Νέα

Λουκέτο για την Pizza Hut στην Ελλάδα !!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα perseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 94
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Callgirlakias69

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2020
Μηνύματα
11
Like
4
Πόντοι
0
Το σπίτι μου βρίσκεται 8-9 λεπτά με το αμάξι μακριά από κατάστημα της Pizza Hut , με το μηχανάκι 5 . Οσες φορές δοκίμασα να παραγγείλω από εκεί ,  μου έλεγαν πως είμαι στα όρια και δεν μπορούν να μου φέρουν . Τιμές στο θεό , όταν ο ανταγωνιστής προσφέρει προσφορές συνεχώς . Λες και δεν ήθελαν να πουλήσουν  , κρίμα για τους εργαζόμενους
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.067
Κριτικές
1
Like
5.592
Πόντοι
2.356
Όπως έχει ήδη επισημανθεί η Ελλάδα πρέπει επιτέλους να αποκτήσει ξανά σοβαρό πρωτογενή και δευτερογενή τομέα. Φτάνει πια το καταναλωτικό μοντέλο οικονομίας (Μίκυ Μάους δηλαδή), με καφετέριες, σουβλατζίδικα, κομμωτήρια και τουρισμό. Καταλήξαμε ο κάθε αρπαχτιάν και ξεπλυματίας να λέγεται επιχειρηματίας!

Ας αποτελέσει ο κορωνοϊός μάθημα και αφορμή για την πλήρη μεταστροφή της οικονομίας μας σε δυτικού τύπου, δηλαδή παραγωγή και εξαγωγές. Ο τουρισμός να υπάρχει, αλλά ως το κερασάκι στην τούρτα και όχι ως βασικός πυλώνας.
Αποκλείεται να γίνει αυτό που λες. Ούτε μία στο δισεκατομμύριο δεν υπάρχει. :S

Παραγωγή σημαίνει επενδύσεις, γνώση, όρεξη για δουλειά. Σχεδίαση προϊόντος, R&D, μεταποίηση. Άγνωστες λέξεις.

Ο φρέντο και το σουβλάκι έχει τρελή κονόμα, πανεύκολη, μηδενικά κεφάλαια, μεγιστοποίηση τζίρου, ελαχιστοποίηση κινδύνου.

Δες πόσο αγοράζουμε εμείς σαν καταναλωτές τον καφέ και πόσο κοστίζει το κιλό χονδρική και θα καταλάβεις γιατί όλη η Ελλάδα είναι ένα απέραντο καφενείο. :S
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.677
Πόντοι
456
Σιγά την ποιότητα της Domino’s....

Στα υπόλοιπα συμφωνώ και επαυξάνω.
Προφανώς και εννοούσε ανάμεσα σε αυτής της κατηγορίας τις αλυσίδες (Pizza Hut, Domino's, Pizza Roma, κλπ), προσωπικά δεν θα διαφωνήσω, η Domino's έχει αξιοπρεπέστατη πίτσα να πάρεις με τα φιλαράκια σου να δεις Champions League και να πιεις και καμιά μπύρα.

Πάντως δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή όχι, αλλά πριν 15-20 χρόνια μου φαινόταν πολύ πολύ καλύτερη η Hut. Ειδικά στο dine-in σου φέρνανε πίτσα γαματη με αφρατη ζύμη στο ταψί όπως ήταν έτσι ζεματιστό, πολύ πιο πλούσια σε υλικά και ποιοτικά πολύ καλύτερη επίσης. Εκτός και αν φταίει το γεγονός ότι ήμουν 10-15 χρονών τότε  :S :S :S
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.178
Κριτικές
8
Like
26.994
Πόντοι
6.536
Προφανώς και εννοούσε ανάμεσα σε αυτής της κατηγορίας τις αλυσίδες (Pizza Hut, Domino's, Pizza Roma, κλπ), προσωπικά δεν θα διαφωνήσω, η Domino's έχει αξιοπρεπέστατη πίτσα να πάρεις με τα φιλαράκια σου να δεις Champions League και να πιεις και καμιά μπύρα.

Πάντως δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή όχι, αλλά πριν 15-20 χρόνια μου φαινόταν πολύ πολύ καλύτερη η Hut. Ειδικά στο dine-in σου φέρνανε πίτσα γαματη με αφρατη ζύμη στο ταψί όπως ήταν έτσι ζεματιστό, πολύ πιο πλούσια σε υλικά και ποιοτικά πολύ καλύτερη επίσης. Εκτός και αν φταίει το γεγονός ότι ήμουν 10-15 χρονών τότε  :S :S :S

Νομίζω φίλε ότι η πλειοψηφία πλέον δεν παίρνει από τις μεγάλες αλυσίδες που ανέφερες.
Οι επιλογές σε καλή(και όχι αλυσιδάτη) πίτσα είναι δεκάδες σε όλη την Αθήνα.
Πριν 20 χρόνια μετά την Corner ήταν μια ποιοτική επιλογή η Χάτ.

Φταίει και το ότι είμασταν πιτσιρικάδες τότε και τα βλέπαμε αλλιώς. :S
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.038
Πόντοι
10.411
Μόνο την αφράτη pepperoni και τις potatoes wedges με το λυωμένο ceddar γούσταρα από αυτή την αλυσίδα
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.677
Πόντοι
456
Φταίει και το ότι είμασταν πιτσιρικάδες τότε και τα βλέπαμε αλλιώς. :S
Ε ναι το ανέφερα και αυτό στο τέλος, μπορεί να είναι αυτό. Αν και πριν καμιά 8ετία που είχα κάτσει σε Pizza Hut στην Αγγλία στο Manchester μου άρεσε πολύ θυμάμαι, ενώ ήδη ήμουν φουλ ξενερωμενος με την Hut στην Ελλάδα.
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.677
Πόντοι
456
Νομίζω φίλε ότι η πλειοψηφία πλέον δεν παίρνει από τις μεγάλες αλυσίδες που ανέφερες.
Καλά, μια χαρά παίρνει και παραπαίρνει, απλά στρέφεται στην Pizza Fan, η φτήνια της φτήνιας, τα χει γαμησει όλα έχει τρελάνει τον ανταγωνισμό. Ίσως κάπως έτσι να έχει ξεκινήσει ο μεγάλος κατήφορος της Hut στην Ελλάδα 10+ χρόνια τώρα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.012
Πόντοι
10.336
fast food και πανακριβο δεν ειναι ο καλυτερος συνδιασμος. Για μενα που ειμαι μεγαλο αγορι και τρωω λιγο παραπανω απτο κανονικο (οπως και αρκετοι γνωστοι/φιλοι), θα ηθελα 25 ευρω για να χορτασω στην pizza hut. Με τα ιδια λεφτα πλακωνομαι στο φαι σε καποιο οικονομικο ταβερνακι. Κι ολα αυτα για να φαω... ψωμι με ζαμπον και τυρι...

Ας μην την κανουμε επιστημη την πιτσα, με ενα διευρο αγοραζεις ετοιμη ωμη ζυμη στο σουπερ και πετας απο πανω ολο το ψυγειο, το ψηνεις και τρως την πιτσα οπως γουσταρεις πραγματικα.
Κριμα για τους υπαλληλους αλλα θεμα χρονου ηταν, και πραγματικα απορω πως δεν ειχε κλεισει τοσα χρονια αφου βαραγαν μυγες τα μαγαζια τους εδω και μια δεκαετια (στην αττικη τουλαχιστον).

 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.958
Like
29.978
Πόντοι
6.056
Νομίζω ότι ο κατήφορος της HUT ξεκίνησε με το άνοιγμα της Domino's στην Ελλάδα.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.178
Κριτικές
8
Like
26.994
Πόντοι
6.536
Καλά, μια χαρά παίρνει και παραπαίρνει, απλά στρέφεται στην Pizza Fan, η φτήνια της φτήνιας, τα χει γαμησει όλα έχει τρελάνει τον ανταγωνισμό. Ίσως κάπως έτσι να έχει ξεκινήσει ο μεγάλος κατήφορος της Hut στην Ελλάδα 10+ χρόνια τώρα.

Pizza Fan :vomit:

Ούτε τα αδέσποτα δεν την τρώνε.... :S
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.690
Κριτικές
3
Like
4.327
Πόντοι
606
Δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο αυτή η πίτσα,στην ουσία αυτή η αλυσίδα ήταν το McDonalds στις πίτσες άγευστη τυποποιημένη και πανάκριβη
γαματες ηταν οι πιτσες της hut
 

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
644
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
Υπαρχουν πολλα μαγαζια που εχουν αντιγραψει τις ζημες τους και γενικα το στυλ.

Τωρα για την hut ειχα την εντυπωση οτι ειχαν φυγει απο ελλαδα απο τοτε που ηρθε ο συριζα...

 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.327
Πόντοι
216
:rose:
Η διάσημη αλυσίδα εστιατορίων Pizza Hut ανακοίνωσε την αποχώρησή της από Ελλάδα ύστερα από σχεδόν τρεις δεκαετίες.

Οπως αποφάσισε, η δραστηριότητα της αλυσίδας στην Ελλάδα δεν είναι πλέον βιώσιμη και κατά συνέπεια πρέπει να διακοπεί, επομένως κλείνουν από σήμερα 30 Ιουλίου και τα 16 καταστήματά της στη χώρα.
Αμερικανική πλαστικουρα,προκατ φαι για μεταλλαγμενους.
Απορω πως αγοραζει ο κόσμος Domino's,Pizza fan,ενω υπάρχουν τοσες επιλογες
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
μέσα σε 5 γραμμές τα είπες ΟΛΑ ! Μπράβο από εμένα.

επίσης η συγκεκριμένη αλυσίδα έκλεισε λόγω άθλιας ποιότητας. Υπάρχουν εξαιρετικές πλέον πιτσαρίες σε όλη την Αθήνα με παρόμοιες τιμές με την Χατ και με διαφορά ποιότητας ............  στρατοσφαιρική  !

Ενδεικτικά :  ΛΟΛΟΣ στο Χαλάνδρι.  Ομπρα στο Νέο Ψυχικό. Μπρουνέλο στο Κολωνάκι. Σάντα Λουτσία στο Παγκράτι. Ιλ Κόβο στα Μελίσσια. 

και πολλά άλλες σύμφωνα με τις συνήθειες και τα γούστα του καθενός.
Ήμαρτον με το τζανκ φουντ της Χατ που πλέον ούτε τα πιτσιρίκια δεν το καταδέχονται. 

ΦΥΣΙΚΑ  ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΥΣ  ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ που μέσα στην σκληρή αυτήν εποχή βρίσκονται ξεκρέμαστοι.
Κατάθεσε τη γνώμη σου στο σχετικό θέμα "πίτσα-σουβλάκι" τύπε!  :afro:
 

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Παλιά όταν ήταν ακόμα στα καλά της, ήταν άπαιχτη η πίτσα τους. Δεν έβρισκες όμοια τους.

Τα τελευταία χρόνια η ποιότητα είχε πέσει ήταν χάλια. Σε συνδιαμό με πολύ ακριβές τιμές....ε τι περίμεναν ;
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.951
Like
30.292
Πόντοι
5.006
Kαλή δύναμη στους ανθρώπους που έμειναν χωρίς δουλειά.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Μην ανησυχειτε

Ο κουλης θα ανοιξει καζινο
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.038
Πόντοι
10.411
Στα φόρτε της ήταν τότε που πρώτη ξεκίνησε την προσφορά κάθε Τρίτη πλήρωνες αν θυμάμαι καλά 12€(δεν είμαι σίγουρος για το ποσό,μπορεί λιγότερο) και έτρωγες όση pizza ήθελες.
Kρίμα για τους εργαζόμενους της αλυσίδας.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
12
Like
6.501
Πόντοι
2.646
RIP  :orchestra: :orchestra: :orchestra:
Οποίος σέβεται τον εαυτό του και δεν είναι 20 χρόνων τρώει πίτσα μόνο από ιταλικά μΕ ξυλόφουρνο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom