Νέα

Ο 50άρης είναι ένας νέος της εποχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 495
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Με επιβραβεύει επίτευξη κάποιων στόχων στη δουλειά μου η στις γκόμενες, αλλά δεν υπάρχει μεγαλύτερο βραβείο από την απαλή ελαφρότητα, το συμπαντικό απέναντί μου μειδίαμα , λίγο πριν μου πάρει ο ύπνος ανακουφιστικά για λίγο τη συνειδητότητα !!

Και όλα αυτά γιατί τα δεν μπορώ και τα δεν θέλω τα έδιωξα από τη ζωή μου νωρίς !! Και αλάφρυνε η ψυχή μου και πέταξα παντού !!

Γιατί νωρίς κατάλαβα ότι το μόνο που σε γερνάει, είναι η ζωή που δεν ζείς. Αυτή που σε αφήνει στην ίδια ηλικία πολλά κούφια κι ανούσια χρόνια !!

Είναι το δροσερό αεράκι της αλλαγής που σε φρεσκάρει και σε δροσίζει στο καμίνι της ζωής. Είναι του Καβάφη το ταξίδι που μετράει και ας έχει ταλαιπωρίες και φουρτούνες. Είναι η ανακούφιση της Ιθάκης που θα μοντάρει τη ταινία της ζωής μου και θα αφήσει μια παρακαταθήκη για το παιδί μου όταν θα γίνω τροφή για σκουλήκια αρχικά και αστερόσκονη τελικά !!
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Μάλλον δε το εξήγησα καλά....Και την αγαπάω ως άνθρωπο λ,και την εκτιμάω και γενικότερα έχουμε πράγματα να πούμε κλπ ....το μόνο που δε τραβάει είναι το σεξ ...και σε αν δεν κάνω λάθος εγώ το αποφεύγω ως επί το πλείστον ....είναι αυτό που είπε ο συνάδερφος ότι πιο πολύ τη βλέπω ως σύντροφό όχι ως γκόμενα....άρα προφανώς δε θέλω να πάει με άλλον και αν το κάνει θα είναι αφορμή να χωρίσω ....δε το γουστάρω με την καμμία ...όπως και εγώ δε θέλω να χαλάσω το σπίτι παρά μόνο έτσι μια παράνομη τρυφερή σχέση και μέχρι εκεί....τώρα ότι δε το έχω βρει,αυτό είναι άλλο θέμα ??
Kι αυτή, όπως και εσύ, δε θέλει να χαλάσει το σπίτι σας, παρά μόνο έτσι μια παράνομη τρυφερή σχέση και μέχρι εκεί......
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Ποοο ότι πιο ωραίο έχω διαβάσει φιλτατε…Σε ζηλεύω φιλε μπραβο σου..Εγώ ρε πούστη μου όντας είδη 48 δε ξέρω με το θέμα της πανδημίας απέχω εδώ και καιρό από το άθλημα…τα παρακολουθώ από μακρια βέβαια στο τρομερό αυτο σαιτ..αλλα Παρολο που είμαι οικονομικά άνετος φοβάμαι να κάνω κίνηση από τη μερα που έσκασε το θέμα του ιού..ομως παω τις επόμενες μέρες σαλονικα και θα κάνω come back από κει (είδη έχω κάνει έρευνα και έχω βρει καλο υλικό) αλλά είδη το σκέφτομαι και αγχώνομαι ρε πούστη μου μην κολλήσω κάνα κοβιντ και ποιος ξέρει τι γίνετε μετα..έχω και κάτι θεματάκια υγειας όχι κάτι σοβαρό αλλά φοβάμαι πολύ..αλλά γενικα μου χει λείψει απίστευτα ένα καλο εσκορτακι…έπαιρνα κάτι δυνατά συνοδακια προ κοβιντ από diva η από Σουζανα ακόμα πιο παλια η μετά πήγαινα για ένα καλο μασαζακι στο γνωστό στέκι στο Κολωνακι η καλούσα στο σπιτι κανα πιπίνι από τα μεγάλα γραφεία με τα μασαζ κατοικον τι εποχαρες τρομερές..δε πάει άλλο όμως περνάνε τα
Χρόνια ..πρέπει να γίνει το come back..
θα σου πω κατι που λεω σε ολους τους φοβισμένους.Το μονο που μπορεις να κάνεις ειναι να εμβολιαστείς.Κανε το καθηκον σου και απο κει και πέρα ζησε τη ζωη σου κανονικα,γιατιι και να ζεις μεσα στον φοβο μη παθεις κατι...σκεψου το...ειναι ζωη αυτη?
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Κοιτάξτε όλοι, γέροι και νέοι, να πεθάνετε νέοι σε μεγάλη ηλικία !!

Και όταν έρθει η ώρα δείξτε και στο χάρο τα αρχίδια σας λέγοντάς του ‘’Τώρα που τα χρησιμοποίησα στο έπακρο πάρτα παπάρα μαζί με το υπόλοιπο σαρκίο μου !!’’

Όταν γεννιέται ένα παιδί πολλοί ηλικιωμένοι κυρίως άνθρωποι εύχονται στους γονείς του ‘’ΝΑ ΖΗΣΕΙ !!’’ Πάντα η ευχή αυτή μου ακουγόταν ηλίθια !!! Επρεπε να ξεπεράσω τα 50 μου για να καταλάβω ότι όλοι τελικά πεθαίνουν, αλλά ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΟΛΟΙ !! Ακολουθήστε λοιπόν τη συμβουλή των γέρων και ζήστε βιώστε έντονα και πολλά πράγματα στη ζωή σας !! Αγγλικό γνωμικό "" Seize the day'', ''Κάντε κατάληψη στη μέρα σας''. Σε 3 λέξεις τα λένε όλα έτσι πρακτικοί που είναι.

Αυτά από εμένα !!!

Καλά ταξίδια, πραγματικά, ψυχικά και πνευματικά σε όλους !!!
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.357
Κριτικές
6
Like
10.450
Πόντοι
3.936
:confused:
Ας μας πει και κανένας παντρεμένος τη γνώμη του γι' αυτό.
Ας μας πει επισης καποιος για ποιον λογο οι συζυγοι (γυναικες) εχουν διαφορα προφιλ στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης (μονες τους). Με κωδικους προσβασης που εχουν μονο Εκεινες, και οχι ο συζυγος τους. Επισης γιατι δεν εχουν κοινο προφιλ με τον αντρα τους. Αφου παντρεμενες δεν ειναι; Που αποσκοπει ολη αυτη η μυστικοπαθεια. Τι κρυβουν και τι φοβουνται. Να μην θυμηθουμε και τα κινητα τους με κωδικο προσβασης που ανοιγουν μονο αυτες. Σαν πολλα περιεργα να μαζευτηκαν.. ?
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
του καινού ή του κενού; τελείως διαφορετικό το νόημα της φράσης σε κάθε περίπτωση.
Του κενού ( άδειου ) εννοούσα. Οχι του καινού ( καινά δαιμόνια ).
Ο spellchecker το άλλαξε και δεν το πρόσεξα.
Ευχαριστώ για την επισήμανση, :hi: :hi: :hi:
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.189
Like
16.049
Πόντοι
3.556
Κοιτάξτε όλοι, γέροι και νέοι, να πεθάνετε νέοι σε μεγάλη ηλικία !!

Και όταν έρθει η ώρα δείξτε και στο χάρο τα αρχίδια σας λέγοντάς του ‘’Τώρα που τα χρησιμοποίησα στο έπακρο πάρτα παπάρα μαζί με το υπόλοιπο σαρκίο μου !!’’

Όταν γεννιέται ένα παιδί πολλοί ηλικιωμένοι κυρίως άνθρωποι εύχονται στους γονείς του ‘’ΝΑ ΖΗΣΕΙ !!’’ Πάντα η ευχή αυτή μου ακουγόταν ηλίθια !!! Επρεπε να ξεπεράσω τα 50 μου για να καταλάβω ότι όλοι τελικά πεθαίνουν, αλλά ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΟΛΟΙ !! Ακολουθήστε λοιπόν τη συμβουλή των γέρων και ζήστε βιώστε έντονα και πολλά πράγματα στη ζωή σας !! Αγγλικό γνωμικό "" Seize the day'', ''Κάντε κατάληψη στη μέρα σας''. Σε 3 λέξεις τα λένε όλα έτσι πρακτικοί που είναι.

Αυτά από εμένα !!!

Καλά ταξίδια, πραγματικά, ψυχικά και πνευματικά σε όλους !!!
τυπαρα ολα σχετικα ειναι. αλλος μες το μυαλο του κανει σιζ δε ντεη με το να βαραει μαλακια μεσα στην υπογα, αλλος με το να ψωνίζει βίζιτες αλλος με το να βγαζει πολλα λεφτα στη δουλεια του αλλος με το να μεγαλωνει παιδια, αλλος ετσι αλλος αλλιως. ολοι κανουνε ταμείο στο τελος και βλέπουν αν ειναι μείον η συν
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Του κενού ( άδειου ) εννοούσα. Οχι του καινού ( καινά δαιμόνια ).
Ο spellchecker το άλλαξε και δεν το πρόσεξα.
Ευχαριαστώ για την επισήμανση, :hi: :hi: :hi:
Απλά η "οδύνη του καινού" με προϊδέασε πως εννοούσες κάτι άλλο. Το καινό μάλλον χαρα και προσμονή και έξαψη φέρνει. Σε μένα τουλάχιστον.
Να είσαι καλά. :hi:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.457
Κριτικές
16
Like
13.661
Πόντοι
6.515
1)40 ετων παντρεμένος εδω και 11 χρονια με παιδι

2)Σεξ με τη γυναικα 0 επειδη κατα βαση δε θελω εγω αλλα γενικοτερα βρίσκουμε δικαιολογίες....δεν εχει να κανει με το εμφανησιακο της αλλα με την καθημερινοτητα και προφανως τα χρονια...

3)Οικονομικα σχετικά άνετος...

4)Δε θελω να χαλάσω το σπιτι απλα ιδανικά θα ηθελα μια γκομενα να βρισκόμαστε που και που να ξεδινουμε ....καμμια αγκαλιά και γαμησακια σε καμμια περιπτωση ομως δε θελω να χαλάσω το σπιτι ην

5)Παρόλη την παραπανω επιθυμία δυστυχως δεν εχω δει υπαρχει προσφορα....και μια περιπτωση πριν καμμια 2ετια που πηγε να προκύψει με παντρεμένη τελικα εφαγα χυλόπιτα

6)Τα τελευταια 2 χρονια λογω κορονοϊού εχω κόψει και τις πουτανες και μονο μαλακια

7)Απο ολα τα παραπανω πίκρα πολυ και λυση καμμια :) καθε μερα και ψυχολογικα πιο κατω

Αυτα νετα σκέτα :)

Υ.Γ.Εμφανησιακα περα απ την καράφλα νορμαλ ειμαι και απο επαγγελματικής άποψης αρκετα πιο ψηλα απ το μεσο ορο...στα γκομενικά ομως ...........
τυπε στα περισσοτερα ειμαστε πολλοι :rockon:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
τυπαρα ολα σχετικα ειναι. αλλος μες το μυαλο του κανει σιζ δε ντεη με το να βαραει μαλακια μεσα στην υπογα, αλλος με το να ψωνίζει βίζιτες αλλος με το να βγαζει πολλα λεφτα στη δουλεια του αλλος με το να μεγαλωνει παιδια, αλλος ετσι αλλος αλλιως. ολοι κανουνε ταμείο στο τελος και βλέπουν αν ειναι μείον η συν
Σωστά :hi: :hi: Ομως στο ταμείο, τον εαυτό του δεν μπορεί κανείς να τον ξεγελάσει.

Το αν τελικά κάνει πράγματι seize the day, με το να μαλακίζεται για παράδειγμα σίγουρα το ξέρει. Και απο εκεί πηγάζει και αυτό που λέγεται αυτοεκτίμηση, και η γενικότερη αίσθηση αυτοπεποίθησης του καθενός.
 

zodania

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
24
Like
31
Πόντοι
0
Μετά απο μια ''εξωτική'' βραδιά με δυο όμορφες λεσβίες παλιές μου γνώριμες από την εποχή που δούλευα στην Αμερική, που πέρασαν από την Αθήνα στο δρόμο για την Αίγυπτο με άφησε εξουθενωμένο σωματικό ράκος να κοιτάζω το πρωί της Κυριακής το καθρέφτη ενώ αυτές έφευγαν για το μουσείο της Ακρόπολης.

Η νυχτερινή ‘’υπερωρία’’ με τις λεσβίες που έφτασε κοντά στο να με στείλει αδιάβαστο, σε συνδυασμό με την εικόνα μου στο καθρέφτη, άνοιξε στο κεφάλι μου μονοπάτια και άρχισα να γράφω ως συνήθως με μανία.

Θέτοντας λοιπόν την ερώτηση του thread!!! Πως αντιμετωπίζει κανείς το γήρας και τον κορεσμό ??? Που σε κάποια φάση είτε νέο είτε γέρο θα σε επισκεφτεί !! Συνήθως θα σε επισκεφτεί βέβαια σε πιο μεγάλες ηλικίες !! Και τι κάνεις τότε ??
Καλημέρα έστειλα προσωπικό μήνυμα και Καλή Χρονιά ..
 

s6775951

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2021
Μηνύματα
135
Like
271
Πόντοι
21

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.189
Like
16.049
Πόντοι
3.556
Σωστά :hi: :hi: Ομως στο ταμείο, τον εαυτό του δεν μπορεί κανείς να τον ξεγελάσει.

Το αν τελικά κάνει πράγματι seize the day, με το να μαλακίζεται για παράδειγμα σίγουρα το ξέρει. Και απο εκεί πηγάζει και αυτό που λέγεται αυτοεκτίμηση, και η γενικότερη αίσθηση αυτοπεποίθησης του καθενός.
τυπαρα μαηντ ολα αυτα εχουν να κανουν με το χαρακτήρα του καθε ανθρώπου. αλλος εχει υψηλές προσδοκίες αλλος οχι. απλα στο κυνήγι του σιζ δε ντεη πρεπει να προσεξει ο καθενας μην βγαλει ψυχαναγκασμό στην επιφανεια. γιατι πολλα καρπούζια σε μια μασχάλη δεν χωρανε. ειναι καλο να κυνηγάς στόχους στο κλίμα του σιζ δε ντεη (και αυτο θα επρεπε να κανουν ολοι για να βελτιωθει η κοινωνία) ομως τύπε καποια στιγμη μπορει να δει κανεις τα χρονια να τον εχουν ξεπεράσει, αυτος να αφιερώθηκε ψυχη και σώμα να κανει σιζ δε ντεη και ξαφνικα να συνειδητοποιήσει οτι καποια αλλα πραματα πιο απλα λιγοτερο σημαντικα τα θυσίασε.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
τυπαρα μαηντ ολα αυτα εχουν να κανουν με το χαρακτήρα του καθε ανθρώπου. αλλος εχει υψηλές προσδοκίες αλλος οχι. απλα στο κυνήγι του σιζ δε ντεη πρεπει να προσεξει ο καθενας μην βγαλει ψυχαναγκασμό στην επιφανεια. γιατι πολλα καρπούζια σε μια μασχάλη δεν χωρανε. ειναι καλο να κυνηγάς στόχους στο κλίμα του σιζ δε ντεη (και αυτο θα επρεπε να κανουν ολοι για να βελτιωθει η κοινωνία) ομως τύπε καποια στιγμη μπορει να δει κανεις τα χρονια να τον εχουν ξεπεράσει, αυτος να αφιερώθηκε ψυχη και σώμα να κανει σιζ δε ντεη και ξαφνικα να συνειδητοποιήσει οτι καποια αλλα πραματα πιο απλα λιγοτερο σημαντικα τα θυσίασε.
Σωστά παίζει και η κατάσταση που περιγράφεις.

Η απάντηση σε αυτές τς περιπτώσεις είναι το ''Μέτρον Αριστον'' του αρχαίου δικού μας του Κλεόβουλου. Η το ''Μηδέν Αγαν''. Πολύ περιεκτικά μηνύματα σε πολύ λίγες λέξεις σχεδόν ποιητικά.

Και νομίζω είναι κοινότυπο να πούμε ότι η μονομέρεια και η εμμονή είναι καταστάσεις που μεσοπρόθεσμα η μακροπρόθεσμα όλοι τελικά μετανοιώνουν.

Προσωπικά αν θα έπρεπε να συμβουλεύσω κάτι τον γυιό μου σε τέτοια θέματα θα του πρότεινα και θα τον παρότρυνα να βρίσκει στην προσπάθειά του τα όριά του και να προσπαθεί ΣΤΑΔΙΑΚΑ να τα επεκτείνει αποφεύγοντας όμως τις υπερβολές.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Η βροχή έκοψε. Παράθυρο ευκαιρίας για μια βόλτα σο βουνό. Καλημέρα σε όλους !! :hi: :hi: :hi:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.482
Κριτικές
62
Like
41.227
Πόντοι
8.530
Και ωθώ κάποιες φορές τον εαυτό μου στα όρια της ψύχωσης προσπαθώντας να αντλήσω ηδονή από κάτι στο οποίο έχω κορεσθεί.

Ο κορεσμός είναι σαν να σου βγάζει τη πρίζα και να σου απομυζά την ενέργεια και την όρεξη για ζωή !! Είναι οι στιγμές που νοιώθεις σαν να σε έχει γαμήσει ο Κινγκ Κονγκ χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος για αυτό !!

Για όσους έχουν απορίες σχετικά με το πως άνθρωποι πλούσιοι, νέοι, όμορφοι, και επώνυμοι αυτοκτονούν ??

Τους τις λύνω τώρα. Απλά αποτυγχάνουν να αντιμετωπίσουν το θηρίο του κορεσμού
Κακομαθημένες μπουχεσες χωρίς ψυχικές δυνάμεις αυτοκτονούν και πέφτουν στις ουσίες...ποιος άνθρωπος που έχει μια στοιχειώδη έστω σκληραγωγια και στοιχειώδη αντοχή σε ανάποδες φάσεις της ζωής θα καταλήξει έτσι;
 

adon013

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2009
Μηνύματα
403
Κριτικές
5
Like
781
Πόντοι
81
Φίλε mind είσαι κορυφή,τα είπες όλα με το όνομα τους και πάλι μπράβο.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
ναι...ολα καλα ολα ωραια περι "ζωης" αλλα εγω εχασα 2 χρόνια απο τη ζωη μου με αυτη τη μαλακια τον ιο...(και βλεπω να τριτώνει)..και οχι μονο εγω φαντάζομαι :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom