Νέα

Έπεσε πρόστιμο από τους άχρηστους τσέους του ΦασιστιΚούλη. ΠΩΣ ΤΗ ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΩ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα milftaster
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 222
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
29 Αυγ 2021
Μηνύματα
45
Like
93
Πόντοι
0
Φίλε, αυτό που χρησιμοποιείς συνέχεια το χαρακτηρισμό "ανάπηρος" σαν βρισιά, να το κοιτάξεις λίγο. Και γενικά να το δεις αλλιώς, γιατί η ζωή είναι απρόβλεπτη και παίζει ζόρικα παιχνίδια.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
προσπερνω το υφος του βαρυμαγκα της ζωης που εχει φαει την εμπειρια και τις σωστες επιλογες με το κουταλιπου εχεις , και οσο και να θελω να πιστεχω οτι λογικα θα εισαι ενα ακομα σκουπιδενιο ναυαγιο θα κανω μια πολυ απλη ερωτηση βαρυμαγκα ΕΜΠΕΙΡΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ , φιλε μου :
ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ τα τριχιλιαρα ΑΥΤΟΙ οι 'φιλοι', οι πολλοι που εχεις εσυ στην ζωη φιλοι, και θα προσπαθησω και εγω ο ναυαγος να κανω κατι απο ολα αυτα ποθυ κανουν αυτοι οι αγραμματοι φιλοι , ετσι ωστε τα 150 ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ γαμημενο λογο που εφαγα ως προστιμο, να μου φαινονται τιποτα σαν εσας τους λειτουργικους που παιζετε μπαλιτσα με την ζωη , για την πλακα σας !
Αλλον ρώτησες, αλλά μια και είναι δημόσιο φόρουμ να σου πω την αποψή μου.
Βγάζουν τριχίλιαρα επειδή κοιτάνε μπροστά. Εσύ έχεις επιλέξει να κοιτάς πίσω. Και εξηγούμαι:
Η ζωή δεν είναι δίκαιη. Συμβαίνουν στραβές. Όσο πιο σωστός είσαι, τόσο λιγότερες. Αλλα δεν μηδενίζονται.
Σε εσένα που έτυχε σου γάμησε την ψυχολογία. Έχεις λυσάξει, βρίζεις τους μπάτσους που σου έβαλαν πρόστιμο, βρίζεις τους συνεπιβατες, μαλώνεις στο τηλέφωνο, αρπάζεσαι και εδώ μέσα. Ξαφνικά η ζωή σου κλωθογυρίζει γύρω απο αυτο το σχετικά ασήμαντο γεγονός, επειδή έχεις "δίκιο". Χέστο το 'δίκιο' σου.
Πάρτο αλλιώς. Δαπανάς χρόνο, ενέργεια και ψυχικά αποθέματα για μιά μαλακία. Αν όλα αυτά τα χρησιμοποιούσες δημιουργικά, τι διάλο, δεν θα έβγαζες τα 150€ και πολύ περισσοτερα;
 

Tsarkas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
109
Κριτικές
27
Like
496
Πόντοι
291
Παρακολουθώ το νήμα με ενδιαφέρον.
Πράγματι οι αντιδράσεις του νηματοθέτη φαίνονται υπερβολικές σε σχέση με το γεγονός, ως τέτοιο. Και πράγματι όσοι τον συμβουλεύουν να ξεκολλήσει και να κοιτάξει μπροστά με ορθολογικούς/λογικούς όρους έχουν δίκιο.
Ωστόσο, δύο πράγματα μου κάνουν τρομερή εντύπωση στη συμπεριφορά των περισσοτέρων εδώ μέσα.
Πρώτον, ο νηματοθέτης λέει ότι κοιμόταν και του έπεσε η μάσκα. Εάν αυτό είναι αλήθεια τότε κακώς έφαγε πρόστιμο. Θα μου πείτε βέβαια στ' αρχίδια μας που ένας άγνωστος έφαγε ένα πρόστιμο 150Ε. Σωστό και αυτό. Όμως εδώ και 1,5 χρόνο έχει βουίξει η ειδησεογραφία για περιπτώσεις προστίμων covid που βεβαιώθηκαν άδικα/για ψύλλου πήδημα/κάνοντας την τρίχα τριχιά κλπ.. Όλες αυτές οι περιπτώσεις συναθροιζόμενες αν μη τί άλλο σηματοδοτούν μια εξαιρετικά προβληματική λειτουργία τμήματος του κρατικού μηχανισμού και δη της ΕΛΑΣ. Η αδιαφορία (για να μην πω αναισθησία) γύρω από το θέμα αυτό με προβληματίζει (το λιγότερο).
Δεύτερον, κάποιος άνθρωπος όταν είναι πιεσμένος από κάτι ναι ένα σχετικά ασήμαντος γεγονός μπορεί να τον κάνει να "εκραγεί". Πολύ πιθανόν στην περίπτωσή μας να υπάρχει κάτι ανάλογο. Λίγη ενσυναίσθηση σε περιπτώσεις όπως αυτή δεν θα έβλαπτε.
 
OP
OP
M

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Παρακολουθώ το νήμα με ενδιαφέρον.
Πράγματι οι αντιδράσεις του νηματοθέτη φαίνονται υπερβολικές σε σχέση με το γεγονός, ως τέτοιο. Και πράγματι όσοι τον συμβουλεύουν να ξεκολλήσει και να κοιτάξει μπροστά με ορθολογικούς/λογικούς όρους έχουν δίκιο.
Ωστόσο, δύο πράγματα μου κάνουν τρομερή εντύπωση στη συμπεριφορά των περισσοτέρων εδώ μέσα.
Πρώτον, ο νηματοθέτης λέει ότι κοιμόταν και του έπεσε η μάσκα. Εάν αυτό είναι αλήθεια τότε κακώς έφαγε πρόστιμο. Θα μου πείτε βέβαια στ' αρχίδια μας που ένας άγνωστος έφαγε ένα πρόστιμο 150Ε. Σωστό και αυτό. Όμως εδώ και 1,5 χρόνο έχει βουίξει η ειδησεογραφία για περιπτώσεις προστίμων covid που βεβαιώθηκαν άδικα/για ψύλλου πήδημα/κάνοντας την τρίχα τριχιά κλπ.. Όλες αυτές οι περιπτώσεις συναθροιζόμενες αν μη τί άλλο σηματοδοτούν μια εξαιρετικά προβληματική λειτουργία τμήματος του κρατικού μηχανισμού και δη της ΕΛΑΣ. Η αδιαφορία (για να μην πω αναισθησία) γύρω από το θέμα αυτό με προβληματίζει (το λιγότερο).
Δεύτερον, κάποιος άνθρωπος όταν είναι πιεσμένος από κάτι ναι ένα σχετικά ασήμαντος γεγονός μπορεί να τον κάνει να "εκραγεί". Πολύ πιθανόν στην περίπτωσή μας να υπάρχει κάτι ανάλογο. Λίγη ενσυναίσθηση σε περιπτώσεις όπως αυτή δεν θα έβλαπτε.
ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΑΔΕΡΦΕ , που υπαρχυν ατομα σαν και σενα σε αυτο το χαος που λεγεται βοθρο ιντερνετοκοσμος !
Μονο και μονο για το μηνυμα που παρεθεσες και το οποιο επι της ουσιας εμπερικλειει ολη την κοσμοθεωρια μου γυρω απο το συμβαν , ηθελα να σε ευχαριστησω κυριως εσενα που ησουνα ακριβως too the point αλλα και τον user Πολιτη απο πανω, που επιτελους ενας δυο ανθρωποι εχουν την ενσυναισθηση να καταλαβαινουν και δυο πραγματα και δεν ειναι αχρηστα τρολο ζωα του κερατα που οταν τους συμβαινουν σκατα στην κωλοζωη τους κλαιγονται σαν τις παρθενες επι σφαγη και τρεχουν και δεν φτανουν αλλα οταν ειναι να βγαλουν αχτι και χολη ικανοποιουμενοι για το μιζερο εγω τους τοτε μια χαρα ξερουν να λενε μαλακιες !

ακου να δεις τι γινεται φιλε μου , που μπηκα να γραψω το περιστατικο ΟΧΙ αμαν και τι για να μου κανουν καναν ερανο για τα 150 και αμεσως με σουρανε και εγω δεν ξερω τι ! Ο κυριος λογος που μπηκα ηταν μηπως υπαρχει καποιος εδω μεσα με παρομοια εμπειρια και ξερει να μου πει τι εκανε και αν με τον τροπο αυτο , σκαπουλαρε το κιβδηλο προστιμο που με βαλανε τα σκουπιδενια φασισταρια της τεμπελοδημοσιουπαλληλιασης ή να με πουνε αν εχουν κανει και αυτοι λογω προτερων συνθηκων που εχουν βιωσει με προστιμα καποια ενσταση και πως να την γραψω και τι να παραλειψω ή οχι, μην τυχον και κανω καποιο επικοινωνιακο λαθος και θιχτουν τα σκουπιδια του συστηματος, ΑΥΤΟ ηθελα ολο κι ολο και επειδη ημουνα φουρκισμενος και εβγαζα παραπανω χολη απο οσο ηταν το νορμαλ αμεσως πεσαν να φανε τα σκουπιδο τρολ ! Λες και επρεπε να λογοδοτησω για το τι δυσκολιες περναω και να μιλαω ηρεμα για τους αχρηστους τιποτενιους μπατσους που με κατεβασαν επιτηδες και μου βαλαν κι αλλα σκατα να ασοχλουμαι στην καθημερινοτητα μου !
 
Τελευταία τροποποίηση:

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.437
Like
4.086
Πόντοι
456
Δωσε μου paypal να σου βαλω 150 εντος μισαωρου
 
OP
OP
M

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Δωσε μου paypal να σου βαλω 150 εντος μισαωρου
τι ειναι το pay pal ? δεν εχω account σε τετοια ρε μπρο , δεν ξερω πως λειτουργουν , με τραπεζες μονο εχω λογαριασμους ! Οπως και να χει δεν θελω τωρα λεφτα ! Χιλια ευχαριστω για την προσφορα σου αν οντως την εννοεις ,αλλ εγω απλα να δικαιωθω θελω και να μην πληρωσω ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ λογο λεφτα στο σκουπιδενιο σκατο κρατος στο οποιο ζω που μου παιρνει ΕΝΑ σωρο και με κλεβει χωρις ανταλλαγμα ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣΠΡΕΠΗ και απειρα αλλα αχρηστα ρεμαλια δεν δινουν δεκαρα για τιποτα και δεν τιμωρουνται για τιποτα ! Ειναι και ηθικο σου ειπα το ζητημα εκτος απο χρηματικο! ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ να πληρωσω ΟΥΤΕ ΣΕΝΤ απο αυτο το προστιμο !
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.437
Like
4.086
Πόντοι
456
Παρακολουθώ το νήμα με ενδιαφέρον.
Πράγματι οι αντιδράσεις του νηματοθέτη φαίνονται υπερβολικές σε σχέση με το γεγονός, ως τέτοιο. Και πράγματι όσοι τον συμβουλεύουν να ξεκολλήσει και να κοιτάξει μπροστά με ορθολογικούς/λογικούς όρους έχουν δίκιο.
Ωστόσο, δύο πράγματα μου κάνουν τρομερή εντύπωση στη συμπεριφορά των περισσοτέρων εδώ μέσα.
Πρώτον, ο νηματοθέτης λέει ότι κοιμόταν και του έπεσε η μάσκα. Εάν αυτό είναι αλήθεια τότε κακώς έφαγε πρόστιμο. Θα μου πείτε βέβαια στ' αρχίδια μας που ένας άγνωστος έφαγε ένα πρόστιμο 150Ε. Σωστό και αυτό. Όμως εδώ και 1,5 χρόνο έχει βουίξει η ειδησεογραφία για περιπτώσεις προστίμων covid που βεβαιώθηκαν άδικα/για ψύλλου πήδημα/κάνοντας την τρίχα τριχιά κλπ.. Όλες αυτές οι περιπτώσεις συναθροιζόμενες αν μη τί άλλο σηματοδοτούν μια εξαιρετικά προβληματική λειτουργία τμήματος του κρατικού μηχανισμού και δη της ΕΛΑΣ. Η αδιαφορία (για να μην πω αναισθησία) γύρω από το θέμα αυτό με προβληματίζει (το λιγότερο).
Δεύτερον, κάποιος άνθρωπος όταν είναι πιεσμένος από κάτι ναι ένα σχετικά ασήμαντος γεγονός μπορεί να τον κάνει να "εκραγεί". Πολύ πιθανόν στην περίπτωσή μας να υπάρχει κάτι ανάλογο. Λίγη ενσυναίσθηση σε περιπτώσεις όπως αυτή δεν θα έβλαπτε.

Ενσυναισθηση ειχαμε ολοι οταν του δωσαμε λυσεις και βοηθεια στη πρωτες σελιδες, για να εισπραξουμε αχαριστια και καταρες.
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.279
Κριτικές
5
Like
1.324
Πόντοι
216
τι ειναι το pay pal ? δεν εχω account σε τετοια ρε μπρο , δεν ξερω πως λειτουργουν , με τραπεζες μονο εχω λογαριασμους ! Οπως και να χει δεν θελω τωρα λεφτα ! Χιλια ευχαριστω για την προσφορα σου αν οντως την εννοεις ,αλλ εγω απλα να δικαιωθω θελω και να μην πληρωσω ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ λογο λεφτα στο σκουπιδενιο σκατο κρατος στο οποιο ζω που μου παιρνει ΕΝΑ σωρο και με κλεβει χωρις ανταλλαγμα ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣΠΡΕΠΗ και απειρα αλλα αχρηστα ρεμαλια δεν δινουν δεκαρα για τιποτα και δεν τιμωρουνται για τιποτα ! Ειναι και ηθικο σου ειπα το ζητημα εκτος απο χρηματικο! ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ να πληρωσω ΟΥΤΕ ΣΕΝΤ απο αυτο το προστιμο !
Δε φοραγες τη μασκα σωστα,αρα εφταιγες.
Καλα εκανε ο μπάτσος και δε στη χαρισε.
Άλλη φορα να μην κοιμάσαι στην αγκαλιά του αράπη!
Τοσο πολύ σε ξεπατωσε πριν και έπεσες σε λήθαργο μεσα στο κτελ?
 
OP
OP
M

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Δε φοραγες τη μασκα σωστα,αρα εφταιγες.
Καλα εκανε ο μπάτσος και δε στη χαρισε.
Άλλη φορα να μην κοιμάσαι στην αγκαλιά του αράπη!
Τοσο πολύ σε ξεπατωσε πριν και έπεσες σε λήθαργο μεσα στο κτελ?
Ο αραπης οπως τον ειπες ( φυσικα τον χαρακτηρισα και εγω ετσι και χειροτερα και ΦΥΣΙΚΑ ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΛΑΘΟΣ αυτο που εκανα) ,υπαναπτυκτο αγαμητο σκουπιδο ναυαγιο της ζωης , που προφανως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να γαμησεις ουτε θηλυκια υαιανα χωρις να πληρωσεις , ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ και αλλα τελειωμενα ναυαγια της ζωης σαν και σενα ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΟΥΝΙ , το ξερεις αυτο σκουπιδοαμοιβαδα ? Τωρα για το γεγονος οτι ονειρευεσαι σκηνες που μαυροι γαμανε λευκους απο κωλο μεσα σε λεωφορεια , αυτο μας λεει πολλα για το ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ Η ΑΙΩΝΙΑ ΚΑΤΑΔΙΚΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΓΑΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΗ , μεχρι και κουκλεντες εγινες ρεεεεεε .... ειδατε τελικα που ΟΠΙΣΘΟΒΟΥΛΟΣ σαν τον Μαρκουλη δεν γεννιεσαι μονο , αλλα γινεσαι ....απλα γινεσαι σταδιακα ....ετσι ξεκιναει ....απο φαντασιωσεις και σεναρια ........... και σιγα σιγα ο Μαρκουλης και ο καθε Μαρκουλης κατανοει οτι ειναι τοσο ανημπορος και ανικανος που επρεπε απο χρονια να ειχε γυρισει το ψαρι απο την αλλη μερια ..... Τα χαιρετισματα μας στον συλλογο Πακιστανων που καθε βραδυ φημες λενε οτι πας και τους αδειαζεις τους ορχεις ..... ειπαμε ο Μαρκος αν και εγκεφαλικα αναπηρος και σκουπιδορατσισταρος σιγα σιγα αλλαζει προτιμησεις στον χρωματισμος των γαμιαδων του
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.279
Κριτικές
5
Like
1.324
Πόντοι
216
Ο αραπης οπως τον ειπες ( φυσικα τον χαρακτηρισα και εγω ετσι και χειροτερα και ΦΥΣΙΚΑ ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΛΑΘΟΣ αυτο που εκανα) ,υπαναπτυκτο αγαμητο σκουπιδο ναυαγιο της ζωης , που προφανως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να γαμησεις ουτε θηλυκια υαιανα χωρις να πληρωσεις , ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ και αλλα τελειωμενα ναυαγια της ζωης σαν και σενα ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΟΥΝΙ , το ξερεις αυτο σκουπιδοαμοιβαδα ? Τωρα για το γεγονος οτι ονειρευεσαι σκηνες που μαυροι γαμανε λευκους απο κωλο μεσα σε λεωφορεια , αυτο μας λεει πολλα για το ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ Η ΑΙΩΝΙΑ ΚΑΤΑΔΙΚΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΓΑΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΗ , μεχρι και κουκλεντες εγινες ρεεεεεε .... ειδατε τελικα που ΟΠΙΣΘΟΒΟΥΛΟΣ σαν τον Μαρκουλη δεν γεννιεσαι μονο , αλλα γινεσαι ....απλα γινεσαι σταδιακα ....ετσι ξεκιναει ....απο φαντασιωσεις και σεναρια ........... και σιγα σιγα ο Μαρκουλης και ο καθε Μαρκουλης κατανοει οτι ειναι τοσο ανημπορος και ανικανος που επρεπε απο χρονια να ειχε γυρισει το ψαρι απο την αλλη μερια ..... Τα χαιρετισματα μας στον συλλογο Πακιστανων που καθε βραδυ φημες λενε οτι πας και τους αδειαζεις τους ορχεις ..... ειπαμε ο Μαρκος αν και εγκεφαλικα αναπηρος και σκουπιδορατσισταρος σιγα σιγα αλλαζει προτιμησεις στον χρωματισμος των γαμιαδων του
??
Τι φαντασιώσεις έχεις στο αρρωστο μυαλό σου θλιβερε καθυστερημενε μαμοθρεφτε!
Σε ποιο παιδικό δωματιακι κοιμάσαι τα βράδια μετα τη βάρδια σου για 500 ευρώ το μήνα!
??
Βρισε τον αράπη που δε σκέφτηκε οτι θα σε γράψει ο μπάτσος, επειδή κοιμόσουν σα βοδι και φοραγες τη μασκα σα chin diaper!
Τι μαλακας αντρας!
Καλα παίζει να είσαι κανα παρθένο (απο μπροστά μονο) 18χρονο?
 
OP
OP
M

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
??
Τι φαντασιώσεις έχεις στο αρρωστο μυαλό σου θλιβερε καθυστερημενε μαμοθρεφτε!
Σε ποιο παιδικό δωματιακι κοιμάσαι τα βράδια μετα τη βάρδια σου για 500 ευρώ το μήνα!
??
Βρισε τον αράπη που δε σκέφτηκε οτι θα σε γράψει ο μπάτσος, επειδή κοιμόσουν σα βοδι και φοραγες τη μασκα σα chin diaper!
Τι μαλακας αντρας!
Καλα παίζει να είσαι κανα παρθένο (απο μπροστά μονο) 18χρονο?
ΕΣΥ τις εχεις αυτες τις φαντασιωσεις , αποτυχημενο σκουπιδι , γιατι ΕΣΥ μολις τωρα τις εξεφρασες ,
εν πασει περιπτωσει , οσοι βοηθησαν βοηθησαν εστω και με δυο τρια ΑΝΤΡΙΚΑ και της ΠΡΟΚΟΠΗΣ λογια που γραψανε και φαινεται απο τον τροπο που τα εξεφρασαν το ΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΜΗΤΑ ΝΑΥΑΓΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΑ ΑΠΟΡΙΦΘΕΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, που ακομα παιζει να ζουνε με την συνταξη των γερων τους και να ξεσκατιζονται ακομα απο την γρια μανα τους παιζοντας το οτι εχουν αδραξει την ζωη πισω απο ενα pc , ενω στην θλιβερη πραγματικοτητα τους ειναι απλα κομπαρσοι και πιεροτοι και κλοουν μια φαρσοκωμωδιας και ξεφτιλας που την αποκαλουν ζωη, σου θυμιζουν κατι ολα αυτα Μαρκουλη αποτυχημενε ? (εξαιρουμαι εγω απο το πως εκφραστηκα γιατι με ανεβασαν χωρις να φταιω το αιμα στο κεφαλι τα αχρηστα δημοσιουπαλληλακια)
Εγω iam done πλεον επι του θεματος !
 

Eric71

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2016
Μηνύματα
73
Κριτικές
1
Like
214
Πόντοι
0
Αφού ζεις σε ένα σκουπιδενιο σκατο κρατος όπως λες, γιατί δεν την κάνεις για κανένα καλύτερο;
 
OP
OP
M

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Αφού ζεις σε ένα σκουπιδενιο σκατο κρατος όπως λες, γιατί δεν την κάνεις για κανένα καλύτερο;
Νομιζεις δεν το εχω σκεφτει ρε μπρο ! Ειναι πολλα σχεδια τα σκαρια ! Εγω ομως δεν εχω βοηθειες απο μαμαδες μαπαμπαδες που ξεσκατιζουν και δινουν λεφτα για να παει να παιξει το παιδι στα ηλεκτρονικα ( οπως χαρακτηριστικα λεγανε παλια ) ακομα και σημερα σε ΝΑΥΑΓΙΑ σαν τον Μαρκουλη και αλλους παρομοιους του αναριθμητους σκουπιδιαριδες κλοουν και αιωνιους βυζοθηλαστες της γριας μανας τους εκει εξω , οποτε ολα πρεπει να γινουν σιγα σιγα
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.279
Κριτικές
5
Like
1.324
Πόντοι
216
Αφού ζεις σε ένα σκουπιδενιο σκατο κρατος όπως λες, γιατί δεν την κάνεις για κανένα καλύτερο;
Γιατί είναι μια καθυστερημένη μαμοθρεφτη κότα,ανικανη να φορέσει μια μασκα σωστά.
Λες ενα άτομο που κλαίγεται για το πρόστιμο στο bou να πάρει την απόφαση να αφήσει το παιδικό του δωματιο για το άγνωστο?
Τον κατώτατο μισθό παίρνει,το ιδιο θα πάρει και στο εξωτερικό,αν βέβαια ξέρει να μιλάει καμια ξένη γλώσσα περα απο τα αρβανίτικα.
Σκέψου να παει αυτος ο στοκος που μιλάει για Χίτλερ μπατσους που κόβουν πρόστιμα και χούντα κουλη σε σοβαρη ευρωπαϊκή χωρα που δε σου μαζεύουν ουτε τα σκουπιδια και πληρωνεις προστιμα,αν δεν τα εχεις τοποθετησει και ταξινομησει σωστα.
Θα έρθει κλαίγοντας πίσω από την πρώτη μέρα ?
Θα φτιάξει και νημα στο bou για να τους κλασει μια μάντρα αρχιδια!
Τι μαλακας φλουφλης!
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.437
Like
4.086
Πόντοι
456
Νομιζεις δεν το εχω σκεφτει ρε μπρο ! Ειναι πολλα σχεδια τα σκαρια ! Εγω ομως δεν εχω βοηθειες απο μαμαδες μαπαμπαδες που ξεσκατιζουν και δινουν λεφτα για να παει να παιξει το παιδι στα ηλεκτρονικα ( οπως χαρακτηριστικα λεγανε παλια ) ακομα και σημερα σε ΝΑΥΑΓΙΑ σαν τον Μαρκουλη και αλλους παρομοιους του αναριθμητους σκουπιδιαριδες κλοουν και αιωνιους βυζοθηλαστες της γριας μανας τους εκει εξω , οποτε ολα πρεπει να γινουν σιγα σιγα

Ποσο εισαι και τι δουλεια κανεις?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.736
Πόντοι
8.006
Αφού ζεις σε ένα σκουπιδενιο σκατο κρατος όπως λες, γιατί δεν την κάνεις για κανένα καλύτερο;
Για να βρει πιο "επιεικείς" μπατσους?
Εδω γελαμε
Κλαιγοντας θα γυρισει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.736
Πόντοι
8.006
Ειναι τοσο διασκεδαστικο.
Ζουμε σε ενα απο τα χαλαροτερα και δημοκρατικοτερα κρατη του κοσμου, με μια απο τις πιο επιεικείς αστυνομίες του πλανητη, και μολαταυτα υπαρχουν καποιοι που νιωθουν οτι ζουν σε αστυνομοκρατουμενη χούντα και θελουν να πανε στο εξωτερικο, να ζησουν σε δημοκρατικη χωρα.
Μια γνωριμια με το κρατος π.χ. του Βελγιου, της Γαλλιας ή της Γερμανιας και της εκει αστυνομιας, θα τους εκανε μαλλον να εκτιμησουν αρκετα πραγματα και να μην κλαιγονται σαν κοριτσακια που τους πηρανε την κουκλα.
Νομιζω εχει ποσταρισθεί πολλάκις ενα βιντεο απο την Ισπανια, όπου αστυνομικοι εν μεσω λοκνταουν συλλαμβανουν μια κοπελα που εκανε τζοκινγκ και αρνηθηκε να σταματησει, και απο τα μπαλκονια ο κοσμος χειροκροτει τους αστυνομικους επειδη εκαναν το καθηκον τους απεναντι σε μια παρανομία.
Εκει να παει ο φιλος, θα εκτιμηθουν δεοντως οι ιδεες του
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.279
Κριτικές
5
Like
1.324
Πόντοι
216
Ειναι τοσο διασκεδαστικο.
Ζουμε σε ενα απο τα χαλαροτερα και δημοκρατικοτερα κρατη του κοσμου, με μια απο τις πιο επιεικείς αστυνομίες του πλανητη, και μολαταυτα υπαρχουν καποιοι που νιωθουν οτι ζουν σε αστυνομοκρατουμενη χούντα και θελουν να πανε στο εξωτερικο, να ζησουν σε δημοκρατικη χωρα.
Μια γνωριμια με το κρατος π.χ. του Βελγιου, της Γαλλιας ή της Γερμανιας και της εκει αστυνομιας, θα τους εκανε μαλλον να εκτιμησουν αρκετα πραγματα και να μην κλαιγονται σαν κοριτσακια που τους πηρανε την κουκλα.
Νομιζω εχει ποσταρισθεί πολλάκις ενα βιντεο απο την Ισπανια, όπου αστυνομικοι εν μεσω λοκνταουν συλλαμβανουν μια κοπελα που εκανε τζοκινγκ και αρνηθηκε να σταματησει, και απο τα μπαλκονια ο κοσμος χειροκροτει τους αστυνομικους επειδη εκαναν το καθηκον τους απεναντι σε μια παρανομία.
Εκει να παει ο φιλος, θα εκτιμηθουν δεοντως οι ιδεες του
Φαντάζομαι τον κομπάρσο την ωρα που θα του εγραφε το πρόστιμο ο μπάτσος!
Τι γελιο θα εριξαν οι παρευρισκόμενοι!
Θα του μιλαγε στον πληθυντικό και θα τον παρακαλαγε σα χαλβάς που είναι να το λυπηθεί!
Τι καραγκιόζης!
Μετα θα μπήκε στο bou να βρισει Κουλη,μπατσο, αράπη (που δεν τον ξυπνησε για να γλυτώσει το πρόστιμο!) Και θα ξαλαφρωσε σαν την Κατερίνα Γιουλάκη στο Ρετιρέ!
?
Μεγάλο ταλέντο,μακαρι να συνεχίσει στο σάιτ,θα γράψει ιστορία!
 

Tsarkas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
109
Κριτικές
27
Like
496
Πόντοι
291
Ειναι τοσο διασκεδαστικο.
Ζουμε σε ενα απο τα χαλαροτερα και δημοκρατικοτερα κρατη του κοσμου, με μια απο τις πιο επιεικείς αστυνομίες του πλανητη, και μολαταυτα υπαρχουν καποιοι που νιωθουν οτι ζουν σε αστυνομοκρατουμενη χούντα και θελουν να πανε στο εξωτερικο, να ζησουν σε δημοκρατικη χωρα.
Μια γνωριμια με το κρατος π.χ. του Βελγιου, της Γαλλιας ή της Γερμανιας και της εκει αστυνομιας, θα τους εκανε μαλλον να εκτιμησουν αρκετα πραγματα και να μην κλαιγονται σαν κοριτσακια που τους πηρανε την κουκλα.
Νομιζω εχει ποσταρισθεί πολλάκις ενα βιντεο απο την Ισπανια, όπου αστυνομικοι εν μεσω λοκνταουν συλλαμβανουν μια κοπελα που εκανε τζοκινγκ και αρνηθηκε να σταματησει, και απο τα μπαλκονια ο κοσμος χειροκροτει τους αστυνομικους επειδη εκαναν το καθηκον τους απεναντι σε μια παρανομία.
Εκει να παει ο φιλος, θα εκτιμηθουν δεοντως οι ιδεες του

Σε άλλα κράτη που λες "επιείκια" δεν υπάρχει πράγματι. Αν κάνεις παράβαση τρως το πρόστιμο και τέλος. Ωστόσο, στην Ελλάδα είναι πάρα πολλές οι αναφορές για πρόστιμα covid όταν δεν υπάρχει - επί της ουσίας - παράβαση. Αν ο φίλος μας λέει αλήθεια (μου έπεσε η μάσκα στον ύπνο) αυτή φαίνεται να είναι μια τέτοια περίπτωση.
Η αποδοχή της εξουσίας ΔΕΝ έχει να κάνει με την επιείκια αλλά κυρίως με το εάν υπάρχει εδραιωμένο το αίσθημα ότι οι νόμοι - σε γενικές γραμμές- εφαρμόζονται με τον ίδιο τρόπο για όλους. Στην Ελλάδα αυτό το αίσθημα δεν υπάρχει.
Εσύ που είσαι νομικός θέλω να πιστεύω ότι καταλαβαίνεις ακριβώς το point μου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.736
Πόντοι
8.006
Σε άλλα κράτη που λες "επιείκια" δεν υπάρχει πράγματι. Αν κάνεις παράβαση τρως το πρόστιμο και τέλος. Ωστόσο, στην Ελλάδα είναι πάρα πολλές οι αναφορές για πρόστιμα covid όταν δεν υπάρχει - επί της ουσίας - παράβαση. Αν ο φίλος μας λέει αλήθεια (μου έπεσε η μάσκα στον ύπνο) αυτή φαίνεται να είναι μια τέτοια περίπτωση.
Η αποδοχή της εξουσίας ΔΕΝ έχει να κάνει με την επιείκια αλλά κυρίως με το εάν υπάρχει εδραιωμένο το αίσθημα ότι οι νόμοι - σε γενικές γραμμές- εφαρμόζονται με τον ίδιο τρόπο για όλους. Στην Ελλάδα αυτό το αίσθημα δεν υπάρχει.
Εσύ που είσαι νομικός θέλω να πιστεύω ότι καταλαβαίνεις ακριβώς το point μου.
Καταλαβαινω οτι ο Ελληνας θεωρει παντοτε το κρατος αντιπαλο και εχθρο.
Κι αυτο δεν ειναι παντα σωστο. Και η λογικη "ξεκινηστε την εφαρμογη του νομου απο τους αλλους και μετα ελατε και σε μενα" δεν με αντιπροσωπευει. Την θεωρω εντελώς αποπροσανατολιστική.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom