Νέα

Tabaco Club-λέσχες καπνιστών....

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubakhs
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.700
Like
26.594
Πόντοι
5.506
εμπρος τρουμπακη κανε κινημα και για την διατηρηση του εθισμου στους ναρκωμανεις και στους αλκοολικούς,

μπορεις,

είναι καλη πραξη να διατηρηθεί ενας εθισμος που σκοτωνει.  :uglystupid: :uglystupid: :headbang: :headbang:
σαλτα και γαμησου και πηγαινε παρακατω ρε συ....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
οκ...εγω δεν εχω προβλημα με τον αντικαπνιστικο...με την υστερια εχω...αναλογη με αυτη που βγαζει η νικ
δεν είναι υστερια είναι το πλεον λογικο μετρο που αργησε πολύ να εφαρμοστει και στην χωρα μας.
(με χιλιαδες νεκρους στο ενδιαμεσο επειδή δεν θελανε οι ελληνες να γινουν ρουφιανοι….)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.637
Πόντοι
24.700
όχι εκει είναι χιλιαδες φορες μικρότερος ο κίνδυνος.

μην λες υπερβολες για να δημιουργησεις εντυπώσεις.

το αυτοκινητο και το ηλεκτρικο ρευμα βοηθάνε 10 εκατομυρια και σκοτωνουν μονο 1.000

το αλκοολ δεν βοηθαει κανενα και σκοτωνει πολλους

το τσιγαρο επισης δεν βοηθαει κανενα και ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ.

πολύ λογικο λοιπον πρωτα να πολεμαμε το τσιγαρο

Καταφεύγετε σε στρουθοκαμηλισμό.

Από την ρύπανση του περιβάλλοντος με καυσαέρια, έχει αλλάξει ακόμα και το κλίμα. Η συμμετοχή  καύσεως προϊόντων καπνού σε αυτή την ιστορία είναι μηδαμινή.
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.261
Like
8.776
Πόντοι
1.406
οκ...εγω δεν εχω προβλημα με τον αντικαπνιστικο...με την υστερια εχω...αναλογη με αυτη που βγαζει η νικ

όπως σε όλα, έτσι και με αυτό το θέμα είμαστε ή του ύψους ή του βάθους.
καλά με τα καταστήματα, το κύριο βάρος έπρεπε να δοθεί αρχικά σε νοσοκομεία, υπηρεσίες (πχ ΔΕΗ) κλπ και σιγά σιγά να ανοιγόταν.
τώρα έγινε παντού ταυτόχρονα άρα ήρθε και η υστερία.
φυσικά στα πανεπιστήμια ακόμη αντιστέκονται στους διαδρόμους...
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
σπτεβρη πηγα σε γνωστη ντισκο της θεσσαλονικης και βρωμαγα παλι τσιγαριλα.

το προηγουμενο σαββατο ξαναπηγα και ειχε 3 παρεες εξω να καπνιζουν στο κρυο και αλλα 150 ατομα μεσα να χορευουν χωρις τσιγαριλα πλεον.

Η ΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΠΛΗΣΙΑ ΒΡΩΜΑΓΕΣ ΡΕ
δεν φταιει ο καπνος ο βοθρος που ζεις φταιει τοσο σκατο που τρως
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
σαλτα και γαμησου και πηγαινε παρακατω ρε συ....
γιατι μονο εσυ θα μπαινεις στα νηματα του πρωταθλητη?
τσουζει η αληθεια?
έτσουξαν τα νουμερα?

ΔΕΝ είναι δικαίωμα σας να υποστηρίζεται μια τακτικη που οδηγει στο θανατο.

ΕΙΝΑΙ δικαίωμα μας να σας πρηζουμε μηπως και σωθουν καμποσες ζωες
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ΑΠΛΗΣΙΑ ΒΡΩΜΑΓΕΣ ΡΕ
δεν φταιει ο καπνος ο βοθρος που ζεις φταιει τοσο σκατο που τρως
όχι μονο τσιγαριλα μυριζα.

τωρα πλεον βγαινω και όταν γυριζω σπιτι δεν μυριζω
 

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
3.439
Πόντοι
4.895
Το θέμα είναι αν υπάρχουν και που,  λεσχες,  μαγαζιά καπνιστών και όχι η αιώνια διαμάχη καπνιστών -  αντικαπνιστων.  Επιλογή του καθενός.
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.700
Like
26.594
Πόντοι
5.506
δεν είναι υστερια είναι το πλεον λογικο μετρο που αργησε πολύ να εφαρμοστει και στην χωρα μας.
(με χιλιαδες νεκρους στο ενδιαμεσο επειδή δεν θελανε οι ελληνες να γινουν ρουφιανοι….)
υστερια ειναι μωρη αυτο που εχεις...δεν το καταλαβαινεις?
χρειαζετε το 2020 να ερθει ο βλαχος νικ να μας δειξει αν το τσιγαρο ειναι κακο?
υστερια ειναι ρε μπινε που επειδη καπνιζω και ξερω οτι θα πεθανω απο αυτο μου ευχθηκες κακο ψοφο....
ε ετσι επειδη μου αρεσουν τα παθη μου και θα πεθανω απο αυτα οπου βρισκω κοριτσια σαν εσενα θα τα πηγαινω τραινο στην κωλοτρυπιδα τους....
αντε γαμησου και κοιτα ποθιος σε μεγαλωσε μαλακα
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
συγκερκιμενα νουμερα παραμυθάδες ευκολα τα  βρηκα με γοογλαρισμα

"Στην Ελλάδα, η οφειλόμενη στο κάπνισμα θνησιμότητα φτάνει το 19,3%, ενώ το ποσοστό των χαμένων ετών ζωής το 12,9%."
www.bestrong.org.gr/el/health/nosmoking/statisticsaboutsmoking/]https://www.bestrong.org.gr/el/health/nosmoking/statisticsaboutsmoking/[/url]

"Στην Ελλάδα το ποσοστό των σχετιζόμενων με το αλκοόλ θανάτων ανεξαρτήτως ηλικίας είναι μικρότερο (περίπου 4%), δηλαδή ένας στους 25."
www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/story/378594/poso-alkool-pinoyn-oi-ellines-deite-ta-stoixeia-toy-pagkosmioy-organismoy-ygeias-gia-tin-eyropi]https://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/story/378594/poso-alkool-pinoyn-oi-ellines-deite-ta-stoixeia-toy-pagkosmioy-organismoy-ygeias-gia-tin-eyropi[/url]

ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ, ΤΟ ΒΡΩΜΟΤΣΙΓΑΡΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΠΕΝΤΕ
κανεις δεν ειπε οτι το τσιγαρο ειναι καλο
αλλα μην τα ριχνετε κ ολα στο τσιγαρο
το μεγαλυτερο μεριδιο ευθηνης του καρκινου ειναι οι σαβουρες που μας ταιζουν
δεν ειδα κανεναν ομως να διαμαρτυρεται για την ποιοτητα προιοντων που επιτρεπεται κ πουλιουντε στα σουπερ μαρκετ
απο εκει κ περα κ σου μιλω σαν καπνιστης
εχω χασει 7 συγκενεις απο καρκινο σε πληροφορω δεν καπνιζε κανεις τους
ναι κανει κακο, δεν λεω δεν κανει αλλα δεν ειναι κ η αιτια ολων των κακων
το μετρο αυτο του αντικαπνιστικου σε ολη την ευρωπη εφαρμωζεται χρονια
κ ομως ολα τα κρατη αυτα εχουν μεγαλυτερο ποσοστο θανατων απο καρκινο απο την ελλαδα
πως γινετε αυτο αφου εκει το τσιγαρο απαγορευοταν?
(κ παλι ασχετα με το τι λετε εδω κ εκει υπηρχαν χωροι καπνιστων κ εμπαινες μεσα κ δεν μοιριζε τιποτα γιατι εκει τους εξαερισμους τους δουλευανε κ δεν τους ειχαν μονο για να λενε εχω εξαερισμο οπως εδω για να μην καινε ρευμα)
δεν βρηκα προσφατο σχεδιαγραμα
αλλα κ αυτο που βρηκα μπορει να σου δειξει οτι κρατη που εχουν αντικαπνιστικο νομο εδω κ χρονια δεν γλιτωσαν απο τον καρκινο κ μαλιστα εχουν κ μεγαλυτερο ποσοστο απο εμας
απο εκει κ περα λες οτι εισαι μορφωμενος
εαν οντως εισαι προσπαθησε να μιλας με βαση την λογικη κ οχι με βαση το δικο σου πιστευω γιατι μεχρι τωρα την μορφωση δεν τηνεχω δει
η μαλλον την παιδια
 

Συνημμένα

  • eurostatgrafima-new1.jpg
    eurostatgrafima-new1.jpg
    139,2 KB · Εμφανίσεις: 17

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.689
Like
1.953
Πόντοι
216
Αν είναι έτσι, να σταματήσουμε λοιπόν να χρησιμοποιούμε και τα αυτοκίνητα με κινητήρα εσωτερικής καύσεως, επειδή ρυπαίνουν και γινόμαστε παθητικοί δέκτες ρύπων που είναι αποδεδειγμένα καρκινογόνοι. Να κλείσουμε και τα εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικού ρεύματος που χρησιμοποιούν λιγνίτη ως καύσιμο. και πάει λέγοντας...

Αυτό δεν γίνεται σιγά σιγά παγκοσμίως με τις ανανεώσιμες πηγές και τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα?
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.700
Like
26.594
Πόντοι
5.506
Αυτό δεν γίνεται σιγά σιγά παγκοσμίως με τις ανανεώσιμες πηγές και τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα?
ετσι θα γινει και με το τσιγαρο φιλε....πχ αυτην την φορα ο ελληνας ειναι πιο ευοιμος να εφαρμοσει τον νομο και το κυριοτερο τα νεα παιδια δεν θελουν πολυ το τσιγαρο....
απλα αυτη η υστερω ο νικ12345 μπηκε εδω να μας κουνησει το δαχτυλο...
και ετσι δεν κανεις κουβεντα
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.700
Like
26.594
Πόντοι
5.506
κανεις δεν ειπε οτι το τσιγαρο ειναι καλο
αλλα μην τα ριχνετε κ ολα στο τσιγαρο
το μεγαλυτερο μεριδιο ευθηνης του καρκινου ειναι οι σαβουρες που μας ταιζουν
δεν ειδα κανεναν ομως να διαμαρτυρεται για την ποιοτητα προιοντων που επιτρεπεται κ πουλιουντε στα σουπερ μαρκετ
απο εκει κ περα κ σου μιλω σαν καπνιστης
εχω χασει 7 συγκενεις απο καρκινο σε πληροφορω δεν καπνιζε κανεις τους
ναι κανει κακο, δεν λεω δεν κανει αλλα δεν ειναι κ η αιτια ολων των κακων
το μετρο αυτο του αντικαπνιστικου σε ολη την ευρωπη εφαρμωζεται χρονια
κ ομως ολα τα κρατη αυτα εχουν μεγαλυτερο ποσοστο θανατων απο καρκινο απο την ελλαδα
πως γινετε αυτο αφου εκει το τσιγαρο απαγορευοταν?
(κ παλι ασχετα με το τι λετε εδω κ εκει υπηρχαν χωροι καπνιστων κ εμπαινες μεσα κ δεν μοιριζε τιποτα γιατι εκει τους εξαερισμους τους δουλευανε κ δεν τους ειχαν μονο για να λενε εχω εξαερισμο οπως εδω για να μην καινε ρευμα)
δεν βρηκα προσφατο σχεδιαγραμα
αλλα κ αυτο που βρηκα μπορει να σου δειξει οτι κρατη που εχουν αντικαπνιστικο νομο εδω κ χρονια δεν γλιτωσαν απο τον καρκινο κ μαλιστα εχουν κ μεγαλυτερο ποσοστο απο εμας
απο εκει κ περα λες οτι εισαι μορφωμενος
εαν οντως εισαι προσπαθησε να μιλας με βαση την λογικη κ οχι με βαση το δικο σου πιστευω γιατι μεχρι τωρα την μορφωση δεν τηνεχω δει
η μαλλον την παιδια
ε μα....
σας λεω ειναι καραβλαχος που δεν λεει τιποτα
σωστη κουβεντα γινετε μονο ετσι.οχι με απαγορευσεις
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
κανεις δεν ειπε οτι το τσιγαρο ειναι καλο
αλλα μην τα ριχνετε κ ολα στο τσιγαρο
το μεγαλυτερο μεριδιο ευθηνης του καρκινου ειναι οι σαβουρες που μας ταιζουν
δεν ειδα κανεναν ομως να διαμαρτυρεται για την ποιοτητα προιοντων που επιτρεπεται κ πουλιουντε στα σουπερ μαρκετ
απο εκει κ περα κ σου μιλω σαν καπνιστης
εχω χασει 7 συγκενεις απο καρκινο σε πληροφορω δεν καπνιζε κανεις τους
ναι κανει κακο, δεν λεω δεν κανει αλλα δεν ειναι κ η αιτια ολων των κακων
το μετρο αυτο του αντικαπνιστικου σε ολη την ευρωπη εφαρμωζεται χρονια
κ ομως ολα τα κρατη αυτα εχουν μεγαλυτερο ποσοστο θανατων απο καρκινο απο την ελλαδα
πως γινετε αυτο αφου εκει το τσιγαρο απαγορευοταν?
(κ παλι ασχετα με το τι λετε εδω κ εκει υπηρχαν χωροι καπνιστων κ εμπαινες μεσα κ δεν μοιριζε τιποτα γιατι εκει τους εξαερισμους τους δουλευανε κ δεν τους ειχαν μονο για να λενε εχω εξαερισμο οπως εδω για να μην καινε ρευμα)
δεν βρηκα προσφατο σχεδιαγραμα
αλλα κ αυτο που βρηκα μπορει να σου δειξει οτι κρατη που εχουν αντικαπνιστικο νομο εδω κ χρονια δεν γλιτωσαν απο τον καρκινο κ μαλιστα εχουν κ μεγαλυτερο ποσοστο απο εμας
απο εκει κ περα λες οτι εισαι μορφωμενος
εαν οντως εισαι προσπαθησε να μιλας με βαση την λογικη κ οχι με βαση το δικο σου πιστευω γιατι μεχρι τωρα την μορφωση δεν τηνεχω δει
η μαλλον την παιδια
και εγω λεω στους μαθητες μου για 5 προσθετα τροφων που προκαλουν καρκινο, την ζαχαρη, το αλκοολ, τα νιτρωδη, την καραγενανη, την ασπαρταμη, υπαρχουν όμως πολλα που πρεπει να απαγορευθουν και να γλυτώσουμε πχ 50.000 νεκρους, με το τσιγαρο κοβεις ΕΝΑ και αμεσως γλυτώνεις 40.000 νεκρους
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ε μα....
σας λεω ειναι καραβλαχος που δεν λεει τιποτα
σωστη κουβεντα γινετε μονο ετσι.οχι με απαγορευσεις
χωρις απαγορεύσεις είχαμε περισσοτερους νεκρους μη λες μαλακιες τετοιου βαθμου
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.637
Πόντοι
24.700
Αυτό δεν γίνεται σιγά σιγά παγκοσμίως με τις ανανεώσιμες πηγές και τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα?

Αυτό που ήθελα να καταστήσω σαφές, είναι το ότι έχουμε γενικώς "πολύ δρόμο" ακόμα, και  το να φορτώνουμε το φταίξιμο για όλα στο τσιγάρο και στους καπνιστές, είναι  τραγικό λάθος.
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.700
Like
26.594
Πόντοι
5.506
χωρις απαγορεύσεις είχαμε περισσοτερους νεκρους μη λες μαλακιες τετοιου βαθμου
σαλτα γαμησου για 2 λογους...
1 επειδη στο λεω εγω και
2 επειδη εισαι ο μονος που γραφει μαλακιες συνεχεια και το λενε ολοι...καπνιστες και μη
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αυτό που ήθελα να καταστήσω σαφές, είναι το ότι έχουμε γενικώς "πολύ δρόμο" ακόμα, και  το να φορτώνουμε το φταίξιμο για όλα στο τσιγάρο και στους καπνιστές, είναι  τραγικό λάθος.
δεν φορτωνουμε όλα,
φορτωνουμε ότι τους αξιζει.

πενταπλασιους θανατους από το αλκοολ.

θυμασαι τα σποτακια που επαιζαν "μην πινετε και οδηγείτε"

ε λοιπον επρεπε να παιζουν πενταπλασια σποτακια κατά του καπνισματος.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom