Νέα

Αλβανική προπαγάνδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vanzel
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Pistonizer

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2007
Μηνύματα
285
Like
2
Πόντοι
1
και παρεπιπτόντως προς τους σπεύδοντες κακοχαρακτηρισμού το δωράκι ήταν α. της φτήνιας αλλά με νόημα, β. είχε γενέθλια και όλοι οι επίδοξοι γαμπροί και νύφες είχαμε φέρει κι από κάτι τι.
 

lambros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
337
Like
0
Πόντοι
1
...χαχχαχαχαχαχαχαχχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααααααααα!

Πρωτη φορα επεσκεφτηκε ενας Προεδρος των ΗΠΑ την Αλβανια κι αυτοι... ΤΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ΡΟΛΟΙ!!!!!!!

Α, ρε καημενε Μπους! Θες να τους δωσεις και το Κοσοβο στους κατσικοκλεφτες!!!! Παλι καλα που δεν σου εκλεψαν και το βρακι!


Τελικα ειναι ΚΩΛΟΡΑΤΣΑ οι Αλβανοι και δεν πατε κυριοι "προοδευτικοι" να λετε οτι μαλακια θελετε?
 

Amale

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
342
Like
11
Πόντοι
1
και ορίστε το βιντεάκι...ΡΕ τι ΦΑΡΑ είναι τούτοι.. :)
 

lambros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
337
Like
0
Πόντοι
1
τελικα απο βιντεο απο αλλη οπτικη γωνια φαινεται οτι ο Μπους βγαζει το ρολοι και το βαζει στην τσεπη...
Τελικα δεν ειναι τοσο βλακας!
Ξερει σε τι φαρα πηγε και ελαβε τα μετρα του... αν και κανονικα επρεπε για σιγουρια να το κανει πριν αρχισει τις χειραψιες
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Χαράμισα περίπου 8 λεπτά από το χρόνο μου για να ακούσω / δω αυτό το παλικάρι... να μου σπάει τα νεύρα με τα λεγόμενά του...  :jerking:

...τελικά όμως τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα... έχει και τα θετικά του το εν λόγω κλιπακι μπας και ξυπνήσουν κάποιοι "προοδευτικοί" και δουν τις πραγματικές προθέσεις των Βαλκάνιων φίλων μας...   

οι Αλβανοί θέλουν, οι Βούλγαροι θέλουν, οι Σκοπιανοί θέλουν, οι Τούρκοι θέλουν... ας έρθουν λοιπόν... :bottom:
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
sas1977....να σου πω κάτι να σε βάλω σε σκέψεις;;;
Εντάξει όλοι οι γείτονες μας θέλουν κάτι, πάντα...

ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΑ ΛΑΟΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ;;; Μπορείς να μου λύσεις αυτή την απορία;; Και μην πεις για ανίκανους ή μιζαδόρους πολιτικούς. Μπορεί να είναι αλλά ο λαός ξεσηκώθηκε ποτέ όπως πχ οι Αλβανοί να ζητήσουν να μπούμε πχ στα Σκόπια και να κάνουμε ντου ή ΜΗΠΩΣ (λέω...) είμαστε ο πλέον βολεμένος με το σήμερα λαος της υφηλίου που νοιάζεται μόνο για φραπέ, μπουζούκια και σουβλάκι και αν ρωτήσεις τι γιορτάζουμε την 28η Οκτωβρίου πολύ πιθανόν να σου πούνε οι περισσότεροι τον αποκλεισμό του Ολυμπιακού από το Champion League (σορρυ Ολυμπιακοί ένα παράδειγμα έδωσα);
Γιατί καλό είναι να αφορίζουμε όλους τους γύρω μας αλλά να κάνουμε και την αυτοκριτική μας σα λαός που πνέει τα ολίσθοια και απλά ζει για το σήμερα...στις στάχτες των πολιτισμών μας που χάθηκαν από το χρόνο.
Είπα και σε άλλο post το πρωί, για λόμπυ που αδιαφορούν. Αλλά ξέχασα και τον ίδιο τον έλληνα πολίτη. Σήμερα άκουσα μια απίστευτη και προκλητική ιδέα ενός συνεργάτη της εταιρείας μας από τη Γαλλία. Οι άνθρωποι σχεδόν για το Σκοπιανό δε ξέρουν τίποτα. Όταν ανοίξαμε μια συζήτηση σε 2' με έστειλε αδιάβαστο. Χοντρικά είπε τα εξής ο Γάλλος:
"Ξέραμε για τον ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ, δε ξέραμε για Μακεδονία και γεωγραφία του σήμερα. Είχαμε την εντύπωση ότι λύσατε το πρόβλημα μεταξύ σας αφού το 80% της οικονομίας τους βασίζεται σε έλληνες επιχειρηματίες και ελληνικές επιχειρήσεις εκεί. Και στο κάτω αφού αυτή ονομάζουν μακεδονία τη χώρα τους γιατί δεν πιάνεται και εσείς μια πόλη σας να τη βγάλετε Σκόπια να δείτε τις αντιδράσεις τους;"
Η τελευταία πρόταση στην αρχή μου έφερε γέλιο, μετά όμως σκέφτηκα ότι τελικά λάθος ή σωστά κάποιοι πολίτες άλλων κρατών έχουν περισσότερο μυαλό...
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
... ή ΜΗΠΩΣ (λέω...) είμαστε ο πλέον βολεμένος με το σήμερα λαος της υφηλίου που νοιάζεται μόνο για φραπέ, μπουζούκια και σουβλάκι και αν ρωτήσεις τι γιορτάζουμε την 28η Οκτωβρίου πολύ πιθανόν να σου πούνε οι περισσότεροι τον αποκλεισμό του Ολυμπιακού από το Champion League (σορρυ Ολυμπιακοί ένα παράδειγμα έδωσα);

Φίλε μου την απάντηση την έδωσες μόνος σου... και συμφωνώ μαζί σου 100%... το Νεο-Έλληνα τον έχει φάει ο "Σταρχιδισμός" και ο "Ωχαδερφισμός"... 
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
sas1977...εφόσον συμφωνούμε φαντάζομαι ότι αυτό εννοούσες στην αρχή "με το ας έρθουν..." αφού δεν είμαστε ικανοί εμείς για κάτι άλλο. Δεν το είχα καταλάβει, οπότε με βρίσκεις συνέταιρο των απόψεων αυτών...
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
sas1977...εφόσον συμφωνούμε φαντάζομαι ότι αυτό εννοούσες στην αρχή "με το ας έρθουν..." αφού δεν είμαστε ικανοί εμείς για κάτι άλλο. Δεν το είχα καταλάβει, οπότε με βρίσκεις συνέταιρο των απόψεων αυτών...

:thumbsup:  :headbang2: :thumbsup:
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
Φιλε iwcg,δεν διαφωνω με το σκεπτικο σου...
Το βλεπω εξυπνα δομημενο,με αρκετα σωστα επιχειρηματα...
Θα ηθελα ομως να μου πεις (χωρις παρεξηγηση),αν...λεω αν(χτυπα ξυλο),το βραδυ που κοιμασαι,μπει στο σπιτι σου ενας Αλβανος,σε δεσει,σε κλεψει και σου βιασει τη γυναικα,την ιδια μετριοπαθη σταση θα εχεις?
Η μηπως κατι τετοιο δεν εχει συμβει ποτε στα χρονικα,και βεβαια δε προκειται να συμβει και σε σενα?

Απλούστατα...ΘΑ ΚΑΝΩ ότι ακριβώς θα έκανα αν έμπαινε σπίτι μου και έκανε όλα αυτά που αναφέρεις ένας Ρουμάνος, Βούλγαρος, Πολωνός, Εβραίος, Αμερικάνος ή ακόμα και ΕΛΛΗΝΑΣ...ή ακόμα και η ίδια η μάνα μου. Το θέμα δεν είναι η αντιμετώπιση ΜΕΤΑ αλλά να μην αντιμετωπίζεις ΑΠΟ ΠΡΙΝ με συγκεκριμένο σκεπτικό...
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Εδώ έχει κάποιο δίκιο φροντίζεις να έχεις μια βαζελίνη ρε αδερφέ  γιατί άμα γουστάρει να πάρει και εσένα να μην ζορισθείς να το ευχαριστηθείς , ένα γλυκό για να γλυκαθεί , να μην μας πει και γαϊδουριά , να έχω σπίτι και 1000 εύρο να πάρει τόσο γαμήσι έκανε το (δωράκι του), νομίζετε είναι λίγα ? να πάρει και το αυτοκίνητο φεύγοντας με την πλάσμα και το DVD τον υπολογιστή και τα κλειδιά του εξοχικού , νομίζω είναι καλά .
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ακόμα και οι νεκροί διεκδικούν.
Την ηρεμία τους.
Αρα εμείς πρέπει να'μαστε σε κώμα σε κάποια εντατική.
Πιθανότατα δεν θα ξυπνήσουμε όπως πρόσφατα ο γερμανός...

Α! Να μην ξεχάσω προφανώς επειδή τα λέω αυτά είμαι Ελληνάρας, Φασίστας, Ρατσιστής, Πατριδοκάπηλος κτλ.
Τα πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων τα εκδίδουν πλέον οι γνωστοί-άγνωστοι...
Τελικά αυτή η χώρα δεν κάνει χωρίς τέτοια χαρτάκια :headbang:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Αυτός που έκλεψε το ρολόι χτίζει σπίτι άμα το πουλήσει! :2funny: :2funny: :2funny:

Πλάκα πλάκα οι Αλβανοί παράδειγμα προς μίμηση είναι! Κανονικά δε θα έπρεπε να έχουμε μούτρα να τους βρίζουμε! Και εγώ αν ήμουν Αλβανός ή Τούρκος θα τους μισούσα τους Έλληνες. Τέτοια σκατοφάρα δεν έχω ξαναδεί σα τους Έλληνες! Αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν πονάει!
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
και τι προτεινης να κανουμε ομαδικες αυτοκτονιες ?
αφισαμε τους αλβανους και ηρθαν ολοι μεσα δηλαδη τι αλλο να κανουμε  ?
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Απλούστατα...ΘΑ ΚΑΝΩ ότι ακριβώς θα έκανα αν έμπαινε σπίτι μου και έκανε όλα αυτά που αναφέρεις ένας Ρουμάνος, Βούλγαρος, Πολωνός, Εβραίος, Αμερικάνος ή ακόμα και ΕΛΛΗΝΑΣ...ή ακόμα και η ίδια η μάνα μου. Το θέμα δεν είναι η αντιμετώπιση ΜΕΤΑ αλλά να μην αντιμετωπίζεις ΑΠΟ ΠΡΙΝ με συγκεκριμένο σκεπτικό...
Φιλε icwg,εκει ακριβως ομως ειναι το προβλημα..
Γιατι μιλωντας με στοιχεια και στατιστικες,η πιθανοτητα να μπει Αλβανος,ειναι ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΑ μεγαλυτερες απο το να μπει ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ αλλης εθνικοτητας..
Αυτο δε σημαινει οτι καταδικαζω ΟΛΟ το εθνος των Αλβανων...Αυτοι ομως,οι συγκεκριμενοι Αλβανοι,που εχουν ερθει στην Ελλαδα(αυτους γνωρισα και συναναστραφηκα-αυτους κρινω),ειναι στη μεγαλη τους πλειοψηφια ?σκαρτοι?...Και στην ιδια ?φαρα? ανηκουν κι αυτοι που εχουν παραμεινει στην Αλβανια και εγειρουν τα θεματα περι δηθεν αλυτρωτων πατριδων και διεκδικουν εδαφη απο τις ομορες χωρες..
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Φίλε οι αλβανοί είναι οι μόνοι που παράγουν σε αυτή τη χώρα! Εγώ πάω πιο πού τον αλβανό που μου παράγει τα πράγματα που καταναλώνω ,παρά κάτι καριόλοες αντιναραγωγικές που ξύνουν τη μούνα τους στο δημόσιο!!! Αυτές με όλη μου την καρδιά να τις διώξουμε!! Όσοι με έχουν βλάψει σε αυτή τη χώρα Έλληνες είναι! Αλβανός ή ότι άλλο ποτέ, ίσα ίσα!!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Αυτός που έκλεψε το ρολόι χτίζει σπίτι άμα το πουλήσει! :2funny: :2funny: :2funny:

Πλάκα πλάκα οι Αλβανοί παράδειγμα προς μίμηση είναι! Κανονικά δε θα έπρεπε να έχουμε μούτρα να τους βρίζουμε! Και εγώ αν ήμουν Αλβανός ή Τούρκος θα τους μισούσα τους Έλληνες. Τέτοια σκατοφάρα δεν έχω ξαναδεί σα τους Έλληνες! Αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν πονάει!
φιλε skidoo εχεις απολυτο δικιο....!!ωρες ωρες εχω νιωσει τι κωλοφαρα ειμαστε στοεξωτερικο....οι Ελληνες ειναι ο μοναδικος λαος που τρωγεται μεταξυ του εξω....δεν ξερω γιατι αλλα ετσι ειναι και δυστυχως η αληθεια ποναει...!!παρολο που ειμαστε τοσο εξυπνοι και γνωστοι παντου ωρες ωρες γινομαστε μεγαλοι μ@@@@@ς...!
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Φίλε οι αλβανοί είναι οι μόνοι που παράγουν σε αυτή τη χώρα! Εγώ πάω πιο πού τον αλβανό που μου παράγει τα πράγματα που καταναλώνω ,παρά κάτι καριόλοες αντιναραγωγικές που ξύνουν τη μούνα τους στο δημόσιο!!! Αυτές με όλη μου την καρδιά να τις διώξουμε!! Όσοι με έχουν βλάψει σε αυτή τη χώρα Έλληνες είναι! Αλβανός ή ότι άλλο ποτέ, ίσα ίσα!!!
Και αφου οι Αλβανοι ειναι οι μονοι που παραγουν,να κουβαλησουμε και 2-3 εκατομμυρια ακομα εδω μεσα,να κανουμε τη δουλεια μας..
Φιλε μου...οταν ακουω τετοιες "αφελεις" αποψεις...συνειδητοποιω,ποσο αχρηστο ειναι το πολιτευμα της Δημοκρατιας...
Που ολονων η ψηφος μετραει το ιδιο..
Αλλωστε και στην Αμερικη,ο Μπους δημοκρατικα εκλεχτηκε...
Ε ρε Long Island που χρειαζεται σε μερικους...
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
Φιλε icwg,εκει ακριβως ομως ειναι το προβλημα..
Γιατι μιλωντας με στοιχεια και στατιστικες,η πιθανοτητα να μπει Αλβανος,ειναι ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΑ μεγαλυτερες απο το να μπει ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ αλλης εθνικοτητας..
Αυτο δε σημαινει οτι καταδικαζω ΟΛΟ το εθνος των Αλβανων...Αυτοι ομως,οι συγκεκριμενοι Αλβανοι,που εχουν ερθει στην Ελλαδα(αυτους γνωρισα και συναναστραφηκα-αυτους κρινω),ειναι στη μεγαλη τους πλειοψηφια ?σκαρτοι?...Και στην ιδια ?φαρα? ανηκουν κι αυτοι που εχουν παραμεινει στην Αλβανια και εγειρουν τα θεματα περι δηθεν αλυτρωτων πατριδων και διεκδικουν εδαφη απο τις ομορες χωρες..

Μέγα λάθος, να μπεις στα στατιστικά στοιχεία της ΕΛΑΣ πριν μιλάς...Η έξαρση της εγκληματικότητας σε ποσοστά δείχνει υπεροχή ελλήνων. Οι αλβανοί έρχονται δεύτεροι αλλά μόνο σε καταγγελίες (!), πρόσεξέ το. Όσο αφορά τις φυλακές τα στατιστικά πάλι δείχνουν υπεροχή κρατουμένο συντριπτική ελλήνων (ναρκομανείς, κλέφτες, δολοφόνοι, κτλ).
Είναι γεγονός πάντως ότι αλβανοί έμαθαν από έλληνες και ρώσους καλά τη δουλειά της παρανομίας και πάνε να τους πάρουν τα γκέμια.
Δε μπορώ όμως να τους καταδικάσω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΛΟΥΣ.
Για τα αλυτρωτικά σχέδια, και οι Σέρβοι το ίδιο πρόβλημα δεν έχουν; Κάτσε να δούμε τι θα κάνουν. Αμα ο κ. Μπους και οι παρακαθήμενοι του έχουν αποφασίσει πριν 30-50 χρόνια να φτιάξουν Μεγάλη Αλβανία ο Καραμανλής, ο Παπανδρέου και οι άλλοι το ξέρουν και το έχουν αποδεχθεί. Εσύ, εγώ και οι υπόλοιποι έλληνες όμως τι κάνουμε;;; Προσπαθούμε να αντιδράσουμε; Μήπως αν σφάξουμε 5-6.000 αλβανούς διορθώσουμε την κατάσταση; Μήπως αν θέλουν να κατεβάσουν τους Βούλγαρους στη θεσσαλονίκη ΔΕΝ θα το κάνουν;
Και εγώ σου λέω ξαφνικά ξυπνάει το 99% των ελλήνων και το καταλαβαίνει. Θα το δει έτσι θα το δει αλλιώς  και στο τέλος θα πει "αει στο καλό, στο κολωνάκι που πίνω το Σάββατο τον καφέ μου δε θα πατήσουν...".
Συγγνώμη αλλά περίμενα κάτι καλύτερο. Μια οικονομική κατάκτηση των γειτόνων μας, μια εξάρτηση πολιτιστική, ένα δυνατό λόμπυ στο εξωτερικό, μια πίεση - βέτο στην ΕΕ (τι είναι αυτό;) και όχι μια ρατσιστική αντιμετώπιση που είναι επιφανειακή. Αλλά τι να λέμε...εδώ είχα γράψει πρόταση-σοκ που μου είπε Γάλλος για τα Σκόπια και με κούφανε..."Μακεδονία θέλουν αυτοί, εντάξει. Ονομάστε και εσείς Σκόπια μια μικρή πόλη και κάντε της διαφήμιση στο εξωτερικό για κάτι άσχετο...θα πάθουν πλάκα ατελείωτη...". Πολιτική του κώλου θα μου πεις...τελικά ίσως είναι καλύτερο από το γλύψιμο του κώλου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom