Νέα

Επιλογή Πολεμικής Τέχνης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poly omorfos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 108K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506

Gamikoulas99

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2023
Μηνύματα
90
Like
144
Πόντοι
0
Που κολλάει η εκκλησία το σχολείο τα μαθήματα οδήγησης και οι γιατροί?Όλα αυτά δε έχουν καμία σχεση που λες.Συγκρινεις τις πολεμικές τέχνες που τις διδάσκουν κάτι αλήτες που προάγουν την βία και πληρώνονται με το σχολείο το μαθήματα οδήγησης τους γιατρούς?Παραμυθιαζεστε ορισμένοι τρομερά πολύ αυτό έχω να πω εγώ.
Προφανώς αναφέρομαι στο ότι όλα τα επαγγέλματα εχουν τους μαλακες και τους άξιους.

Επίσης θεωρείς ότι ο ρόλος του δασκάλου πολεμικών τεχνών είναι πιο σημαντικός από εκείνον του καθηγητή?

Βέβαια αν υιοθετήσω μια στείρα και μονοδιάστατη προσέγγιση, έχεις δίκιο…..
 

Gamikoulas99

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2023
Μηνύματα
90
Like
144
Πόντοι
0
Ρε φίλε μη συγκρίνουμε όταν ο άλλος είναι δάσκαλος πολεμικών τεχνών είναι άνθρωπος της βίας τέλος και απορώ γιατί μια γυναίκα να κάνει σχέση με έναν τέτοιον δε ξέρει ότι αργά η γρήγορα θα την δειρει?αφού πρόκειται για ανθρώπους που διδάσκουν τη βία είναι αδύνατον να είναι σωστοί.Το να θεωρείτε ότι υπάρχει δάσκαλος πολεμικών τεχνών που είναι καλός άνθρωπος είναι σα να θεωρείτε ότι υπάρχουν σεξεργατριες που είναι παρθένες.
Αν ο δάσκαλος πολεμικών τεχνών είναι άνθρωπος της βίας μια φορά τότε οι ποινικολόγοι, εγκληματολόγοι, κτλ που έξ ορισμού βιοπορίζονται από την βία είναι x 100.

Δεν θα διαφωνήσω ότι υπάρχουν μακακες δάσκαλοι πολεμικών τεχνών όπως υπάρχουν μακακες σε όλους τους χώρους.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
9
Like
7.936
Πόντοι
2.036
Ναι καλά άμα εκεί που κάθεται αμέριμνος αυτός που ξέρει πολεμικές τέχνες και εκεί που δε το περιμένει του ρίξει ένας με ένα όπλο τι θα προλάβει να κάνει ρε?μπαμ και κάτω.Τι νομίζεις πως είναι οι πολεμικές τέχνες?ξυπνήστε κοιμαστε.Το όπλο δε το υπερνικαει καμία τέχνη εδώ ο άλλος προταθλητης ζιου ζιτσου στη Βραζιλία και ενας άλλος είχε όπλο και τον καθάρισε δε μπορεσε να τον καταφέρει.Μη παραμυθιαζεσαι για να νοιώσεις ότι τους έχεις όλους επειδή ξέρεις πολεμικές τέχνες και όμως δε τους έχεις όλους,το όπλο σου γαμαει τον αδόξαστο ότι πολεμική τέχνη και να ξέρεις.
Δυστυχώς δεν μπορείς να καταλάβεις τι σου προσφέρουν οι πολεμικές τέχνες...
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
9
Like
7.936
Πόντοι
2.036
Ναι ρε είναι πολύ παραλογα αυτά που λέω,ένας άνθρωπος που διδάσκει τη βία και πληρώνεται είναι καλός άνθρωπος ΕΕ ρε κούνια που σας κουναγε.Ενας άνθρωπος που διδάσκει τη βία και πληρώνεται είναι ανήθικος και ΜΗ σωστός άνθρωπος.Ανηθικος γιατί προωθεί την βία στην κοινωνία και αυτό πάει τη κοινωνία πίσω αντί μπροστά.Αλλα και εδώ πέρα τέτοιοι είστε ψηφίζετε το 80 τοις εκατό Κούλη που αθωώνει βιαστές σα το Λιγνάδη και πάτε πολεμικές τέχνες και πληρώνετε δασκάλους οι οποίοι βιάζουν τις μαθήτριες τους και σκοτώνουν τις γυναίκες τους.
Δεν κάνουμε δουλειά έτσι...
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.742
Κριτικές
30
Like
19.946
Πόντοι
8.746
Δε υπάρχει λόγος να πω ονόματα πάντως από τους 10.000 χρήστες μόνο 2 συμπαθω.Λιγοι άνθρωποι αξίζουν σε αυτή τη ζωή δυστιχως.
Παλιοζωή τύπε :confused:
Τες πα ο αφισοκολλητής που ανέφερα πριν είναι διαθέσιμος...
Καλό παιδί, βάφει κιόλας
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.714
Like
6.605
Πόντοι
1.056

zeus1984

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2009
Μηνύματα
292
Like
66
Πόντοι
1
Φίλε μου να βελτιώσω φυσική κατάσταση θέλω, σπάνια να με έχει ενοχλήσει κανενας
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.813
Κριτικές
18
Like
15.505
Πόντοι
4.546
Η καλύτερη πολεμική τέχνη διδάσκεται στον παρόν ιστοτοπο, το bou - do.

Προσφέρει ψυχική διαύγεια, ευεξία, ηδονή και σωματική εξάσκηση και αντοχή.
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
3
Like
2.747
Πόντοι
736
Όχι εδώ διαφωνούμε,άμα κάποιος είναι 1.80-85 και κιλά 80-85 και ξέρει πολεμικές τεχνες και ένας άλλος είναι 1.80 αλλά κιλά 110-115 και δε ξερει πολεμικές τέχνες τον γαμαει γιατί είναι 25-30 κιλά πάνω.Τα κιλά παίζουν τρομερό ρόλο μου το είχε πει εμένα φίλος μου που ήξερε 3 πολεμικές τέχνες.
παιξε πρωτα ξυλο με τετοιες διαφορες και μετα μου λες. εχω βαλει κατω 120 κιλα μουλαρι και ημουν 75 κιλα ανθρωπος. στο ξαναλεω αμα γνωριζεις το τι πρεπει να κανεις τα κιλα δεν παιζουν ρολο. για παραδειγμα το ζιου ζιτσου βασιζεται στο βαρος του αντιπαλου σου. αν ο αλλος ξερει πυγμαχια κι εσυ οχι και 150 κιλα να εισαι θα σε σαπακιασει και ουτε θα προλαβεις να τις δεις. και αυτα στα λεω γιατι εχω κανει πολεμικες τεχνες κι εχω εξαναγκαστει να τις χρησιμοποιησω σε αυτοαμυνα απο κατι ηλιθιους που επειδη ειχαμε μεγαλη διαφορα κιλων μου το επαιζαν μαο μαο. μαθε λοιπον πως ο αγραφος νομος του δρομου ειναι ο εξης ολοι ολους τους εχουν μια φαπα. αν ξερεις που να τη ριξεις και ποσο δυνατα τον αλλο τον αφηνεις σεκο.
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
3
Like
2.747
Πόντοι
736
Οι περισσότεροι των πολεμικών τεχνών δάσκαλοι παλιοχαρακτηρες είναι.Εχει και μερικούς καλούς αλλά λίγους.
γιατι τους εχεις γνωρισει ολους και ξερεις ή εχεις κανει σε στατιστικη υπηρεσια? τραβα σε σχολη κουνγκ φου καρατε ή οτιδηποτε αλλο και αραδιασε αυτα να δουμε τι θα σου πουνε....το ποιο πιθανο να σε διωξουν με τις κλωτσιες για να μην σηκωσουν το χερι τους επειδη τους προσβαλεις με τις μπαρουφες που πετας
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506
παιξε πρωτα ξυλο με τετοιες διαφορες και μετα μου λες. εχω βαλει κατω 120 κιλα μουλαρι και ημουν 75 κιλα ανθρωπος. στο ξαναλεω αμα γνωριζεις το τι πρεπει να κανεις τα κιλα δεν παιζουν ρολο. για παραδειγμα το ζιου ζιτσου βασιζεται στο βαρος του αντιπαλου σου. αν ο αλλος ξερει πυγμαχια κι εσυ οχι και 150 κιλα να εισαι θα σε σαπακιασει και ουτε θα προλαβεις να τις δεις. και αυτα στα λεω γιατι εχω κανει πολεμικες τεχνες κι εχω εξαναγκαστει να τις χρησιμοποιησω σε αυτοαμυνα απο κατι ηλιθιους που επειδη ειχαμε μεγαλη διαφορα κιλων μου το επαιζαν μαο μαο. μαθε λοιπον πως ο αγραφος νομος του δρομου ειναι ο εξης ολοι ολους τους εχουν μια φαπα. αν ξερεις που να τη ριξεις και ποσο δυνατα τον αλλο τον αφηνεις σεκο.
Εμένα ένας φίλος μου ήξερε 3 πολεμικες τέχνες και μου είπες πως το βάρος παίζει τρομερό ρόλο.Επισης μου είπε πως στο ρινγκ που έπαιζε πάντα βάζαμε παρόμοια κιλά δλδ τα 70 κιλά τα βάζαν το πολύ με 75 κιλά τα 100 ποτέ με 70 ας πούμε.Παιζουν τρομερό ρόλο τα κιλά και όμως.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506
γιατι τους εχεις γνωρισει ολους και ξερεις ή εχεις κανει σε στατιστικη υπηρεσια? τραβα σε σχολη κουνγκ φου καρατε ή οτιδηποτε αλλο και αραδιασε αυτα να δουμε τι θα σου πουνε....το ποιο πιθανο να σε διωξουν με τις κλωτσιες για να μην σηκωσουν το χερι τους επειδη τους προσβαλεις με τις μπαρουφες που πετας
Δε προσβαλω καθόλου αλλά όταν ακούω στις ειδήσεις ο ένας δάσκαλος πολεμικών τεχνών βίαζε τις συμμαθήτριες του και ο άλλος σκότωσε τη γυναίκα του με πολύ άσχημο τρόπο τι θες να υποθέσω?Επίσης να σου θυμίσω πως τις πολεμικές τέχνες έχει δικαίωμα κανείς να τις εφαρμόσει μόνο άμα κάποιος του τη πέσει για ξύλο άμα τον βρίσει απλά δε έχει το δικαίωμα να τον αγγίξει ο άλλος γιατί μπορεί να βρει χοντρό μπελά από τη δικαιοσύνη μέχρι και ανθρωποκτονία από πρόθεση μπορεί να κατηγορηθεί άμα δε μπορεί να αποδείξει ότι βρισκόταν σε νόμιμη άμυνα και η νόμιμη αμυνα είναι χρησιμοποιώ πολεμικές τέχνες μόνο άμα ο άλλος ερθει να με δειρει ή χτυπησει επίτηδες ή βιάσει πρόσωπο δικό μου τη κοπέλα μου η τη οικογένεια μου.Μου τα έχει πει όλα αυτά φίλος μου που ήξερε πολύ καλά πολεμικές τέχνες και το είπε και ένας εδώ πριν αυτό.
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
3
Like
2.747
Πόντοι
736
Εμένα ένας φίλος μου ήξερε 3 πολεμικες τέχνες και μου είπες πως το βάρος παίζει τρομερό ρόλο.Επισης μου είπε πως στο ρινγκ που έπαιζε πάντα βάζαμε παρόμοια κιλά δλδ τα 70 κιλά τα βάζαν το πολύ με 75 κιλά τα 100 ποτέ με 70 ας πούμε.Παιζουν τρομερό ρόλο τα κιλά και όμως.
Ο Ζαμπίδης έκανε προετοιμασία με δύο κατηγορίες κιλών πάνω από αυτόν. Εγώ όταν ξεκίνησα δεν είχα στη σχολή άτομο στην κατηγορία μου (ήμουν 65 κιλά) κι έκανα sparring με 85+ κιλά άτομα. Επίσης μετράει η εμπειρία και η τεχνική, όλα αυτά στους επίσημους αγώνες γιατί εκτός ρινγκ μετράνε αλλά και το τελευταίο που μετρά είναι τα κιλά. Μπερδεύεσαι γιατί προφανώς η διαφορά κιλών ανάμεσα σε δύο άτομα με τις ίδιες γνώσεις μετράει και όχι τόσο για τη δύναμη αλλά για την παθητική άμυνα
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506
Δυστυχώς δεν μπορείς να καταλάβεις τι σου προσφέρουν οι πολεμικές τέχνες...
Εδώ ο άλλος ανέβασε εδώ είδηση μωρέ πρωταθλητής ζιου ζιτσου δε μπόρεσε να αμυνθεί στο όπλο και πεθανε.Τωρα τι μου λες εσύ δε ξέρω.
 

Vasilisperisteri

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2020
Μηνύματα
621
Κριτικές
28
Like
4.175
Πόντοι
2.836
Δε προσβαλω καθόλου αλλά όταν ακούω στις ειδήσεις ο ένας δάσκαλος πολεμικών τεχνών βίαζε τις συμμαθήτριες του και ο άλλος σκότωσε τη γυναίκα του με πολύ άσχημο τρόπο τι θες να υποθέσω?Επίσης να σου θυμίσω πως τις πολεμικές τέχνες έχει δικαίωμα κανείς να τις εφαρμόσει μόνο άμα κάποιος του τη πέσει για ξύλο άμα τον βρίσει απλά δε έχει το δικαίωμα να τον αγγίξει ο άλλος γιατί μπορεί να βρει χοντρό μπελά από τη δικαιοσύνη μέχρι και ανθρωποκτονία από πρόθεση μπορεί να κατηγορηθεί άμα δε μπορεί να αποδείξει ότι βρισκόταν σε νόμιμη άμυνα και η νόμιμη αμυνα είναι χρησιμοποιώ πολεμικές τέχνες μόνο άμα ο άλλος ερθει να με δειρει ή χτυπησει επίτηδες ή βιάσει πρόσωπο δικό μου τη κοπέλα μου η τη οικογένεια μου.Μου τα έχει πει όλα αυτά φίλος μου που ήξερε πολύ καλά πολεμικές τέχνες και το είπε και ένας εδώ πριν αυτό.
Επιτρέπεται να ρωτήσω ηλικία περιοχή και προσωπική επαγγελματική ενασχόληση;
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
3
Like
2.747
Πόντοι
736
Δε προσβαλω καθόλου αλλά όταν ακούω στις ειδήσεις ο ένας δάσκαλος πολεμικών τεχνών βίαζε τις συμμαθήτριες του και ο άλλος σκότωσε τη γυναίκα του με πολύ άσχημο τρόπο τι θες να υποθέσω?Επίσης να σου θυμίσω πως τις πολεμικές τέχνες έχει δικαίωμα κανείς να τις εφαρμόσει μόνο άμα κάποιος του τη πέσει για ξύλο άμα τον βρίσει απλά δε έχει το δικαίωμα να τον αγγίξει ο άλλος γιατί μπορεί να βρει χοντρό μπελά από τη δικαιοσύνη μέχρι και ανθρωποκτονία από πρόθεση μπορεί να κατηγορηθεί άμα δε μπορεί να αποδείξει ότι βρισκόταν σε νόμιμη άμυνα και η νόμιμη αμυνα είναι χρησιμοποιώ πολεμικές τέχνες μόνο άμα ο άλλος ερθει να με δειρει ή χτυπησει επίτηδες ή βιάσει πρόσωπο δικό μου τη κοπέλα μου η τη οικογένεια μου.Μου τα έχει πει όλα αυτά φίλος μου που ήξερε πολύ καλά πολεμικές τέχνες και το είπε και ένας εδώ πριν αυτό.
Αυτός ο άλλος που το είπε είμαι εγώ..... επίσης τα ίδια ισχύουν για πολιτικούς ιερείς κλπ κλπ. Ο ένας μπούφος δεν ανερει το καλό των υπολοίπων οπότε ναι προσβάλλεις όλους εμάς που έχουμε ασχοληθεί με πολεμικές τέχνες βάζοντας μας στο ίδιο καζάνι
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506
Ο Ζαμπίδης έκανε προετοιμασία με δύο κατηγορίες κιλών πάνω από αυτόν. Εγώ όταν ξεκίνησα δεν είχα στη σχολή άτομο στην κατηγορία μου (ήμουν 65 κιλά) κι έκανα sparring με 85+ κιλά άτομα. Επίσης μετράει η εμπειρία και η τεχνική, όλα αυτά στους επίσημους αγώνες γιατί εκτός ρινγκ μετράνε αλλά και το τελευταίο που μετρά είναι τα κιλά. Μπερδεύεσαι γιατί προφανώς η διαφορά κιλών ανάμεσα σε δύο άτομα με τις ίδιες γνώσεις μετράει και όχι τόσο για τη δύναμη αλλά για την παθητική άμυνα
Ο Ζαμπίδης είναι εξαίρεση ειναι πολύ καλός πρωταθλητής σε αυτό που κάνει,δε είναι πολλοί στη Ελλάδα σα το Ζαμπίδη πίστεψέ με.Αμα είσαι τόσο καλός σα το Ζαμπίδη ναι τότε έχεις τους περισσότερους.Ωραια δλδ αυτή τη στιγμή αμφισβητείς τον φίλο μου?Σου λέω μου το είπε τα κιλά παίζουν τρομερό ρόλο.Καποιος που είναι 70 κιλά δε έχει εύκολα κάποιον που είναι 110-115 τι να κάνουμε τώρα εκτός και αν είναι ο άλλος πρωταθλητής άριστος σα το Ζαμπίδη.
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
3
Like
2.747
Πόντοι
736
Ο Ζαμπίδης είναι εξαίρεση ειναι πολύ καλός πρωταθλητής σε αυτό που κάνει,δε είναι πολλοί στη Ελλάδα σα το Ζαμπίδη πίστεψέ με.Αμα είσαι τόσο καλός σα το Ζαμπίδη ναι τότε έχεις τους περισσότερους.Ωραια δλδ αυτή τη στιγμή αμφισβητείς τον φίλο μου?Σου λέω μου το είπε τα κιλά παίζουν τρομερό ρόλο.Καποιος που είναι 70 κιλά δε έχει εύκολα κάποιον που είναι 110-115 τι να κάνουμε τώρα εκτός και αν είναι ο άλλος πρωταθλητής άριστος σα το Ζαμπίδη.
Ναι τον αμφισβητώ όταν έκανα sparring με πρωταθλητή mma και είχα για δασκάλο έναν από τους προπονητές του Ζαμπίδη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom