Νέα

Η ψυχολογία του αγαπούλη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 294
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
αν πιστεύεις ότι είσαι αθάνατος όπως τα περισσότερα
άτομα της κοινωνίας τους

κάθε άλλο.. μόνο αυτό δεν νομίζει η πλειοψηφία.απλά συμπεριφέρεται έτσι...
αν πίστευαν κάτι τέτοιο λες ο κόσμος να ήταν ένα τόσο μεγάλο μπουρδέλο χωρίς νόημα ?  :grin:
απλά κάνουν αγωνιώδεις προσπάθειες να δώσουν νόημα στην έλλειψη νοήματος...  ;)

υγ
τι είπα πάλι το άτομο... :grin:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Η ζωή ειναι ενας μοναχικος δρομος προς τον Θανατο.
dimmits 2013 @r :grin:
συμφωνώ  ;)

κάθε άλλο.. μόνο αυτό δεν νομίζει η πλειοψηφία.
αν νόμιζαν κάτι τέτοιο λες ο κόσμος να ήταν ένα τόσο μεγάλο μπουρδέλο χωρίς νόημα ?  :grin:
απλά κάνουν αγωνιώδεις προσπάθειες να δώσουν νόημα στην έλλειψη νοήματος...  ;)

υγ
τι είπα πάλι το άτομο... :grin:
καλό ;)

αλλά πιστεύω ότι η πλειοψηφία αγνοεί ότι η ζωή είναι πεπερασμένη
και γι'αυτό την αναλώνει εντός της κοινωνικής μαλακίας
όλες αυτές οι ενέργειες που είναι κενές νοήματος , για τους "αθάνατους" είναι το πάν!

υγ: μην πάς μακρυά , δες τον άλλον που λέει ότι δεν θα ζήσει μές την απόλαυση για να έχει καλά γηρατειά και καλή σύνταξη
αν το καταλάβαινε όμως ότι είναι θνητός , θα τον έτσουζε ,το κάψιμο του μεσοδιαστήματος μέχρι να αποδημήσει...στο χώμα!  

αλλά είμαστε "αθάνατοι" και έχουμε την πολυτέλεια να κάψουμε 350 ζωές για πλάκα  :jerking:  :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Εισαι τερμα μαλακας εσυ μαν !!!!!!!

Ηταν μια φαση που απλα ετυχε κι εκατσε.....
Το δερματινο παντελονι μου εκανε και μου πηγαινε κιολας με τον συνδιασμο της εμφανισης μου βλακα
Εκεινη επιδιωξε μια επαφη μαν κι οχι εγω .....
Εγω απλα εκανα το κεφι μου οσο μου το επετρεπαν τα οικονομικα μου στον βαθμο που μπορουσα χωρις να περιμενω τιποτα
Και δεν ηταν κωλομπαρο αλλα στριπ (το λες και κωλομπαρο ομως γενικοτερα)

Και στην τελικη τραβα καμια παρκιαδα παλι γιατι σε βλεπω στερημενο παλι και οι μαλακιες πεφτουν συννεφο





ΜΑΛΑΚΑ ε ΜΑΛΑΚΑ !!!!!!!!!!!!

κοιτα εδω μια μογγολιαση :uglystupid:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Τι γελας ρε βλακεντιε ?

Για να φορεσεις κατι πρεπει να το υποστηριζει η εμφανιση σου

Τωρα δεν μπορω να βαλω κατι τετοιο γιατι δεν μου παει πλεον και δεν μου κανει κιολας !!!!!!!

ο σακης ρουβας του πειραια  :uglystupid:
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
συμφωνώ  ;)
καλό ;)

αλλά πιστεύω ότι η πλειοψηφία αγνοεί ότι η ζωή είναι πεπερασμένη
και γι'αυτό την αναλώνει εντός της κοινωνικής μαλακίας
όλες αυτές οι ενέργειες που είναι κενές νοήματος , για τους "αθάνατους" είναι το πάν!

υγ: μην πάς μακρυά , δες τον άλλον που λέει ότι δεν θα ζήσει μές την απόλαυση για να έχει καλά γηρατειά και καλή σύνταξη
αν το καταλάβαινε όμως ότι είναι θνητός , θα τον έτσουζε ,το κάψιμο του μεσοδιαστήματος μέχρι να αποδημήσει...στο χώμα!  

αλλά είμαστε "αθάνατοι" και έχουμε την πολυτέλεια να κάψουμε 350 ζωές για πλάκα  :jerking:  :2funny:


εντάξει μωρέ δεν είχαν όλοι την πολυτέλεια και τη θέληση (και τις εμπειρίες) να διαβάσουν, να ψαχτούν, να το φιλοσοφήσουν....
πάντως παίζουν και αυτοί που πιστεύουν στα τρελά κόλπα που λες....
σε τελική εννοείτε πως έχεις δίκιο.
πέρα από το τώρα τίποτα δεν έχει σημασία απ όποια οπτική και να το δεις... ;)

εκτός από μια ζουμερή ξανθιά !!!  :grin:

 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
υγ: μην πάς μακρυά , δες τον άλλον που λέει ότι δεν θα ζήσει μές την απόλαυση για να έχει καλά γηρατειά και καλή σύνταξη
αν το καταλάβαινε όμως ότι είναι θνητός , θα τον έτσουζε ,το κάψιμο του μεσοδιαστήματος μέχρι να αποδημήσει...στο χώμα!  
Αυτο δεν παιζει πλεον! Κοπηκανε και οι συνταξεις και ολα. Δεν θεωρω λαθος ομως καποιος να ειναι εγκρατεις για να την βγαλει στα γεραματα. Τι δηλαδη? Να τα γαμησουμε ολα οσο ειμαστε νεοι? Και μετα? Αυτο ειναι λαθος σταση ζωης και ουσιαστικα παραδοση στον θανατο ή μια επιζητηση ή αναζητηση του. Αφου δεν ενδιαφερεσαι για το μελλον.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
εντάξει μωρέ δεν είχαν όλοι την πολυτέλεια και τη θέληση (και τις εμπειρίες) να διαβάσουν, να ψαχτούν, να το φιλοσοφήσουν....
πάντως παίζουν και αυτοί που πιστεύουν στα τρελά κόλπα που λες....
σε τελική εννοείτε πως έχεις δίκιο.
πέρα από το τώρα τίποτα δεν έχει σημασία απ όποια οπτική και να το δεις... ;)

εκτός από μια ζουμερή ξανθιά !!!  :grin:

ακριβώς , η ανταλλαγη ζουμιών είναι η βασική επιδίωξή μας  :grin:

Αυτο δεν παιζει πλεον! Κοπηκανε και οι συνταξεις και ολα. Δεν θεωρω λαθος ομως καποιος να ειναι εγκρατεις για να την βγαλει στα γεραματα. Τι δηλαδη? Να τα γαμησουμε ολα οσο ειμαστε νεοι? Και μετα? Αυτο ειναι λαθος σταση ζωης και ουσιαστικα παραδοση στον θανατο ή μια επιζητηση ή αναζητηση του. Αφου δεν ενδιαφερεσαι για το μελλον.
το μέλλον είναι το μόνο που με ενδιαφέρει
γι'αυτό προσέχω να απολαύσω (  :zfuck: ) τη διαδρομή μέχρι να φτάσω σάυτό

αν εσύ ή όποιος εσύ , θές να γαμήσεις όλη σου τη ζωή
μόνο και μόνο για να έχεις καλά γηρατειά και καλή σύνταξη , (δλδ τι καλά ,απλά ένα προθανάτιο στάδιο είναι)
τότε βούρ , πίστευε την κοινωνία και τις μαλακίες της , χέσε όλο το μεσοδιάστημα μέχρι την γεροντική άνοια και την αποσύνθεση
μόνο έτσι θα κερδίσεις την ευδαιμονία ;)
 

ZANCLOD72

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.148
Like
9
Πόντοι
16
Σε αυτο το θρεντ, γραφτηκαν και πολυ σοβαρες αναλυσεις και μπραβο...
ΑΛλα και απο τις δυο πλευρες, δηλαδη και απο αυτην που υποστηριζει οτι μπορει να υπαρξει αγαπουλιαση και απο αυτη που θεωρει οτι δεν μπορει με τιποτα...
Το θεμα ειναι οτι γενικοτερα στις ανθρωπινες σχεσεις δεν υπαρχει εμπιστοσυνη, οποτε εστω και καθε μικρη προσπαθεια προσεγγισης μεσα σε αυτον τον χωρο, ειτε απο την πλευρα της τανας, ειτε απο την πλευρα του πελατη, ειναι λογικο να αντιμετωπιζεται με τεραστια καχυποψια και απο τον ενα απο τους δυο, ποσο μαλλον απο τους τριτους...
Ο σταμ90 , μας αποδειξε ποσο λαθος επραξε κυνηγωντας ερωτα σε αυτον τον χωρο και σεβομαι πολυ την αποψη του, θα θεωρουσα και πολυ ενδιαφερον να διαβαζα και τα εντελως αντιθετα απο αυτα που ειπε ο σταμ, αλλα το θεωρω πολυ δυσκολο...
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
αν εσύ ή όποιος εσύ , θές να γαμήσεις όλη σου τη ζωή
μόνο και μόνο για να έχεις καλά γηρατειά και καλή σύνταξη , (δλδ τι καλά ,απλά ένα προθανάτιο στάδιο είναι)
τότε βούρ , πίστευε την κοινωνία και τις μαλακίες της , χέσε όλο το μεσοδιάστημα μέχρι την γεροντική άνοια και την αποσύνθεση
μόνο έτσι θα κερδίσεις την ευδαιμονία ;)
Πιστευω στη μεση λυση. Και να περασουμε καλα οσο ειμαστε νεοι αλλα και να 'χουμε μια καβαντζα για τα γεραματα. Διοτι μπορει να ειναι πολυ επωδυνα χωρις στηριξη. Ουτε περιμενω καμμια ευδαιμονια. Στην ουσια δεν ειμαστε τιποτε αλλο απο ηλιθιους που απλα υφιστανται μες την αιωνιοτητα. Χωρις λογο. Ετσι απλα.
Πιστευω ομως οτι ο καθενας μπορει να βρει και ενα λογο υπαρξης. Εστω για να γεμισει τη ζωη του μεχρι να παει καπου... αλλου.
Ποιος ξερει?
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Σε αυτο το θρεντ, γραφτηκαν και πολυ σοβαρες αναλυσεις και μπραβο...
ΑΛλα και απο τις δυο πλευρες, δηλαδη και απο αυτην που υποστηριζει οτι μπορει να υπαρξει αγαπουλιαση και απο αυτη που θεωρει οτι δεν μπορει με τιποτα...
Το θεμα ειναι οτι γενικοτερα στις ανθρωπινες σχεσεις δεν υπαρχει εμπιστοσυνη, οποτε εστω και καθε μικρη προσπαθεια προσεγγισης μεσα σε αυτον τον χωρο, ειτε απο την πλευρα της τανας, ειτε απο την πλευρα του πελατη, ειναι λογικο να αντιμετωπιζεται με τεραστια καχυποψια και απο τον ενα απο τους δυο, ποσο μαλλον απο τους τριτους...
Ο σταμ90 , μας αποδειξε ποσο λαθος επραξε κυνηγωντας ερωτα σε αυτον τον χωρο και σεβομαι πολυ την αποψη του, θα θεωρουσα και πολυ ενδιαφερον να διαβαζα και τα εντελως αντιθετα απο αυτα που ειπε ο σταμ, αλλα το θεωρω πολυ δυσκολο...

επ  :police:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Πιστευω στη μεση λυση. Και να περασουμε καλα οσο ειμαστε νεοι αλλα και να 'χουμε μια καβαντζα για τα γεραματα. Διοτι μπορει να ειναι πολυ επωδυνα χωρις στηριξη. Ουτε περιμενω καμμια ευδαιμονια. Στην ουσια δεν ειμαστε τιποτε αλλο απο ηλιθιους που απλα υφιστανται μες την αιωνιοτητα. Χωρις λογο. Ετσι απλα.
Πιστευω ομως οτι ο καθενας μπορει να βρει και ενα λογο υπαρξης. Εστω για να γεμισει τη ζωη του μεχρι να παει καπου... αλλου.
Ποιος ξερει?
εγώ δεν πιστεύω σε καμμία κοινωνική μαλακία
πιστεύω μόνο στην απόλαυση μέχρι το σαρκίο μας
να πάρει τον δρόμο που κανείς δεν αποφεύγει :

2_61_320_052308_health_deadlady.jpg

Cat's_Corpse.jpg


όλα τ'άλλα είναι για τα άτομα της κοινωνίας τους

καλό βράδυ σε όλους !
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Απολυτα σκληρος και κυνικος.
Εγω παντως τα παιρνω ολα πιο ελαφρια για να την βγαλω καθαρη μεχρι "το σαρκιο μου να παρει το δρομο που κανεις δεν αποφευγει."
:)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom