Νέα

Σκύλος ο πραγματικός φίλος!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 116K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ρατσα προτιματε η εχετε?

  • Γερμανικο Λυκοσκυλο

    Ψήφοι: 96 16,1%
  • Μαλτεζ

    Ψήφοι: 20 3,4%
  • Τσιουαουα

    Ψήφοι: 13 2,2%
  • Γουεστυ

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Μπιγκλ

    Ψήφοι: 15 2,5%
  • Ντομπερμαν

    Ψήφοι: 24 4,0%
  • Μποξερ

    Ψήφοι: 36 6,1%
  • Μπουλντογκ

    Ψήφοι: 18 3,0%
  • Σαρπει

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Δαλματιας

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Ντομπερμαν Πινσερ

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Γκολντεν Ριντριβερ

    Ψήφοι: 22 3,7%
  • Μολοσσος

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Λαμπραντορ Ριντριβερ

    Ψήφοι: 52 8,7%
  • Μαστιφ

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Πεκινουα

    Ψήφοι: 12 2,0%
  • Πομερανιαν

    Ψήφοι: 9 1,5%
  • Παγκ

    Ψήφοι: 9 1,5%
  • Ροτβαιλερ

    Ψήφοι: 36 6,1%
  • Αγιου Βερναρδου

    Ψήφοι: 6 1,0%
  • Σαμογιεντ

    Ψήφοι: 2 0,3%
  • Σιτσου

    Ψήφοι: 5 0,8%
  • Βελγικο Λυκοσκυλο

    Ψήφοι: 23 3,9%
  • Αλασκα Μαλαμουτ

    Ψήφοι: 8 1,3%
  • Αλλο

    Ψήφοι: 126 21,2%
  • Ακιτα

    Ψήφοι: 24 4,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    595

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
ρε σεις τα μποξερ απ οτι εχω δει ειναι ησυχα σκυλακια μηπως τα εχετε συνεχεια στην τσιτα και γι αυτο;;;;

ήρεμα από την άποψη ότι δεν είναι τόσο άγρια σε φάση ντόπερμαν η σαν γερμανικό λυκόσκυλο ας πούμε που θα κάνουν  τον άλλο κομμάτια..
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.078
Κριτικές
31
Like
12.713
Πόντοι
5.097

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.571
Like
1.122
Πόντοι
216
:2funny: για να ξέρεις λοιπόν ο σκύλος είναι ίδιος με τον δικό μου ! :birdman: e΄inai αμερικάνικο λαμπραντ΄oρ με ροτβαιλερ . T α χρώματα τους είναι σε όλα τα ίδια ακριβώς . Eπίσης όπως είναι ηαριστερή όψη ακριβώς καθρέπτης και η δεξιά τέτοια συμμετρία ...δεν υπάρχει !
Aν ψάξεις στα σαιτ θα δείς !  :rolleyes:
:rockon:  kάτι διομήδηδες και μπάροι zηλεύουν αλλά τί να κάνουμε  :humpleg: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny: :2funny:

εγω μεχρι να τον αποκτησω δεν ειχα καμια εμπειρια με σκυλια, απλα σκεφτομουν οτι κααααααποια στιγμη θα παρω σκυλο, εμπειρια 0 δηλαδη.
οτι μου εχει πει ο κτηνιατρος και εκπαιδευτες και χρηστες που φαινεται οτι ξερουν απο σκυλια οι 9 στους 10 λενε οτι ειναι ροτβαιλερ με λαμπραντορ, ουτε με ενδιαφερει κιολας γιατι για μενα προς το παρων τα εχει ολα και δεν με κουραζει καθολου σχεδον σαν σκυλος, και η εκπαιδευση του μην νομιζεις εγινε απο εμενα οτι διαβασα και ειδα απο το ιντερνετ.
εγω αδεσποτακο τον βρηκα σχεδον 1 μηνα μπαλιτσα μαλλιαρη ητανε...
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
τη σκυλια και μπουρδες λετε ρε...παρτε γατα καλυτερα
 

freess

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
123
Κριτικές
2
Like
26
Πόντοι
1
επειδή τυχαίνει να έχω μία μποξερίνα 16 μηνών αυτή την στιγμή εγγονή από γέννες έλεγα ότι είναι μουρόχαυλα σκυλιά (όταν είμαι μπροστά ούτε καν σηκώνεται αν έρθει κάποιος ξένος)μέχρι που συνέβει το εξής σκηνικό.
είχα την γιαγιά της τότε και την μάνα της. Η γιαγια 6 ετών και η μάνα της 3 ετών.Είμαι βράδυ στο εξοχικό και επείδή δεν είχα ύπνο είπα να κάνω ένα τσιγάρο στην παραλία. κλείνω την γκαραζόπορτα 'ύψους 2,40 και βγαίνω έξω. Μετά από λίγο με πλησιάζει ένα πρεζόνι με στιλέτο και βλέπω το σκύλο να πατάει πρώτα στον τοίχο για να δώσει ώθηση και να πηδάει πάνω από την γκαραζόπορτα. Αρπάζει τον τύπο από τα αρχίδια χωρίς να μπήξει δόντια και άρχισε να τον τραβάει κάτω. Δεν μπορούσα να τον τραβήξω. Δεν τον πόναγε αλλά ούτε τον άφηνε. Μόλις τον τράβηξα ο τύπος οπού φύγει φύγει. ΔΕΝ την έχω πάει σε εκπαιδευτή αλλά είναι η 3η γενιά που μεγαλώνω και τα εκαιδέυω μόνος μου. Πιστεύω ότι αν ο κάθες σκύλος δει ότι δεν τρέχει τίποτα ότι δεν υπάρχει κίνδυνος είναι στον κόσμο του αλλά την κατάλληλη στιγμή θα ενεργήσει κατάλληλα. 
 

Aftokratoras777

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2013
Μηνύματα
101
Like
2
Πόντοι
1
Μόνο στους γύφτους γαβγίζει, δεν ξέρω πως γίνεται αυτό.

Τα σκυλιά, έχουνε μερικές ΧΙΛΙΑΔΕΣ φορές πιο δυνατή και εξελιγμένη την αίσθηση της όσφρησης. Είναι 10 φορές πιο δυνατή η βρώμα από το να σου χώσουν εσένα στο ρουθούνι την άκρη της ουράς ενός ασβού. Το δύστυχο το ζωντανό νιώθει ασφυκτικά όταν στην επικράτεια περιφέρεται τέτοιο εκλεπτυσμένο άρωμα... Ώ ντε τουαλέτ, παρφούμ βρωμοποδάρ, ιδρωτίλ αρόμα ντε λα ROMΆ...
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
ολα τα σκυλια πρεπι οπως και δηποτε να τα βγαλεις βολτα 2 φορες την ημερα... για να τρεξουνε, να γυμναστουνε, να κοινονικοποιηθουνε

Μπα, μη το λες!

Άμα έχεις τρία, παίζουν μεταξύ τους.
 

Συνημμένα

  • ThreeDogs3.JPG
    ThreeDogs3.JPG
    173 KB · Εμφανίσεις: 18
  • ThreeDogs4.JPG
    ThreeDogs4.JPG
    111,7 KB · Εμφανίσεις: 17

Aftokratoras777

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2013
Μηνύματα
101
Like
2
Πόντοι
1
Μπα, μη το λες!

Άμα έχεις τρία, παίζουν μεταξύ τους.

Αυτό είναι το αντίθετο παράδειγμα. Αντί για τη βρώμα του γύφτου, εδώ έχουμε μουνίλας γκόμενας. Ζαλίστηκαν τόσο τα σκυλιά που πέσαν κάτω. Και τα 3 αγάμητα θα είναι, καθώς φαίνεται! :zfuck:
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
ήρεμα από την άποψη ότι δεν είναι τόσο άγρια σε φάση ντόπερμαν η σαν γερμανικό λυκόσκυλο ας πούμε που θα κάνουν  τον άλλο κομμάτια..

ευτυχώς τα σκυλιά έχουν πολύ καλύτερο ένστικτο απο τους ανθρώπους  :rolleyes: ;) :rockon:
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
και το ενστικτο της προστασιας του αφεντικου του, το εκπαιδευσεις η οχι...

δε λεει κατι αυτο απο μονο του
πρεπει το ενστικτο να γινει γαυγισμα και αν χρειαστει το γαυγισμα δαγκωμα
και οκ τα περισσοτερα σκυλια γαυγιζουν
λιγα ομως δαγκωνουν  ;)
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.078
Κριτικές
31
Like
12.713
Πόντοι
5.097
δε λεει κατι αυτο απο μονο του
πρεπει το ενστικτο να γινει γαυγισμα και αν χρειαστει το γαυγισμα δαγκωμα
και οκ τα περισσοτερα σκυλια γαυγιζουν
λιγα ομως δαγκωνουν  ;)
εμενα που σπανια γαυγιζει
να φοβαμε  :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom