Νέα

Πού θα επενδύατε 300Κ ευρώ;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Σωστο αν προκειται να μην πουλησεις αδειες ποτε, ουσιαστικα δε σε ενδιαφερει.
Και τα ακινητα καπου εκει κυμαινονται γυρω το 6-7% αποδοση. Για μενα το ταξι αξιζει αν το κανεις και δουλεια. Δηλαδη με το κεφαλαιο της αδειας αγοραζεις και ετησια αποδοση απο τον χρονο ενοικιασης και λυνεις το εργασιακο σου προβλημα, οδηγωντας το εσυ για 8-12 ωρες. Και μαλιστα οπως ειπες δουλεια δικη σου, χωρις κανεναν πανω απο το κεφαλι και δουλευεις οποτε γουσταρεις οσες ωρες γουσταρεις. Μεγαλη υποθεση. Στην Αθηνα ειναι λιγο κουραστικο το ταξι γιατι το κυκλοφοριακο ειναι ΓΤΠ καβάλα με φαναρια καθε 100 μετρα. Επαρχια η δουλεια του ταξι ειναι ζαχαρενια. Πιο ηρεμοι ρυθμοι, χωρις φαναρια και πιο ηρεμος ο κοσμος και η οδηγηση. Ειδικα δρομολογια προς χωρια κλπ εισαι σχεδον μονος σου στο δρομο και ειναι απολαυση. Βεβαια τα εισοδηματα φανταζομαι ειναι μικροτερα απο οτι στην Αθηνα.
KOITA αναλογα το μερος σε νησι οποτε εχω βρεθει και ρωτησει ζουν καλα...και το χειμωνα...
απο τηνο,ροδο,κω,κυθηρα,μυκονο..κ οπου αλλου εχω παει...
επαρχια δεν ξερω γιατι σπανια πηγαινω
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Σωστο αν προκειται να μην πουλησεις αδειες ποτε, ουσιαστικα δε σε ενδιαφερει.
Και τα ακινητα καπου εκει κυμαινονται γυρω το 6-7% αποδοση. Για μενα το ταξι αξιζει αν το κανεις και δουλεια. Δηλαδη με το κεφαλαιο της αδειας αγοραζεις και ετησια αποδοση απο τον χρονο ενοικιασης και λυνεις το εργασιακο σου προβλημα, οδηγωντας το εσυ για 8-12 ωρες. Και μαλιστα οπως ειπες δουλεια δικη σου, χωρις κανεναν πανω απο το κεφαλι και δουλευεις οποτε γουσταρεις οσες ωρες γουσταρεις. Μεγαλη υποθεση. Στην Αθηνα ειναι λιγο κουραστικο το ταξι γιατι το κυκλοφοριακο ειναι ΓΤΠ καβάλα με φαναρια καθε 100 μετρα. Επαρχια η δουλεια του ταξι ειναι ζαχαρενια. Πιο ηρεμοι ρυθμοι, χωρις φαναρια και πιο ηρεμος ο κοσμος και η οδηγηση. Ειδικα δρομολογια προς χωρια κλπ εισαι σχεδον μονος σου στο δρομο και ειναι απολαυση. Βεβαια τα εισοδηματα φανταζομαι ειναι μικροτερα απο οτι στην Αθηνα.
οχι δεν αξίζει επαρχία εκτος και αν μιλάμε για νησί αλλα εκει επειδη ζουν αποκλειστικα απο τους τουρίστες,τους εχουν γαμησει τα 7θεσια. (επειδη δεν υπάρχει και δρομος οπως εδω,τον εχουν πιει κανονικά) τωρα οσον αφορα το αλλο με την αθήνα ναι ισχιει αλλα με ενα αυτοματο εισαι αρχοντας.Ειδικα αν κανεις κονε με ξενοδοχεια, αποφευγεις πολυ σκατο της αθηνας.στο κατω κατω ολες οι δουλειες εχουν τα υπέρ και τα κατά εγω απο τη στιγμη που το δουλευω φουλ χειμώνα και καλοκαιρι αράζω με τη φουσκωταρα μ και το γκομενάκι δε με νοιάζει τιποτα. (φουλ δουλειά ομως χειμώνα)
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Και για να απαντησουμε και στο ερωτημα του φιλου που ανοιξε το νημα, εκτος απο τα ταξι, νομιζω πως υπαρχουν πολυ καλες ευκαιριες σε διαφορα ΚΤΕΛ. Εχω γνωστους που καβατζωθηκαν μεσα απο ΚΤΕΛ, κερδιζοντας τοσο θεση εργασιας (ως οδηγοι, εισπρακτορες αλλα και σε γραφεια) οσο και ως παθητικο εισοδημα απο το μεριδιο στα εισιτηρια ως ιδοκτητες. Με ενα σμπαρο 2 τρυγονια
στα κτελ θα μπουν κ αλλοι παικτες οταν φυγουν απο κηφησο κ πανε ελαιωνα ολα μαζι--
εξαρταται βεβαια η πολη...αλλο η καλαμΑΤΑ-ΠΑΤΡΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ ΑΛΛΟ η κατερινη-βεροια
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
φίλε ειναι μια δουλεια που οπως και να το κάνεις εισαι ΜΟΝΟΣ. απο και και περα μπορεις να κοντρολαρεις τη κατασταση οπως εσυ θες. και οπως ειπα και πιο πανω οτι και να γινει στο κοσμο,ενα σκατοχιλιαρικο το βγαζεις.Και εδω που τα λεμε,σκατοδουλεια-σκατοδουλεια ναι δε λεω αλλα ετσι οπως εχει ερθει η κατάσταση ειναι μεγάλη υπόθεση να εισαι ΜΟΝΟΣ
αφου υπηρξε επιβιωση μεσα στην κριση υπαρχει και μελλον οχι σαν τα 90ς αλλα υπαρχει..οποιος επιβιωσε μεσα στην κριση θα επιβιωσει και τωρα---
εγω ειχα αρκετους γνωστους ενας πηρε δανειο το 10 υποθηκη σπιτι δεν ξερω τι κανει τωρα αν ξεχρεωσε η τον ηπιε..
--
αλλος φιλος ειναι καθαρα σκυλι 16ωρο αλλα καθεται μονο αεροδρομιο ακομη και με 6-8 ωρες αναμονη---
η δουλεια που κανω τωρα σε 3-4 χρονια τελος..εκανε τον κυκλο της αλλα επειδη ειμαι νευρικος δεν θα αντεχα στο δρομο 12ωρο
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
αλλος φιλος ειναι καθαρα σκυλι 16ωρο αλλα καθεται μονο αεροδρομιο ακομη και με 6-8 ωρες αναμονη---
τεμπελης ειναι αυτος...σορυ κιολας
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

η δουλεια που κανω τωρα σε 3-4 χρονια τελος..εκανε τον κυκλο της αλλα επειδη ειμαι νευρικος δεν θα αντεχα στο δρομο 12ωρο
μα αν ειναι δικο σου δε σου εβαλε κανεις στο μαχαιρι στο λαιμο να δουλεψεις 12 ωρες
 

ARAVOTOURKOS(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2020
Μηνύματα
919
Like
1.336
Πόντοι
206
Μην υποτιμας τον ζαν, είναι αριστερός αγωνιστής :confused: :confused:
Αδερφός Μουσουλμάνος είναι! :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: Στη πλατεία Ταχρίρ διαδήλωνε μαζί μας ενάντια στο κοσμικό κράτος και έδωσε χρόνο στα αδέρφια μου να.... φουχτώνουν τις δυτικές δημοσιογραφίνες :wanker::wanker::wanker:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
εγω ειχα αρκετους γνωστους ενας πηρε δανειο το 10 υποθηκη σπιτι δεν ξερω τι κανει τωρα αν ξεχρεωσε η τον ηπιε..
οχι αν μιλαμε για δάνεια και υποθηκες εκει αλλάζει το πραμα...εγω τα ειχα,τα έβαλα
 

ARAVOTOURKOS(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2020
Μηνύματα
919
Like
1.336
Πόντοι
206
κάνει τέτοια ο βιτάμας?
ασπάστηκε και το κοράνι ? :embarrased:
Τα έχει γράψει πόσες φορές γεμάτος περηφάνια για τη συμμετοχή του στα επεισόδια στην πλατεία ταχρίρ στο πλευρό των αδερφων μουσουλμάνων :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
Το οτι ο όχλος που υποστίριζε ο αδερφός ζαν έκανε και πράξεις όπως η παρακάτω είναι μια μικρή λεπτομέρεια

 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.816
Like
46.777
Πόντοι
6.256
Τα έχει γράψει πόσες φορές γεμάτος περηφάνια για τη συμμετοχή του στα επεισόδια στην πλατεία ταχρίρ στο πλευρό των αδερφων μουσουλμάνων :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
Το οτι ο όχλος που υποστίριζε ο αδερφός ζαν έκανε και πράξεις όπως η παρακάτω είναι μια μικρή λεπτομέρεια

ειναι αθωοι,ΑΘΩΟΙ
 

ARAVOTOURKOS(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2020
Μηνύματα
919
Like
1.336
Πόντοι
206
Παντως αδέρφια Γιουνάνια παρακολουθώντας τα νήματα που ανοίγονται για επενδύσεις, συμπεραίνω πως ο πληθωρισμός καλπάζει..
Πριν κάτι χρόνια οι ερωτήσεις ήταν ταπεινά για 20.000 κεφάλαιο. Πρόσφατα κάποιος ρώταγε για 100k διαθέσιμα για κρεπερί σε νησί ή κάτι άλλο και τώρα φτάσαμε στα 300k ... :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.480
Like
11.041
Πόντοι
3.556
Παντως αδέρφια Γιουνάνια παρακολουθώντας τα νήματα που ανοίγονται για επενδύσεις, συμπεραίνω πως ο πληθωρισμός καλπάζει..
Πριν κάτι χρόνια οι ερωτήσεις ήταν ταπεινά για 20.000 κεφάλαιο. Πρόσφατα κάποιος ρώταγε για 100k διαθέσιμα για κρεπερί σε νησί ή κάτι άλλο και τώρα φτάσαμε στα 300k ... :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
Τυπε αυτες ητανε εποχες προ Σαββιδη
 

ARAVOTOURKOS(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2020
Μηνύματα
919
Like
1.336
Πόντοι
206
Τυπε αυτες ητανε εποχες προ Σαββιδη
Εννοείται :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: Ο Sav επηρεάζει το χρηματηστήριο, τις επενδύσεις και τις διεθνείς χρηματαγορές:headbaning1::headbaning1::headbaning1:

Κι όχι μόνο αυτός αλλά και το φάντασμα του :wanker::wanker::wanker:
 

MARIOS32

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Νοε 2009
Μηνύματα
597
Κριτικές
15
Like
1.992
Πόντοι
2.477
φίλε μου ωραίο θέμα αν και όπως πάντα, κάποιοι το γαμάνε. Όπως και να χει , αν ψάχνεις κάτι για να δουλέψεις θα σου πρότεινα Barber shop, ανοίγεις ένα μαγαζί με λίγα χρήματα, δεν στοκάρεις εμπόρευμα, δεν έχεις φύρα δεν έχεις πολλά έξοδα. Το μαγαζί σε δρόμο με πέρασμα και μεγάλη βιτρίνα . Πας σχολές ΟΑΕΔ ή σχολές αμάραντος κ.α. μαζεύεις πιτσιρίκια , δουλεύουν 8-10 ώρες την ημέρα με 700€ . Είσαι ρεσεψιον/τηλέφωνα και βγάζεις 10€-12€ ανα πελάτη σε 30 λεπτά! Ξεχνας να κόψεις και καμια απόδειξη και πας τρένο !
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
φίλε μου ωραίο θέμα αν και όπως πάντα, κάποιοι το γαμάνε. Όπως και να χει , αν ψάχνεις κάτι για να δουλέψεις θα σου πρότεινα Barber shop, ανοίγεις ένα μαγαζί με λίγα χρήματα, δεν στοκάρεις εμπόρευμα, δεν έχεις φύρα δεν έχεις πολλά έξοδα. Το μαγαζί σε δρόμο με πέρασμα και μεγάλη βιτρίνα . Πας σχολές ΟΑΕΔ ή σχολές αμάραντος κ.α. μαζεύεις πιτσιρίκια , δουλεύουν 8-10 ώρες την ημέρα με 700€ . Είσαι ρεσεψιον/τηλέφωνα και βγάζεις 10€-12€ ανα πελάτη σε 30 λεπτά! Ξεχνας να κόψεις και καμια απόδειξη και πας τρένο !
εγω θα απεφευγα ολα τα "μαγαζοειδη". Ανοιγεις ενα μαγαζι και σκάνε αλλα 10 απεναντι σου με την ιδια ιδεα..κλασσικό φαινόμενο στην Ελλάδα.Μιλουσα με ενα τυπο προσφατα,τυχαια περαστικός ημουν κατω στη βουλα να παρω ενα καφε σε ενα coffee island. του λεω πως πανε οι δουλειες,μ λεει δικο μου ειναι,οσο ημουν μονος εδω τριρύρω ειχα μπόλικη δουλειά μεχρι που σκάσανε απεναντί του κατι coffe berry,παραπερα αλλο ενα παπαρι-coffee,απεναντι αλλο ενα αρχιδια-berry και παει λέγοντας.
 

Tzimakos99

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2021
Μηνύματα
247
Like
421
Πόντοι
21
Μην ειστε γίδια γιατι σας λυπαμε εαν μπλέξετε με ταξι

Για να επενδύσεις τα 300.000 στο μπανανιστάν η λύση ειναι ΑΠΛΗ

αγοράζεις γκαρςονιερες κοντά σε ΤΕΙ , ΑΕΙ , κ τις νοικιάζεις ή αγοράζεις παραθαλάσσια οικόπεδα σε νησιά κ τα πουλάς

Μετα αγοράζεις κ μια ΤΣΟΥΓΓΡΑΝΑ κ ξύνεις τα αρχιδια σου

2η λύση : τα δίνεις σε ενα βουλευτή , οχι ολα και σε κανει ΔΥ , στην βουλη ( το εχει κανει γνωστός μου ,ο μπαμπάς του έσκασε 200.000 ευρω )
 

Tzimakos99

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2021
Μηνύματα
247
Like
421
Πόντοι
21
Μισά τα λες, τις νοικιάζεις και βάζεις και κρυφές κάμερες 4Κ.... :confused: :confused: :confused:

Ρε φιλε ξερεις οτι εχω δικιο στις επενδύσεις που προτείνω

Μετα αγοράζεις και μια μπετονιά και φωναζεις μερικούς μαλακες απο το bou , να σου αγκίστρωνουν τους σαργούς .. τους δίνει και απο ενα ΔΕΚΑΡΙΚΟ , για να γαμησουν , μετα ,στο μετάξι
 

WHATABOUTFUCK

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Αυγ 2019
Μηνύματα
626
Κριτικές
30
Like
6.233
Πόντοι
5.636
...το να είσαι αυτάρκης είναι προς την σωστή κατεύθυνση...
...λίγοι έχουν αυτήν την δυνατότητα...

...πλέον παντού σου ζαλίζουν τα αρχίδια...ειδικά όταν σε βλέπουν να σηκώνεις κεφάλι...και να ξεφεύγεις από τον ανταγωνιστή σου...τον οποιοδήποτε ανταγωνιστή σου..μικρό ή μεγάλο...


...στον φίλο που έγραψε για all in σε bitcoin...έχω να του πω το εξής...

...σήμερα το Ισραήλ με επίσημη δήλωση του υπουργού άμυνας ανέφερε ότι σε 2 μήνες το Ιράν θα μπορεί να κατασκευάσει πυρηνικά όπλα...

...του θυμίζω ότι ο Μπάϊντεν έχει δηλώσει ότι στην θητεία του δεν θα επιτρέψει στο Ιράν να αποκτήσει πυρηνικά όπλα...

...και να ξέρεις ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟ ΜΕ ΕΝΑ ΠΥΡΗΝΙΚΟ ΙΡΑΝ...

...αν σε όλα τα παραπάνω...σκεφτείς ότι οι Αμερικανοί έφυγαν ΠΟΛΥ ΕΣΠΕΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΨΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ...λες και κάτι φοβόντουσαν πως θα συμβεί...νομίζω ότι δεν πρέπει να έχεις master στην διπλωματία για να καταλάβεις πως θα εξελιχθεί ο ανταρτοπόλεμος ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΕΞΑΜΕΝΟΠΛΟΙΑ ΣΤΙΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ...

...όταν λοπόν θα ξεκινήσει το γλέντι...ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ προτιμώ να έχω χρυσό...και όχι bitcoin..
...σε συνέχεια του προηγούμενου post μου...και επειδή είδα τον Μπαιντεν να λυγίζει on camera...σε ένα ρεσιτάλ ηθοποιίας μετά την βόμβα του Isis...καλό θα ήταν να το πάρετε αλλιώς και να μαζευεστε...

...έχει καιρό να πέσει "ξύλο"...και πληθαίνουν οι ενδείξεις ότι στήνεται το κατάλληλο σκηνικό που θα το δικαιολογούσε...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Μην ειστε γίδια γιατι σας λυπαμε εαν μπλέξετε με ταξι

Για να επενδύσεις τα 300.000 στο μπανανιστάν η λύση ειναι ΑΠΛΗ

αγοράζεις γκαρςονιερες κοντά σε ΤΕΙ , ΑΕΙ , κ τις νοικιάζεις ή αγοράζεις παραθαλάσσια οικόπεδα σε νησιά κ τα πουλάς

Μετα αγοράζεις κ μια ΤΣΟΥΓΓΡΑΝΑ κ ξύνεις τα αρχιδια σου

2η λύση : τα δίνεις σε ενα βουλευτή , οχι ολα και σε κανει ΔΥ , στην βουλη ( το εχει κανει γνωστός μου ,ο μπαμπάς του έσκασε 200.000 ευρω )
γιατι ρε φίλε εγω που εχω 3 άδειες δε ξύνω τα αρχίδια μ αν θέλω? ασχετα αν δουλευω τη μια θα μπορουσα να μη δουλευω καμια και να περνω 750 εκαστος. βγάλε εφορίες και οαεε θα μου μενανε 1700-1800 με κεφάλαιο 240 χιλ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom