Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.117
Κριτικές
1
Like
1.222
Πόντοι
216
Στην Ουκρανία βλέπουμε παλαική άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος της χώρας, εδώ φοβάμαι πως θα βλέπαμε έξοδο προς την Αλβανία...

Το θέμα της εφεδρείας, προσωπικά αν και ΔΕΑ μόνο μια φορά με κάλεσαν και για μια εβδομάδα ... Νομίζω πως εδώ μπορούν να γίνουν πολλά, πχ 15 μέρες εκπαίδευσης κάθε 3-4 χρόνια κοντά σε μονάδες των συνόρων μας.

Και 6μηνη θητεία και στις Ελλεηνίδες, θα τους έκανε πολύ καλό ......
Σωστοτατος
Εαν δωσουν σε εναν τριανταρη ενα οπλο το πιο πιθανο ειναι να τραυματισει/σκοτωσει οσους ειναι γυρω του
Μην σου πω για χειροβομβιδα. Μια φορα εκανα βολη με Μ1 στον στρατο.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Συνεχιζω να απορω γιατι ασχολεισαι με ΑΜΕΑ κομματοσκυλα....
Δεν πιστεύω να είσαι κανένας ηττοπαθής και να νομίζεις ότι θα κρατήσουμε στον Έβρο; Κακομοίρη μου σε μια ώρα Σαλονίκη θα έχουν φτάσει οι Τουρκοι. Δε θα τους χωράνε τα καφέ της παραλίας. Κι από κοντά οι Βούλγαροι. Στο Ιμαρετ θα τους παρκάρουμε αυτούς. Μέχρι την Καβάλα ταμάμ θα είναι. :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.169
Κριτικές
62
Like
40.770
Πόντοι
8.530
Σωστοτατος
Εαν δωσουν σε εναν τριανταρη ενα οπλο το πιο πιθανο ειναι να τραυματισει/σκοτωσει οσους ειναι γυρω του
Μην σου πω για χειροβομβιδα. Μια φορα εκανα βολη με Μ1 στον στρατο.
Κλωτσαει σαν γα'ι'δουρι...για μουσείο καλό είναι....τίποτα σαν το G3 ...ωμή διατριτική δύναμη και απλή ,ανθεκτική κατασκευή.Ηρθε να με δει ο Υποδιοικητής της Μοίρας μου μόλις έκανα την πρώτη μου βολή με G3 ...δεν πίστευε ότι μόλις έιχα έρθει από το Κέντρο νόμιζε ότι ήμουν πολύ πιο εμπειρος.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.169
Κριτικές
62
Like
40.770
Πόντοι
8.530
Δεν πιστεύω να είσαι κανένας ηττοπαθής και να νομίζεις ότι θα κρατήσουμε στον Έβρο; Κακομοίρη μου σε μια ώρα Σαλονίκη θα έχουν φτάσει οι Τουρκοι. Δε θα τους χωράνε τα καφέ της παραλίας. Κι από κοντά οι Βούλγαροι. Στο Ιμαρετ θα τους παρκάρουμε αυτούς. Μέχρι την Καβάλα ταμάμ θα είναι. :confused:
Από τον Έβρο δεν περνάει τίποτα....θα εξαερωθουν από τα βέλη του Αργυροτοξου.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
αρα πρεπει να υποχωρησει ο πουτιν?
μη μου βάζεις δύσκολα, ο Πουτιν μια χαρά ειναι στο καταφύγιο του, τρώει πινει γαμάει. Ο φαντάρος του που ειναι αναγκασμένος να σκοτώσει άνθρωπο ή να σκοτωθεί δεν νομίζω ότι είναι και πολύ καλά.
Εγώ καλά είμαι φτιάχνω χαρταετό.
Εγώ που γράφω εδώ, γενικά στην ζωή δεν θέλω να σκοτωθώ για να τρώει να πινει και να γαμάει κάθε πουτιν.
ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΙΜΑΙ. ΕΣΥ; σκέφτεσαι μήπως εγώ πιθανόν θα γράψω να υποχωρήσει ο Πούτιν; Ταυτίζεσαι; έχεις κωλοφάνταρα να σκοτώνονται για εσένα και την χλίδα σου;
Εδώ είναι το bou. Κάθε ένας εχει και απο μια άποψη και μπορεί να την πει.
Μπορεί αύριο μεθαύριο να ανακαλύψουμε ότι είχε δίκιο ο Πούτιν, τον ζόρισαν τον ζόρισαν τον ζόρισαν και έπρεπε να αμυνθεί, να καταλάβει την Ουκρανία, ίσως με την πολύ πίεση που το έχουν κάνει πρέπει να κάνει και ένα πυρηνικό πόλεμο. Έτσι κι αλλιώς για να επιβιώσει η Ρωσια τι σημασία έχει; Δεν ξέρουμε μετά απο 200 χρόνια αν γίνει απολογισμός ίσως τελικά ο Πούτιν να ήταν ο καλός και να κάνουμε λάθος.
Εμείς εδώ πετάμε χαρταετό. Ας πούμε χτες χτυπηθηκε το πυρηνικό εργοστάσιο. Οι Ουκρανοί λένε εγκληματίες πολέμου τους Ρώσους. Οι Ρώσοι λένε ότι οι Ουκρανοί το χτύπησαν μόνοι τους για να κατηγορήσουν τους Ρώσους. Ισως ήταν ιδέα των Αμερικάνων, μπορεί και του Ερντογαν.
Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Εμείς σαν Έλληνες δεν πειράζει ας ρίξει και πυρηνικά αν είναι για το καλο της Ρωσίας, έτσι κι αλλιώς λίγη ραδιενέργεια θα έρθει οπως με το τσερνομπιλ. και αν μολυνθούν οι Ουκρανοί στα αρχίδια μας ΝΑΤΟ ήθελαν ΕΕ ήθελαν καλά να πάθουν.
Το ξέρεις ότι ίσως μια πυρηνική βόμβα στην Ελλάδα ίσως μας κάνει καλό; τώρα τις πρώτες 15 μέρες του Μάρτη έχει ακόμα κρύο, μετά τις 15 δεν χρειάζεται, έρχεται Άνοιξη.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.169
Κριτικές
62
Like
40.770
Πόντοι
8.530
Τώρα:σε Όπεν δηλώσεις Βλαδιμηρου μπροστά σε ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ δημοσιογραφινες......
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.677
Κριτικές
36
Like
35.361
Πόντοι
18.565
Τωρα μιλαει ο Πουτιν σε καμμια 20αρια Ρωσσιδια. Παρ ολη την σοβαροτητα της καταστασης, τι μουνια ειναι αυτα ρε παιδια;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.547
Like
22.926
Πόντοι
6.256
Δεν πιστεύω να είσαι κανένας ηττοπαθής και να νομίζεις ότι θα κρατήσουμε στον Έβρο; Κακομοίρη μου σε μια ώρα Σαλονίκη θα έχουν φτάσει οι Τουρκοι. Δε θα τους χωράνε τα καφέ της παραλίας. Κι από κοντά οι Βούλγαροι. Στο Ιμαρετ θα τους παρκάρουμε αυτούς. Μέχρι την Καβάλα ταμάμ θα είναι. :confused:
Ενα θα σου πω...εχω ξεκινησει ηδη Τουρκικα.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
μη μου βάζεις δύσκολα, ο Πουτιν μια χαρά ειναι στο καταφύγιο του, τρώει πινει γαμάει. Ο φαντάρος του που ειναι αναγκασμένος να σκοτώσει άνθρωπο ή να σκοτωθεί δεν νομίζω ότι είναι και πολύ καλά.
Εγώ καλά είμαι φτιάχνω χαρταετό.
Εγώ που γράφω εδώ, γενικά στην ζωή δεν θέλω να σκοτωθώ για να τρώει να πινει και να γαμάει κάθε πουτιν.
ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΙΜΑΙ. ΕΣΥ; σκέφτεσαι μήπως εγώ πιθανόν θα γράψω να υποχωρήσει ο Πούτιν; Ταυτίζεσαι; έχεις κωλοφάνταρα να σκοτώνονται για εσένα και την χλίδα σου;
Εδώ είναι το bou. Κάθε ένας εχει και απο μια άποψη και μπορεί να την πει.
Μπορεί αύριο μεθαύριο να ανακαλύψουμε ότι είχε δίκιο ο Πούτιν, τον ζόρισαν τον ζόρισαν τον ζόρισαν και έπρεπε να αμυνθεί, να καταλάβει την Ουκρανία, ίσως με την πολύ πίεση που το έχουν κάνει πρέπει να κάνει και ένα πυρηνικό πόλεμο. Έτσι κι αλλιώς για να επιβιώσει η Ρωσια τι σημασία έχει; Δεν ξέρουμε μετά απο 200 χρόνια αν γίνει απολογισμός ίσως τελικά ο Πούτιν να ήταν ο καλός και να κάνουμε λάθος.
Εμείς εδώ πετάμε χαρταετό. Ας πούμε χτες χτυπηθηκε το πυρηνικό εργοστάσιο. Οι Ουκρανοί λένε εγκληματίες πολέμου τους Ρώσους. Οι Ρώσοι λένε ότι οι Ουκρανοί το χτύπησαν μόνοι τους για να κατηγορήσουν τους Ρώσους. Ισως ήταν ιδέα των Αμερικάνων, μπορεί και του Ερντογαν.
Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Εμείς σαν Έλληνες δεν πειράζει ας ρίξει και πυρηνικά αν είναι για το καλο της Ρωσίας, έτσι κι αλλιώς λίγη ραδιενέργεια θα έρθει οπως με το τσερνομπιλ. και αν μολυνθούν οι Ουκρανοί στα αρχίδια μας ΝΑΤΟ ήθελαν ΕΕ ήθελαν καλά να πάθουν.
Το ξέρεις ότι ίσως μια πυρηνική βόμβα στην Ελλάδα ίσως μας κάνει καλό; τώρα τις πρώτες 15 μέρες του Μάρτη έχει ακόμα κρύο, μετά τις 15 δεν χρειάζεται, έρχεται Άνοιξη.
εγω εσενα ρωτησα συμφωνα με τη λογικη σου δηλαδη αυτο που εγραψες...δεν ειπα κατι αλλο.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.547
Like
22.926
Πόντοι
6.256
Εδω εχω καποιες πρακτικες ερωτησεις
Τοσες μερες απλυτοι ειναι αυτοι?
Εχουν χημικες τουαλετες?
Αεριζουν τα τεθωρακισμενα τους ή ζουν μεσα στην μπιχλα?
Λουζονται με Βοτκα τυπε....
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.677
Κριτικές
36
Like
35.361
Πόντοι
18.565

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.547
Like
22.926
Πόντοι
6.256
Kαλά κάνεις. Κι εγώ το ίδιο. Θα βοηθήσει στο σέρβις.
Για να μην χανουμε χρονο ξεκινα Βουλγαρικα εσυ....και θα πηγαινουμε μαζι για συννενοηση στους κατακτητες μας.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.547
Like
22.926
Πόντοι
6.256

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.117
Κριτικές
1
Like
1.222
Πόντοι
216
Δεν πιστεύω να είσαι κανένας ηττοπαθής και να νομίζεις ότι θα κρατήσουμε στον Έβρο; Κακομοίρη μου σε μια ώρα Σαλονίκη θα έχουν φτάσει οι Τουρκοι. Δε θα τους χωράνε τα καφέ της παραλίας. Κι από κοντά οι Βούλγαροι. Στο Ιμαρετ θα τους παρκάρουμε αυτούς. Μέχρι την Καβάλα ταμάμ θα είναι. :confused:
Επειδη γνωριζεις πολλα μια ερωτηση
Τι έλεγε αρα το γραμμα Παπανδρεου Ανδρεα στον Ζιβκοφ που του πήγε ο Παπουλιας στην κριση του 1987?
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Για να μην χανουμε χρονο ξεκινα Βουλγαρικα εσυ....και θα πηγαινουμε μαζι για συννενοηση στους κατακτητες μας.
Βουλγάρικα θα συνεργαστούμε με το Βολκάνο. Από ότι κατάλαβα έχει ανοικτές δουλειές με Βουλγαρία. Δασικά είδη, ξυλείες, πράσινες ελιές γεμιστές με μύγδαλο και πιπεριά Φλωρίνης, γαϊδουρολιές Χαλκιδικής, βιολογικές και συμβατικές. Προφανώς τα μιλάει πολύ καλά. Λογικά έχει σπουδάσει Βουλγαρία. Θα σαρώσουμε με τη βοήθειά του.
Η παροχή υπηρεσιών είναι το μέλλον.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom