Νέα

Τι προβλεπει η νομοθεσια για το παρακατω θεμα?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα VILLAGE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 306
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
ίσως είναι περιττή η ερώτηση, φλοτέρ έχει?
για να ελέγχει την στάθμη και να λειτουργεί αυτόματα.

δεν εχω ιδεα, πριν 2 μηνες πηγα .....και πιο πριν πριν 20 χρονια....

εν ολιγοις ειχα 20 χρονια να εμφανιστω στο κολοχωρι
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
η απαντηση μου , για να δωσω το στιγμα, ειναι στα αρχιδια μου το φλοτερ, το μοτερ και οι χωριατες.

με νοιαζει να το κλεισω καπως για να μην πεσει κανενας αρχιδας μεσα, και να πανε να γαμηθουνε....


το πουλαω-δινω αντιπαροχη και αντε να πανε στο διαολο οι αρχιδες εκει


το μονο ωραιο εκει ειναι οτι το καλοκαιρι εχουν φανταστικες παραλιες και ειναι ωραια να πας να κανεις τα μπανια σου. τωρα το ειδα αυτο πριν 2 μηνες. εχει και πολλου ςξενους γερμανους και σερβους που ερχονται για την θαλασσα. εκπληκτικες παραλιες αμμωδης και νερα καταγαλανα
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.127
Κριτικές
31
Like
12.769
Πόντοι
5.097
οτι απορόες έχεις εντός.
Και για να μάθεις κάτι βίλατζ μέσα στο νερό μπαίνουν υποβρύχιες αντλίες αν δεν είναι πηγάδι αλλά γεώτρησει μπαίνει πομόνα που στα μέτρα που λές ήταν το πιό πιθανό,για να μπούν μοτέρ τύπου πιεστικό θα ήταν σε κλειστό χώρο όπως το μοτερόσπιτο και πιθανόττα θα υπήρχε δεξαμενή που θα γέμιζε με υποβρύχια αντλία και μετά τι πιεστικό θα έπαιρνε το νερό απο την δεξαμενή θα το μετέφερε στο οικόπεδο για πότισμα,Όλα αυτά βέβαια δουλέυουν με αυτοματσμό με φλοτέρ έτσι ώστε να κόβουν όταν υπάρχει έλλειψη νερού και ζήτηση όταν αδειάσει η δεξαμενή.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.127
Κριτικές
31
Like
12.769
Πόντοι
5.097
η απαντηση μου , για να δωσω το στιγμα, ειναι στα αρχιδια μου το φλοτερ, το μοτερ και οι χωριατες.

με νοιαζει να το κλεισω καπως για να μην πεσει κανενας αρχιδας μεσα, και να πανε να γαμηθουνε....


το πουλαω-δινω αντιπαροχη και αντε να πανε στο διαολο οι αρχιδες εκει
Ρίξε πέτρες μέσα που είναι τσάμπα.  :grin:
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
οτι απορόες έχεις εντός.
Και για να μάθεις κάτι βίλατζ μέσα στο νερό μπαίνουν υποβρύχιες αντλίες αν δεν είναι πηγάδι αλλά γεώτρησει μπαίνει πομόνα που στα μέτρα που λές ήταν το πιό πιθανό,για να μπούν μοτέρ τύπου πιεστικό θα ήταν σε κλειστό χώρο όπως το μοτερόσπιτο και πιθανόττα θα υπήρχε δεξαμενή που θα γέμιζε με υποβρύχια αντλία και μετά τι πιεστικό θα έπαιρνε το νερό απο την δεξαμενή θα το μετέφερε στο οικόπεδο για πότισμα,Όλα αυτά βέβαια δουλέυουν με αυτοματσμό με φλοτέρ έτσι ώστε να κόβουν όταν υπάρχει έλλειψη νερού και ζήτηση όταν αδειάσει η δεξαμενή.

ξερω απο υποβρυχαι γιαι εχω γεωτρηση στο σπιτι μου με υποβρυχιο.

αυτο εκει ειναι αρτεσιανο. δεν ειναι με υποβρυχιο.

τελος παντων, στα αρχιδια μας το μοτερ. θα το κλεισω με νταρι και να πανε στο διαολο μεχρι να το δωσω
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Ρίξε πέτρες μέσα που είναι τσάμπα.  :grin:

δεν θελω να το μπαζωσω. αστο να υπαρχει , τσαμπα νερο

ειναι απο τα λιγα αρδευομενα κτηματα εκει και νοικιαζεται αμεσως λογο αυτου
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.305
Like
8.859
Πόντοι
1.406
οτι απορόες έχεις εντός.
Και για να μάθεις κάτι βίλατζ μέσα στο νερό μπαίνουν υποβρύχιες αντλίες αν δεν είναι πηγάδι αλλά γεώτρησει μπαίνει πομόνα που στα μέτρα που λές ήταν το πιό πιθανό,για να μπούν μοτέρ τύπου πιεστικό θα ήταν σε κλειστό χώρο όπως το μοτερόσπιτο και πιθανόττα θα υπήρχε δεξαμενή που θα γέμιζε με υποβρύχια αντλία και μετά τι πιεστικό θα έπαιρνε το νερό απο την δεξαμενή θα το μετέφερε στο οικόπεδο για πότισμα,Όλα αυτά βέβαια δουλέυουν με αυτοματσμό με φλοτέρ έτσι ώστε να κόβουν όταν υπάρχει έλλειψη νερού και ζήτηση όταν αδειάσει η δεξαμενή.

συμφωνώ σε όλα...
επίσης αν θες έλεγχο από απόσταση (πχ κινητό) γίνεται και αυτό, θα σου κοστίσει όμως και είναι και άχρηστο για ένα πηγάδι.
αλλά αν πάει κάποιος να πέσει μέσα μπορείς να ενημερωθείς αμέσως!  :grin: :2funny:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.127
Κριτικές
31
Like
12.769
Πόντοι
5.097
συμφωνώ σε όλα...
επίσης αν θες έλεγχο από απόσταση (κινητό) γίνεται και αυτό, θα σου κοστίσει όμως και είναι και άχρηστο για ένα πηγάδι.
αλλά αν πάει κάποιος να πέσει μέσα μπορείς να ενημερωθείς αμέσως!  :grin: :2funny:
Θα βάλεις κορδονάκι να χτυπάει?  :think:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
ίσως είναι περιττή η ερώτηση, φλοτέρ έχει?
για να ελέγχει την στάθμη και να λειτουργεί αυτόματα.
Για ποιο λόγο να λειτουργεί αυτόματα ένα πηγάδι;Σε ένα χωράφι παρατημένο απο τον ιδιοκτήτη του;
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Για ποιο λόγο να λειτουργεί αυτόματα ένα πηγάδι;Σε ένα χωράφι παρατημένο απο τον ιδιοκτήτη του;

δεν ειναι παρατημενο , νοικιαζοταν απο τον προκατοχο μου και πλεον το νοικιαζω εγω με την χρονια.



λογω του οτι εχει δικο του νερο, το ζητανε συνεχεια. εδω ζηταει και ο γειτονας να παρει νερο απο το δικο μου.

ειναι λιγα τα κτηματα που ειναι αρδευσιμα και τα ζητανε να τα νοικιαζουν.


το να λειτουργει αυτοματα δεν με αφορα...
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
δεν ειναι παρατημενο , νοικιαζοταν απο τον προκατοχο μου και πλεον το νοικιαζω εγω με την χρονια.



λογω του οτι εχει δικο του νερο, το ζητανε συνεχεια. εδω ζηταει και ο γειτονας να παρει νερο απο το δικο μου.

ειναι λιγα τα κτηματα που ειναι αρδευσιμα και τα ζητανε να τα νοικιαζουν.


το να λειτουργει αυτοματα δεν με αφορα...

φιλε το πηρες κληρονομια? σε καλη μερια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom