Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 372K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Tony xx ☭

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.074
Πόντοι
3.556

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.252
Κριτικές
3
Like
10.713
Πόντοι
3.936
το συνονθυλευμα συριζανελ το έκανε αυτό
Εσενα σου πηδηξε Συριζαίος την γκόμενα εκτός από σένα στάνταρ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τι εννοεις,τα μνημόνια υπεγράφησαν το 2015 πρωτη φορα ; :confused:
σε κάνα μήνα θα γράψει πάλι.
 

Bitzios

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2023
Μηνύματα
138
Like
259
Πόντοι
21
Τσίρκο!Οι ΝΔδες γαμηθηκαν να διατυμπανιζουν,βαλτε πλάτη,μπείτε μεσα,παρτε ξανα τρενο,απο Τεταρτη αρχιζουν τα δρομολογια και τους γειωσαν οι τρενατζηδες.

Σ λεει ουτε οι ασύρματοι δεν δουλευουν ,δε γαμιεσται….
 

0_0

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
24
Κριτικές
2
Like
150
Πόντοι
0
το συνονθυλευμα συριζανελ το έκανε αυτό
Λοιπόν.. επειδή κάτι τέτοια τρολλάκια κατευθύνουν απόψεις σήμερα, θα σου γράψω μερικά πράγματα, έτσι ώστε την επόμενη φορά που θα μπείς να γράψεις μαλακία, να το σκεφτείς λίγο...

Αρχικά εγώ ούτε συριζα, ουτε ανελ, ουτε κκ, ουτε λεβεντης, ουτε οικολογοι είμαι.
Μία φορά ψηφισα συριζα το '12-'13 νομιζω, για να μη βγει ο Σαμαράς και ξαναψήφισα στο δημοψήφισμα "Όχι" και απο τότε δεν έχω ξαναψηφίσει, ούτε νομίζω ότι πρόκειται..

Απλά είναι γελοίο που ρίχνεις στους συριζανελ, τα γαμησιάτικα 30 χρόνων. Δηλαδή καταλογίζεις στο ΣΥΡΙΖΑ το χρέος που δημιουργήθηκε σε όλη τη διάρκεια της μεταπολίτευσης και ήρθαν οι ίδιοι που το δημιουργούσαν να υπογράψουν θανατικη καταδίκη μίας χώρας και ενός λαού και των νεών γενιών.. άρα δε σου φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ (που κι αυτοί έχουν τεράστιες ευθύνες, αλλά είναι άλλο θέμα αυτό) εσένα, φταίει ότι είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ..

Πάμε στο θέμα μας..

Το χρονικό από την ένταξη στα μνημόνια έως την έξοδο από την ενισχυμένη εποπτεία


23 Απρίλιου 2010:

Ο τότε πρωθυπουργός της Ελλάδας Γιώργος Παπανδρέου, από το ακριτικό Καστελόριζο, ανακοινώνει την
προσφυγή της Ελλάδας στον μηχανισμό στήριξης.

2 Μαΐου 2010:

Ανακοινώθηκε το πρώτο από τα μεγάλα πακέτα μέτρων του μνημονίου, ύψους 20 δισ. ευρώ, για το 2010 και 10 δισ.
ευρώ για τα επόμενα χρόνια.

6 Μαΐου 2010: Ψηφίζεται από τη Βουλή το μνημόνιο που υπέγραψε η κυβέρνηση με την Ε.Ε. και το ΔΝΤ για τα
μέτρα που θα ληφθούν, προκειμένου να ενεργοποιηθεί ο μηχανισμός στήριξης.

8 Μαΐου 2010:

Υπογράφηκε η δανειακή σύμβαση (το πρώτο μνημόνιο) μεταξύ Ελλάδας και κρατών μελών της Ε.Ε. για δάνειο ύψους 80 δισ. ευρώ.

10 Μαΐου 2010:

Υπογράφηκε η αντίστοιχη σύμβαση μεταξύ Ελλάδας και ΔΝΤ για δάνειο ύψους 30 δισ. ευρώ.

31 Οκτωβρίου 2011:

Ο κ. Παπανδρέου ανακοινώνει την απόφασή του για διεξαγωγή δημοψηφίσματος για τα νέα μέτρα που ζητούν οι δα ειστές. Προκαλούνται ισχυρές αντιδράσεις και ανοίγει ο δρόμος για κυβέρνηση συνεργασίας υπό τον Λουκά Παπαδήμο.

11 Νοεμβρίου 2011:
Ορκίστηκε η νέα κυβέρνηση του Λουκά Παπαδήμου, την οποία στηρίζουν ΠΑΚΟΚ, Ν.Δ. και ΛΑΟΣ.

12 Φεβρουαρίου 2012:

Η Βουλή ψήφισε με 199 ΝΑΙ το 2ο μνημόνιο, το οποίο προκαλεί νέες εσωκομματικές τριβές και διαγραφές βουλευτών.


ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΛΑΜΒΑΝΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ..;

ΠΑΜΕ..


Τα νέα μέτρα που συνοδεύουν το μνημόνιο εγκρίθηκαν από την Κυβέρνηση στις 10 Φεβρουαρίου 2012 και περιλαμβάνουν τα εξής:

  • Μείωση κατά 22% του κατώτατου μισθού σε όλα τα κλιμάκια του βασικού μισθού (από 751,39€ σε 586,08€) και 32% στους νέους από 18 έως 25 ετών (από 751,39€ σε 510,95€).
  • Κατάργηση 150.000 θέσεων εργασίας από το δημόσιο τομέα έως το 2015, εκ των οποίων 15.000 μέσα στο 2012.
  • Ατομικές ή επιχειρησιακές συμβάσεις εργασίας αντί για τις κλαδικές. Άρση μονιμότητας σε ΔΕΚΟ και υπό κρατικό έλεγχο τράπεζες.
  • Περικοπές συντάξεων, επιδομάτων, δαπανών υγείας, άμυνας, λειτουργιών του Κράτους και εκλογών.
  • Κατάργηση των Οργανισμών Εργατικής Κατοικίας και Εστίας.
  • Αύξηση αντικειμενικών αξιών και ενοποίηση φόρων στα ακίνητα.
  • Πλήρες άνοιγμα 20 κλειστών επαγγελμάτων.
  • Αύξηση των εισιτηρίων στις Αστικές Συγκοινωνίες και στον ΟΣΕ κατά 25%.
  • Κλείσιμο 200 εφοριών, κατάργηση φοροαπαλλαγών και χαμηλού ΦΠΑ στα νησιά.

Μεσοπρόθεσμο Πλαίσιο Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2013-2016​


Προέβλεπε μέτρα ύψους 18,9 δις Ευρώ, από τα οποία τα 9,4 δις αφορούν το έτος 2013.[134][135] Υπερψηφίστηκε στις 7 Νοεμβρίου με 153 ψήφους από τις κοινοβουλευτικές ομάδες της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ, στις οποίες υπήρξαν και βουλευτές που διαφοροποιήθηκαν.

Στο πακέτο μέτρων λιτότητας περιλαμβάνονταν μεταξύ άλλων:

  • Αύξηση των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης κατά 2 έτη, από 1-1-2013
  • Μείωση συντάξεων από 5% εώς 15%, από τα 1.000 ευρώ και άνω
  • Μειώσεις στο εφάπαξ έως 83%[141]
  • Κατάργηση της καθολικότητας της Εθνικής Γενικής Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας
  • Κατάργηση των δώρων Χριστουγέννων και Πάσχα, όπως και των επιδομάτων αδείας για τους δημοσίους υπαλλήλους και συνταξιούχους
  • Μείωση χρόνου προειδοποίησης για απολύσεις σε 4 αντί 6 μήνες
  • Περικοπές στα ειδικά μισθολόγια[142]
  • Ένταξη στο ενιαίο μισθολόγιο των εργαζομένων στις ΔΕΚΟ[143]
  • Εφαρμογή διαθεσιμότητας ενός έτους, με μειωμένο μισθό σε μόνιμους υπαλλήλους του δημοσίου, οι θέσεις των οποίων καταργούνται.
  • Κατάργηση των πολυάριθμων οικογενειακών επιδομάτων και αντικατάστασής τους από το ενιαίο επίδομα στήριξης τέκνων[144]
  • Αύξηση φόρου στο υγραέριο κίνησης κατά 23 λεπτά
  • Εισαγωγή έκτακτης εισφοράς στα φωτοβολταϊκά
  • Αντίτιμο 25 ευρώ για εισαγωγή σε νοσοκομείο[145]

Τυπική χρεοκοπία​

Μέχρι τις 30 Ιουνίου 2015, δεν πληρώθηκαν οι πακεταρισμένες δόσεις του δανείου προς το ΔΝΤ, με αποτέλεσμα η Ελλάδα από την 1η Ιουλίου του 2015 να θεωρείται χρεοκοπημένη χώρα, σύμφωνα με τους κανονισμούς του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου.

ΤΟ ΛΙΝΚ ΕΔΩ -> Ελληνική οικονομική κρίση χρέους (2009-2018)
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.469
Like
3.694
Πόντοι
456
Τυπε ψηφισες ΣΥΡΙΖΑ και οχι στο δημοψηφισμα αρα εισαι εγκεφαλικα νεκρος.
Παμε παρακατω.
 

0_0

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
24
Κριτικές
2
Like
150
Πόντοι
0
Τυπε ψηφισες ΣΥΡΙΖΑ και οχι στο δημοψηφισμα αρα εισαι εγκεφαλικα νεκρος.
Παμε παρακατω.
τυπακο σε γραφω στα αρχιδια μου

ο μονος λογος που ψηφισα συριζα ως πιτσιρικας ηταν να μη βγει ο σαμαρας, αφου δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στο πολιτικο συστημα
για το οχι, ηταν χαζο μεν -αφου ολα αποδειχθηκε οτι ηταν για το θεαθηναι-, ανθρωπινο δε
φαντασου να ψηφιζα ναι για να μου δινει 7 χρονια μετα επιδοματα ο μητσοτακης και να μου πουλαει αναπτυξη με 57 νεκρους σε ατυχημα που θα συνεβαινε το 1821.. μπαγλαμα

παμε παρακατω
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.620
Like
21.564
Πόντοι
5.506
τυπακο σε γραφω στα αρχιδια μου

ο μονος λογος που ψηφισα συριζα ως πιτσιρικας ηταν να μη βγει ο σαμαρας, αφου δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στο πολιτικο συστημα
για το οχι, ηταν χαζο μεν -αφου ολα αποδειχθηκε οτι ηταν για το θεαθηναι-, ανθρωπινο δε
φαντασου να ψηφιζα ναι για να μου δινει 7 χρονια μετα επιδοματα ο μητσοτακης και να μου πουλαει αναπτυξη με 57 νεκρους σε ατυχημα που θα συνεβαινε το 1821.. μπαγλαμα

παμε παρακατω
Εντάξει τύπε, άρα είσαι νεαρός μαλάκας.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Τυπε ψηφισες ΣΥΡΙΖΑ και οχι στο δημοψηφισμα αρα εισαι εγκεφαλικα νεκρος.
Παμε παρακατω.
Πες τα ρε…μόνο Τραμπ και Ρεπουμπλικάνοι για να μας γλεντάει ο θείος Τζο…:2funny:
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.469
Like
3.694
Πόντοι
456
τυπακο σε γραφω στα αρχιδια μου

ο μονος λογος που ψηφισα συριζα ως πιτσιρικας ηταν να μη βγει ο σαμαρας, αφου δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στο πολιτικο συστημα
για το οχι, ηταν χαζο μεν -αφου ολα αποδειχθηκε οτι ηταν για το θεαθηναι-, ανθρωπινο δε
φαντασου να ψηφιζα ναι για να μου δινει 7 χρονια μετα επιδοματα ο μητσοτακης και να μου πουλαει αναπτυξη με 57 νεκρους σε ατυχημα που θα συνεβαινε το 1821.. μπαγλαμα

παμε παρακατω
Παιρνω πισω το εγκεφαλικα νεκρος δεν ηξερα οτι εισαι μικρος.
Οταν αποκτησεις εμπειριες στην ζωη θα καταλαβεις ποσο μεγαλη μαλακια εκανες αλλα ενταξει ολοι καναμε μαλακιες μικροι.
Παμε παρακατω.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.166
Πόντοι
1.686
Ο Τραμουντάνας να μας πει τη γνώμη του !

Σαν μηχανικός που είναι , να κα΄νει σχόλιο.

Το μεθυσμένο μπουλντογκάκι ο Τραμούλης να μιλήσει ! :2funny:

0012_51244.jpg



:2funny::2funny:

Τραμούλη, όλο με το Νιγηριανό ζαχαρώνεις ,
δεν έχεις χρόνο να ποστάρεις να γελάσουμε ;

Σου εύχομαι να είσαι καλά,
και να βάφεις τα μαλλάκια σου τα κατσαρά
πετυχημένα να μην φαίνεσαι βαψομαλλιάς !

:2funny:
:2funny::2funny::2funny:
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.693
Like
1.958
Πόντοι
216
Λοιπόν.. επειδή κάτι τέτοια τρολλάκια κατευθύνουν απόψεις σήμερα, θα σου γράψω μερικά πράγματα, έτσι ώστε την επόμενη φορά που θα μπείς να γράψεις μαλακία, να το σκεφτείς λίγο...

Αρχικά εγώ ούτε συριζα, ουτε ανελ, ουτε κκ, ουτε λεβεντης, ουτε οικολογοι είμαι.
Μία φορά ψηφισα συριζα το '12-'13 νομιζω, για να μη βγει ο Σαμαράς και ξαναψήφισα στο δημοψήφισμα "Όχι" και απο τότε δεν έχω ξαναψηφίσει, ούτε νομίζω ότι πρόκειται..

Απλά είναι γελοίο που ρίχνεις στους συριζανελ, τα γαμησιάτικα 30 χρόνων. Δηλαδή καταλογίζεις στο ΣΥΡΙΖΑ το χρέος που δημιουργήθηκε σε όλη τη διάρκεια της μεταπολίτευσης και ήρθαν οι ίδιοι που το δημιουργούσαν να υπογράψουν θανατικη καταδίκη μίας χώρας και ενός λαού και των νεών γενιών.. άρα δε σου φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ (που κι αυτοί έχουν τεράστιες ευθύνες, αλλά είναι άλλο θέμα αυτό) εσένα, φταίει ότι είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ..

Πάμε στο θέμα μας..

Το χρονικό από την ένταξη στα μνημόνια έως την έξοδο από την ενισχυμένη εποπτεία


23 Απρίλιου 2010:

Ο τότε πρωθυπουργός της Ελλάδας Γιώργος Παπανδρέου, από το ακριτικό Καστελόριζο, ανακοινώνει την
προσφυγή της Ελλάδας στον μηχανισμό στήριξης.

2 Μαΐου 2010:

Ανακοινώθηκε το πρώτο από τα μεγάλα πακέτα μέτρων του μνημονίου, ύψους 20 δισ. ευρώ, για το 2010 και 10 δισ.
ευρώ για τα επόμενα χρόνια.

6 Μαΐου 2010: Ψηφίζεται από τη Βουλή το μνημόνιο που υπέγραψε η κυβέρνηση με την Ε.Ε. και το ΔΝΤ για τα
μέτρα που θα ληφθούν, προκειμένου να ενεργοποιηθεί ο μηχανισμός στήριξης.

8 Μαΐου 2010:

Υπογράφηκε η δανειακή σύμβαση (το πρώτο μνημόνιο) μεταξύ Ελλάδας και κρατών μελών της Ε.Ε. για δάνειο ύψους 80 δισ. ευρώ.

10 Μαΐου 2010:

Υπογράφηκε η αντίστοιχη σύμβαση μεταξύ Ελλάδας και ΔΝΤ για δάνειο ύψους 30 δισ. ευρώ.

31 Οκτωβρίου 2011:

Ο κ. Παπανδρέου ανακοινώνει την απόφασή του για διεξαγωγή δημοψηφίσματος για τα νέα μέτρα που ζητούν οι δα ειστές. Προκαλούνται ισχυρές αντιδράσεις και ανοίγει ο δρόμος για κυβέρνηση συνεργασίας υπό τον Λουκά Παπαδήμο.

11 Νοεμβρίου 2011:
Ορκίστηκε η νέα κυβέρνηση του Λουκά Παπαδήμου, την οποία στηρίζουν ΠΑΚΟΚ, Ν.Δ. και ΛΑΟΣ.

12 Φεβρουαρίου 2012:

Η Βουλή ψήφισε με 199 ΝΑΙ το 2ο μνημόνιο, το οποίο προκαλεί νέες εσωκομματικές τριβές και διαγραφές βουλευτών.


ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΛΑΜΒΑΝΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ..;

ΠΑΜΕ..


Τα νέα μέτρα που συνοδεύουν το μνημόνιο εγκρίθηκαν από την Κυβέρνηση στις 10 Φεβρουαρίου 2012 και περιλαμβάνουν τα εξής:

  • Μείωση κατά 22% του κατώτατου μισθού σε όλα τα κλιμάκια του βασικού μισθού (από 751,39€ σε 586,08€) και 32% στους νέους από 18 έως 25 ετών (από 751,39€ σε 510,95€).
  • Κατάργηση 150.000 θέσεων εργασίας από το δημόσιο τομέα έως το 2015, εκ των οποίων 15.000 μέσα στο 2012.
  • Ατομικές ή επιχειρησιακές συμβάσεις εργασίας αντί για τις κλαδικές. Άρση μονιμότητας σε ΔΕΚΟ και υπό κρατικό έλεγχο τράπεζες.
  • Περικοπές συντάξεων, επιδομάτων, δαπανών υγείας, άμυνας, λειτουργιών του Κράτους και εκλογών.
  • Κατάργηση των Οργανισμών Εργατικής Κατοικίας και Εστίας.
  • Αύξηση αντικειμενικών αξιών και ενοποίηση φόρων στα ακίνητα.
  • Πλήρες άνοιγμα 20 κλειστών επαγγελμάτων.
  • Αύξηση των εισιτηρίων στις Αστικές Συγκοινωνίες και στον ΟΣΕ κατά 25%.
  • Κλείσιμο 200 εφοριών, κατάργηση φοροαπαλλαγών και χαμηλού ΦΠΑ στα νησιά.

Μεσοπρόθεσμο Πλαίσιο Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2013-2016​


Προέβλεπε μέτρα ύψους 18,9 δις Ευρώ, από τα οποία τα 9,4 δις αφορούν το έτος 2013.[134][135] Υπερψηφίστηκε στις 7 Νοεμβρίου με 153 ψήφους από τις κοινοβουλευτικές ομάδες της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ, στις οποίες υπήρξαν και βουλευτές που διαφοροποιήθηκαν.

Στο πακέτο μέτρων λιτότητας περιλαμβάνονταν μεταξύ άλλων:

  • Αύξηση των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης κατά 2 έτη, από 1-1-2013
  • Μείωση συντάξεων από 5% εώς 15%, από τα 1.000 ευρώ και άνω
  • Μειώσεις στο εφάπαξ έως 83%[141]
  • Κατάργηση της καθολικότητας της Εθνικής Γενικής Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας
  • Κατάργηση των δώρων Χριστουγέννων και Πάσχα, όπως και των επιδομάτων αδείας για τους δημοσίους υπαλλήλους και συνταξιούχους
  • Μείωση χρόνου προειδοποίησης για απολύσεις σε 4 αντί 6 μήνες
  • Περικοπές στα ειδικά μισθολόγια[142]
  • Ένταξη στο ενιαίο μισθολόγιο των εργαζομένων στις ΔΕΚΟ[143]
  • Εφαρμογή διαθεσιμότητας ενός έτους, με μειωμένο μισθό σε μόνιμους υπαλλήλους του δημοσίου, οι θέσεις των οποίων καταργούνται.
  • Κατάργηση των πολυάριθμων οικογενειακών επιδομάτων και αντικατάστασής τους από το ενιαίο επίδομα στήριξης τέκνων[144]
  • Αύξηση φόρου στο υγραέριο κίνησης κατά 23 λεπτά
  • Εισαγωγή έκτακτης εισφοράς στα φωτοβολταϊκά
  • Αντίτιμο 25 ευρώ για εισαγωγή σε νοσοκομείο[145]

Τυπική χρεοκοπία​

Μέχρι τις 30 Ιουνίου 2015, δεν πληρώθηκαν οι πακεταρισμένες δόσεις του δανείου προς το ΔΝΤ, με αποτέλεσμα η Ελλάδα από την 1η Ιουλίου του 2015 να θεωρείται χρεοκοπημένη χώρα, σύμφωνα με τους κανονισμούς του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου.

ΤΟ ΛΙΝΚ ΕΔΩ -> Ελληνική οικονομική κρίση χρέους (2009-2018)
Λέω για το χειρότερο μνημόνιο με την μεγαλύτερη φορολογία στην ευρώπη, τη δέσμευση όλης της δημόσιας περιουσίας για 100 χρόνια που ισοπέδωσε την ελληνική κοινωνία όπως λες, αυτά τα έκανε το σύριζα (για τις συντάξεις δεν με νοιάζει,καλά έκανε) που σκοπίμως του έδωσαν εξουσία οι δανειστές για να περάσει το χειρότερο μνημόνιο επειδή το παιζε και καλά αρισερά, ωστε να καταλάβουν οι έλληνες οτι δεν αστειεύονται και να ξεχάσουν για πάντα τα "διαγράφω όλα με ένα άρθρο".
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.274
Κριτικές
18
Like
16.364
Πόντοι
4.546
Ε ρε τρολακια - καθαρματακια των πουστρο-κομματων ! αφήστε ρε λίγο ΑΜΟΛΥΝΤΟ το νήμα αυτό από την προπαγάνδα σας, πέθαναν άνθρωποι μας εδώ ρε ξεφτίλες.
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
416
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
81
Παιρνω πισω το εγκεφαλικα νεκρος δεν ηξερα οτι εισαι μικρος.
Οταν αποκτησεις εμπειριες στην ζωη θα καταλαβεις ποσο μεγαλη μαλακια εκανες αλλα ενταξει ολοι καναμε μαλακιες μικροι.
Παμε παρακατω.
Ρε άιντε δρόμο από δω που έχετε τα μούτρα και μιλάτε. Χρεοκοπήσετε τη χώρα δυο φορές και σκοτώσατε χιλιάδες με τις πολιτικές σας. Εγκεφαλικά νεκρός είσαι εσύ και όσοι υποστηρίζουν τον καθυστερημένο
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.259
Like
10.773
Πόντοι
2.256
Ε ρε τρολακια - καθαρματακια των πουστρο-κομματων ! αφήστε ρε λίγο ΑΜΟΛΥΝΤΟ το νήμα αυτό από την προπαγάνδα σας, πέθαναν άνθρωποι μας εδώ ρε ξεφτίλες.
Αυτή η μαλακία της προβατοποίησης/χουλιγκανοποίησης σε κομματικά μαντριά δέρνει τους περισσότερους πολίτες αυτής της χώρας και είναι καταδικασμένοι να ζούνε (και να υφιστάμεθα και μεις οι ανένταχτοι) τις παθογένειές της ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom