Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 300K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.269
Πόντοι
11.445
Εγω νομιζω οτι ηταν βιζιτοκατασταση , τυπου Σεμεδο , που η τυπισσα καταλαβε οτι υπαρχει χρημα ορμηξε και ξαφνικα συνειδητοποιησε οτι την ηθελε για ενα πηδημα ο κροισος ... :tooth:
 

Count Montechristo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2021
Μηνύματα
405
Κριτικές
4
Like
1.668
Πόντοι
481
Αυτό μόνο...
 

Συνημμένα

  • IMG_20220117_152920.jpg
    IMG_20220117_152920.jpg
    224,8 KB · Εμφανίσεις: 56

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.206
Like
5.499
Πόντοι
1.056
Εγω νομιζω οτι ηταν βιζιτοκατασταση , τυπου Σεμεδο , που η τυπισσα καταλαβε οτι υπαρχει χρημα ορμηξε και ξαφνικα συνειδητοποιησε οτι την ηθελε για ενα πηδημα ο κροισος ... :tooth:
Αυτό θα φανεί από τις τοξικολογικές εξετάσεις και τις κάμερες του ξενοδοχείου (αν δεν έχουν σβηστεί).
Η έμμεση παραδοχή του "βιασμού" ενός από τους εμπλεκόμενους στο instagram περιπλέκει τα πράγματα. Και δεν με πείθει το σενάριο της "ληστείας". Μπορούσε να μπει από άλλο κινητό στο λογαριασμό του στο instagram του και να το διαψεύσει.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Για να μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια και γεμίζουμε σελίδες επαναλαμβανόμενοι. Εγώ πιστεύω οτι μπορεί να εχει δίκιο αυτός γι'αυτό σου έδωσα την τρίτη εκδοχή.
Εσύ πιστεύεις ότι μπορεί να έχει δίκιο η κοπέλα ή αποκλείεται επειδή είναι γυναίκα και μουνοδουλοι, λευκοί ιππότες, φεμιναζι και λοιπά.......
Εγώ θα πιστέψω την γκόμενα, μόνο αν δω κάποιο άλλο στοιχείο πχ τοξικολογική εξέταση ή ιατροδικαστική έκθεση ή κάτι άλλο χειροπιαστό.

Χωρίς τέτοιο στοιχείο, μόνο με τις δυο μαρτυρίες (συναινετικό σεξ ο ένας, βιασμός η άλλη), εγώ προσωπικά θα πιστέψω ότι έγινε μάλλον βιζιτοδουλειά ή γκομενοδουλειά, που για κάποιο λόγο στράβωσε. Αυτό εγώ προσωπικά και συγκεκριμένα για αυτή την περίπτωση, που είχαμε πάρτι με ναρκωτικά και κόκες σε σουίτα ξενοδοχείου, με καλεσμένες ''πορτούδες'' από μαγαζιά. Αν το στόρυ ήταν αλλιώς, θα έβγαζα άλλο συμπέρασμα.

Το δικαστήριο, χωρίς άλλα στοιχεία, αλλά μόνο με τον λόγο του ενός απέναντι στον λόγο του άλλου, πρέπει να τον αθωώσει.
Εδώ όμως είναι που μπαίνουν στο παιχνίδι φεμινάζι-λευκοί ιππότες και sjw, που προσπαθούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη με επιχειρήματα τύπου 'είστε ξεπλένυδες, η κοπέλα είναι θύμα, δεν μας νοιάζει τι έκανε εκείνη'. Αν επηρεαστεί η κοινή γνώμη, προφανώς θα επηρεαστεί και το δικαστήριο.

Δεν μπορώ να τα γράψω πιο απλά τύπε...
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.206
Like
5.499
Πόντοι
1.056
Εγώ θα πιστέψω την γκόμενα, μόνο αν δω κάποιο άλλο στοιχείο πχ τοξικολογική εξέταση ή ιατροδικαστική έκθεση ή κάτι άλλο χειροπιαστό.

Χωρίς τέτοιο στοιχείο, μόνο με τις δυο μαρτυρίες (συναινετικό σεξ ο ένας, βιασμός η άλλη), εγώ προσωπικά θα πιστέψω ότι έγινε μάλλον βιζιτοδουλειά ή γκομενοδουλειά, που για κάποιο λόγο στράβωσε. Αυτό εγώ προσωπικά και συγκεκριμένα για αυτή την περίπτωση, που είχαμε πάρτι με ναρκωτικά και κόκες σε σουίτα ξενοδοχείου, με καλεσμένες ''πορτούδες'' από μαγαζιά. Αν το στόρυ ήταν αλλιώς, θα έβγαζα άλλο συμπέρασμα.

Το δικαστήριο, χωρίς άλλα στοιχεία, αλλά μόνο με τον λόγο του ενός απέναντι στον λόγο του άλλου, πρέπει να τον αθωώσει.
Εδώ όμως είναι που μπαίνουν στο παιχνίδι φεμινάζι-λευκοί ιππότες και sjw, που προσπαθούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη με επιχειρήματα τύπου 'είστε ξεπλένυδες, η κοπέλα είναι θύμα, δεν μας νοιάζει τι έκανε εκείνη'. Αν επηρεαστεί η κοινή γνώμη, προφανώς θα επηρεαστεί και το δικαστήριο.

Δεν μπορώ να τα γράψω πιο απλά τύπε...
Τυπε για τον τύπο που παραδέχτηκε στο instagram τον βιασμό της 24χρονης στο πάρτι που διοργάνωσε, τι γνώμη έχεις;
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.934
Like
3.202
Πόντοι
1.706
Εγώ θα πιστέψω την γκόμενα, μόνο αν δω κάποιο άλλο στοιχείο πχ τοξικολογική εξέταση ή ιατροδικαστική έκθεση ή κάτι άλλο χειροπιαστό.

Χωρίς τέτοιο στοιχείο, μόνο με τις δυο μαρτυρίες (συναινετικό σεξ ο ένας, βιασμός η άλλη), εγώ προσωπικά θα πιστέψω ότι έγινε μάλλον βιζιτοδουλειά ή γκομενοδουλειά, που για κάποιο λόγο στράβωσε. Αυτό εγώ προσωπικά και συγκεκριμένα για αυτή την περίπτωση, που είχαμε πάρτι με ναρκωτικά και κόκες σε σουίτα ξενοδοχείου, με καλεσμένες ''πορτούδες'' από μαγαζιά. Αν το στόρυ ήταν αλλιώς, θα έβγαζα άλλο συμπέρασμα.

Το δικαστήριο, χωρίς άλλα στοιχεία, αλλά μόνο με τον λόγο του ενός απέναντι στον λόγο του άλλου, πρέπει να τον αθωώσει.
Εδώ όμως είναι που μπαίνουν στο παιχνίδι φεμινάζι-λευκοί ιππότες και sjw, που προσπαθούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη με επιχειρήματα τύπου 'είστε ξεπλένυδες, η κοπέλα είναι θύμα, δεν μας νοιάζει τι έκανε εκείνη'. Αν επηρεαστεί η κοινή γνώμη, προφανώς θα επηρεαστεί και το δικαστήριο.

Δεν μπορώ να τα γράψω πιο απλά τύπε...
Άστο, ευτυχώς δεν δουλεύουν έτσι τα δικαστήρια.
Αν φτάσει υπόθεση στο δικαστήριο προφανώς κάτι έχουν ΗΔΗ βρεί, δεν βασίζεται στον λόγο του ενός ή του άλλου.
Σταμάτα λοιπόν να γράφεις γιατί τις ίδιες μαλακίες κάνουν/γράφουν και οι φιλενάδες σου οι φεμιναζί....
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
495
Like
735
Πόντοι
81
''

Τι απαντά η Coca Cοla 3E​

Κύκλοι της Coca ColaΕΕΕ +0,91% 3E, με τους οποίους επικοινώνησε τηλεφωνικά η δημοσιογράφος του Euro2day.gr Αλεξάνδρα Γκίτση, μετά τον θόρυβο που δημιουργήθηκε και τα χιλιάδες tweets με το hashtag #cancel_Coca Cοla, για τη συγκεκριμένη υπόθεση, υποστήριξαν πως «δεν υπάρχει καμία σχέση ούτε ιδιοκτησιακή, ούτε μετοχική, ούτε άλλη με τους φερόμενους ως δράστες». ''
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Εγώ θα πιστέψω την γκόμενα, μόνο αν δω κάποιο άλλο στοιχείο πχ τοξικολογική εξέταση ή ιατροδικαστική έκθεση ή κάτι άλλο χειροπιαστό.

Χωρίς τέτοιο στοιχείο, μόνο με τις δυο μαρτυρίες (συναινετικό σεξ ο ένας, βιασμός η άλλη), εγώ προσωπικά θα πιστέψω ότι έγινε μάλλον βιζιτοδουλειά ή γκομενοδουλειά, που για κάποιο λόγο στράβωσε. Αυτό εγώ προσωπικά και συγκεκριμένα για αυτή την περίπτωση, που είχαμε πάρτι με ναρκωτικά και κόκες σε σουίτα ξενοδοχείου, με καλεσμένες ''πορτούδες'' από μαγαζιά. Αν το στόρυ ήταν αλλιώς, θα έβγαζα άλλο συμπέρασμα.

Το δικαστήριο, χωρίς άλλα στοιχεία, αλλά μόνο με τον λόγο του ενός απέναντι στον λόγο του άλλου, πρέπει να τον αθωώσει.
Εδώ όμως είναι που μπαίνουν στο παιχνίδι φεμινάζι-λευκοί ιππότες και sjw, που προσπαθούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη με επιχειρήματα τύπου 'είστε ξεπλένυδες, η κοπέλα είναι θύμα, δεν μας νοιάζει τι έκανε εκείνη'. Αν επηρεαστεί η κοινή γνώμη, προφανώς θα επηρεαστεί και το δικαστήριο.

Δεν μπορώ να τα γράψω πιο απλά τύπε...
Τυπε αφου έχεις και πληρη εικόνα του τι παρτυ ήταν και ποιοί συμμετείχαν παω πάσο.
Εγώ δεν εχω πρόσβαση στο προανακριτικο υλικό.
Τουλάχιστον παραδέχεσαι τι πιστεύεις εξ ορισμού να πάμε παρακάτω.
Κανουμε το σταυρό μας που δεν εμπλεκεσαι σε ανακριτικές ή δικαστικές διαδικασίες. Το ότι πιστεύεις οτι οι δικαστές καταδικάζουν χωρίς αποδείξεις επειδή ετσι απαιτεί η κοινη γνωμη, είναι ενδεικτικό της όλης επιχειρηματολογίας σου. Φεμιναζι κι οι δικαστές.
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
495
Like
735
Πόντοι
81
''Η 24χρονη καταγγέλλουσα εργάζεται ως διοικητική υπάλληλος σε σημαντική εταιρεία του χώρου των τροφίμων στη Βόρεια Ελλάδα, με έδρα τη Θεσσαλονίκη. Η ίδια έχει βιώσει σχετικά πρόσφατα τον πόνο της απώλειας των γονέων της σε τροχαίο, καθώς και ενός ακόμη αγαπημένου της προσώπου, από ανίατη ασθένεια.

Έπειτα από παραίνεση του μετρ του γνωστού καφέ-μπαρ, τον οποίο γνώριζε προσωπικά ως θαμώνας, η νεαρή πείστηκε να πάει στο επίμαχο πριβέ πάρτι το βράδυ της Παραμονής της Πρωτοχρονιάς, σε σουίτα του πολυτελούς ξενοδοχείου. Πήρε μαζί της και μια φίλη της, ενώ εκεί βρήκαν και μια τρίτη κοινή τους φίλη. Στο πάρτι φέρεται ότι συμμετείχαν συνολικά 12 γυναίκες και επτά άνδρες, μεταξύ των οποίων τα αδέλφια, γόνοι της επιχειρηματικής οικογένειας. Σύμφωνα με πληροφορίες, εκ των υστέρων επιβλήθηκε και πρόστιμο στο ξενοδοχείο, για παραβίαση μέτρων για την πανδημία.

Η ίδια έχει παρευρεθεί άλλες τρεις φορές σε πάρτι με διάφορες αφορμές, σε διαφορετικά μέρη και με διαφορετικούς θαμώνες, αλλά με την παραίνεση των ίδιων ανθρώπων. Όπως διευκρινίζει ο συνήγορός της, δεν είχε συμβεί κάτι επιλήψιμο στα προηγούμενα, ενώ σε κανένα από τα τέσσερα προσκλητήρια δεν υπήρξε καμία άμεση ή έμμεση αναφορά σε οικονομικό ή άλλο αντάλλαγμα.

Σύμφωνα με τα όσα δήλωσε στην κατάθεσή της η 24χρονη, κάποια στιγμή αποχώρησε μαζί με τις δύο φίλες της, γιατί αισθάνθηκε ζαλάδα λόγω της κατανάλωσης αλκοόλ. Λίγα λεπτά αργότερα, και ενώ αναζητούσε το αυτοκίνητό της, δέχτηκε τηλεφώνημα από τον γνωστό της που την είχε προσκαλέσει, ο οποίος της ζήτησε να επιστρέψει στο ξενοδοχείο για να τη φροντίσουν λόγω της κατάστασής της. Σύμφωνα με τον συνήγορό της, είχε προηγηθεί και τηλεφώνημα του 27χρονου εμπλεκόμενου στον βιασμό.

Η κοπέλα επέστρεψε στο ξενοδοχείο και ανέβηκε με το ασανσέρ στον 4ο όροφο, με προορισμό το δωμάτιο που έκλεισε εκεί για να διανυκτερεύσει. Όπως ανέφερε, εκεί την «μπλόκαραν» οι τρεις νεαροί και την οδήγησαν σε σουίτα. Το πρωί ξύπνησε μόνη της και τηλεφώνησε στον διοργανωτή, ζητώντας του εξηγήσεις. Την ίδια μέρα κατέθεσε μήνυση στο Αστυνομικό Τμήμα Λευκού Πύργου, δίνοντας την περιγραφή όσων συνέβησαν, αλλά και τον αριθμό του τηλεφώνου αυτού που αναγνώρισε ως βιαστή της. Ο 27χρονος συνελήφθη και παραδέχτηκε την ερωτική συνεύρεση, υποστηρίζοντας ότι έγινε με τη συναίνεση της κοπέλας. Σε βάρος του απαγγέλθηκε κατηγορία για βιασμό και αφέθηκε ελεύθερος με περιοριστικούς όρους. Η κοπέλα υποβλήθηκε σε ιατροδικαστική εξέταση, ενώ αναμένονται τα αποτελέσματα της τοξικολογικής ανάλυσης, που θα διαπιστώσει αν είχαν ρίξει ουσίες στο ποτό της. ''
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Άστο, ευτυχώς δεν δουλεύουν έτσι τα δικαστήρια.
Αν φτάσει υπόθεση στο δικαστήριο προφανώς κάτι έχουν ΗΔΗ βρεί, δεν βασίζεται στον λόγο του ενός ή του άλλου.
Σταμάτα λοιπόν να γράφεις γιατί τις ίδιες μαλακίες κάνουν/γράφουν και οι φιλενάδες σου οι φεμιναζί....
Η πρώτη πρώτη πρόταση που έγραψα στο ποστ που παρέθεσες

Εγώ θα πιστέψω την γκόμενα, μόνο αν δω κάποιο άλλο στοιχείο πχ τοξικολογική εξέταση ή ιατροδικαστική έκθεση ή κάτι άλλο χειροπιαστό.

Τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό??

Επειδή δεν είσαι καλά ενημερωμένος, η τύπισσα κατήγγειλε συγκεκριμένα έναν (δεν ξέρω ποιόν), ο οποίος συνελήφθη και με σύμφωνη γνώμη ανακριτή-εισαγγελέα αφέθηκε ελεύθερος. Αυτό έχουμε σε νομικό επίπεδο, πέρα από τις θεωρίες που γράφει ο καθένας εδώ μέσα.

Δεν έχω φίλες φεμινάζι τύπε, μεγάλη βρισιά αυτό που έγραψες.
 

paparopaparos

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2017
Μηνύματα
171
Κριτικές
1
Like
288
Πόντοι
21
απο αυτα που ακουμε στα καναλια και στα social δεν βγαζεις ακρη.
τα δεδομενα ειναι τα εξης:
1. Ή η κοπέλα έπεσε θυμα βιασμού αφού πρώτα την νάρκωσαν και όταν συνήλθε έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει κάθε γυναίκα που είναι θύμα της οποιαδήποτε μορφής βίας.
2. Ή για κάποιο δικό της λόγο να πήγε στο πάρτι να έκανε αυτό που γούσταρε και μετά να κασκευασε ενα σενάριο.
το λόγο έχουν οι αρχες αστυνομία, εισαγγελέας, ανακριτής, ιατροδικαστής και τέλος η δικαιοσύνη να αποφανθεί για την υπόθεση.
Όλα τα υπόποιπα είναι μπούρδες.
Το μόνο που μένει είναι ότι ζούμε σε μια κοινωνία του φαίνεσθαι, χωρίς καμία αξία.
Θέλουμε να ζούμε την διπλή μας ζωή.
Δεν εχουμε τάλιρο για τσιγάρα και ανεβάζουμε ποστ στα σοσιαλ οτι πίνουμε καφέ και ποτάρες στα πιο χαι μαγαζια.
Και εκεί οι πιτσιρίκες αλλά και μεγαλύτερες γυναίκες την πατάνε. Τις καλεί κάποιος σε πριβέ πάρτι κάπου και πάνε χωρίς να το ξέρουν και χωρίς να ξέρουν κανένα αλλά να έχουν μετά να λένε στη παρέα α χθες ημουν στο παρτι του ταδε αρα ειμαι και εγω χαι περσονα.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Τυπε αφου έχεις και πληρη εικόνα του τι παρτυ ήταν και ποιοί συμμετείχαν παω πάσο.
Εγώ δεν εχω πρόσβαση στο προανακριτικο υλικό.
Τουλάχιστον παραδέχεσαι τι πιστεύεις εξ ορισμού να πάμε παρακάτω.
Κανουμε το σταυρό μας που δεν εμπλεκεσαι σε ανακριτικές ή δικαστικές διαδικασίες. Το ότι πιστεύεις οτι οι δικαστές καταδικάζουν χωρίς αποδείξεις επειδή ετσι απαιτεί η κοινη γνωμη, είναι ενδεικτικό της όλης επιχειρηματολογίας σου. Φεμιναζι κι οι δικαστές.
Αφού δεν έχεις πρόσβαση στο προανακριτικό υλικό τύπε, γιατί μιλάς για ξεπλένηδες βιαστών και για θύμα βιασμού?
Αν υπήρχε κάποιο χειροπιαστό στοιχείο θα το είχαμε ήδη μάθει, αφού όλα τα μμε με αυτό ασχολούνται. Μεχρι στιγμής δεν υπάρχει και το ξέρεις.

Μου αρέσει που επικαλείσαι την δικαιοσύνη φίλε. Σε περίπτωση αθώωσης βέβαια των κατηγορουμένων ξέρουμε τι θα πεις ""δεν υπάρχει δικαιοσύνη, ήταν πλούσιοι και είχαν άκρες κλπ''.

Η επιχειρηματολογία σου και η ιδεολογική σου τοποθέτηση είναι ξεκάθαρη
''Πιστεύουμε πάντα τις γυναίκες, γιατί δεν λένε ποτέ ψέματα, ούτε κάνουν εγκληματικές πράξεις''.

Σου εύχομαι να μην το βρεις μπροστά σου αυτό στη ζωή...
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
495
Like
735
Πόντοι
81

Ένωση Δικαστών Εισαγγελέων: Αθέμιτες υποδείξεις και ατεκμηρίωτα υπονοούμενα​


Στην ανακοίνωση - απάντησή της η Ένωση Δικαστών Εισαγγελέων γράφει σχετικά "…με αφορμή ανάρτηση γνωστού δημοσιογράφου- ιδιοκτήτη μέσων ενημέρωσης σχετικά με υπόθεση που εκκρεμεί στην ανάκριση του Πρωτοδικείου Θεσσαλονίκης και καταφέρεται με προσβλητικές εκφράσεις κατά της ανακρίτριας και των εισαγγελικών λειτουργών που την χειρίστηκαν, υπενθυμίζουμε ότι οι δικαστές και εισαγγελείς ασκούν τα καθήκοντά τους και διαμορφώνουν απροσωπόληπτα την κρίση τους, με βάση το νόμο και τα στοιχεία κάθε δικογραφίας, τα οποία δεν είναι γνωστά στο ευρύ κοινό λόγω της αρχής της μυστικότητας. Ως εκ τούτου αθέμιτες υποδείξεις και ατεκμηρίωτα υπονοούμενα για την κρίση τους, χωρίς μάλιστα να υπάρχει η αναγκαία νομική γνώση για τα όρια εντός των οποίων οφείλει να κινείται η Δικαιοσύνη, όπως οι προϋποθέσεις και οι συγκεκριμένοι όροι επιβολής προσωρινής κράτησης, καθώς και η ονομαστική στοχοποίηση δικαστικών λειτουργών, εκφεύγουν του δημοσιογραφικού καθήκοντος, που θα έπρεπε να είναι η ανάδειξη της αλήθειας και όχι η προσπάθεια χειραγώγησης της Δικαιοσύνης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: lolom

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.867
Like
10.221
Πόντοι
2.406
Όχι φίλε μου, δεν έχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα ελαφρυντικό. Τι σημαίνει ότι «ενεργεί βασει του κώδικα του»; Όταν ένας Αφρικανός, Πακιστανός, ή οποιοδήποτε άλλος μεταναστεύει σε μια Ευρωπαϊκή χώρα ή τελοσπάντων σε μια χώρα η οποία δεν είναι τριτοκοσμική, πρέπει να βάλει στην άκρη τον «κώδικα» του και να προσαρμοστεί στην κοινωνία. Το να βιάζεις κάποιον δεν είναι ένα έθιμο, το οποίο φέρνεις από την χώρα σου και σου είναι δύσκολο να το αποχωριστείς. Δεν με νοιάζει εάν έχουν συνηθίσει να πηδάνε κατσίκες και κοτόπουλα από κει που έρχονται, αλλά είναι απαράδεκτο να λέμε ότι υπάρχει «αιτιολογία».
Και εννοείται αυτό ισχύει και για τους Έλληνες και οποιαδήποτε άλλη εθνικότητα, και το κάνει ακόμα χειρότερο επειδή αυτά τα άτομα μεγάλωσαν εξαρχής σε μια σύγχρονη κοινωνία, η οποία υποτίθεται ότι διαφέρει από τις τριτοκοσμικές.

Εννοείται οι κοπέλες που ντύνονται προκλητικά συμβάλουν ώστε να «τριγκαρουν» τέτοιες συμπεριφορές, αλλά το κάνουν για διαφορετικούς λόγους (μειωμένη αίσθηση αυτοεκτίμησης κυρίως) και όχι για να τις βιάσουν.

Πριν 2 χρόνια μια ομάδα αλλοδαπών είχε κάνει απόπειρα βιασμού σε δυο γνωστές μου ενώ κατέβαιναν από τα Βραχάκια, μόλις είχε πέσει ο ήλιος, και για καλή τους τύχη περνούσε περιπολικό εκείνη τη στιγμή. Και δεν ήταν ντυμένες προκλητικά ούτε στο ελάχιστο.

Παντα να σκέφτεσαι «έτσι θα αισθανόμουν εάν είχε συμβεί αυτό στην κόρη ή την γυναίκα μου;». Και η απάντηση θα είναι «όχι» (στην περίπτωση που έγινε οντως χωρίς την συγκατάθεση της καθώς υπάρχουν και οι περιπτώσεις αλά Semedo). Δεν θα εμπαινες καν στην διαδικασία να ρωτήσεις εάν ήταν προκλητικά ντυμένη για να δικαιολογήσεις/αιτιολογήσεις το ατομο που της φέρθηκε έτσι.
Φίλε σωστά τα λες κ συμφωνώ στην θεωρία
Στην πράξη όμως οποίος φιλάει τα ρούχα του έχει έστω τα μισά....
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.867
Like
10.221
Πόντοι
2.406
ενταξει,ο στεφανος εβαλε και φωτο οπότε τα σαινια λογικα θα ξεψαχνισουν ινστα κλπ,διαβασε την εφημεριδα κανεις να μας πει αν γραφει σε τέτοια ντηλια απο τα 20κ ποιος παιρνει τι και τι παει τελικα στην εκαστοτε κοπέλα ?
Σιγά ρε μην δίνουν 20000 να γαμισει κάνεις στην Ελλάδα των 500ε μισθο
Μλκιες του Χίου είναι αυτά
Ξερω 2 μουναρες πόρτες σε μαγαζιά Αθήνα που πάνε με σύσταση πάντα με 150 την ώρα η 300 την βράδυ...
Αυτά 2000 και 20000 αν υπήρχαν θα ήταν οι πουτανες όλες εκατομθριουχες....
Εδώ στην καλύτερη μετά από κάνα χρόνο βίζιτες να πάρουν κάνα σμαρτακι και αιφον καινούριο.... Ποια 20000 κ κολοκύθια τούμπανα. Ο μαλάκας ο Χίος στην ουσία προμοταρει την βίζιτα έτσι που το γραφει
Αλλα φυσικά δεν ισχύει τίποτα από αυτά
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376

Ένωση Δικαστών Εισαγγελέων: Αθέμιτες υποδείξεις και ατεκμηρίωτα υπονοούμενα​


Στην ανακοίνωση - απάντησή της η Ένωση Δικαστών Εισαγγελέων γράφει σχετικά "…με αφορμή ανάρτηση γνωστού δημοσιογράφου- ιδιοκτήτη μέσων ενημέρωσης σχετικά με υπόθεση που εκκρεμεί στην ανάκριση του Πρωτοδικείου Θεσσαλονίκης και καταφέρεται με προσβλητικές εκφράσεις κατά της ανακρίτριας και των εισαγγελικών λειτουργών που την χειρίστηκαν, υπενθυμίζουμε ότι οι δικαστές και εισαγγελείς ασκούν τα καθήκοντά τους και διαμορφώνουν απροσωπόληπτα την κρίση τους, με βάση το νόμο και τα στοιχεία κάθε δικογραφίας, τα οποία δεν είναι γνωστά στο ευρύ κοινό λόγω της αρχής της μυστικότητας. Ως εκ τούτου αθέμιτες υποδείξεις και ατεκμηρίωτα υπονοούμενα για την κρίση τους, χωρίς μάλιστα να υπάρχει η αναγκαία νομική γνώση για τα όρια εντός των οποίων οφείλει να κινείται η Δικαιοσύνη, όπως οι προϋποθέσεις και οι συγκεκριμένοι όροι επιβολής προσωρινής κράτησης, καθώς και η ονομαστική στοχοποίηση δικαστικών λειτουργών, εκφεύγουν του δημοσιογραφικού καθήκοντος, που θα έπρεπε να είναι η ανάδειξη της αλήθειας και όχι η προσπάθεια χειραγώγησης της Δικαιοσύνης.
Στα γεράματα έγινε και ο Ζούγκλας φεμινάζι και έβαλε χέρι σε ανακριτη-εισαγγελέα (και οι δυο γυναίκες), που άφησαν τον κατηγορούμενο ελεύθερο...

Κατά τα άλλα, δεν γίνεται προσπάθεια επηρεασμού της κοινής γνώμης :confused: :confused: :confused:
 

Συνημμένα

  • Makis.jpg
    Makis.jpg
    76,4 KB · Εμφανίσεις: 54
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Αφού δεν έχεις πρόσβαση στο προανακριτικό υλικό τύπε, γιατί μιλάς για ξεπλένηδες βιαστών και για θύμα βιασμού?
Αν υπήρχε κάποιο χειροπιαστό στοιχείο θα το είχαμε ήδη μάθει, αφού όλα τα μμε με αυτό ασχολούνται. Μεχρι στιγμής δεν υπάρχει και το ξέρεις.

Μου αρέσει που επικαλείσαι την δικαιοσύνη φίλε. Σε περίπτωση αθώωσης βέβαια των κατηγορουμένων ξέρουμε τι θα πεις ""δεν υπάρχει δικαιοσύνη, ήταν πλούσιοι και είχαν άκρες κλπ''.

Η επιχειρηματολογία σου και η ιδεολογική σου τοποθέτηση είναι ξεκάθαρη
''Πιστεύουμε πάντα τις γυναίκες, γιατί δεν λένε ποτέ ψέματα, ούτε κάνουν εγκληματικές πράξεις''.

Σου εύχομαι να μην το βρεις μπροστά σου αυτό στη ζωή...
Το ότι ηταν τσουλι, τα 'θελε ο κώλος της, το άξιζε αυτό που επαθε, ηταν ξεκωλο και βίζιτα, που εγραψαν εδω μεσα από ποια γνώση του προανακριτικου υλικού προκύπτουν; Τα οποία υιοθετεις κι εσύ, μην το ξεχνάμε. Τα αποτελέσματα των τοξικολογικών εξετασεων βγηκαν; Το ιατροδικαστικό πόρισμα για το αν υπαρχουν ιχνη βιασμού; Για να εισαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν ευρήματα σε κόβω στο κέντρο της ανακριτικης διαδικασίας.
Αφού ξέρεις και τι θα πω σε περίπτωση αθώωσης είσαι μεγάλη μορφη της αντιφεμιναζιστικης σκέψης.
Καμωνεσαι τον έξυπνο αλλά δεν είσαι. Ξεπλενης είσαι και δεν εισαι ο μονος εδω μέσα. Σε καθε ανάλογη περίπτωση οι οπαδοί του τα 'θελε και του καλά να πάθει ξεσπαθωνετε εδω μέσα και απολυτως λογικά ο Αντισθένης στέλνει αρκετούς για μπάνιο. Πλέον ο κόσμος δεν ανέχεται το μισανθρωπισμό σας και καλό θα ηταν να το χωνέψετε. Για ότι συμβαίνει ή δε συμβαίνει στη ζωή σας ειστε αποκλειστικά υπεύθυνοι εσείς. Και κανείς άλλος.
Αυτά απο μενα τυπε μου γιατί δε βρισκω νοημα να λεω τα ίδια απο την αρχή.
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
495
Like
735
Πόντοι
81
''Η τοξικολογική θα δείξει τι «έπεσε» στο ποτό της 24χρονης

Μπορεί η ιατροδικαστική εξέταση να μην έδειξε ευρήματα κακοποίησης στο σώμα της 24χρονης γυναίκας όμως τα αποτελέσματα της ιατρικής πραγματογνωμοσύνης δεν έχουν ακόμη συμπεριληφθεί στη δικογραφία. Αναμένονται δε και τα αποτέλεσμα των τοξικολογικών εξετάσεων, σε δέκα μέρες περίπου από σήμερα.''



''Στο υλικό από τις κάμερες του ξενοδοχείου, που έχουν καταγράψει τις κινήσεις των εμπλεκόμενων στο βιασμό της 24χρονης κοπέλας, θα αναζητήσουν οι αρχές την άκρη του νήματος, προκειμένου διαλευκάνουν την σοβαρή υπόθεση. Το υλικό αυτό βρίσκεται στα χέρια των ανακριτικών αρχών και επεξεργάζεται λεπτομερώς.''
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Το ότι ηταν τσουλι, τα 'θελε ο κώλος της, το άξιζε αυτό που επαθε, ηταν ξεκωλο και βίζιτα, που εγραψαν εδω μεσα από ποια γνώση του προανακριτικου υλικού προκύπτουν; Τα οποία υιοθετεις κι εσύ, μην το ξεχνάμε. Τα αποτελέσματα των τοξικολογικών εξετασεων βγηκαν; Το ιατροδικαστικό πόρισμα για το αν υπαρχουν ιχνη βιασμού; Για να εισαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν ευρήματα σε κόβω στο κέντρο της ανακριτικης διαδικασίας.
Αφού ξέρεις και τι θα πω σε περίπτωση αθώωσης είσαι μεγάλη μορφη της αντιφεμιναζιστικης σκέψης.
Καμωνεσαι τον έξυπνο αλλά δεν είσαι. Ξεπλενης είσαι και δεν εισαι ο μονος εδω μέσα. Σε καθε ανάλογη περίπτωση οι οπαδοί του τα 'θελε και του καλά να πάθει ξεσπαθωνετε εδω μέσα και απολυτως λογικά ο Αντισθένης στέλνει αρκετούς για μπάνιο. Πλέον ο κόσμος δεν ανέχεται το μισανθρωπισμό σας και καλό θα ηταν να το χωνέψετε. Για ότι συμβαίνει ή δε συμβαίνει στη ζωή σας ειστε αποκλειστικά υπεύθυνοι εσείς. Και κανείς άλλος.
Αυτά απο μενα τυπε μου γιατί δε βρισκω νοημα να λεω τα ίδια απο την αρχή.
Έγραψα δεν υπάρχουν ευρήματα μέχρι τώρα. Αν υπήρχαν θα το είχαμε μάθει. Δεν προεξόφλησα ότι τα αποτελέσματα θα ταιριάζουν με την θεωρία μου. Επίσης έγραψα όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται ότι αν βρεθούν χειροπιαστά στοιχεία θα αλλάξω την αρχική μου θεωρία.
Τι δεν καταλαβαίνεις από όλα αυτά?

Να ανακεφαλαιώσουμε και όσα έχουμε σε νομικό επίπεδο
-καταγγελία για βιασμό
-ο κατηγορούμενος αφέθηκε ελεύθερος
-εισαγγελική έρευνα για τυχόν ύπαρξη κυκλώματος μαστροπείας, που έναντι πληρωμής έστελνε κορίτσια σε τέτοια πάρτι

Καμώνεσαι τον ηθικό, αλλά δεν είσαι. Ζητάς εμμέσως από τον Αντισθένη να με μπλοκάρει, επειδή διαφωνώ με αυτά που λες. Με αποκαλείς μισάνθρωπο, επειδή δεν πιστεύω αυτόματα όσα λέει μια γκόμενα. Όπως ακριβώς κάνουν οι φεμινάζι και οι sjw στα σοσιαλ μίντια.

Και για να παραφράσω λίγο το τελευταίο που έγραψες
Ο κόσμος δεν ανέχεται πλέον τον μισανδρισμό σας και την μουνοδουλίασή σας. Από δω και πέρα όποια ή όποιος κατηγορεί χωρίς στοιχεία κάποιον άνδρα θα συναντά αντίδραση. Για όσες λάθος επιλογές έκανε μια γυναίκα ή για όσες αποτυχίες είχε στη ζωή της, δεν φταίνε οι άνδρες ούτε η κοινωνία, αλλά η μαλακία που την δέρνει. Όποια καταγγέλει κάτι και μπορεί να το αποδείξει, θα έχει τη συμπαράσταση και την βοήθεια που χρειάζεται. Όποια καταγγέλλει ψευδώς θα πρέπει επιτέλους να τιμωρείται, τόσο από το δικαστήριο, όσο και από την κοινωνία.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Καμώνεσαι τον ηθικό, αλλά δεν είσαι. Ζητάς εμμέσως από τον Αντισθένη να με μπλοκάρει, επειδή διαφωνώ με αυτά που λες.
Μόνο σε αυτό απάντηση. Είσαι απλά βλάκας. Αν το ήθελα θα σου έκανα αναφορά. Δε θα συζητουσα μαζί σου. Υπηρξαν και υπάρχουν εδώ μεσα σκουπιδαρια, που όταν δεν ειχαν απάντηση έπιαναν στο στόμα τους την οικογένειά μου. Δεν εκανα σε αυτούς αναφορά, σκεψου πόσο πιθανό θα ηταν να κανω σε σένα. Η Αναφορά μου στον Αντισθένη έχει να κάνει με το ότι υπάρχουν όρια διακριτά πλέον. Αν δεν το καταλαβαίνεις πρόβλημά σου. Αλλά δε θα μου χρεώνεις προθέσεις που δεν έχω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom