Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.346
Κριτικές
1
Like
33.541
Πόντοι
6.256
στη δανια κανουν 250000 τεστ τη μερα, εδω επικρατει ο τρομος και ο πανικος και η διχονοια
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.769
Like
2.125
Πόντοι
456
Φυσικά αν δεν υπήρχαν τα social media με τα οπτικά ντοκουμέντα δεν θα μάθαινε ποτέ κανένας ποιος δολοφόνησε το παιδί στο μηχανάκι ή ότι η φρουρά των αρχόντων δέρνει και εμβολίζει με τις μηχανές κόσμο που έκαναν το έγκλημα απλώς να βρίσκονται μπροστά τους.

Ο αρχηγός λοιπόν αυτού του μορφώματος, (που, σημειωτέον, πήρε την εξουσία με δημοκρατικό τρόπο) προειδοποίησε χτες τους νέους ότι τα social media λειτουργούν με τρόπο "κακό για τη δημοκρατία μας" και ότι οι χρήστες τους ... δεν αναπτύσσουν την κριτική τους σκέψη.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.700
Κριτικές
1
Like
31.471
Πόντοι
8.006
Αλεξ δεν έχω άποψη τι συνεβει στην Ρωσία στις περιπτώσεις που αναφέρεις αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι αν με ρώταγαν τι προτιμάς, μια μεγάλη Ελλάδα ή μια μεγάλη δημοκρατία; Η απάντησή μου είναι η μεγάλη Ελλάδα (σε όλους τους τομείς) εννοώ...
Να την χεσω την δημοκρατία αν ο κόσμος δεν είναι ευχαριστημένος και δεν ευημερεί..
Ποιος θετει τετοιου ειδους ψευτοδιλημματα "ειτε μεγαλη Ελλαδα είτε δημοκρατικη Ελλαδα"? Δεν το καταλαβα. ΚΑΙ μεγαλη ΚΑΙ δημοκρατικη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.700
Κριτικές
1
Like
31.471
Πόντοι
8.006
Ηγέτη της αντιπολίτευσης στη Ρωσια λέει ο χασοδικης τον τύπο που έχει καταδικαστεί για κατάχρηση κάτι εκατοντάδων χιλιάδων ευρω και γι αυτό είναι φυλακη

Και προσπάθησε να τον δηλητηριάσει λέει ο Πουτιν αλλά απέτυχε! Ο Πουτιν προσπάθησε να δηλητηριάσει κάποιον και απέτυχε... Τόσο μαλακας είναι ο Βλαδιμηρος

Εσύ τωρα πας σε δικές και υπερασπιζεσαι κοσμο;
Αντε ρε...τον καταδικασε ρωσικο δικαστηριο; Ε ενταξει τοτε

Οκ τύπε πιθανον να εφαγε ληγμενο γιαουρτι και πονεσε το στομαχακι του

Φοβερο επιχειρημα, δεν μπορει να ευθυνεται ο Πουτιν γιατι αν το ειχε κανει αυτος θα ειχε πετυχει

Εγω μια χαρα υπερασπιζομαι κοσμο.
Μην ανησυχεις. Εχω αντιληφθει οτι σε καθε κουβεντα προς εμενα ο καθε κομπλεξικος ανακατωνει και την επαγγελματικη μου ιδιοτητα, λες και εχει καμια σχεση με τη συζητηση, και λες και δεν ξερουμε τι σημαινει η επικληση απαξιωτικου ασχετου σχολιασμου κατα τη διαρκεια μιας συζητησης.
Δειγμα πολυ κακου συνομιλητη και πολυ λιγου ανθρωπου.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.612
Like
2.959
Πόντοι
1.706
Ποιος θετει τετοιου ειδους ψευτοδιλημματα "ειτε μεγαλη Ελλαδα είτε δημοκρατικη Ελλαδα"? Δεν το καταλαβα. ΚΑΙ μεγαλη ΚΑΙ δημοκρατικη.
Συνειδητοποιείς ότι αυτή τη στιγμή με Κούλη δεν είναι τίποτα από τα δύο, έτσι;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.700
Κριτικές
1
Like
31.471
Πόντοι
8.006
Έχει ξανά υπάρξει κυβέρνηση που ΚΆΘΕ μέρα να βγαίνει και καινούριο σκάνδαλο κατάχρησης εξουσιας/βιας/συγκάλυψης;

Αυτό που γίνεται με τους εγκληματίες του Κουλη είναι απίστευτο, μιλαμε για το πιο βρωμερό συνονθύλευμα που έχει περάσει από τον τόπο
Το μονο που ειναι βρωμερο ειναι η προσπαθεια να σπεκουλαρετε ως γνησια κομματοσκυλα στα παντα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Συνειδητοποιείς ότι αυτή τη στιγμή με Κούλη δεν είναι τίποτα από τα δύο, έτσι;
Ποιον ρωτας και θελεις συζητηση? Τον εμετο τον ιδιο? Ρε αντε τραβα παρακει που θελεις και κουβεντα
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.612
Like
2.959
Πόντοι
1.706
Ποιον ρωτας και θελεις συζητηση? Τον εμετο τον ιδιο? Ρε αντε τραβα παρακει που θελεις και κουβεντα
Κι εσύ τράβα να θαυμάσεις το λουδοβίκο σου που βάζει πρόστιμα σε ανθρώπους που κάθονται σε παγκάκια μόνοι τους αλλά κατά τα άλλα στην Πάτρα και την Ξάνθη είναι κατά χιλιάδες στους δρόμους χορεύοντας και πίνοντας.
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.812
Πόντοι
1.196
Ποιος θετει τετοιου ειδους ψευτοδιλημματα "ειτε μεγαλη Ελλαδα είτε δημοκρατικη Ελλαδα"? Δεν το καταλαβα. ΚΑΙ μεγαλη ΚΑΙ δημοκρατικη.
Ναι, συμφωνώ, αυτό είναι το τέλειο αλλά είναι too good to be true. Πες μου σε ποιο σημείο της πολυχιλιετούς ιστορίας της, η Ελλάδα μεγαλουργησε '' δημοκρατικά ";
ΥΓ Σε προλαμβάνω, μην μου πεις για τον 5ο πχ αιώνα, διότι η Δημοκρατία τότε δεν είχε καμία σχέση με την σημερινή
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.768
Κριτικές
6
Like
3.443
Πόντοι
736
Σχετικά με το 100% τέστ και το 200% τέστ που είπε πρίν ο ζαν κλώντ , αν μια χωρα έχει κάνει τέστ όσα ο πληθυσμός της χώρας προφανώς δεν τους έχει τεστάρει όλους γιατί κάποιοι μπορεί να έκαναν περισσότερα απο ένα τέστ και άλλοι να μην έκαναν ούτε ένα.

Αλλά ούτε με το 200% εξασφαλίζεις οτι έκαναν όλοι τέστ γιατί κάποιοι μπορεί να έκαναν απο δέκα τέστ ο καθένας.

Αλήθεια εκεί στα κανάλια που υποτίθεται οτι κάνουν τέστ κάθε τρείς και λίγο δεν έχει βρεθεί ποτέ κανείς θετικός ; :think:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.346
Κριτικές
1
Like
33.541
Πόντοι
6.256
Να στε σοβαροί αυριο γιατί θα σας μαλωσει η Παγώνη την τρίτη με φωνή γαλοπούλας,
Επι κούλη ο/η καθε τελειωμένη/ος μας μαλώνει σα να μαστε παιδακια του νηπιαγωγείου
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.768
Κριτικές
6
Like
3.443
Πόντοι
736
Τύπε μαθηματικά δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτό που λες αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς. Ναι εδώ τι να τεστάρουμε τον πλυθισμό οι μισοί νομίζουν ότι ακόμα και το ράπιντ τεστ έχει το ''τζιπάκι του μπιλ γκέις''
Δεν ξέρω τί νομίζουν οτι έχει το ράπιντ , αλλά πολλοί νομίζουμε οτι όσο πιό πολοί κάνουν τέστ , τόσο πιο πολλές περιοχές θα κοκκινίζουν και έτσι θα μας κλείνουν απο τις 6 με τις κότες. Αλλά και να θέλαμε να κάνουμε όλοι τέστ (μαζικά μπας και ξεμπερδέψουμε) πάλι δεν υπάρχουν τόσα τέστ.

Αν και τωρα που το σκέφτομαι αφου μας έφεραν που μας έφεραν την απαγόρευση απο δήμο σε δήμο ας κάνουν μαζικά τέστ σε επίπεδο δήμων (αν έχουν να προσφέρουν κάτι τα μαζικά τέστ ) δηλαδή αντί να κάνουν απο λίγα τέστ σε όλη την θεσσαλονίκη να κάνουν όλα τα τέστ μόνο στον δήμο Εύοσμου-Κορδελιού για παράδειγμα την μια μέρα , και την επόμενη μέρα να πιάνουν άλλον δήμο.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.156
Κριτικές
27
Like
3.939
Πόντοι
4.895
Περιμένω ΑΚΟΜΑ την απάντηση στη ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ερώτηση που σου έθεσα. Πληροφόρησέ με λοιπόν κε Καθηγητά της Γενετικής, τι θα συμβεί μακροπρόθεσμα στον εγκέφαλο ενός άντρα ο οποίος παίρνει γυναικείες ορμόνες
Μποκολε τσάμπα άνοιξες συζήτηση με τον/την/το Νενα, μόνο τον χρόνο σου χάνεις. Εγώ ακόμη περιμένω απάντηση σε δύο ανοησίες που πόσταρε πριν από μέρες. Αν παρακολουθείς το νήμα ίσως τις είχες διαβάσει, μια για τα εμβόλια στην Αγγλία που και καλά αύξησαν τους νεκρούς και η άλλη η κλασική παπαροθεωρία για τους ψεκασμούς με τα αεροσκάφη.

το ίδιο και συ Prince, απλά χάνεις το χρόνο σου, αν και μάλλον είσαι παλιός θαμώνας του φόρουμ οπότε ξέρεις τι παίζει.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.156
Κριτικές
27
Like
3.939
Πόντοι
4.895
Σωστος.
Με σχεδον το 58% του πληθυσμου τεσταρισμενο εχουμε στην ουσια τσακωσει πολυ λιγοτερα απο τα πραγματικα κρουσματα.
Π.χ η αμερικη εχει τεσταρει το 110% του πληθυσμου και αλλες χωρες εχουν ξεπερασει το 200%
Ειχα διαβασει μια μελετη που ελεγε τα κρουσματα που θα πιασει μια χωρα στο 100% του πληθυσμου σε τεστ το πραγματικο νουμερο ειναι διπλασιο.
Οποτε εμεις στο 100% των τεστ θα ειχαμε βγαλει χοντρικα 400χιλιαδες κρουσματα επι 2 που λεει η ερευνα αρα 800χιλιαδες ελληνες μεχρι τωρα εχουν νοσησει με κορονοιο.

οι υπόλοιποι που σου την είπανε για το παραπάνω σχόλιο δεν έχουν ίχνος ανθρωπισμού μέσα τους.
εγώ που σκέφτομαι με συμπόνοια όσους έχουν πρόβλημα σου προτείνω να τυπώσεις αυτό που έγραψες και να πας να το δείξεις σε ένα ΚΕΠΑ. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα λάβεις το βοήθημα που δικαιούσαι
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
οι υπόλοιποι που σου την είπανε για το παραπάνω σχόλιο δεν έχουν ίχνος ανθρωπισμού μέσα τους.
εγώ που σκέφτομαι με συμπόνοια όσους έχουν πρόβλημα σου προτείνω να τυπώσεις αυτό που έγραψες και να πας να το δείξεις σε ένα ΚΕΠΑ. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα λάβεις το βοήθημα που δικαιούσαι
Ενταξει γυρνα πλευρο τωρα να δεις αλλο ονειρο και μετα συζηταμε για τα κεπα.
Αν η ελλαδα ρε αυτη τη στιγμη ειχε φτασει στα 100% τεστ του πληθυσμου θα ειχε βγαλει πανω απο 400χιλιαδες κρουσματα ποσο μαλλον αν εκανε συνεχεια πολλα τεστ.
Σε θυμαμαι εσενα καποτε μου μπαινες στη μυτη και σε φυσηξα
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.612
Like
2.959
Πόντοι
1.706
Ο πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων της Κέκρυρας, Νίκος Μποζίκης προχώρησε σε σημαντικές αποκαλύψεις και καταγγελίες στην συνέντευξη που παραχώρησε στο τοπικό StarTv Κέρκυρα Channel, αναφέροντας ότι το υπουργείο δίνει εντολή για αυξημένες κλήσεις στα τυφλά χωρίς να ενδιαφέρεται για την ουσιαστική τήρηση των μέτρων.
«Δεν είναι αυτή αστυνόμευση, δεν είναι αυτό αστυνομία. Θα πρέπει η αστυνομία να είναι κοντά με τον κόσμο, αγκαλιά με τον κόσμο, να πολεμάει το έγκλημα και τα πραγματικά κοινωνικά προβλήματα. Αυτό που μας έχουν ορίσει αυτή τη στιγμή να κάνουμε είναι πραγματικά ντροπή για την αστυνομία, γιατί δεν είναι πραγματικός ο στόχος να λύσουμε το πρόβλημα του κορονοϊού, γιατί βλέπουμε παρά τις παραβάσεις που βεβαιώνονται καθημερινά, το πρόβλημα συνεχίζεται. Με λίγα λόγια, την ανεπάρκεια της κυβέρνησης σε πράγματα που δεν μπορεί να πετύχει, δεν θα την βγάλουμε εμείς» δηλώνει χαρακτηριστικά, μεταξύ άλλων ο Ν. Μποζίκης.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.156
Κριτικές
27
Like
3.939
Πόντοι
4.895
Ενταξει γυρνα πλευρο τωρα να δεις αλλο ονειρο και μετα συζηταμε για τα κεπα.
Αν η ελλαδα ρε αυτη τη στιγμη ειχε φτασει στα 100% τεστ του πληθυσμου θα ειχε βγαλει πανω απο 400χιλιαδες κρουσματα ποσο μαλλον αν εκανε συνεχεια πολλα τεστ.
Σε θυμαμαι εσενα καποτε μου μπαινες στη μυτη και σε φυσηξα

εντάξει θα γυρίσω πλευρό αλλά πριν για λύσε μου μια απορία έτσι να ευθυμήσουμε λιγάκι. Γράφεις ότι σχεδόν 58% του πληθυσμού έχει τεσταριστεί.
1. πως έφτασες σε αυτό το συμπέρασμα
2. τι νομίζεις ότι μπορεί να σημαίνει αυτό ακόμη και αν ήταν έτσι ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom