Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Επανηρθε η ηρεμια μετα απο καποιες χαζες παρεξηγησεις  :grin:

Θεωρω οτι για να κανεις το βημα να παντρευτεις μια αλλοδαπη γυναικα με εντελως διαφορετικη κουλτουρα,πρεπει να εχεις μεγαλα "cojones" και αρκετη υπομονη.
Επισης,πρεπει να εισαι και ανθρωπος του ρισκου. ;)
Αλλοι ανθρωποι-αλλη κουλτουρα...την οποια οπως πολυ σωστα αναφερατε,πρεπει να την αποδεχτεις ως εχει και να μη τη "φιλτραρεις" συμφωνα με τη δικη σου κοσμοθεωρια.

Στα προηγουμενα ποστ μου,θελησα να καυτηριασω 3-4 πραγματα που τουλαχιστον στη δικια μου λογικη,δεν ταιριαζουν.
Αυτο χωρις κανενα σκοπο να ριξω ολες τις Ταυλανδεζες στο ιδιο τσουβαλι,αλλα με μια δοση ισως υπερβολης που οδηγησε καποιους σε λαθος συμπερασματα για την ουσια αυτων που ηθελα να αναδειξω.

Τεσπα,..Νομιζω οτι το θεμα αναλυθηκε αρκετα.
Παμε γι αλλα  ;)

Κωστα κρυβε λογια  :grin:

 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Kαποιες Ταιλανδεζες μας γνωριζουν απο τις Hollywoodιανες ταινιες μυθολογιας,ιστοριας κτλ. Παλι καλα.
Η Συγκεκριμενη εχει μελετησει λιγο απο Ελλαδα εχει δει ταινιες και την εχω στειλει και εγω καποιες φωτο απο Ελληνικη Θαλλασα και νησια και με ειπε αν εμενα εγω εκει που μενεις δεν θα ερχομουνα ποτε Ταιλανδη και γενικα σε Αλλα μερη.
Φωτο που ποσταρε στο facebook Της απο βιβλιοπωλειο στην Bangkok.
Με Λεει θα ηθελα να ερθω πολυ Ελλαδα.
Την λεω αν καταφερεις να βρεις κανα 30,000 baht για ticket και καταφερεις να βγαλεις Visa σε περιμενω.
Σπιτι τζαμπα θα εχεις,φαι τζαμπα,καμια εκδρομουλα και κανα κλαμπακι και λιγο boom boom .ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.
Aντε να παμε και κανα 5ημερο Santorini να ανεβει το face Τις λιγο στις Φιλες.
 

Συνημμένα

  • 1009967_863769896980314_7815738466143961973_n.jpg
    1009967_863769896980314_7815738466143961973_n.jpg
    137,5 KB · Εμφανίσεις: 12
  • Like
Αντιδράσεις: 968

big poutsa

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2013
Μηνύματα
306
Like
8
Πόντοι
1
Αν δεν υπηρχα εγω,ο love you short time,ο fantomas,ο newfan και καποια αλλα παιδια που εξακολουθουν να γραφουν (καθως και καποιοι παλιοι που σταματησαν να ειναι τοσο ενεργοι)...να μοιραζομαστε τις σκεψεις και τις γνωσεις μας (σωστες η λαθος) για τη Ταυλανδη,πολλοι εδω μεσα θα πηγαινανε ξεβρακωτοι στα αγγουρια στο πρωτο ταξιδι τους (εισαι ΚΑΙ ΕΣΥ μεσα σε αυτους)...θα εχεις ξεχασει προφανως τα πρωτα σου ποστ πριν 5 χρονια στο τοπικ αυτο..
Λιγος σεβασμος λοιπον δε βλαπτει.Ακομα κι αν λεμε παπαρολογιες.
Οπως και να εχει,εγω προσωπικα δεν πτοουμαι,ουτε προκειται να σου απαντησω στο ιδιο υφος γιατι εχω και μια παιδεια σαν ανθρωπος.
Αλλωστε τυπους σα και σενα,αναιδεις,αχαριστους που αντι να προσφερουν μια πληροφορια η εστω να διαφωνησουν προβαλωντας τον αντιλογο με επιχειρηματα...αντι να συμβαλλουν δημιουργικα στη συζητηση,αναλλωνονται στο να κατακρινουν και να βριζουν χυδαια,εχει κι αλλους. ;)

Υ.Γ:Κανε τωρα παραθεση το μηνυμα μου αυτο και προσθεσε το αγαπημενο σου emoticon..Ξερεις εσυ...Το πρασινο ανθρωπακι.. ;)
Ρε τυπε τι πινεις? μιλας και συ  που μεχρι προχθες αμφισβητουσες καθε διαφορετικη γνωμη?που μονο η δικη σου και καποιων σαν και σενα  ηταν η σωστη?και τωρα που εφαγες τη φολα μας λες αλλα?Λιγο φιλοτιμο και λιγο πετσα ρε!!!
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
135
Πόντοι
66
ειναι οι μυρωδιες οι ηχοι και τα χρωματα της περιοχης,οι ανθρωποι απλοι και μη, οι γευσεις και οι εικονες, εαν δεν αφησει καποιος τον εαυτο του να τα νοιωσει αυτα οσες φορες και να παει δεν θα δει παρα μονο την επιφανεια.
Ολα αυτα μου θυμιζουν πχ αγιουταγια, αλλα ολοι την......ξεχνανε στα ταξιδια τους.
Η μαλλον πηγαινουν μεσω youtube.

 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Μα γιαυτο θα την παω Santorini.Για να δει την πραγματικη ομορφια και οχι την fake.
Aν και οκ η Σαντορινη δεν εχει και τοσο ομορφα νερα οσο αλλα νησια.
 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Pipino κατι εμαθα για τον αλλον μηνα.Αντε κανονισε το. ;)
 

kolobaras76

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
523
Κριτικές
5
Like
3.257
Πόντοι
446
Αν δεν υπηρχα εγω,ο love you short time,ο fantomas,ο newfan και καποια αλλα παιδια που εξακολουθουν να γραφουν (καθως και καποιοι παλιοι που σταματησαν να ειναι τοσο ενεργοι)...να μοιραζομαστε τις σκεψεις και τις γνωσεις μας (σωστες η λαθος) για τη Ταυλανδη,πολλοι εδω μεσα θα πηγαινανε ξεβρακωτοι στα αγγουρια στο πρωτο ταξιδι τους
Ώπα ρε μεγάλε ????
Η αλλαζονεία κι η υπεροψία , είναι συνήθως κακοί σύμβουλοι...
Εξ'άλλου , το να πηγαίνεις κάπου για πρώτη φορά , "ξεβράκωτος στ'αγγούρια" δεν είναι κακό...αλλά μάλλον φυσιολογικό..(το να κάθεσαι μονίμως σε αγγούρια είναι η μαλακία...)
Αν υπάρχει κάποιος σ'αυτό το forum που θεωρεί ότι "ανακάλυψε την Αμερική" πριν τους άλλους , μάλλον είναι ηλίθιος !
Από την άλλη , όποιος έχει τα φράγκα και μπορεί να ταξιδεύει 2-3 φορές το χρόνο από ένα μήνα τη φορά προς S.E Asia , είναι μάλλον τυχερός και καλά κάνει αφού μπορεί...
Επίσης , όσοι μπορούν και τους παίρνει να γαμάνε αβέρτα και τζάμπα , είτε στην Ταϋλάνδη είτε στην Ελλάδα , καλά κάνουν και μαγκιά τους...
Κανένας δεν διεκδικεί τον τίτλο του δασκάλου εδώ μέσα , εκτός απ'τον μέγιστο Lusiano , που για άγνωστους μέχρι στιγμής λόγους , έχει εξαφανιστεί...(μάλλον κάνας λεμές θα τον ρουφιάνεψε και το διαγράψανε το παιδί...)
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
4
Πόντοι
16
Μπορω ομως να διαβεβαιωσω το φορουμ οτι πολλοι απο οσους ταξιδευουν στην ταιλανδη ειναι ομορφοπαιδα ,και ενας απο αυτους εχει κανει και εξωφυλλο στο cosmopolitan :rockon: :rockon:
θαναι οπισθοδρομικοι μαλλον,, ;)
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.757
Κριτικές
36
Like
35.611
Πόντοι
18.565
Διαφορετικες αποψεις, διαφορετικες οπτικες γωνιες, διαφορετικες γνωμες. Αυτη ειναι ακριβως η λειτουργια ενος ανοικτου φορουμ οπου ο καθενας μπορει ελευθερα να πει τη γνωμη του, συμφωνουμε-διαφωνουμε πρεπει να τη σεβομαστε.
Τωρα να καθομαστε να διεκδικουμε μεταλια και πιστοποιητικα παλαιοτητας αναλογα με το ποτε πρωτοπηγε ο καθενας ή ποσο καιρο εχει κατσει Ταυλανδη ή αλλου ειναι γελοιο.
Οσοι κρινουν και κατακρινουν ανθρωπους μιας χωρας, στη περιπτωση μας η Ταυλανδη και οι κατοικοι της, κανουν ενα βασικο λαθος. Κρινουν μια κουλτουρα ή ενα τροπο ζωης διαφορετικο απο το δικο τους αλλα με κριτηρια της δικης τους κουλτουρας. Επειδη γραφτηκε για προικα στους γονεις της νυφης να θυμισω τα δικα μας προικια στη νυφη ή τον γαμπρο και ποσοι αρραβωνες ή γαμοι ειχανε χαλασει εξαιτιας τους; Να θυμισω τον ορο προικοθηρας;
Νομιζω οτι πρεπει να δεχομαστε τους ανθρωπους της καθε χωρας με τις ιδιαιτερες συνηθειες ή τα ιδιαιτερα εθιμα τους και οχι να τα συγκρινουμε με τα δικα μας. Δεν βγαινει ακρη.
Τωρα για οσους αναφερουν οτι βρηκαν τον ανθρωπο τους εκει στο προσωπο μιας επαγγελματιας πουτανας, (ο ορος πουτανα δεν χρησιμοποιειται προσβλητικα απλα δηλωνει επαγγελμα) ή ερασιτεχνισας πουτανας εφοσον ζουνε τη στιγμη ή τις στιγμες των διακοπων τους ετσι και το φχαριστιοντε μπραβο τους και καλα κανουν και ζουνε το ονειρο τους αρκει να εχουν την επιγνωση οτι το ονειρο θα σταματησει, και πρεπει να σταματησει οταν μπουν στο αεροπλανο της επιστροφης.
Εχω να κανω επισης 2 παρατηρησεις.
1. Δεν ειναι δυνατον να δηλωνει καποιος οτι λατρευει τη Ταυλανδη ή την Ασια γενικοτερα και αντι να την εχει γυρισει οσο περισσοτερο μπορει να πηγαινει μονο σε ενα μερος και ειδικα στη Πατταγια.
2.Βλεπω τακτικα να γινεται συγκριση της Ταυλανδης (πουτανας) με την Ελληνιδα κοπελλα. Ακυρο, συγκρινεται μια επαγγελματιας, που πουλαει καλα ή καλλυτερα το εμπορευμα της ή τις υπηρεσιες της με μια νορμαλ Ελληνιδα κοπελα. Νομιζω οτι η ποιο σωστη και δικαιη συγκριση θα ηταν μεταξυ της Ταυλανδης επαγγελματια και της Ελληνιδας εαπαγγελματια.
Και τελος να το ξαναπω αν και ειμαι σιγουροε οτι πολυ λιγοι θα το καταλαβουν,
Η  Ασια, Ταυλανδη κλπ ΔΕΝ ειναι η πουτανια και το πηδημα, ειναι οι μυρωδιες οι ηχοι και τα χρωματα της περιοχης,οι ανθρωποι απλοι και μη, οι γευσεις και οι εικονες, εαν δεν αφησει καποιος τον εαυτο του να τα νοιωσει αυτα οσες φορες και να παει δεν θα δει παρα μονο την επιφανεια.
Θα συμφωνησω απολυτα σε ολα τα παραπανω. Και θα προσθεσω και κατι που ελεγε ο παππους μου: Τσαμπα δεν δινει ουτε η γιαγια στο παππου.
Σε ολες τις κοινωνιες του κοσμου οι γυναικες "επαγγελματιες" η επαγγελματιες κοιτανε πως θα
εκμεταλευτουν καλυτερα το μαγαζακι που τους εδωσε ο Θεος, η ο Βουδας,η ο Αλλαχ, αναμεσα στα
ποδια.
Και μεις ειμαστε ταγμενοι μεχρι και πολεμους να κανουμε για να ικανοποιησουμε την γυναικεια
ματαιοδοξια.
 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
:zombie: :zombie: :zombie: :zombie: :zombie: :zombie: :zombie:

Μια ζωη μαλανγκΦαλανγκ θα μαστε.
 

Συνημμένα

  • karavi1.jpg
    karavi1.jpg
    51,1 KB · Εμφανίσεις: 14

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.757
Κριτικές
36
Like
35.611
Πόντοι
18.565
Ετσι ακριβως ειναι. Ειχα γραψει και παλιοτερα ενα στοιχακι:
          Αν δεις καραβι σε βουνο
          μια μερα να ανεβαινει
          μην απορεις πως γινεται
          καποιο μουνι το σερνει.
 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Καλα οποιος παει Ταιλανδη γινεται συγγραφεύς και ποιητης  :coffee: :woldman:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ετσι ακριβως ειναι. Ειχα γραψει και παλιοτερα ενα στοιχακι:
          Αν δεις καραβι σε βουνο
          μια μερα να ανεβαινει
          μην απορεις πως γινεται
          καποιο μουνι το σερνει.
Κανείς δεν αμφιβάλλει ότι ""το μουνί σέρνει κσράβι".

Επειδή όμως όλα τα νομίσματσ έχουν πάντα δυο όψεις να μην ξεχνάμε κσι ότι:

"Το καράβι σέρνει πολλάάάά μουνιά".
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ολα αυτα μου θυμιζουν πχ αγιουταγια, αλλα ολοι την......ξεχνανε στα ταξιδια τους.
Η μαλλον πηγαινουν μεσω youtube.
Κάποιοι ( αν και άπειροι ) δεν την ξεχνάνε, κυρίως αν βρούν καλούς ''ξεναγούς''.
 

Συνημμένα

  • 20140804_152528.jpg
    20140804_152528.jpg
    40,4 KB · Εμφανίσεις: 15
  • 20140804_161057.jpg
    20140804_161057.jpg
    71,1 KB · Εμφανίσεις: 40

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.969
Like
329
Πόντοι
36
Oλο πνευμα αντιλογιας εισαι και συ?
Δεν σε εβρισε ο ανθρωπος παληκαρι μου
Πες μας.Τι προτεινεις μπας και αλαξεις γνωμη και εμας.
Αραπαζεσαι με το παραμικρο.
ο ανθρωπος δεν μεβρισε , θα βρισω εγω εσενα που εισαι απο πισω συνεχεια σαν μυγα ενοχλητικη
αι πανε στα φιλαρακια σου να τραγουδησετε κανενα μαι πεν λαι αρωστακια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom