Νέα

Αυτοκίνητο: ποιό έχουμε; Ποιό θέλουμε; Πώς θα το κάνουμε;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506
Μόνο που αυτό δεν το κατασκεύασε η Tesla αλλά μια ομάδα που πήρε ένα κατεστραμμένο ηλεκτρικό και του έβαλε κινητήρα βενζίνης. Μάθε να διαβάζεις πρώτα από όλα και μετά να πουλάς πνεύμα νεαρέ...
Εντάξει κύριε συγγνώμη
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
779
Like
711
Πόντοι
86
Ναι αλλά δεν είναι τέλος στα διόδια απλά θέλουν να κάνουν ηλεκτρονική πληρωμή πλέον παντού
Σωστό, ΔΕΝ είναι το τέλος στα διόδια (σιγά μην...), αλλά, τουλάχιστον, όταν γενικευτεί η διαδικασία, ο οδηγός θα πληρώνει πολύ λιγότερα. Ο @mad_max το επιβεβαιώνει.
 

antkar81

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.583
Κριτικές
24
Like
4.162
Πόντοι
2.846

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Σας έχω καλά νεα.
Εκεί που εχεζα πριν ενα μήνα μου έρχεται μια ιδέα. Όπως πάντα στο χέσιμο έχω λύσει τα μεγαλύτερα προβλήματα δικά μου και της ανθρωπότητας, δοκιμάστε το.
Παίρνεις τα σκατα τα συγκεντρώνεις και τους διοχετεύεις ρεύμα. Με δύο τρία φίλτρα και μερικές διόρθωσεις που κάνουμε τώρα με τον Πανόπουλο είμαστε σε οργασμό δημιουργικότητας και ανταλλάσσουμε pm για τα καλιμπραρισματα, τα σκατα μετατρέπονται σε 99,9 βενζίνη 100 οκτανίων.
Το μόνο θέμα είναι η μυρωδιά, αλλά τι πειράζει;
Μην ανησυχείτε για τα βενζινοκίνητα οχήματα σας, το ρεύμα είναι το μέλλον για όλα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.478
Like
16.206
Πόντοι
3.656
Φιλτατοι ολα καλα (λεμε τωρα) με τα ηλεκτρικα αλλα για το Kia Sportage (2WD, Hybrid diesel, εκδοση Titanium) εχει κανεις καμια αποψη? Για Kia ειναι πολυ ομορφο πλεον. Το γλυκοκοιταω για leasing (αν και η καρδια λεει alfa romeo tonale).
Αν σου αρέσουν αυτοκίνητα της κατηγορίας ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΟΥΣ ΠΙΘΗΚΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, είναι γαμώ τα αυτοκίνητα. Αν λέμε το τωρινό μοντέλο που βγαίνει 2 κάτι χρόνια . Το έχει η αδελφή μου .
Και πρέπει να είναι σκυλί από πλευρά αντοχής, γιατί δεν του έχει χαλάσει τίποτε ακόμη. Ενώ γενικά σε ό,τι οδηγούσε μια ζωή τους γαμούσε τη μάνα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Αν σου αρέσουν αυτοκίνητα της κατηγορίας ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΟΥΣ ΠΙΘΗΚΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, είναι γαμώ τα αυτοκίνητα. Αν λέμε το τωρινό μοντέλο που βγαίνει 2 κάτι χρόνια . Το έχει η αδελφή μου .
Και πρέπει να είναι σκυλί από πλευρά αντοχής, γιατί δεν του έχει χαλάσει τίποτε ακόμη. Ενώ γενικά σε ό,τι οδηγούσε μια ζωή τους γαμούσε τη μάνα.
Σας έχω πει την φάση που κατεβαίναμε την Πεντέλη το 2003 μ ένα KIa Sportage με ένα φίλο μου και μας προσπέρασε μια ρόδα με ωραιο μαύρο πορτοκαλι κάλυμμα σε μια στροφή;
Τι είναι αυτά ρε δεν προλάβαμε
να γελάσουμε και
καταλάβαμε ήταν η ρεζέρβα μας...
 

negroni-spritz

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2023
Μηνύματα
55
Like
1.424
Πόντοι
200
Αν σου αρέσουν αυτοκίνητα της κατηγορίας ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΟΥΣ ΠΙΘΗΚΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, είναι γαμώ τα αυτοκίνητα. Αν λέμε το τωρινό μοντέλο που βγαίνει 2 κάτι χρόνια . Το έχει η αδελφή μου .
Και πρέπει να είναι σκυλί από πλευρά αντοχής, γιατί δεν του έχει χαλάσει τίποτε ακόμη. Ενώ γενικά σε ό,τι οδηγούσε μια ζωή τους γαμούσε τη μάνα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που θα ακούσω, μήπως ζήτησα από κανέναν να μου το πληρώσει? Για αυτό που κυκλοφορεί τώρα λέμε, μπορώ να πω ότι έχω μείνει εντυπωσιασμένος από τη σχεδίαση (οκ η μούρη θα μπορούσε να είναι καλύτερη), δεν πίστευα ποτέ ότι θα το πω αυτό για kia.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.478
Like
16.206
Πόντοι
3.656
Σας έχω πει την φάση που κατεβαίναμε την Πεντέλη το 2003 μ ένα KIa Sportage με ένα φίλο μου και μας προσπέρασε μια ρόδα με ωραιο μαύρο πορτοκαλι κάλυμμα σε μια στροφή;
Τι είναι αυτά ρε δεν προλάβαμε
να γελάσουμε και
καταλάβαμε ήταν η ρεζέρβα μας...
Αν ήσασταν με ιταλίδα ... θα ήσασταν τώρα μαζί μας ;
Άκουσα ιστορία για kia ... που το είχε ο άλλος ακίνητο στο εξοχικό του 6 χρόνια, από όταν πήγε το τέλος κυκλοφορίας στα 660€ πόσο πήγε (γαπ) και μετά τα ... 6++ χρόνια .... πήγε ο ιδιοκτήτης ... έριξε ένα μπετόνι φρέσκια βενζίνη μέσα,
έβαλε μια καινούρια μπαταρία ... έβαλε μπρος και έφυγε ........

Κάντο αυτό με ιταλικό ... ή σουηδικό !!!!!!!!
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.478
Like
16.206
Πόντοι
3.656
Δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που θα ακούσω, μήπως ζήτησα από κανέναν να μου το πληρώσει?
Μαζί σου, απλά το αναφέρω , επειδή θα σου πουν άπειρες μαλακίες ...
"γιατί κία, δεν μπορούσες να πάρει ... ένα μεταχειρισμένο μπε εμ βε ;;; "

και άλλα ... χαριτωμένα ... φολκλόρ για να θυμάσαι ότι ζεις στην ελλάδα !
 

Marcus77

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Αυγ 2019
Μηνύματα
467
Κριτικές
26
Like
1.391
Πόντοι
1.011
Αν ήσασταν με ιταλίδα ... θα ήσασταν τώρα μαζί μας ;
Άκουσα ιστορία για kia ... που το είχε ο άλλος ακίνητο στο εξοχικό του 6 χρόνια, από όταν πήγε το τέλος κυκλοφορίας στα 660€ πόσο πήγε (γαπ) και μετά τα ... 6++ χρόνια .... πήγε ο ιδιοκτήτης ... έριξε ένα μπετόνι φρέσκια βενζίνη μέσα,
έβαλε μια καινούρια μπαταρία ... έβαλε μπρος και έφυγε ........

Κάντο αυτό με ιταλικό ... ή σουηδικό !!!!!!!!
Εξαρτάται πάντα, τι θες απο το αυτοκίνητο.
Μια ωραία γκόμενα, θες να σου κάνει όλα τα κέφια και φυσικά τη πληρώνεις και τη φροντίζεις. Έτσι και στα αυτοκίνητα (ειδικά όσα είναι θηλυκά) Τα φροντίζεις και σου κάνουν τα κεφια. Ενα ΚΙΑ, απλά θα σε παει απο το Α σημείο στο Β.

Τα πρώτα ΚΙΑ είχαν κινητήρες Mitsubishi αν δεν κάνω λάθος. Πριν λίγες μέρες η Mitsubishi παρουσίασε τα νέα Renault :cheesy::cheesy::cheesy:
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
947
Like
1.474
Πόντοι
206
KIA και hyundai ήταν πραγματικά μοτερ-σκυλιά μέχρι περίπου το 2009-2010. Από τότε που ξέφυγαν από τον κλασσικό κινητήρα (συνήθως βασισμένο στον αθάνατο Mitsubishi) και μπήκαν στις "φρέσκιες" μόδες του turbo, του υποκυβισμού, και του άμεσου ψεκασμού τα έχουν κάνει θάλασσα και δεν προλαβαίνουν να αλλάζουν κινητήρες εντός εγγύησης (και δίνουν και πολλά χρόνια εγγύηση παναθεμά τους...). Στην Αμερική έχουν γίνει ανέκδοτο χειρότερο και από την ford...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.768
Κριτικές
30
Like
20.088
Πόντοι
8.746
Εξαρτάται πάντα, τι θες απο το αυτοκίνητο.
Μια ωραία γκόμενα, θες να σου κάνει όλα τα κέφια και φυσικά τη πληρώνεις και τη φροντίζεις. Έτσι και στα αυτοκίνητα (ειδικά όσα είναι θηλυκά) Τα φροντίζεις και σου κάνουν τα κεφια. Ενα ΚΙΑ, απλά θα σε παει απο το Α σημείο στο Β.

Τα πρώτα ΚΙΑ είχαν κινητήρες Mitsubishi αν δεν κάνω λάθος. Πριν λίγες μέρες η Mitsubishi παρουσίασε τα νέα Renault :cheesy::cheesy::cheesy:
να τώρα, θα θυμώσεις τον τέλλυ...:confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.483
Like
21.389
Πόντοι
5.506

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.478
Like
16.206
Πόντοι
3.656
Εξαρτάται πάντα, τι θες απο το αυτοκίνητο.
Μια ωραία γκόμενα, θες να σου κάνει όλα τα κέφια και φυσικά τη πληρώνεις και τη φροντίζεις. Έτσι και στα αυτοκίνητα (ειδικά όσα είναι θηλυκά) Τα φροντίζεις και σου κάνουν τα κεφια. Ενα ΚΙΑ, απλά θα σε παει απο το Α σημείο στο Β.

Τα πρώτα ΚΙΑ είχαν κινητήρες Mitsubishi αν δεν κάνω λάθος. Πριν λίγες μέρες η Mitsubishi παρουσίασε τα νέα Renault :cheesy::cheesy::cheesy:
Τυπάρα ... αυτά τα διαβάζαμε στα 80-90s στους 4Τ ....

Τα αλφα σουβ .... δεν είναι ακριβώς σπάϊντερ ή βελότσε 2000 τζι τι ...
Και οι κορεάτες, έχουν κάνει χατσμπακ που σε κάνουν να γουστάρεις. i20 & i30 N ... κόβουν κώλους.

Εντάξει , ωραία θα ήταν να βρίσκαμε μία 2000 gt του 1973 ....

960446.jpg
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.856
Κριτικές
15
Like
11.599
Πόντοι
3.846

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom