να ερωτευτώ, να μην γαμαω σε ρδελα και να περάσω ένα μεγάλο μέρος της ζωής μου με μια γυναίκα με την οποία θα ήμουν τρελά ερωτευμένος και θα γουστάραμε τρελά ο ένας τον άλλο. Ίσως σε κάποια άλλη ζωή σε ένα άλλο σύμπαν.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.226
Κριτικές
1
Like
4.861
Πόντοι
1.756
AN εβαζα ενα 100ρικο το 2013 στο bitcoin..
τι να πω εγω που το ηξερα απο το 2011.... αν και οκ θα τα εβγαζα το πολυ οταν επιανε τα 2000....
και αυτο αν δε μου καιγοταν ο σκληρος δισκος, αν δε μου τα εκλεβαν τα ηλεκτρονικα πορτοφολια (συνεβη και αυτο), αν δε με χακαραν κλπ, αν δεν επεφτες σε απατεωνες (σαμπως θα ηξερες αν αγοραζες μπιτ η μουφακοην οντας ασχετος?)...

ποσα εχουν κλαπει και ποσα εχουν χαθει αστο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom