Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Όταν έρθει η ώρα των εκλογών, θα το έχουμε ξεχάσει κι αυτό όπως τόσα άλλα.
τωρα ειναι εντελως διαφορετικα γιατι ειναι ολα μαζεμενα

πασχα δεν γιορτασαμε

ανασταση δεν καναμε  την προσδιορισαν αυτοι για τελη μαιου

καλοκαιρινα πανηγυρια απαγορευτηκαν (απο που θα πληρωθουν οι τραγουδιστες και οι εμποροι ?)

δεκαπενταυγουστος απαγορευτηκε  (το επεισοδειο ειναι στην παραγωγη  βγαινει στην tv σε λιγες μερες)

 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
ολη η κυβερνηση του κυριακου μητσοτακη  καταντησε ποινικο μητρωο
ντρεπονται οι παλαιοι δεξιοι να λενε οτι ειναι δημοκρατες  δεν ειναι δημοκρατικο κομμα  αυτο  το τονιζουν και το υπογραμιζουν
ειμαι απο χτες τριπολη  και μολις πριν απο λιγο που ανακοινωσε τα μετρα ο dick hard εχει αρχισει η γυρω περιοχη να μυριζει μπαρουτι
βραζει ολη η πελλοπονησος  και ολα τα κομματικα στελεχη και οι βουλευτες της νδ ΜΟΝΟ ΜΕ ΙΣΧΥΡΗ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ βγαινουν εξω να χαιρετιζουν τον κοσμακη η να πινουν καφε μαζι τους
και μαλιστα απο χτες το λενε ξεκαθαρα
εαν ξαναμπουν μεσα οι μασκες στις εκκλησιες απο χτες μεχρι αρχες σεπτεβριου  καθως επεισης ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ 15ΥΓΟΥΣΤΟ θα γινει χαμος κυριου
εχουν χασει τα ψηφαλακια  και το μονο που τους μενει ειναι ο εκφοβισμος για τον ιο
το επαναλαμβανω  ολη η κυβερνηση του κυριακου μητσοτακη  καταντησε ποινικο μητρωο

"Μυρίζει μπαρούτι", "Βράζει η Πελλοπόνησος", "θα γίνει χαμός Κυρίου", "Κυβέρνηση ποινικό μητρώο"... κόψε κάτι ρε Γλάσκε.
Είπαμε σας πονάει ο Μητσοτάκης αλλά με μπαρούφες δεν γίνεται σοβαρή αντιπολίτευση.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.542
Like
26.329
Πόντοι
5.506
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


6 ελληνικά λιμάνια θα μπορούν να επισκέπτονται τα κρουαζιερόπλοια από την 1η Αυγούστου

Επιστολή του @htheoharis προς την @CLIAGlobal και 3 μεγάλες εταιρείες ενόψει του ανοίγματος της κρουαζιέρας
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.558
Like
21.500
Πόντοι
5.506
ακου να δεις το εξης παραλογο

εδω και καμποσο καιρο απο οτι μου ειπαν το πρωι εχουν αρχισει "να κερνανε καφεδες" συριζαιοι κκεδες και λοιποι  απλους δεξιους μη μητσοτακικους

και τους ΄λενε  περασμενα ξεχασμενα με οτι εγινε στο παρελθον  αυτη την φορα ψηφιστε σωστα και θυμηθητε τι μας κανανε οι τωρνοι

αυτα δεν γινοντουσαν ουτε την δεκαετια του 80

χτυπανε καμπανακια σιγα σιγα


συγχωρωχαρτια οι αριστεροι σε δεξιους?

και ομως τα παντα ειναι πιθανα



Σοβαρέψου μάστορα.  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.558
Like
21.500
Πόντοι
5.506
Ειναι και ευθηνη των αριστερων, κεντρο-αριστερων κομματων να αφησουν τις μαλακιες ακουμε του γιατρους κτλπ, (γιατι εγω κανεναν σοβαρο γιατρο απο αυτους που ολοι ξεραμε πριν απο αυτην την ιστορια δεν εχω δει να βγαινει να μιλαει, μονο κατι φατσες καινουργιες που το παιζουν ειδημονες και γυρνανε απο καναλι σε καναλι το πολυ 10 ατομα, οι αλλοι γιατροι που ειναι?), και να βγουν απεναντι σε αυτο που συμβαινει, η αριστερα εχει ευθηνη να βγει απεναντι και να ενωθει.


Επειδή εσείς οι αριστεροί ζείτε σε έναν δικό σας πλανήτη να σε ενημερώσω οτι όλοι οι γιατροί που έχω μιλήσει τους τελευταίους 6 μήνες είναι πολύ πιο τρομαγμένοι και αυστηροί με αυτό τον κίνδυνο που έχουμε και δε λέμε να το καταλάβουμε. Μα όλοι.
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
όλοι οι γιατροί που έχω μιλήσει τους τελευταίους 6 μήνες είναι πολύ πιο τρομαγμένοι και αυστηροί με αυτό τον κίνδυνο που έχουμε και δε λέμε να το καταλάβουμε. Μα όλοι.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Επειδή εσείς οι αριστεροί ζείτε σε έναν δικό σας πλανήτη να σε ενημερώσω οτι όλοι οι γιατροί που έχω μιλήσει τους τελευταίους 6 μήνες είναι πολύ πιο τρομαγμένοι και αυστηροί με αυτό τον κίνδυνο που έχουμε και δε λέμε να το καταλάβουμε. Μα όλοι.
Δεν είναι θέμα αριστεράς! Εννοείται πως οι γιατροί είναι τρομαγμένοι, πανικοβλημένοι, κρούουν κώδωνες κινδύνου, καλούν σε γενικά lockdown  γιατί ξαφνικά ο ιός μέσα σε τόσο μικρό διάστημα τους έδωσε αξία και ΕΞΟΥΣΙΑ που ποτέ δεν είχαν έξω απο το νοσοκομείο ή το γιατρείο τους!
Χωρίς μάλιστα να τους επηρεάσει στο παραμικρό οικονομικά!
Κι εγώ να ήμουν γιατρός ακόμα και για την απλή  γρίπη  θα έπαιρνα όλα τα μέτρα αν μπορούσε ο λόγος μου να επηρεάσει κυβερνήσεις! 
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.558
Like
21.500
Πόντοι
5.506
Δεν είναι θέμα αριστεράς! Εννοείται πως οι γιατροί είναι τρομαγμένοι, πανικοβλημένοι, κρούουν κώδωνες κινδύνου, καλούν σε γενικά lockdown  γιατί ξαφνικά ο ιός μέσα σε τόσο μικρό διάστημα τους έδωσε αξία και ΕΞΟΥΣΙΑ που ποτέ δεν είχαν έξω απο το νοσοκομείο ή το γιατρείο τους!
Χωρίς μάλιστα να τους επηρεάσει στο παραμικρό οικονομικά!
Κι εγώ να ήμουν γιατρός ακόμα και για την απλή  γρίπη  θα έπαιρνα όλα τα μέτρα αν μπορούσε ο λόγος μου να επηρεάσει κυβερνήσεις! 


Δεν ανεβοκατεβάζουν κυβερνήσεις όλοι οι γιατροί του κόσμου, από τα ιατρεία τους. Απλά αυτοί κάτι παραπάνω από εμάς ξέρουν.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.542
Like
26.329
Πόντοι
5.506
οι γιατροι ειμαι σιγουρος οτι ειχαν προτεινει να μην ανοιξουν τα συνορα...
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.542
Like
26.329
Πόντοι
5.506
συσταση για της σκαλες ρε μαλακα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
γαμαει ο μωυσης στο σχεδιο
 

Συνημμένα

  • EeBt-z8XsAEiuH9.jpg
    EeBt-z8XsAEiuH9.jpg
    72,4 KB · Εμφανίσεις: 12

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Δεν ανεβοκατεβάζουν κυβερνήσεις όλοι οι γιατροί του κόσμου, από τα ιατρεία τους. Απλά αυτοί κάτι παραπάνω από εμάς ξέρουν.
Τι να ξέρουν αν δεν έχουν συναντήσει ποτέ ασθενή με ιό οι περισσότεροι? Ότι ξέρουμε κι εμείς πάνω κάτω ξέρουν και αυτοί!
Και στη τελική όπως έχω γράψει, φίλος μου γιατρός στη Σουηδία που αυτή τη περίοδο ήταν τοποθετημένος σε θάλαμο υψηλής πιέσεως σε Νοσοκομείο της Σουηδίας μου είπε πως 80άχρονα παπουδάκια έμεναν μερικές μέρες μέσα με κωρονοιό και έπαιρναν εξιτήριο και έφευγαν! Όταν τον ρώτησα για την Ιταλία μου είπε πως κάτι πρέπει να παίζει στο νότο με την γενικότερη υγεία του πληθυσμού!
Οι γιατροί που μιλάς στα μαγαζιά που δουλεύεις στα Χανιά  :headbaning1:  και έχουν την ίδια ενημέρωση με εμάς, πιστεύεις πως ξέρουν κάτι παραπάνω απο γιατρό πρώτης γραμμής ασθενών?        
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.232
Κριτικές
5
Like
1.310
Πόντοι
216
Τι να ξέρουν αν δεν έχουν συναντήσει ποτέ ασθενή με ιό οι περισσότεροι? Ότι ξέρουμε κι εμείς πάνω κάτω ξέρουν και αυτοί!
Και στη τελική όπως έχω γράψει, φίλος μου γιατρός στη Σουηδία που αυτή τη περίοδο ήταν τοποθετημένος σε θάλαμο υψηλής πιέσεως σε Νοσοκομείο της Σουηδίας μου είπε πως 80άχρονα παπουδάκια έμεναν μερικές μέρες μέσα με κωρονοιό και έπαιρναν εξιτήριο και έφευγαν! Όταν τον ρώτησα για την Ιταλία μου είπε πως κάτι πρέπει να παίζει στο νότο με την γενικότερη υγεία του πληθυσμού!
Οι γιατροί που μιλάς στα μαγαζιά που δουλεύεις στα Χανιά  :headbaning1:  και έχουν την ίδια ενημέρωση με εμάς, πιστεύεις πως ξέρουν κάτι παραπάνω απο γιατρό πρώτης γραμμής ασθενών?       
Στο βορρά της Ιταλίας είχαν πρόβλημα όχι στο Νότο
 

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.659
Πόντοι
216
Τι να ξέρουν αν δεν έχουν συναντήσει ποτέ ασθενή με ιό οι περισσότεροι? Ότι ξέρουμε κι εμείς πάνω κάτω ξέρουν και αυτοί!
Και στη τελική όπως έχω γράψει, φίλος μου γιατρός στη Σουηδία που αυτή τη περίοδο ήταν τοποθετημένος σε θάλαμο υψηλής πιέσεως σε Νοσοκομείο της Σουηδίας μου είπε πως 80άχρονα παπουδάκια έμεναν μερικές μέρες μέσα με κωρονοιό και έπαιρναν εξιτήριο και έφευγαν! Όταν τον ρώτησα για την Ιταλία μου είπε πως κάτι πρέπει να παίζει στο νότο με την γενικότερη υγεία του πληθυσμού!
Οι γιατροί που μιλάς στα μαγαζιά που δουλεύεις στα Χανιά  :headbaning1:  και έχουν την ίδια ενημέρωση με εμάς, πιστεύεις πως ξέρουν κάτι παραπάνω απο γιατρό πρώτης γραμμής ασθενών?        
Δεν έχει να κάνει με την υγεία του πληθυσμού, αλλά με την έλλειψη αναπνευστήρων στις χώρες του Νότου. Κάθε φορά που έπαιρναν αναπνευστήρες ο αριθμός των θυμάτων μειωνόταν και μόλις γινόταν κορεσμός του συστήματος τα θύματα αυξάνονταν πάλι. Στη Σουηδία ή σε άλλες χώρες δεν έφτασαν στο επίπεδο κορεσμού κι έτσι οι πιθανότητες επιβίωσης ήταν δραματικά περισσότερες.
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.232
Κριτικές
5
Like
1.310
Πόντοι
216
Δεν έχει να κάνει με την υγεία του πληθυσμού, αλλά με την έλλειψη αναπνευστήρων στις χώρες του Νότου. Κάθε φορά που έπαιρναν αναπνευστήρες ο αριθμός των θυμάτων μειωνόταν και μόλις γινόταν κορεσμός του συστήματος τα θύματα αυξάνονταν πάλι. Στη Σουηδία ή σε άλλες χώρες δεν έφτασαν στο επίπεδο κορεσμού κι έτσι οι πιθανότητες επιβίωσης ήταν δραματικά περισσότερες.
Στη βόρεια Ιταλία ήταν τόσα πολλά μαζεμένα κρουσματα κορονοιου που σε συνδυασμό με το γερασμένο πληθυσμό οδήγησαν σε αυτήν την τραγωδία.
Συν του ότι οι Ιταλοί είναι πιο παρορμητικοι και απείθαρχοι σε σχέση με τους βορειοευρωπαίους
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.232
Κριτικές
5
Like
1.310
Πόντοι
216
για τον σουηδο η ιταλια ειναι νοτος ρε τυπε, τι ηθελες να πει, στον βορρα του νοτου;
Υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα σε βόρεια και νότια Ιταλία.
Η βόρεια Ιταλία συνορεύει με την Αυστρία.
Notos είναι και η Ελλάδα που είχε πολύ λιγότερα κρούσματα αναλογικά με Ιταλία και Ισπανία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom