Νέα

Αντικαπνιστές Vs Kαπνιστές-Η Τελική Αναμέτρηση

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Eιστε Υπερ η Κατα της Εφαρμογης Του Νομου

  • Υπερ

    Ψήφοι: 177 67,3%
  • Κατα

    Ψήφοι: 86 32,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    263

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655
Εγώ κάπνιζα ....


Το είχα αραιώσει μέχρι κάποια οικογενειακή συμφορά με δικούς μου που χάθηκαν.
Μετά την τραγωδία αυτή, κάπνιζα συνέχεια.
Τον πρώτο μήνα δεν ήξερα τι κάπνισα. Μόνο κάπνιζα. Δεν κοιμόμουν , ούτε έτρωγα.
Έπινα και κάπνιζα.

Για παρηγοριά , ήρθε και με βρήκε ένας θείος μου , με τον οποίο είχαμε χαθεί από καιρό .
Κάποιες ασήμαντες διαφορές είχαν ψυχράνει τις σχέσεις.
Μετά την τραγωδία ήρθε και με βρήκε αυτός.

Σε λίγους μήνες, ο μπάρμπας, έπαθε καρκίνο στον πνεύμονα.
Του έκανε μεταστάσεις στα πόδια.
Διαλύονταν τα κόκκαλά του και έβγαιναν έξω από τις σάρκες.

Στον άγιο σάββα που πέθανε, είχε πολλούς άλλους σε ίδια κατάσταση και χειρότερη .
Άλλος είχε όγκο στο κεφάλι που του έκλεινε τα μάτια.
Άλλου του είχαν αφαιρέσει ολόκληρο το πεπτικό και δεν έτρωγε. Ζούσε με ορό γλυκόζης.
Για να παίρνει γεύσεις, μάσαγε τροφές και τις έφτυνε σε ένα νεφροειδές.
Πήγαινα τακτικά και έβλεπα το θείο μου που τελείωνε.

Ο τύπος χωρίς πεπτικό με είχε γνωρίσει . Του πήγα κάτι πούρα.
Κάποιες φορές μου ζήτησε και του πήγα παγωτά και κεμπάπ και πίτσες ... που τα μάσαγε για να νοιώθει τη γεύση και τα έφτυνε στο νεφροειδές.






ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΘΕΙΟΣ, ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΠΝΙΣΑ.
Θυμόμουν τους καρκινοπαθείς εκεί μέσα. Όλοι ήταν καπνιστές.
Δεν θυμάμαι πως είναι το κάπνισμα.
Δεν κοιτάω τσιγάρα .

Αν πήγαιναν όλα τα παιδιά με το σχολείο , μια εκδρομή σε ένα αντικαρκινικό νοσοκομείο και έβλεπαν τέτοιους ασθενείς μελλοθάνατους , ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΠΝΙΖΕ ΚΑΝΕΙΣ.

Η σκέψη σου είναι σωστή. Μακάρι. Και στα καπάκια όμως μία βόλτα από ΚΑΤ...Έτσι για να δούνε τι κάνει το αλκοόλ και η οδήγηση και στα καπάκια στο τμήμα εκτρώσεων του Μητέρα για να δουν τι κάνει το σεξ όταν γίνεται λάθος..κλπ Η λίστα είναι τεράστια αλλά ας οπλιστούμε πρώτα με παιδεία και με μετριοφροσύνη και ας είμαστε λίγο πιο δεκτικοί όλοι σε όλα.
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
5
Like
1.325
Πόντοι
216
σκέψου πόσο βόδια είσαι εσύ και η παρέα σου που δεν έχεις την λογική να πεις οχι πρώτα θα κόψουν το τσιγάρο στην βουλή και σε όλους τους εφοπλιστές πχ όταν πάνε σε ακριβά μαγαζιά, και μετά και εμείς θα κάνουμε το ίδιο... δεν πας στον Μαρινάκη πχ να του πεις σβήσε το πούρο ?
βλήμα έχεις και άποψη .. στην ελλάδα είσαι
κάτι μαλάκες σαν και σένα με την υπακοή τους κάνουν μάγκες τους πολιτικούς και το κάθε φραγκάτο καθίκι όταν αυτοί κάνουν ότι γουστάρουν αλλά ο απλός πολίτης σούζα.
είναι πολιτική στάση ζώο όχι εξάρτηση .. ποιος το χέζει το τσιγάρο

και δεν περίμενα κανένα νόμο να μην καπνίζω μπροστά σε παιδιά.. αυτονόητο ήταν
το θέμα είναι να τους εφαρμόζουν όλοι το ίδιο τους νόμους
Α είσαι βλάκας με πατέντα εσύ
πες το κοπέλα μου ότι είσαι συριζαία
Δεν θα πάω ποτέ στο ίδιο μαγαζί με έναν εφοπλιστή, δυστυχώς όμως εκεί που βγαίνω έχει μπόλικους ΣΥΡΙΖοπουστες
Εσύ συνέχισε να παίρνεις πίπες στις πολυεθνικές και τους καπνοβιομηχανους πληρώνοντας για να πάρεις την δόση σου κάθε μέρα
 

my 3 cents

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2019
Μηνύματα
285
Like
0
Πόντοι
1
δλδ ειναι τοσο βλακωδες αυτο που συμβαινει..
τους φαινεται αδιανοητο να βγαινουν εξω απτο νυχτερινο μαγαζι και τη καφετερια για να καπνισουν ενω σε ολη την Ευρωπη αυτο ειναι το φυσιολογικο εδω και χρονια!
τετοιοι ΚαραΒλαχοι ειστε!!
σωστη!
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655
Μιλάμε για διχασμό, φανατισμό σε επίπεδο οπαδών .
Κρίμα, κρίμα, κρίμα...
Θέλετε τώρα να δείτε και τι άλλο γίνεται αυτή την στιγμή ή μπα;
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Τυποι λυστε μου μια απορια, με τα ναργιλεραδικα καταστηματα τι ακριβως γινετε ? θεωρητικα εκει μεσα δεν εχει δουλεια κανενας μη καπνιστης και θα ηταν ολιγον τι οξυμωρο να παρει τηλ και να πει ειμαι σε ναργιλεραδικο και καπνιζουν ολοι εδω μεσα :S  :jerking:




Ημουν σε ενα τετοιο χθες με ενα γκομενακι και γινοταν χαμος μεσα, φουλ στο νουμανι  :wanker:
 

JosepG

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
297
Like
91
Πόντοι
1
:grin:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    40,2 KB · Εμφανίσεις: 32

Σώμα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
247
Κριτικές
11
Like
406
Πόντοι
291
Έχω μία απορία. Γιατί οι Ιάπωνες νούμερο 1 καπνιστές του κόσμου, έχουν και το μεγαλύτερο μέσο όρο ζωής?
Απλά τρώτε σανό ως συνήθως.
Το τσιγάρο σε κάνει άντρα και αυξάνει το προσδώκιμο ζωής.
Απλά το καθεστώς σας θέλει υποταγμένους και φοβισμένους κι εσείς μασάτε σε ότι παπαριά σας πουν.
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Έχω μία απορία. Γιατί οι Ιάπωνες νούμερο 1 καπνιστές του κόσμου, έχουν και το μεγαλύτερο μέσο όρο ζωής?
Απλά τρώτε σανό ως συνήθως.
Το τσιγάρο σε κάνει άντρα και αυξάνει το προσδώκιμο ζωής.
Απλά το καθεστώς σας θέλει υποταγμένους και φοβισμένους κι εσείς μασάτε σε ότι παπαριά σας πουν.
Καταλαβαινεις φυσικα οτι αυτο που λες ειναι μια μαλακια και το οτι εισαι στοκος και μαλιστα μπετοστοκος που εχει πληγες στο πουλι του και καλους στο χερι του που τις δημιούργησες τυπε

 

Σώμα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
247
Κριτικές
11
Like
406
Πόντοι
291
Καταλαβαινεις φυσικα οτι αυτο που λες ειναι μια μαλακια και το οτι εισαι στοκος και μαλιστα μπετοστοκος που εχει πληγες στο πουλι του και καλους στο χερι του που τις δημιούργησες τυπε

Καλά φάε σανό εσύ και κάνε ότι σου πούνε. Σε λίγο θα σου πούνε να κόψεις και το πουλί σου για να μη πάθεςι καρκίνο κι εσύ θα τους πιστέψεις.  :2funny: :2funny: :2funny:
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.434
Κριτικές
10
Like
2.655
Πόντοι
746
Καταλαβαινεις φυσικα οτι αυτο που λες ειναι μια μαλακια και το οτι εισαι στοκος και μαλιστα μπετοστοκος που εχει πληγες στο πουλι του και καλους στο χερι του που τις δημιούργησες τυπε

Δεν γνωρίζω για αυτό - Γιατί οι Ιάπωνες νούμερο 1 καπνιστές του κόσμου, αλλα αυτό είναι αποδειγμένο -  έχουν και το μεγαλύτερο μέσο όρο ζωής? Με πρόταση -  Απλά το καθεστώς σας θέλει υποταγμένους και φοβισμένους κι εσείς μασάτε σε ότι παπαριά σας πουν. Συμφωνώ απολύτως, μάλλον θα έλεγα Νέα Τάξη Πραγμάτων παρά το καθεστός.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.691
Like
1.444
Πόντοι
216
Έχω μία απορία. Γιατί οι Ιάπωνες νούμερο 1 καπνιστές του κόσμου, έχουν και το μεγαλύτερο μέσο όρο ζωής?
Απλά τρώτε σανό ως συνήθως.
Το τσιγάρο σε κάνει άντρα και αυξάνει το προσδώκιμο ζωής.
Απλά το καθεστώς σας θέλει υποταγμένους και φοβισμένους κι εσείς μασάτε σε ότι παπαριά σας πουν.
Πηγαινε Ιαπωνια κι αμα αναψεις τσιγαρο στο δρομο, παρκο η μαγαζι ελα και πες μου
 

Alyakmon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2019
Μηνύματα
31
Like
10
Πόντοι
0
Πηγαινε Ιαπωνια κι αμα αναψεις τσιγαρο στο δρομο, παρκο η μαγαζι ελα και πες μου

Εχεις παει Ιαπωνια ώστε να μπορεις να εκφερεις γνωμη; Μαλλον όχι... Καπου κατι ακουσες...
Μονο εξω από τους σταθμούς τραινων, αεροδρομια, παρκα, εχουν ορισει χωρους καπνιζόντων. Σε κανενα δρομο δεν απαγορευεται το καπνισμα...
Ακομα και σε αρκετες αποβάθρες τραινων υπαρχει χωρος για καπνιστες. (Όχι σε ολες)
Επισης σε αρκετα εστιατόρια μπορεις (ακομα) να καπνισεις.
Ακομα και στην Γερμανια, σε ορισμενα εστιατόρια υπαρχει χωρος για καπνίζοντες.
Όχι κανα δωματιακι, αλλα κανονικος χωρος που σερβιρεται φαγητο.
Η φωτογραφια που παραθετω από Γερμανικο εστιατόριo είναι προσφατη.
Lefteris38
 

Συνημμένα

  • εστιατοριο Γερμανια.jpg
    εστιατοριο Γερμανια.jpg
    296,7 KB · Εμφανίσεις: 39

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.701
Like
23.187
Πόντοι
6.256
Έχω μία απορία. Γιατί οι Ιάπωνες νούμερο 1 καπνιστές του κόσμου, έχουν και το μεγαλύτερο μέσο όρο ζωής?
Απλά τρώτε σανό ως συνήθως.
Το τσιγάρο σε κάνει άντρα και αυξάνει το προσδώκιμο ζωής.
Απλά το καθεστώς σας θέλει υποταγμένους και φοβισμένους κι εσείς μασάτε σε ότι παπαριά σας πουν.

Τυπε κανε μια χαρη στον εαυτο σου και την ανθρωποτητα και αυτοκτονα...
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655
Πηγαινε Ιαπωνια κι αμα αναψεις τσιγαρο στο δρομο, παρκο η μαγαζι ελα και πες μου
Φίλε μου πήγα πριν όχι πάρα πολύ καιρό εγώ προσωπικά στην Suzuka και άναψα ΟΧΙ τσίγάρο. Πακέτο ολόκληρο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom