Νέα

Σπασιμο fecebook και viper γινετε?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα baklavatzioglou
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 126
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sakis_11

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
801
Κριτικές
14
Like
601
Πόντοι
2.077
αυτο που λες θελει linoux φιλε μου και ο κοδικος στο faccebook σπαει .εχω πολους φιλους και φιλες που τουσ το σπανανε και προσφατα μαληστα το πως δεν το γνοριζω και παω στιχιμα οτι πολι απο εδω μεσα θα θελανε να μαθουν το πως γινετε .αν μπορει καποιος να βοιθισει ας στιλει πμ .και ελεος ρε παιδια ελλαδα δεν ειναι μονο η αθηνα .

setwithbacktrack1.jpg

 

harry273

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2014
Μηνύματα
74
Κριτικές
7
Like
129
Πόντοι
280
καλά σου λέει ρε χαιβάνι ,ανώριμε βλάκα
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Τι μου θυμησε τυπε......
Δυσκολα τα πραγματα αν δεν εχεις εστω και στιγμιαια προσβαση σε κινητο και υπολογιστη της.....
Αν εχεις προσβαση στο κινητο, βαζεις στην ταμπλετα σου το viber  με τον αριθμο της. Αυτο που θελει ειναι μονο μια επιβεβαιωση που μπορεις να κανεις εχοντας το κινητο της.....
Αλλη ιδεα....
Αν δεν σε αφηνει να πιασεις το κινητο, τοτε βρες μια δικαιολογια και ζητα την ΣΙΜ για να την βαλεις στο κινητο σου, να δεις.... (βρες μια δικαιολογια σχετικα με το δυκτιο) και ακολουθεις την ανω διαδικασια ...
Εγω παντως που ειχα παρομοια περιπτωση και δεν ειχα προσβαση στον υπολογιστη της εβαλα logger  στον δικο μου τον οποιο χρησιμοποιουσε για να βλεπει τα μειλ της (μιλαω για πριν 7 χρονια) οποτε μου ξεφανερωθηκαν οι κωδικοι της και κατα συνεπεια ειχα προσβαση στα μειλ της ... χα χα χα..
Καποια στιγμη της περασα και ενα trojan (βασιστικα στην αφελεια της) με τον οποιο μπορουσα να βλεπω ανα διαστημα που οριζα εγω την οθονη του υπολογιστη της, καθως επισης και μια φωτο απο την καμερα ανα διαστημα που ορισα εγω.
Δεν το μετανιωσα... και μην ακουω παπαριες για προσωπικα δεδομενα... Ηταν καριολα.....
Ειχε και συνεχεια η ιστορια οταν απεκτησε i-phone  και ολα εγιναν πολυ απλα, αλλα δεν ειναι του παροντος....
 
OP
OP
baklavatzioglou

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
530
Like
51
Πόντοι
6
παιδια υλικρινα ενα παλικαρι προσπαθι να με βοιθισει μεσο πμ και μονο αυτος ξερει την αλιθια οποσ να να εχει δεν μπορει να κανει τιποτα η συκεκριμενη κιρια γιατι εχει την φολια τις λερομενη .και για τους εξιπνανιδες που λενε οτι απο μια υπαψια θα χωριζνε την γυναικα τους θα θελα να ξερω αν ειχανε 4 παιδια και  απο μια υποψια ποσο ευκολα θα το κανανε
 
OP
OP
baklavatzioglou

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
530
Like
51
Πόντοι
6
Τι μου θυμησε τυπε......
Δυσκολα τα πραγματα αν δεν εχεις εστω και στιγμιαια προσβαση σε κινητο και υπολογιστη της.....
Αν εχεις προσβαση στο κινητο, βαζεις στην ταμπλετα σου το viber  με τον αριθμο της. Αυτο που θελει ειναι μονο μια επιβεβαιωση που μπορεις να κανεις εχοντας το κινητο της.....
Αλλη ιδεα....
Αν δεν σε αφηνει να πιασεις το κινητο, τοτε βρες μια δικαιολογια και ζητα την ΣΙΜ για να την βαλεις στο κινητο σου, να δεις.... (βρες μια δικαιολογια σχετικα με το δυκτιο) και ακολουθεις την ανω διαδικασια ...
Εγω παντως που ειχα παρομοια περιπτωση και δεν ειχα προσβαση στον υπολογιστη της εβαλα logger  στον δικο μου τον οποιο χρησιμοποιουσε για να βλεπει τα μειλ της (μιλαω για πριν 7 χρονια) οποτε μου ξεφανερωθηκαν οι κωδικοι της και κατα συνεπεια ειχα προσβαση στα μειλ της ... χα χα χα..
Καποια στιγμη της περασα και ενα trojan (βασιστικα στην αφελεια της) με τον οποιο μπορουσα να βλεπω ανα διαστημα που οριζα εγω την οθονη του υπολογιστη της, καθως επισης και μια φωτο απο την καμερα ανα διαστημα που ορισα εγω.
Δεν το μετανιωσα... και μην ακουω παπαριες για προσωπικα δεδομενα... Ηταν καριολα.....
Ειχε και συνεχεια η ιστορια οταν απεκτησε i-phone  και ολα εγιναν πολυ απλα, αλλα δεν ειναι του παροντος....
δεν παιζι να εχω προσβασει αν ειχα δεν θα ρωτουσα  φιλε μου .αν ειχα τα πραγματα θα ηταν πολι πιο ευκολα .και δεν χιραζοτανε κανενα προγραμμα μονο που θα επιανα το pc  στα χερια μου τα τα ευλεπα ολα .υδικα το pc
 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
Viber δεν είχε στο pc,αλλά όλα όσα είδα φτάνουν και περισσευουν,.και για το λόγο ότι είμαι καλός άνθρωπος εκτύπωσα μερικά από αυτά που έπρεπε και τα έστειλα με το ταχυδρομείο στους δικούς τις.εμεινα λίγο ακόμα μαζί της μόνο και μόνο για να δω την δυστυχία της(κάθαρμα) και το απόλαυσα μέχρι το τελευταίο λεπτό.
Άλλος έχει το ονομα πουσταλεκος και αλλος την χαρη
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.173
Κριτικές
35
Like
4.495
Πόντοι
2.046
παιδια υλικρινα ενα παλικαρι προσπαθι να με βοιθισει μεσο πμ και μονο αυτος ξερει την αλιθια οποσ να να εχει δεν μπορει να κανει τιποτα η συκεκριμενη κιρια γιατι εχει την φολια τις λερομενη .και για τους εξιπνανιδες που λενε οτι απο μια υπαψια θα χωριζνε την γυναικα τους θα θελα να ξερω αν ειχανε 4 παιδια και  απο μια υποψια ποσο ευκολα θα το κανανε
Πανευκολα τυπε θα την εστελνα πακετο τα παιδια ειναι αλλο κομματι οτι και να γινοταν παιδια μου θα ταν και θα μουν διπλα τους τα παιδια δεν αλλαζουν τιποτα θα εφευγε πακετο και οπως σου ειπα βαζω κοποιον την παρακολουθει επιβεβαιωνω τις υποψιες μου και φευγει πακετο αφου φαει και κανα δυο χαστουκια
 
OP
OP
baklavatzioglou

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
530
Like
51
Πόντοι
6
Πανευκολα τυπε θα την εστελνα πακετο τα παιδια ειναι αλλο κομματι οτι και να γινοταν παιδια μου θα ταν και θα μουν διπλα τους τα παιδια δεν αλλαζουν τιποτα θα εφευγε πακετο και οπως σου ειπα βαζω κοποιον την παρακολουθει επιβεβαιωνω τις υποψιες μου και φευγει πακετο αφου φαει και κανα δυο χαστουκια
ακριβος οπος το ειπες φιλε και εχεις δικο ομος ειπες αν το επιβεεωσες  εδω δεν υπαρχει επιβεβεωσει ομος υπαρχει μονι υποψια .και με μια υποψια δεν τα διαλιεις ολα με οικογεινα και παιδια .
 

BudapestGuy

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2014
Μηνύματα
35
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
[1]      Δώσε δωρεάν πρόσβαση από το ρούτερ σου στο διαδίκτυο στην εν λόγω κορασίδα
[2]      www.nirsoft.net/utils/password_sniffer.html]https://www.nirsoft.net/utils/password_sniffer.html[/url]

https://[URL unfurl="true"]www.nirsoft.net/utils/sniffpass.gif[/img[/URL]]

[3]        Είναι νόμιμο 100% εάν το τρέχεις για "ανάλυση" πακέτων από το δίκτυο σου.
[/quote]

Ελεγα να μην απαντησω αλλα απο το να ψαχνει ο ανθρωπος χωρις ουσια ειναι ακομα χειροτερο...
Η σελιδα του facebook ειναι οπως ξερετε secured για αυτο και βλεπετε στην αρχη https και οχι http. Τι σημαινει πρακτικα αυτο οτι απο το LOGIN μεχρι οποιαδηποτε ενεργεια κανετε μεσα στο domain του facebook (ακομα και subdomain) ειναι προστατευμενα με SSL/TLS. Αν λαβουμε υποψη μας οτι το key πρεπει να ειναι 2048bit RSA και ο μηχανισμος ανταλλαγης κλειδιων ECDHE (Elliptic Curve Ephemeral Diffie-Hellman) τοτε θα ελεγα οτι ολοκληρος ο χρονος του συμπαντος δεν φτανει για να σπασετε ενα τετοιο κωδικο.

Οσο για το Packet Sniffer που ανεφερε ο nakayama δεν υπαρχει περιπτωση να μπορει να κανει decrypt πακετα προς και απο το facebook. Αν υπαρχει αντιθετη αποψη εδω ειμαι να το συζητησουμε. Αν τωρα καποιος μου ελεγε καμια ιδεα τυπου BeEF κλπ θα ελεγα υπαρχει ενα point κανενα εξυπνο browser exploit περα απο το BeEF θα ελεγα οτι κανουμε μια σοβαρη συζητηση...
 
OP
OP
baklavatzioglou

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
530
Like
51
Πόντοι
6
το ειχα κανει παλιοτερα σε εναν φιλο μου με Phishing Page δηλαδη του εστειλα ετιμα φιλιας με διθεν γομενα πλαστο φβ και οταν πατισε να μπει μου ηρθανε στο ε μαιλ μου ο κοδικος του .βεβεα το φιλος μου το καταλαβε γιατι τοθ ηρθε μινιμα απο το φμ οτι ειναι πλαστη η σελιδα ,ομος εγς το κοδικο τον πιρα μεχρι να το καταλαβει και μπικα ανετα με τον κιδικο του τοθ το ειπα βεβεα οτι ειμουν εγω.
 

black adder

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2012
Μηνύματα
876
Like
592
Πόντοι
86
παιδια υλικρινα ενα παλικαρι προσπαθι να με βοιθισει μεσο πμ και μονο αυτος ξερει την αλιθια οποσ να να εχει δεν μπορει να κανει τιποτα η συκεκριμενη κιρια γιατι εχει την φολια τις λερομενη .και για τους εξιπνανιδες που λενε οτι απο μια υπαψια θα χωριζνε την γυναικα τους θα θελα να ξερω αν ειχανε 4 παιδια και  απο μια υποψια ποσο ευκολα θα το κανανε

Φίλε από όταν τι γνώρισες έκοψες τις πουτανες ή συνέχισες να πηγαίνεις?
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.714
Like
3.826
Πόντοι
506
Ελεγα να μην απαντησω αλλα απο το να ψαχνει ο ανθρωπος χωρις ουσια ειναι ακομα χειροτερο...
Η σελιδα του facebook ειναι οπως ξερετε secured για αυτο και βλεπετε στην αρχη https και οχι http. Τι σημαινει πρακτικα αυτο οτι απο το LOGIN μεχρι οποιαδηποτε ενεργεια κανετε μεσα στο domain του facebook (ακομα και subdomain) ειναι προστατευμενα με SSL/TLS. Αν λαβουμε υποψη μας οτι το key πρεπει να ειναι 2048bit RSA και ο μηχανισμος ανταλλαγης κλειδιων ECDHE (Elliptic Curve Ephemeral Diffie-Hellman) τοτε θα ελεγα οτι ολοκληρος ο χρονος του συμπαντος δεν φτανει για να σπασετε ενα τετοιο κωδικο.

Οσο για το Packet Sniffer που ανεφερε ο nakayama δεν υπαρχει περιπτωση να μπορει να κανει decrypt πακετα προς και απο το facebook. Αν υπαρχει αντιθετη αποψη εδω ειμαι να το συζητησουμε. Αν τωρα καποιος μου ελεγε καμια ιδεα τυπου BeEF κλπ θα ελεγα υπαρχει ενα point κανενα εξυπνο browser exploit περα απο το BeEF θα ελεγα οτι κανουμε μια σοβαρη συζητηση...
Μπουντα ποια ειναι τα ορια του σνιφερ?? να σπας κανα κωδικο wifi???ή εχει περισσοτερες δυνατοτητες?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
παιδια υλικρινα ενα παλικαρι προσπαθι να με βοιθισει μεσο πμ και μονο αυτος ξερει την αλιθια οποσ να να εχει δεν μπορει να κανει τιποτα η συκεκριμενη κιρια γιατι εχει την φολια τις λερομενη .και για τους εξιπνανιδες που λενε οτι απο μια υπαψια θα χωριζνε την γυναικα τους θα θελα να ξερω αν ειχανε 4 παιδια και  απο μια υποψια ποσο ευκολα θα το κανανε
στην αρχη μας ελεγες για γκομενα
και τωρα μιλας για συζυγο με την οποια εχεις 4 παιδια.
για την πρωτη περιπτωση την χωριζεις κατευθείαν και δεν μπλέκεις με παρανομιες όπως ανακατεμα των προσωπικων της δεδομενων.
για το δευτερο δεν το εχω ζησει και ελπιζω να μην το ζησω ποτέ ας σε συμβουλεψουν αλλοι. παντως δεν νομιζω να ανεχομουν κερατο για να μεινω καθημερινα κοντα στα παιδια
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
φιλε προτα πρεπη να μαθης οθογραφια για εινε καπιοι εδω μεσα που αν κανης κανα οθογραφηκο λαθακι πεταγοντε και τη λενε για να κανουν χαβαλε λες κι αφτοι εχουν βγαλη πανεπιστιμιο. οσο για του εροτηματος σου οχι δεν γινετε αφτα που θες να κανης εχτος αν εισε χακερας :rockon: :rockon:
Αν θέλει κάποιον για ιδιαίτερα νομίζω οτι πρεπει να απευθυνθεί στον giasou
 

BudapestGuy

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2014
Μηνύματα
35
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Μπουντα ποια ειναι τα ορια του σνιφερ?? να σπας κανα κωδικο wifi???ή εχει περισσοτερες δυνατοτητες?

Packet Sniffer ειναι ακριβως αυτο που λεει, δηλαδη κανεις capture τα πακετα στο εσωτερικο σου LAN και βλεπεις κινητα,λαπτοπ,σταθερους υπολογιστες τι πακετα ανταλλασουν στο εσωτερικο σου δικτυο ή στο internet. Ολα τα HTTPS πακετα ειναι encrypted δηλαδη κρυπτογραφημενα οποτε ειναι πολυ δυσκολο να παρεις καποια πληροφορια απο αυτα. Θα σου προτεινα αν θελεις να ασχοληθεις με το αθλημα να βαλεις Kali 2018.1 εστω και σαν live για να το δεις πως παιζει, και να αρχισεις να σπας ασυρματα δικτυα ξεκινωντας απο το δικο σου (μην εχεις και προβληματα με τον νομο γενικοτερα). Τα περισσοτερα ασυρματα δικτυα ειναι τρυπια,ειδικα αυτα που χρησιμοποιουν τους ρουτερ τις Forth,Voda,Cosmote κλπ. Ολα εχουν vulnerabilities στο WPS.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.714
Like
3.826
Πόντοι
506
Packet Sniffer ειναι ακριβως αυτο που λεει, δηλαδη κανεις capture τα πακετα στο εσωτερικο σου LAN και βλεπεις κινητα,λαπτοπ,σταθερους υπολογιστες τι πακετα ανταλλασουν στο εσωτερικο σου δικτυο ή στο internet. Ολα τα HTTPS πακετα ειναι encrypted δηλαδη κρυπτογραφημενα οποτε ειναι πολυ δυσκολο να παρεις καποια πληροφορια απο αυτα. Θα σου προτεινα αν θελεις να ασχοληθεις με το αθλημα να βαλεις Kali 2018.1 εστω και σαν live για να το δεις πως παιζει, και να αρχισεις να σπας ασυρματα δικτυα ξεκινωντας απο το δικο σου (μην εχεις και προβληματα με τον νομο γενικοτερα). Τα περισσοτερα ασυρματα δικτυα ειναι τρυπια,ειδικα αυτα που χρησιμοποιουν τους ρουτερ τις Forth,Voda,Cosmote κλπ. Ολα εχουν vulnerabilities στο WPS.
Το Καλι λενε για καλυτερο και το Καιν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom