Νέα

Γιάννης Αντετοκούμπο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Apollo64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.950
Κριτικές
8
Like
24.659
Πόντοι
6.336
K που κολησε η πουτανα η φιμπα ;; Καλά τα λέει ο μπατζανακης ότι φταίνε ηχαρτογιακαδες της φιμπα...
Ναι,έχουν αυστηροποιήσει πολύ τις καταστάσεις.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχει το Ισραήλ το οποίο κάποτε είχε 2-3 Αμερικανούς που είχαν πάρει την υπηκοότητα.
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.282
Like
4.956
Πόντοι
456
Για τον Ντόρσει εγινε αιτημα να αγωνιζεται ως Ελληνας και απορριφθηκε απο τους χαρτογιακαδες της FIBA.
Δεν το αντιλαμβανομαι γιατι, ειναι γνωστο οτι εχει ελληνικη καταγωγη απο τη μανα του

Γιατί η ΦΙΜΠΑ ορίζει οτι πρέπει να έχεις λάβει την υπηκοότητα εως τα 16 για να είσαι επιλέξιμος να αγωνισθείς ως γηγενής. Ο Ντορσει πήρε ελληνικό διαβατήριο στα 19 παρα κατι γι αυτό φαγαμε άκυρο.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.325
Κριτικές
15
Like
5.858
Πόντοι
1.496
K που κολησε η πουτανα η φιμπα ;; Καλά τα λέει ο μπατζανακης ότι φταίνε ηχαρτογιακαδες της φιμπα...
Η μεγαλη απογοητευση ηταν οταν κοψανε ως μη Ελληνα τον Τζον Κορφα, νομιζω λιγο πριν το Ευρωμπασκετ 1989.
Τοτε ο Κορφας ηταν πολυ στα πανω του.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.206
Κριτικές
1
Like
29.873
Πόντοι
8.006
Γιατί η ΦΙΜΠΑ ορίζει οτι πρέπει να έχεις λάβει την υπηκοότητα εως τα 16 για να είσαι επιλέξιμος να αγωνισθείς ως γηγενής. Ο Ντορσει πήρε ελληνικό διαβατήριο στα 19 παρα κατι γι αυτό φαγαμε άκυρο.
Aν η μανα του ειχε ελληνικη υπηκοοτητα, ειναι Ελληνας εκ γενετης.
Εξακολουθω να μην το αντιλαμβανομαι
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.719
Κριτικές
28
Like
2.476
Πόντοι
6.265
Το περιεργο θα ηταν να αντιλαμβανοσουν
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
375
Like
1.091
Πόντοι
201
Για θυμίστε μου τις μεγάλες διοργανώσεις στις οποίες συμμετείχε ο Γιάννης Αντετοκούμπο με την φανέλα της εθνικής...
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.967
Κριτικές
178
Like
39.588
Πόντοι
21.896
Για θυμίστε μου τις μεγάλες διοργανώσεις στις οποίες συμμετείχε ο Γιάννης Αντετοκούμπο με την φανέλα της εθνικής...
2014 παγκόσμιο
2019 παγκόσμιο
Δλδ σε όλα τα παγκόσμια που πήρε μέρος η εθνική
Ολυμπιακό τουρνουά Δεν προκρίθηκαμε ούτε 2016 ούτε Τόκυο 2021

Από τα euro πήρε μέρος στο 2015 και 2022 δλδ δύο στα τρία....... δεν πήρε μέρος το 2017

Αν με ρωτάς μάς βγάζει την πίστη για να έρθει κ μόνο όταν το θέλει η ομάδα του η μπάκς
Άκουσα όμως ότι κάποιοι κατηγιρησαν Καλάθη κ σλουκα δλδ από το 20009 και 2012 ανελλιπώς συμμετέχουν με την. Εθνική

Έχω μια τετραετία απορία ...
Άκουγα στο ράδιο στην ΕΡΑ σπορ την προηγούμενη εβδομάδα τη βράβευση του Γκάλη
Που ήταν ο Γιάννης;;;; Περίεργο
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.719
Κριτικές
28
Like
2.476
Πόντοι
6.265
Το εργακι για φετος το καλοκαιρι ηταν αυτο

Οι μπακς τερματισαν πρωτοι στην κανονικη περιοδο .Σου λεει θα φτασουμε ημιτελικα εστω επιπλεον ματς μεσα στο καλοκαιρι κλπ
Θα πει ο γιαννης τι να κανα ρε παιδια υποχρεωσεις δεν ειχα χρονο να ξεκουραστω(οπως εκανε ο γιοκιτς πχ)

Ελα που ομως γινεται η εκπληξη και τρωνε την παπαρα απο τον πρωτο γυρο και μενουνε εκτος απο τον Απριλιο

Ωχ αμαν αμαν τι κανουμε τωρα?
Να πουμε λογω κουρασης δεν μας παιρνει αφου θα ειμαι μυκονο διακοπες απο τον μαιο
Οποτε τι μενει? Βαλε μια μικροεπεμβαση(οχι κατι μεγαλο μην γινει κ θεμα στο NBA οτι εχω προβλημα )
Βαλτην και κανα διμηνο μετα το τελος τον αγωνων γιατι αν γινοταν στην ωρα της δεν θα μας επαιρνε να πουμε 4 μηνες μετα δεν ειναι ετοιμο απο καθαρισμο

Και ολα τζετ
Αλφαδια
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.282
Like
4.956
Πόντοι
456
Aν η μανα του ειχε ελληνικη υπηκοοτητα, ειναι Ελληνας εκ γενετης.
Εξακολουθω να μην το αντιλαμβανομαι

Δεν ξέρω γιατί δεν μπορούσε νομικά να γίνει αυτοδίκαιη κτήση ιθαγένειας. Πιθανολογώ οτι κάποιο θέμα θα υπήρχε με την μητέρα του (που ειναι β' γενιας στις ΗΠΑ). Ισως δεν είχε υπηκοοτητα ; Δεν ξερω τι νομικο καθεστως υπηρχε τοτε για τους ομογενεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.206
Κριτικές
1
Like
29.873
Πόντοι
8.006
Για θυμίστε μου τις μεγάλες διοργανώσεις στις οποίες συμμετείχε ο Γιάννης Αντετοκούμπο με την φανέλα της εθνικής...
Παγκόσμιο 2014
Ευρωμπασκετ 2015
Παγκοσμιο 2019
Ευρωμπασκετ 2022

Δεν συμμετειχε μονο στο Ευρωμπασκετ του 2017.
Ενταξει?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το περιεργο θα ηταν να αντιλαμβανοσουν
Τι εννοεις με αυτη τη μαλακια που εγραψες?
 

michaele

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2011
Μηνύματα
1.285
Like
817
Πόντοι
96

Pookierock

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
127
Like
221
Πόντοι
21
Το εργακι για φετος το καλοκαιρι ηταν αυτο

Οι μπακς τερματισαν πρωτοι στην κανονικη περιοδο .Σου λεει θα φτασουμε ημιτελικα εστω επιπλεον ματς μεσα στο καλοκαιρι κλπ
Θα πει ο γιαννης τι να κανα ρε παιδια υποχρεωσεις δεν ειχα χρονο να ξεκουραστω(οπως εκανε ο γιοκιτς πχ)

Ελα που ομως γινεται η εκπληξη και τρωνε την παπαρα απο τον πρωτο γυρο και μενουνε εκτος απο τον Απριλιο

Ωχ αμαν αμαν τι κανουμε τωρα?
Να πουμε λογω κουρασης δεν μας παιρνει αφου θα ειμαι μυκονο διακοπες απο τον μαιο
Οποτε τι μενει? Βαλε μια μικροεπεμβαση(οχι κατι μεγαλο μην γινει κ θεμα στο NBA οτι εχω προβλημα )
Βαλτην και κανα διμηνο μετα το τελος τον αγωνων γιατι αν γινοταν στην ωρα της δεν θα μας επαιρνε να πουμε 4 μηνες μετα δεν ειναι ετοιμο απο καθαρισμο

Και ολα τζετ
Αλφαδια
Τέτοια αλφαδιαααα τέτοια τάξη ..
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.727
Like
29.238
Πόντοι
6.056
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Το εργακι για φετος το καλοκαιρι ηταν αυτο

Οι μπακς τερματισαν πρωτοι στην κανονικη περιοδο .Σου λεει θα φτασουμε ημιτελικα εστω επιπλεον ματς μεσα στο καλοκαιρι κλπ
Θα πει ο γιαννης τι να κανα ρε παιδια υποχρεωσεις δεν ειχα χρονο να ξεκουραστω(οπως εκανε ο γιοκιτς πχ)

Ελα που ομως γινεται η εκπληξη και τρωνε την παπαρα απο τον πρωτο γυρο και μενουνε εκτος απο τον Απριλιο

Ωχ αμαν αμαν τι κανουμε τωρα?
Να πουμε λογω κουρασης δεν μας παιρνει αφου θα ειμαι μυκονο διακοπες απο τον μαιο
Οποτε τι μενει? Βαλε μια μικροεπεμβαση(οχι κατι μεγαλο μην γινει κ θεμα στο NBA οτι εχω προβλημα )
Βαλτην και κανα διμηνο μετα το τελος τον αγωνων γιατι αν γινοταν στην ωρα της δεν θα μας επαιρνε να πουμε 4 μηνες μετα δεν ειναι ετοιμο απο καθαρισμο

Και ολα τζετ
Αλφαδια
Καλά κάνει. Του φέρθηκαμε καλά? Για κανένα λόγο δεν χρειάζεται να ρισκάρει την καριέρα του για να παίξει στην Εθνική. Τον ήξερα μαζί με τον Θανάση από τον Πανιώνιο που μάζευαν λεφτά να τους πάρουν παπούτσια. Μεγάλο πιάστηκε κ ο Γιαννάκης αλλά είναι από τους λίγους που του αξίζει.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.719
Κριτικές
28
Like
2.476
Πόντοι
6.265
Ωπ τι φασιστες ναζιστικες αποψεις ειναι αυτες

ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ: «ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΣ»

Ξεκάθαρος σχετικά με την καταγωγή του και τον τρόπο που νιώθει για την Ελλάδα και τη Νιγηρία, εμφανίστηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μιλώντας στο podcast “48 minutes”.
Γεννήθηκα στην Ελλάδα, εκπροσώπησα τη χώρα παίζοντας στην Εθνική, όμως στο τέλος της ημέρας όλοι ξέρουν ότι είμαι Νιγηριανός. Αγαπώ την κουλτούρα, ξέρω την κουλτούρα. Έκανα το ταξίδι εκεί με τη μητέρα μου αυτό το καλοκαίρι για πρώτη φορά. Γνώρισα τους θείους, τις θείες μου, τους παππούδες μου. Όλοι ξέρουν ότι στο τέλος της ημέρας είμαι Αφρικανός, είμαι Νιγηριανός”, επανέλαβε.


Οταν ελεγε καποιος οτι ειναι νιγηριανος
Αρχιζε η ψευτοπροοδευτικη πλεμπα
-Οχι ειναι Ελληνας και περισσοτερο απο εσενα κλπ

Τωρα τι εγινε ρε πλεμπες αποσυντονιστηκατε που ο ιδιος λεει συνεχεια αυτα που λεγανε αλλοι παλια και τους λέγατε ρατσιστες και αλλες πιπες?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.724
Like
67.904
Πόντοι
12.756
Ωπ τι φασιστες ναζιστικες αποψεις ειναι αυτες

ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ: «ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΣ»

Ξεκάθαρος σχετικά με την καταγωγή του και τον τρόπο που νιώθει για την Ελλάδα και τη Νιγηρία, εμφανίστηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μιλώντας στο podcast “48 minutes”.
Γεννήθηκα στην Ελλάδα, εκπροσώπησα τη χώρα παίζοντας στην Εθνική, όμως στο τέλος της ημέρας όλοι ξέρουν ότι είμαι Νιγηριανός. Αγαπώ την κουλτούρα, ξέρω την κουλτούρα. Έκανα το ταξίδι εκεί με τη μητέρα μου αυτό το καλοκαίρι για πρώτη φορά. Γνώρισα τους θείους, τις θείες μου, τους παππούδες μου. Όλοι ξέρουν ότι στο τέλος της ημέρας είμαι Αφρικανός, είμαι Νιγηριανός”, επανέλαβε.


Οταν ελεγε καποιος οτι ειναι νιγηριανος
Αρχιζε η ψευτοπροοδευτικη πλεμπα
-Οχι ειναι Ελληνας και περισσοτερο απο εσενα κλπ

Τωρα τι εγινε ρε πλεμπες αποσυντονιστηκατε που ο ιδιος λεει συνεχεια αυτα που λεγανε αλλοι παλια και τους λέγατε ρατσιστες και αλλες πιπες?
:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.390
Κριτικές
16
Like
13.560
Πόντοι
5.577
Ωπ τι φασιστες ναζιστικες αποψεις ειναι αυτες

ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ: «ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΣ»

Ξεκάθαρος σχετικά με την καταγωγή του και τον τρόπο που νιώθει για την Ελλάδα και τη Νιγηρία, εμφανίστηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μιλώντας στο podcast “48 minutes”.Όλοι ξέρουν ότι στο τέλος της ημέρας είμαι Αφρικανός, είμαι Νιγηριανός”, επανέλαβε.



Μέχρι τώρα δεν το ήξεραν τα κουλο-καναλα και η ψευτο προοδευτική πλεμπα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.967
Κριτικές
178
Like
39.588
Πόντοι
21.896
Δλδ εδώ κ εννιά χρόνια που παίρνει χοντρά χρήματα δεν πήγε έστω κ από περιέργεια στην Νιγηρία για πέντε μέρες ;;; κ πήγε τώρα στα 29 του ;;;;; τόσο Νιγηριανός νιώθει;;
Είμαι κρίμα που μερικοί άνθρωποι πουλάν πατριωτισμό είτε στη μια είτε στην άλλη μεριά αλλά στην ουσία είναι με το δολλάριο και μόνο με αυτο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom