Νέα

Hacking λογαριασμών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα highland
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 210
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
To Nτουνταρά δεν τον χακάρανε  :rockon:
Τύποι, μήπως ξέρει αν κάποια από τους χάκερς ήταν χακερίνα?  :think:
Θα με ενδιέφερε, αν και οι κομπιουτερούδες είναι για τα μπάζα  :2funny:
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Τυπε γραψε για τιποτα αλλο καλυτερα γιατι κριμα ειναι να γινεσαι ρομπα απο κατι τετοιες μαλακιες.

σορρυ τυπε ηταν γκραντε μαλακια? απο τα λιγα που ξερω ετσι νομιζα  :think:
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
σορρυ τυπε ηταν γκραντε μαλακια? απο τα λιγα που ξερω ετσι νομιζα  :think:

Δεν εχει σημασια αν ειναι ανοιχτος ο κωδικας η οχι.

Ισα ισα τα open source software ειναι πολυ πιο ασφαλη απο τα closed source γιατι υπαρχει κοινοτητα με εκαντοταδες χιλιαδες ατομα απο πισω που ελεγχουν τον κωδικα και το οτιδηποτε εμφανιζεται patchαρεται εντος ωρων αντε το πολυ μεσα σε μερικες ημερες.

Ειναι μεγαλη κουβεντα, αλλα κατα γενικη ομολογια το open source ειναι πολυ πιο ασφαλες απο τα αντιστοιχα closed source.

Σχεδον ολο το internet ( αν μπορεις να το ποσοτικοποιησεις ) βασιζεται σε συσκευες που τρεχουν ανοιχτου κωδικα λογισμικο.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Δεν εχει σημασια αν ειναι ανοιχτος ο κωδικας η οχι.

Ισα ισα τα open source software ειναι πολυ πιο ασφαλη απο τα closed source γιατι υπαρχει κοινοτητα με εκαντοταδες χιλιαδες ατομα απο πισω που ελεγχουν τον κωδικα και το οτιδηποτε εμφανιζεται patchαρεται εντος ωρων αντε το πολυ μεσα σε μερικες ημερες.

Ειναι μεγαλη κουβεντα, αλλα κατα γενικη ομολογια το open source ειναι πολυ πιο ασφαλες απο τα αντιστοιχα closed source.

Σχεδον ολο το internet ( αν μπορεις να το ποσοτικοποιησεις ) βασιζεται σε συσκευες που τρεχουν ανοιχτου κωδικα λογισμικο.

ωραιος μαθαμε κατι  :thumbsup:
 

Επισκέπτης
Παιδια εαν καποιοι απο εσας χρησομοπειοιτε κωδικους που τους βαζετε και αλλου αλλαξτε τους αμεσως. Δεν το πολυ κατεχω το θεμα με αυτα... αλλα ειδα τι μπορει να κανεις ενας απλος προγραματιστης και οχι καποιος εξειδικευμενος, λοιπον φιλος μου ειναι και μια μερα με λεει μπορω να δω τα παντα που γραφεις στον υπολογιστη σου και στο κινητο σου, ασε ρε του λεω δεν ειναι τοσο ευκολο (ασχετος εγω απο αυτα) καλα με λεει ανοιξε το φεισμπουκ και μετα δες το μνμ που σε εστειλα, μετα κανε το ιδιο στο κινητο σου. τα εκανα δεν ειδα να γινεται κατι εμφανες και μετα με ειπε στειλε ενα μνμ σε οπιοδηποτε το εκανα και μετα απο λιγο αυτος χωρις να δει τι εγραψα με ειπε τι ακριβως εγραψα στο πσ μου και μετα ετσι με εκανε με το κινητο  :o αυτο το γραφω για να καταλαβετε ποσο ευκολο ειναι να σας κανουν ζημια βρισκοντας πολυ ευκολα κωδικους που χρησιμοποιειτε.
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
Παιδια εαν καποιοι απο εσας χρησομοπειοιτε κωδικους που τους βαζετε και αλλου αλλαξτε τους αμεσως. Δεν το πολυ κατεχω το θεμα με αυτα... αλλα ειδα τι μπορει να κανεις ενας απλος προγραματιστης και οχι καποιος εξειδικευμενος, λοιπον φιλος μου ειναι και μια μερα με λεει μπορω να δω τα παντα που γραφεις στον υπολογιστη σου και στο κινητο σου, ασε ρε του λεω δεν ειναι τοσο ευκολο (ασχετος εγω απο αυτα) καλα με λεει ανοιξε το φεισμπουκ και μετα δες το μνμ που σε εστειλα, μετα κανε το ιδιο στο κινητο σου. τα εκανα δεν ειδα να γινεται κατι εμφανες και μετα με ειπε στειλε ενα μνμ σε οπιοδηποτε το εκανα και μετα απο λιγο αυτος χωρις να δει τι εγραψα με ειπε τι ακριβως εγραψα στο πσ μου και μετα ετσι με εκανε με το κινητο  :o αυτο το γραφω για να καταλαβετε ποσο ευκολο ειναι να σας κανουν ζημια βρισκοντας πολυ ευκολα κωδικους που χρησιμοποιειτε.

Keylogger.

Ενταξει μην ψαρωνεις δεν ειναι και τοσο ευκολα τα πραγματα.

Απλα σε αυτα τα πραγματα επικρατει η λογικη " και να εχουν τα δεδομενα μου τι θα μου κανουν "  " καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται " και αλλες τετοιες αρχιδιες αλλα με αυτα και με αυτα καταληξαμε να παρακολουθουμαστε απο τα ιδια μας τα κινητα και να εχουμε συσκευες-ρουφιανους για την ευκολια απλα. Οποτε καταλαβαινεις οτι θελει λιγη λογικη παραπανω στο τι email/κωδικους χρησιμοποιουμε και που και καθε ποσο συχνα τα αλλαζουμε αλλα και τι πληροφοριες μοιραζομαστε μεσω αυτων.
 

Επισκέπτης
Keylogger.

Ενταξει μην ψαρωνεις δεν ειναι και τοσο ευκολα τα πραγματα.

Απλα σε αυτα τα πραγματα επικρατει η λογικη " και να εχουν τα δεδομενα μου τι θα μου κανουν "  " καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται " και αλλες τετοιες αρχιδιες αλλα με αυτα και με αυτα καταληξαμε να παρακολουθουμαστε απο τα ιδια μας τα κινητα και να εχουμε συσκευες-ρουφιανους για την ευκολια απλα. Οποτε καταλαβαινεις οτι θελει λιγη λογικη παραπανω στο τι email/κωδικους χρησιμοποιουμε και που και καθε ποσο συχνα τα αλλαζουμε αλλα και τι πληροφοριες μοιραζομαστε μεσω αυτων.
και ομως για αυτον ειναι απλα, εγω που δεν ασχολουμαι με αυτα με φανηκαν πολυ δυσκολα.  :grin: εγω σε αυτα παιρνω παραδοσιακα μετρα... εχω εναν υπολογιστη και τον χρησιμοποιο μονο για δουλειες και τιποτα αλλο, δεν κατεβαζω τιποτα δεν μπαινω σε οτι ναναι σελιδες ουτε καν σε στοιχηματικες η αθλητικες. και εχω και αυτον που χρησημοποιο τωρα οπου μεσα εχω φεισμπουκ,μπουρδελακομ  και αλλες σελιδες με οτι ναναι κωδικους και ψευτικα στοιχεια.  :grin:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486
Είμαι ο ADMIRAL και ειμαι κι εγω στη λίστα!!!! :2funny: :2funny:
Δεν αλλάζω τίποτα, να πανε να γαμηθούνε!
Κι αν με εκβιάσουν θα φωτογραφήσω τον κώλο της γκόμενας/γυναίκας/αδερφής τους και θα τον ποστάρω εδω χωρίς σκίαση προσώπου!
:ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:
ADMIRAL SPEAKING!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ΥΓ:Και ο ΤΡΑΜΟΥ με τον ΤΑLOS μεσα ειναι!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Είμαι ο ADMIRAL και ειμαι κι εγω στη λίστα!!!! :2funny: :2funny:
Δεν αλλάζω τίποτα, να πανε να γαμηθούνε!
Κι αν με εκβιάσουν θα φωτογραφήσω τον κώλο της γκόμενας/γυναίκας/αδερφής τους και θα τον ποστάρω εδω χωρίς σκίαση προσώπου!
:ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:
ADMIRAL SPEAKING!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ΥΓ:Και ο ΤΡΑΜΟΥ με τον ΤΑLOS μεσα ειναι!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

και ο περσονας
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.612
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.294
Πόντοι
14.565
Επαναλαμβάνω: Η λίστα που έχει δημοσίως το site που έβγαλε το θέμα έχει μόνο nicks (της πλάκας-δεν είναι hacking αυτό). Άλλη που μας δόθηκε (και μέρος της οποίας έχει σε screenshots το ίδιο site) έχει nicks/mails/IPs/pass hashes και δεν είναι απ' το bou.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486
Επαναλαμβάνω: Η λίστα που έχει δημοσίως το site που έβγαλε το θέμα έχει μόνο nicks (της πλάκας-δεν είναι hacking αυτό). Άλλη που μας δόθηκε (και μέρος της οποίας έχει σε screenshots το ίδιο site) έχει nicks/mails/IPs/pass hashes και δεν είναι απ' το bou.
Γραφτους στ'αρχιδια σου μωρε,καθεσαι και ασχολείσαι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom