Νέα

Τον σκότωσε με την Corvette στην Γλυφάδα και εξαφανίστηκε!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.762
Κριτικές
1
Like
31.524
Πόντοι
8.006
Τυπε κανενα τηλεφωνο δεν χρεαζεται να πεσει, και φτωχο-μπινες να εισαι και με lada να σκοτωσεις καποιον παλι ουτε μια ημερα δε θα καθησεις μεσα.  :S :S :S
Μην το χαλας ρε τύπε

Αφου αρεσει σε καποιους να θεωρουν οτι παντου υπαρχουν συνωμοσιες και βολεματα
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.754
Like
23.283
Πόντοι
6.256
Η γυναικα μου εχασε τον πατερα της σε τροχαιο. Αρκει?

Και τη παρηγορουσες λεγοντας της οσο και να κλαις αγαπη μου αυτος θα φαει 3-4 χρονια με αναστολη και η ζωη συνεχιζεται;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.754
Like
23.283
Πόντοι
6.256
όσο υπάρχουν παραθυράκια και όσο πέφτουν τηλέφωνα από διάφορους δεν θα αλλάξει ότι και να λέμε.

Αρα να μην αλλαξει τιποτα...μενουμε οπως ειχαμε που ο καθε μαλακας μπορει να σκοτωσει εσενα,το παιδι σου,τη γυναικα σου να τους αφησει αβοηθητους και να μην κατσει ουτε μια μερα μεσα φυλακη.
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
όσο υπάρχουν παραθυράκια και όσο πέφτουν τηλέφωνα από διάφορους δεν θα αλλάξει ότι και να λέμε.

κανενα παραθυρακι δεν υπαρχει ουτε τηλεφωνο πεφτει

ολα τα τροχαια θεωρουνται εξ αμελειας και η ποινη ειναι μερικα χρονακια με αναστολη

(εκτος και εαν καποιος αποδειξει οτι ο οδηγος το προκαλεσε επιτηδες)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.762
Κριτικές
1
Like
31.524
Πόντοι
8.006
Και τη παρηγορουσες λεγοντας της οσο και να κλαις αγαπη μου αυτος θα φαει 3-4 χρονια με αναστολη και η ζωη συνεχιζεται;
Ειναι και η ιδια νομικός, δεν χρειαζοταν να της πω κατι, ηξερε τι θα γινει
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.297
Like
8.848
Πόντοι
1.406
Μην το χαλας ρε τύπε

Αφου αρεσει σε καποιους να θεωρουν οτι παντου υπαρχουν συνωμοσιες και βολεματα

ακόμη και αν υπάρχει εγκατάλειψη όπως τώρα και μάλιστα αυτό να έχει γίνει μετά από παράνομες κόντρες ταχύτητας ή με οδήγηση με υπερβολική ταχύτητα κλπ...?
δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα και φυσικά δεν μπορώ να ξέρω τους νόμους σε λεπτομέρεια...
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
Μην το χαλας ρε τύπε

Αφου αρεσει σε καποιους να θεωρουν οτι παντου υπαρχουν συνωμοσιες και βολεματα

Τυπε ξερω ατομο που σκοτωσε  πεζο σε διασταυρωση πριν καμια 15 χρονια ουτε τυψεις εχει ουτε τιποτα , δεν τον ειδα λεει τι να κανω , ηταν νυχτα. Αφασια σκετη ο τυπος. Δε μπηκε ποτε μεσα. Οδηγει σημερα μια χαρα,  το νου σας λοιπον.:S :S :S
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.754
Like
23.283
Πόντοι
6.256
Ειναι και η ιδια νομικός, δεν χρειαζοταν να της πω κατι, ηξερε τι θα γινει

Εσυ και σαν νομικος αλλα και σαν παθων θα επρεπε να ησουν ο πρωτος να φωναζει μετα απο καθε τετοιο περιστατικο ωστε να αλλαξει ο απαραδεκτος αυτος νομος που θεωρειται κατι τετοιο πλημελλημα...να οδηγεις μεθυσμενος να προκαλεις θανατηφορο ατυχημα και στη συνεχεια να εγκαταλειπεις το θυμα σου και να μην μπαινεις ουτε για μια μερα φυλακη!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.762
Κριτικές
1
Like
31.524
Πόντοι
8.006
Τυπε ξερω ατομο που σκοτωσε  πεζο σε διασταυρωση πριν καμια 15 χρονια ουτε τυψεις εχει ουτε τιποτα , δεν τον ειδα λεει τι να κανω , ηταν νυχτα. Αφασια σκετη ο τυπος. Δεν μπηκε ποτε μεσα. Οδηγει σημερα μια χαρα,  το νου σας λοιπον.:S :S :S
Αν ειναι πεπεισμενος οτι δεν εφταιγε, εκανε αυτην την διεργασια ο εγκεφαλος του και λειτουργησε ετσι.
Αλλά μην εισαι και σιγουρος οτι δεν εχει τυψεις.
Εγω καποτε μια γατα πατησα και ακομη το θυμαμαι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.762
Κριτικές
1
Like
31.524
Πόντοι
8.006
Εσυ και σαν νομικος αλλα και σαν παθων θα επρεπε να ησουν ο πρωτος να φωναζει μετα απο καθε τετοιο περιστατικο ωστε να αλλαξει ο απαραδεκτος αυτος νομος που θεωρειται κατι τετοιο πλημελλημα...να οδηγεις μεθυσμενος να προκαλεις θανατηφορο ατυχημα και στη συνεχεια να εγκαταλειπεις το θυμα σου και να μην μπαινεις ουτε για μια μερα φυλακη!
Πιστεψε με εχω κάνει πολλη διεργασια για το θεμα

Κατεληξα ομως οτι ειναι αδικο να αντιμετωπιζεται ο εστω και μεθυσμενος οδηγος με τον ιδιο τροπο οπως ενας δολοφονος που σηκωνει το οπλο και πυροβολει.

Καλως, κακώς, εκει κατεληξα
Και προφανως συμφωνει μαζι μου και η νομοθεσια
 

xristossef

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2014
Μηνύματα
387
Like
479
Πόντοι
21
έχει αλλάξει η νομοθεσία !
μπορεί να φάει μέχρι και 10 χρονιά αν αποδείξουν οτι έκανε κόντρες
και εκτός απ αυτο θα πρέπει να πληρώσει απο την τσέπη του την αποζημίωση αφου δεν είχε ασφάλεια στο αυτοκίνητο
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.858
Like
26.763
Πόντοι
5.506
Πιστεψε με εχω κάνει πολλη διεργασια για το θεμα

Κατεληξα ομως οτι ειναι αδικο να αντιμετωπιζεται ο εστω και μεθυσμενος οδηγος με τον ιδιο τροπο οπως ενας δολοφονος που σηκωνει το οπλο και πυροβολει.

Καλως, κακώς, εκει κατεληξα
Και προφανως συμφωνει μαζι μου και η νομοθεσια
οκ ας πουμε οτι μιλας σωστα.....
το οτι εφυγε μετα?
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.693
Like
1.958
Πόντοι
216
Τυπε ξερω ατομο που σκοτωσε  πεζο σε διασταυρωση πριν καμια 15 χρονια ουτε τυψεις εχει ουτε τιποτα , δεν τον ειδα λεει τι να κανω , ηταν νυχτα. Αφασια σκετη ο τυπος. Δε μπηκε ποτε μεσα. Οδηγει σημερα μια χαρα,  το νου σας λοιπον.:S :S :S

Σκέψου οτι ούτε το ελάχιστο που θα έπρεπε να γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, να αφαιρείται το δίπλωμα και να απαγορεύεται να ξαναοδηγήσει εφ όρου ζωής, ούτε αυτό δεν γίνεται σ αυτό το τριμπούρδελο χώρα.
 

obi1

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2016
Μηνύματα
522
Κριτικές
2
Like
658
Πόντοι
86
Εκείνος ο πουσταράς ο ναύτης που σκότωσε μια γιαγιά και ένα μωρό στο Αίγιο το καλοκαίρι και μετά κρυβόταν σε ένα σκάφος για να γλυτώσει τι έγινε; Την έβγαλε λάδι επειδή είχαν φράγκα οι γονείς του ε;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.762
Κριτικές
1
Like
31.524
Πόντοι
8.006
οκ ας πουμε οτι μιλας σωστα.....
το οτι εφυγε μετα?
Θλιβερο οντως.

Αλλά δεν ειναι δυνατον να επαυξανεται η απαξια μιας πραξης, απο μια αλλη που επακολουθει.

Οπως ας πουμε, αν σκοτωσεις καποιον απο αμελεια, αυτο δεν αλλαζει αν τον τεμαχισεις μετα.
Παλι αμελεια εχεις κανει. Δεν μετατρεπεται σε κατι αλλο, επειδη εκανες μια αλλη πραξη μετα.
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Υπάρχει βέβαια και ο τρόπος απονομής δικαιοσύνης με βάση πρακτικές που υπήρχαν πριν στηθούν τα πλυντήρια που ονομάζονται δικαστήρια. Η Ελλάδα δεν είναι βέβαια τουρκία ή ουγγαρία που η απόφαση δικαστηρίου έρχεται με το τηλέφωνο, αλλά δε νομίζω οτι απέχει πολύ απο αυτό. Αρα, όποιος θέλει δικαιοσύνη απλά προσπερνάει το κύκλωμα
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.297
Like
8.848
Πόντοι
1.406
Θλιβερο οντως.

Αλλά δεν ειναι δυνατον να επαυξανεται η απαξια μιας πραξης, απο μια αλλη που επακολουθει.

Οπως ας πουμε, αν σκοτωσεις καποιον απο αμελεια, αυτο δεν αλλαζει αν τον τεμαχισεις μετα.
Παλι αμελεια εχεις κανει. Δεν μετατρεπεται σε κατι αλλο, επειδη εκανες μια αλλη πραξη μετα.

δλδ, έστω ότι σκοτώνεις κάποιον κατά λάθος (με οποιοωδήποτε τρόπο, εκτός αν το τροχαίο εξειδικεύεται ως έγκλημα...) είσαι μόνος και δεν σε βλέπει κανείς και αποφασίζεις πάνω στον πανικό ή στην τρέλα της στιγμής να τον εξαφανίσεις αλλά για κάποιο λόγο σπάει ο διάολος το πόδι του και ανακαλύπτουν το πτώμα και τελικά αυτόν που το έκανε όλο αυτό, πάλι αμέλεια είναι στο τέλος?
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.858
Like
26.763
Πόντοι
5.506
Θλιβερο οντως.

Αλλά δεν ειναι δυνατον να επαυξανεται η απαξια μιας πραξης, απο μια αλλη που επακολουθει.

Οπως ας πουμε, αν σκοτωσεις καποιον απο αμελεια, αυτο δεν αλλαζει αν τον τεμαχισεις μετα.
Παλι αμελεια εχεις κανει. Δεν μετατρεπεται σε κατι αλλο, επειδη εκανες μια αλλη πραξη μετα.
που ηξερε οτι τον σκοτωσε?
μπορει αυτος να τον εσωζε αν δεν εφευγε....
για εμενα αυτο μετραει πανω απο ολα....
ολοι μπορει να φταιξουν καποτε απο μια κακια στιγμη αλλα το να κοιτας το τομαρι σου ενω καποιος πεθαινει σε κανει μεγαλο τομαρι στα ματια μου....
στα αρχιδια του μια ζωη φτανει να μην μπει 24 ωρες μπουζου και του παρουν το διπλωμα και δεν μπορει να παει καρναβαλι την αλλη εβδομαδα....πανω απο ολα αυτο
 

8/2/1981

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
1.159
Κριτικές
3
Like
4.764
Πόντοι
736
Η ΦΑΣΗ ΒΡΩΜΑΕΙ ΣΥΓΚΑΛΗΨΗ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥΣ......Φορα παρτιδα φονικο μεσα στη μεση του δρομου ,με ολα τα στοιχεια του δραστη διαθεσιμα και ακομα ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΟΠΑΙΔΟΥ...Αν ηταν κανας φτωχοδιαβολος ο φταιχτης ,θα ειχαμε τηλεοπτικα λυντσαρισματα ...ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ -ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΜΜΕ-ΟΜΕΡΤΑ! :vomit: :vomit:
Ρε μαν ο αλλος περασε απο πανω το καλοκαιρι κατι ψαραδες με το γιοτ του και τους θερισε και δεν εγινε τιποτα,ηταν γιος του λερου μερλιν,πεσανε τηλεφωνα,ζηταει ενα συγνωμη στα καναλια και πισω στη Γαλλια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom