Νέα

Εκδήλωση αστυνομικών στα Εξάρχεια!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να γίνει η εκδήλωση αστυνομικών στα Εξάρχεια?

  • Συμφωνώ

    Ψήφοι: 16 45,7%
  • Διαφωνώ

    Ψήφοι: 14 40,0%
  • Αδιάφορος

    Ψήφοι: 5 14,3%
  • Δεν Ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    35

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
όχι τυπε μου, δεν μπορει ο καθενας να κλεινει τους δρομους η να θετει σε ταλαιπωρια και κινδυνο τριτους από αμελεια!
Απτις 365 μερες του χρονου, τις 120 ξερω γω είναι κλειστο το συνταγμα και η ομονοια, ετσι απλα γιατι ο κάθε μαλακας παει και στέκεται εκει!-ετσι εμαθαν, και χεστηκαν εάν στερουν το δικαίωμα από τους αλλους να πανε στην δουλεια τους, να φερουν εις περας υποχρεώσεις, κτλπ.

Κανενας μαλακας πολιτικος δεν τολμησε ν αναλαβει να βγαλει καποιον νομο να το απαγορεψει αυτό το ξεφτιλικι, να κοψει κι αυτην την βλαβερη και παρακατιανη συνηθεια που εχουν οι ΔΥ και οι μπαταχτσήδες.

Κανενας παπαρας δεν πηγε να συλλαβει τα σκουπίδια του 'παμε' το 2010 που ανεβασαν πανω με....σφυροδρέπανα στην...ακροπολη! Γι αυτό ειμαστε το μπουρδελο που ειμαστε, και καλα θα κανουν να μας γαμησουν κι άλλο οι ευρωπαιοι, μεχρι να ισιωσουμε!

Η ελευθερια του καθενος εχει ισχυ μονο μεχρι το σημειο που δεν καταπατα τις ελευθεριες αλλων!
Οι απεργίες και οι διαδηλώσεις τύπε δεν απαγορεύονται. Απλά θα έπρεπε να γίνονται έτσι ώστε να μην σου απαγορεύουν εσένα την ελεύθερη διακίνηση, π.χ στο ένα ρεύμα κυκλοφορίας ή στο πεζοδρόμιο.
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
όχι τυπε μου, δεν μπορει ο καθενας να κλεινει τους δρομους η να θετει σε ταλαιπωρια και κινδυνο τριτους από αμελεια!
Απτις 365 μερες του χρονου, τις 120 ξερω γω είναι κλειστο το συνταγμα και η ομονοια, ετσι απλα γιατι ο κάθε μαλακας παει και στέκεται εκει!-ετσι εμαθαν, και χεστηκαν εάν στερουν το δικαίωμα από τους αλλους να πανε στην δουλεια τους, να φερουν εις περας υποχρεώσεις, κτλπ.

Κανενας μαλακας πολιτικος δεν τολμησε ν αναλαβει να βγαλει καποιον νομο να το απαγορεψει αυτό το ξεφτιλικι, να κοψει κι αυτην την βλαβερη και παρακατιανη συνηθεια που εχουν οι ΔΥ και οι μπαταχτσήδες.

Κανενας παπαρας δεν πηγε να συλλαβει τα σκουπίδια του 'παμε' το 2010 που ανεβασαν πανω με....σφυροδρέπανα στην...ακροπολη! Γι αυτό ειμαστε το μπουρδελο που ειμαστε, και καλα θα κανουν να μας γαμησουν κι άλλο οι ευρωπαιοι, μεχρι να ισιωσουμε!

Η ελευθερια του καθενος εχει ισχυ μονο μεχρι το σημειο που δεν καταπατα τις ελευθεριες αλλων!
Πες μου τώρα και πού εγώ είπα να κλείνουν οι δρόμοι?
 

Carlos Romero

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2017
Μηνύματα
470
Like
6
Πόντοι
1
γιατί σε ενοχλεί τόσο η απεργία? το ξέρεις ότι η απεργία και η πορεία είναι συνταγματικό δικαίωμα?
τι έπαθε η ακρόπολη με τα σφυρδρέπανα?
είσαι αντικομμουνιστής και κρυφοφασίστας το δείχνεις αλλά τι να κάνουμε έχουμε δικαιώματα

Και αντι κομμουνιστής είμαι φανατικός, και κρυπτοφασίστας - για να ξεκαθαρίζουμε απο τώρα τις θέσεις μας

Οχι, δεν είναι δικαίωμά σου να εξευτελίζεις την Ακρόπολη ρε κομμούνι. 
 

Takeo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2009
Μηνύματα
32
Κριτικές
7
Like
255
Πόντοι
280
Αν και οχι φαναντικά, σίγουρα δεν πολυ συμπαθώ ακροαριστερά στοιχεία, αναρχικούς. Τουλάχιστον αυτούς των εξαρχείων που δηλώνουν ώς τέτοιους. Το ίδιο ισχύει για το άλλο άκρο βέβαια γιατί για μένα ο φανατισμός είτε δεξιά είτε αριστερά δεν διαφέρει. Προσωπικά προσπαθώ να έχω - όσο το δυνατόν - σχηματίσει ο ίδιος άποψη για τέτοια θέματα. Σε τι βαθμό βέβαια το πετυχαίνω δεν μπορώ να το γνωρίζω.
Όταν θέλω να απαντήσω σε ένα τέτοιο ερώτημα προσπαθώ να βρώ μια βάση, ένα πάτημα πάνω στο οποίο θα στηριχθώ. Σωστό και λάθος δεν υπάρχει κατ'εμέ αλλά επαγωγικά μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα. Τα προηγούμενα τα αναφέρω για την περίπτωση που κάποιος δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει απο το να διαβάσει αυτά που γράφω να κατανοήσει τον ειρμό της σκέψης μου.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
Στην ερώτηση, "είναι ασφαλές και φρόνιμο να κάνουν στα εξάρχεια την συγκεκριμένη συγκέτρωση;" Θα απάνταγα βεβαίως και όχι, παίρνοντας σαν σημείο αναφοράς οτι  κάνουν κάτι που ξέρουμε οτι θα προκαλέσει και μπορεί να επιφέρει συνέπειες..
Στην ερώτηση, "έχουν δικαίωμα να το κάνουν;" Θα απάνταγα οτι είναι λάθος ακόμα και να το συζητάμε. Έλληνας πολίτης να μην μπορεί σε κάποιο συγκεκριμένο χώρο να συγκεντρωθει; Οι αστυνομικοί είναι και αυτοί Έλληνες πολίτες σαν εμάς με τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις. Δεν αναφέρομαι βέβαια στο αν γενικά σώματα ασφαλείας έχουν δικαίωμα να κάνουν πορείς κ.τ.λ γιατί εκεί θα ανοίξω άλλο θέμα.
Και τέλος η προσωπική μου άποψη. Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά πιστεύω πως δεν έχουν σκοπό να προκαλέσουν αλλά να στείλουν μήνυμα οτι δεν μπορεί να υπάρχουν άβατα..Επιπλέον οι αστυνομικόι δεν είναι εχθροί μας, δεν είναι "οι απέναντι". Πολίτες σαν εμάς είναι που ζουν ακριβώς στον ίδιο χώρο. Δεν μπορεί όλοι τους να χαρακτηρίζονται απο κάποιους που κάναν κατάχρηση εξουσίας. Προσωπικά έχω τσακωθεί πάνω απο 5 φορές με τον κλασσιμό μ... μπάτσο. Υπερδιπλάσιες φορές όμως έχουν πέσει σε άτομα που κάνουν σωστά την δουλειά τους και ήταν εξυπηρετικότατοι, πέραν απότι είχαν υποχρέωση να  είναι.
Ας το κάνουν λοιπόν και μετά εδώ είμαστε να κρίνουμε.
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.248
Like
333
Πόντοι
36
Η δουλεια της αστυνομιας, είναι καθαρα να καταστελλει οποιασδηποτε νομικης μορφης εγκλημα, και σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση να διοργανωνει 'παρτακια' παρακαλώντας αντιφρονούντες και ποταπα κακοποια στοιχεια να της υπαγορεψουν ποιους νομους θα τηρει, και ποιους όχι!

Είναι γνωστο πως η αστυνομια απετυχε παταγωδώς να παταξει οποιαδήποτε εγκληματικη ενεργεια στην περιοχη των εξαρχειων, καθως πλεον αν τους καλεσεις ουτε καν θα εμφανιστουν εκει!

Με την 'εκδηλωση' αυτή, στην ουσια επιβεβαιωνει την αποτυχια και την αχρηστια της!
Είναι κοροιδια, και πληρης ξεφτιλα, βασικα.

Ας αναλαβει τον ρολο της, και τις ευθύνες της, η αστυνομια.
Εάν είναι να κανει το καθήκον της, ας το κανει σωστα, με οργανωμένες επιχειρήσεις κατά των εχθρων της ταξης.


Τελος, οι 'αναρχικοι' (κοινως τα παιδακια απτου παπαγου και το ψυχικο) ανακοινωσαν ως 'αντιποινα' συγκεντρωση την ιδια μερα και ωρα στην πλατεια κολωνακιου.
Το οποιο σημαινει πως οι μαλακιες της αστυνομιας θα παρουν κοσμο στον λαιμο της, καθως θα είναι 100% υπεθυνες για ο,τι ζημιες προκληθουν. Γιατι προφανως και αποσκοπουν να κανουν πλιατσικο στα μαγαζια (καλοκαιρι ερχεται, διακοπες στην αναφη κτλπ) και τωρα βρηκαν την ευκαιρια!
παταξει οποιαδήποτε εγκληματικη ενεργεια στην περιοχη των εξαρχειων, καθως πλεον αν τους καλεσεις ουτε καν θα εμφανιστουν εκει! και να ηταν μονο τα εξαρχεια...
 

iohanes

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2016
Μηνύματα
67
Κριτικές
1
Like
106
Πόντοι
0
Καλο θα ηταν οι αστυνομικοί να οπλοφορούν και να χρησιμοποιησηουν επιτέλους τα όπλα τους.

Δεν ειμαι Αναρχικος και την ιδια θεση θα ειχα για οποιοδηποτε κομμα,παραταξη,ομαδα,συλλογικοτητα κτλ κτλ.Κ εγω διαφωνω και φρικαρω με τα πιτσιρικια που βγαινουν καθε 3 και λιγο και κανουν πλιατσικα,ταλαιπωρουν τους πολιτες,καταστρεφουν περιουσιες και ολα αυτα τα ωραια πραγματα που κανουν καλυμμένοι πισω απο εναν δηθεν ιδεολογικο μανδυα ΑΛΛΑ ολα αυτα που ανεφερα ειναι λογος να τους αφαιρεσεις την ζωη?
Οι Δημοκρατιες δεν εκδικουνται,φτιαχνουν,αλλαζουν πραγματα,βρισκουν τροπους,αυτη ειναι η διαφορα μεταξυ ενος σκεπτομενου ανθρωπου κ ενος βλακα(προς θεου δεν αναφερομαι σ εσενα).
Με την ιδια λογικη μετα την πτωση της χουντας θα επρεπε την αλλη μερα ολοι οι υπαιτιοι να ειχαν εκτελεστει μαζι με ολους τους βασανιστες της χουντας,αν η Δημοκρατια εκανε αυτο απλα δεν θα ηταν δημοκρατια,τα ιδια μετα το τελος του εμφυλιου.
Ολα φτιαχνουν,ολα αλλαζουν,ολα διορθωνονται οταν υπαρχει βουληση πραγμα που δεν εχει συμβει παρα πολλες φορες στην πατριδα μας..
Οχι ποναει κεφαλι κοψει κεφαλι...
Φιλικα παντα

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως είμαι αντικομμουνιστης-οπως κάθε λογικος ανθρωπος-οπως και αντιφασιστας!

Εδω ειναι με τεραστια διαμαχη που εχω απο μικρο παιδι μεχρι και σημερα που ειμαι 45.Το προβλημα δεν ηταν ποτε το "βιβλιο" αλλα η μεταφορα του στην πραγματικη ζωη.Δεν ειμαι κομμουνιστης αλλα εχω διαβασειαρκετα γι αυτην την ιδεολογια και ειμαι σιγουρος οτι αν το κανεις κ εσυ θα εκπλαγεις με το ποσα πραγματα θα βρεις να συμφωνησεις.Στην πραξη ομως ηταν ολα ολοκληρωτικα καθεστωτα,μονο αιμα και πονο ειναι αυτο που εβλεπες σ αυτα τα καθεστωτα.
Φταιει η Κομμουνισμος σαν θεωρια η οτι τον χρησιμοποιησαν κατα το δοκουν?Οτι και αν επραξαν δεν ειχε καμια σχεση με την θεωρια,μα καμια.
Φταιει ο κομμουνισμος η οι Κομμουνιστες?

Δεν ειμαι Χριστιανος αλλα επισης εχω ασχοληθει αρκετα και εχω μιλησει και διαβασει πολλους γεροντες.Αν διαβασεις για τον λογο του Χριστου και γενικα για τον Χριστιανισμο θα δεις οτι μιλαμε για κοινωνιες Αγγελων,αγαπη,συγχωρεση,ομορφια,χαρα.Εχεις δει τιποτα απ ολα αυτα στην ιστορια της εκκλησιας απο την γεννεση της μεχρι σημερα?ΤΙΠΟΤΑ.Παπαδες που λενε και κανουνε οτι τους κατεβει και το μονο που καταφερνουν ειναι να στρεφουν τον κοσμο εναντιον της εκκλησιας.Εχει καμια σχεση το "βιβλιο" και η θεωρια του μ αυτο που πραττουν και επραταν οι θρησκευτικες ηγεσιες?
Φταιει ο Χριστιανισμος η οι Χριστιανοι?

Το ιδιο για τον Εθνικισμο και παει λεγωντας.

Δεν υπαρχει κακο μεσο,ολα εξαρτουνται απο την χρηση που του κανουμε.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
δεν θα γινει η εκδηλωση απλα θα αναβλυθει τελευται στιγμη  ;)

περιμενετε λιγο
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Θα γινει και ολοι οι αγανακτισμενοι κατοικοι του κεντρου θα προστατευσουν τους αστυνομικους απο τα κωλοπαιδα χουλιγκαν των βορειων προαστιων
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.875
Κριτικές
3
Like
1.481
Πόντοι
216
οι κατοικοι του κεντρου εχουν παραδοθεί εδώ και χρονια, και πλεον σα να χουν εξοικειωθεί με το γεγονός ότι οι ζωες και οι περιουσιες τους είναι ερμαια στο κάθε μαλακιστηρι, αναλόγως ποτε θα του καπνισει να παει να κανει πλιατσικο, επικαλουμενο καποια πολιτικοποιημενη ανυπαρκτη παπαρια!

Εάν οντως ειχαν αυτό που λενε 'ταξικο μισος' αυτά τα παιδακια, τοτε θα πηγαιναν στην εκαλη, στα ψυχικα, στου παπαγου, στην κηφησια, πολιτεια, αλλα.......ελα που είναι εκει τα πατρικα τους, και θα τους κοψουν το χαρτζηλικι οι δικοι τους!

Ετσι λοιπον και το κεντρο καταντησε η παιδικη χαρα αυτων των παιδιων, που απολαμβανουν αυτή την μοδα! Πριν ηταν emo, μετα συριζαναρχες, και τωρα σιγά-σιγά θα τους βλέπετε να χιπστερευουν.

Η ξεφτιλα του γυφτου νεοελληνα στο μεγαλειο της!
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
τερμα το καραγκιοζιλικι
 

Carlos Romero

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2017
Μηνύματα
470
Like
6
Πόντοι
1
Δε θα πρέπει να ξεχνάμε οτι ο ίδιος ο σερβιτόρος είναι ένας καταληψίας. Αναμενόμενο είναι να προστετεύει τους ομοίους του. Όπως και αναμενόμενο θα πρέπει να είναι οι κάτοικοι να πάρουν το νόμο στα χέρια τους
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.347
Κριτικές
15
Like
5.891
Πόντοι
1.496
Δε θα πρέπει να ξεχνάμε οτι ο ίδιος ο σερβιτόρος είναι ένας καταληψίας. Αναμενόμενο είναι να προστετεύει τους ομοίους του. Όπως και αναμενόμενο θα πρέπει να είναι οι κάτοικοι να πάρουν το νόμο στα χέρια τους
Ποιοι κατοικοι;Κοιμουνται ορθιοι.Νοικοκυραιοι που βλεπουν περιπολικο και φευγουν τρεχοντας.Το ιδιο περιπολικο αν βρεθει καταλαθος σε συγκεντρωση αναρχικων τρεχει αυτο μη το σπασουν.Ας καθισουν οι νομοταγεις πολιτες χωρις ταχυδρομεια,χωρις τραπεζες,χωρις γραφειο ΕΥΔΑΠ,ΔΕΗ,χωρις σουπερμαρκετ αφου ολα μετακομιζουν απο τη περιοχη και ας καμαρωνουν το ΚΕΠ το ιδιοτυπο στη πλατεια.Μαζι με ολα τα περιθωριακα στοιχεια και την υποβαθμιση στη καθημερινοτητα τους.Οι ιδιοι το λενε που μενουν εκει.Ληστειες,εμπρησμοι,βια  σε καθημερινη διαταξη.Χωρις αγωνα δε γινεται τιποτα.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Δε θα πρέπει να ξεχνάμε οτι ο ίδιος ο σερβιτόρος είναι ένας καταληψίας. Αναμενόμενο είναι να προστετεύει τους ομοίους του. Όπως και αναμενόμενο θα πρέπει να είναι οι κάτοικοι να πάρουν το νόμο στα χέρια τους

Οι κάτοικοι των Εξαρχείων είναι μέρος του προβλήματος. Όπως σε κάθε αντάρτικο έτσι και στο αντάρτικο πόλης ο εξεγερμένος δεν έχει καμία πιθανότητα επιβίωσης χωρίς υποστήριξη από τον ντόπιο πληθυσμό.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Η αρχική απόπειρα ανακατάληψης δημοσίου χώρου των συνδικαλιζόμενων μπάτσων απέτυχε παταγωδώς - αναμένουμε την συνέχεια.

Το κατά πόσο πρόκειται για μια εμπνευσμένη πολιτική κίνηση ή απλά για μια ανούσια φιέστα θα εξαρτηθεί από το εάν ανανεώσουν το ραντεβού τους για μια βδομάδα μετά επιμένοντας στην οργάνωση της εκδήλωσης τους.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.347
Κριτικές
15
Like
5.891
Πόντοι
1.496
Οι αστυνομικοι της Ομοσπονδιας τουλαχιστον, δεν ειχαν προθεση να πραγματοποιησουν τη συγκεντρωση.Φανηκε αυτο και σημερα με το ποσο ευκολα παραιτηθηκαν του αυτονοητου δημοκρατικου δικαιωματος τους.Απλως θελαν να περασουν το μηνυμα τους.Με συγκρουσεις θα λυθει το προβλημα,οχι φυσικα ετσι.Οταν θα υπαρχει πλεον πολιτικη βουληση,θα δουμε τοτε τα καλοπαιδα τους αναρχικους και αν θα μπορουν να δρουν ανενοχλητοι.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Οι αστυνομικοι της Ομοσπονδιας τουλαχιστον, δεν ειχαν προθεση να πραγματοποιησουν τη συγκεντρωση.Φανηκε αυτο και σημερα με το ποσο ευκολα παραιτηθηκαν του αυτονοητου δημοκρατικου δικαιωματος τους.Απλως θελαν να περασουν το μηνυμα τους.Με συγκρουσεις θα λυθει το προβλημα,οχι φυσικα ετσι.Οταν θα υπαρχει πλεον πολιτικη βουληση,θα δουμε τοτε τα καλοπαιδα τους αναρχικους και αν θα μπορουν να δρουν ανενοχλητοι.

Αντικειμενικά δεν μπορούσαν να κάνουν και πολλά.

Μπορούν όμως να προσπαθήσουν να οργανώσουν και πάλι την συγκέντρωση στο ίδιο σημείο ... και ξανά , και ξανά , και ξανά ... ότι κι αν γίνεται ... είτε πέφτει ξύλο είτε την απαγορεύουν ... έτσι θα ανακαταληφθούν τα εξάρχεια ...
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
ολοι εσείς που μιλάτε για τα εξάρχεια έχετε πάει ποτέ? έχετε περάσει από εκεί?
όσο αφορά την εκδήλωση των μπάτσων επικράτησε η λογική
επειδή γύρισα από εξάρχεια πρίν λίγο είχαν ετοιμάσει υποδοχή για αύριο
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.466
Like
21.376
Πόντοι
5.506
ολοι εσείς που μιλάτε για τα εξάρχεια έχετε πάει ποτέ? έχετε περάσει από εκεί?
όσο αφορά την εκδήλωση των μπάτσων επικράτησε η λογική
επειδή γύρισα από εξάρχεια πρίν λίγο είχαν ετοιμάσει υποδοχή για αύριο


Άντε σοβαρέψου ρε 35 χρόνων γαιδαρος που παίζεις κυνηγητό με τους μπάτσους ΒΛΑΚΑ.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.725
Κριτικές
28
Like
2.507
Πόντοι
6.265
ολοι εσείς που μιλάτε για τα εξάρχεια έχετε πάει ποτέ? έχετε περάσει από εκεί?
όσο αφορά την εκδήλωση των μπάτσων επικράτησε η λογική
επειδή γύρισα από εξάρχεια πρίν λίγο είχαν ετοιμάσει υποδοχή για αύριο

Τι να παμε να κανουμε να αγορασουμε την πρεζα που πουλανε οι αναρχικοι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom