Νέα

Ταυτότητα και δίπλωμα στο κινητό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LION7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 351
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.701
Κριτικές
15
Like
11.321
Πόντοι
3.846
Kι ομως για την Αγγλία ισχυει.
Εχουν λιγοι,προαιρετικά,δεν ξερω τι παιζει.Δεν ξερω πως ταυτοποιουνται.Νομιζω διπλωμα και διαβατηριο.
Στο λεω γιατι δουλεψα εκει 4 χρονια.Και το θυμαμαι.

A number of countries do not have national identity cards. These include Andorra, Australia, the Bahamas, Canada, Denmark, India (see below), Japan (see below), Kiribati, the Marshall Islands, Nauru, New Zealand, Palau, Samoa, Turkmenistan, Tuvalu, and the United Kingdom.

Φυσικά οι λογοι ειναι αλλοι,εννοειται.
Και αυτό τι είναι;
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
818
Κριτικές
1
Like
1.692
Πόντοι
206

Την εποχή που έχουμε σχεδόν τα πάντα στο κινητό κάποιοι εγκεφαλικά νεκροί τρέχουν να βγάλουν ταυτότητα για να μην πάρουν τις καινούριες με το chip!!!

Όλοι αυτοί έχουν δικαίωμα ψήφου και γενικά ίσα δικαιώματα με εσάς!!
ολοι αυτοι μαλλον θα ειναι μεγάλοι ανθρωποι και τα τσιπς τα εχουν λυσα στο αλατι ,φοβουνται μην ανεβασουν πιεση
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.696
Like
29.025
Πόντοι
6.056

Αν αυτο γίνεται πανω-κατω ας πούμε στο 50% τον αστυνομικών τμημάτων καταλαβαίνεται οτι οι καθυστερημένοι, εγκεφαλικά νεκροί με μυαλο αμοιβάδας ειναι δεκάδες χιλιάδες σε αυτη την χωρα!

Οπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει σωτήρια... καλύτερα μετανάστης στον Αρκτικο κυκλο παρα εδω!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.673
Like
67.826
Πόντοι
12.756
Το κρατος εχει την μεγάλη ευκαιρία τωρα που πανε ολοι οι ψεκασμενοι να βγαλουν ταυτοτητα
να κρατησουν τα στοιχεία τους και να τους αποκλεισουν απο ψηφο στις εκλογες και οποιαδήποτε άλλη δημοκρατικη διαδικασία

Δηλαδη αντι να τους ψαχνουν τους εχει δοθει η ευκαιρία που ΠΑΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ

ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.356
Κριτικές
5
Like
5.423
Πόντοι
1.056
Τι ακριβως δεν κολλαει
Καπου δεν καταλαβαινεις κατι

Αντι να δειχνει ο ευαγγελατος πχ το θεμα στην πραγματικη διασταση που ειναι υπακοη στις εντολες των ηπα

παιζουν τους γραφικους που τα καναλια προμοταρουνε

Αρα αυτος που θα παει σε λιγο καιρο να παρει την νεα ταυτοτητα θα πιστευει οτι δεν θα ειναι το γιδι που υπακουει στις επιταγες των ηπα
Αλλα ο "προοδευτικος" που δεν πιστευει στις συνομωσιες για τα τσιπακια
Αααααααααααααα τώρα κατάλαβα τύπε!!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Αν αυτο γίνεται πανω-κατω ας πούμε στο 50% τον αστυνομικών τμημάτων καταλαβαίνεται οτι οι καθυστερημένοι, εγκεφαλικά νεκροί με μυαλο αμοιβάδας ειναι δεκάδες χιλιάδες σε αυτη την χωρα!

Οπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει σωτήρια... καλύτερα μετανάστης στον Αρκτικο κυκλο παρα εδω!
Με πολικές αρκούδες τύπε;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το κρατος εχει την μεγάλη ευκαιρία τωρα που πανε ολοι οι ψεκασμενοι να βγαλουν ταυτοτητα
να κρατησουν τα στοιχεία τους και να τους αποκλεισουν απο ψηφο στις εκλογες και οποιαδήποτε άλλη δημοκρατικη διαδικασία

Δηλαδη αντι να τους ψαχνουν τους εχει δοθει η ευκαιρία που ΠΑΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ

ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
Θα βγει το 1/3 εκτός εκλογικών καταλόγων τύπε
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
ρε μαγκες να ρωτησω, αν εχω την ταυτοτητα στο app στο κινητο, υπαρχει καποια (οποιαδηποτε) "υποχρεωση" να την βγαλω και σε καρτα; Με διαβατηριο και ταυτοτητα στο Gov δεν ειμαι κομπλε για τα παντα; :think:
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.447
Πόντοι
506
ρε μαγκες να ρωτησω, αν εχω την ταυτοτητα στο app στο κινητο, υπαρχει καποια (οποιαδηποτε) "υποχρεωση" να την βγαλω και σε καρτα; Με διαβατηριο και ταυτοτητα στο Gov δεν ειμαι κομπλε για τα παντα; :think:
Εντός Ελλάδας μόνο είσαι καλυμμένος. Με ότι αυτό σημαίνει σε καμία 50αρα που θα πέσεις σε κάποιον γκισέ και να σου πει αααα δε τα ξέρω αυτά παιδί μου εγώ, εγώ θέλω την φυσική. Το αναφέρω γιατι Ελλάδα ήμαστε. Η νέα ταυτότητα νομίζω θα είναι υποχρεοτική απο το 2026 και μετά ( εδώ μπορεί να κάνω και λάθος στο θέμα χρονολογίας).
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
Εντός Ελλάδας μόνο είσαι καλυμμένος. Με ότι αυτό σημαίνει σε καμία 50αρα που θα πέσεις σε κάποιον γκισέ και να σου πει αααα δε τα ξέρω αυτά παιδί μου εγώ, εγώ θέλω την φυσική. Το αναφέρω γιατι Ελλάδα ήμαστε. Η νέα ταυτότητα νομίζω θα είναι υποχρεοτική απο το 2026 και μετά ( εδώ μπορεί να κάνω και λάθος στο θέμα χρονολογίας).
εκτος ελλαδας εχω διαβατηριο. Στο γκισε ας ειναι και 80 χρονων, ειναι υποχρεωμενη να δεχτει την ψηφιακη ταυτοτητα και να την σκαναρει αν πιστευει οτι δεν ειναι αυθεντικη.

Το ερωτημα μου παραμενει, το 2026 θα ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ η εκδοση της (δηλαδη θα πρεπει "με το ζορι" να παω με φυσικη παρουσια στο τμημα και να την εκδωσω);;;;;;; ή απλα θα παψει να ισχυει το παλιο πατσαβουροχαρτο και εγω θα συνεχισω να κινουμαι με το app στο κινητο;
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.447
Πόντοι
506
εκτος ελλαδας εχω διαβατηριο. Στο γκισε ας ειναι και 80 χρονων, ειναι υποχρεωμενη να δεχτει την ψηφιακη ταυτοτητα και να την σκαναρει αν πιστευει οτι δεν ειναι αυθεντικη.

Το ερωτημα μου παραμενει, το 2026 θα ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ η εκδοση της (δηλαδη θα πρεπει "με το ζορι" να παω με φυσικη παρουσια στο τμημα και να την εκδωσω);;;;;;; ή απλα θα παψει να ισχυει το παλιο πατσαβουροχαρτο και εγω θα συνεχισω να κινουμαι με το app στο κινητο;
Λογικά θα πρέπει να εκδώσεις την καινούρια για να περαστεί αυτήν στο app. Από την στιγμή που θα σταματήσει να ισχύει η υπάρχουσα δεν θα ισχύει και αυτήν που είναι στο app. Άρα ναι θα πρέπει να πας με φυσική παρουσία να βγάλεις την καινούρια
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.806
Like
3.625
Πόντοι
456
To φακέλωμα μετά από ένα σημείο θα έχει πάρει τέτοια διάσταση που δε θα έχει γυρισμό.
Όλα σιγά σιγά θα γίνουν μέρος ενός μεγάλου αλγορίθμου. Ο άνθρωπος θα είναι ένας σκέτος αριθμός.
Κι αυτό έρχεται σύντομα.

Όσο για τους έξυπνους που λένε πλαστογραφούν και εγκληματούν. Ότι έγκλημα κι αν κάνει κάποιος που πλαστογραφεί/παραχαράσει ταυτότητα είναι πταίσμα μπροστά στα θηριώδη εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας από κουστουμάτους δικαστές, δημοσιογράφους, γιατρούς, αστυνόμους, πολιτικούς που κλέβουν, φοροδιαφεύγουν και τρώνε με 100 μασέλες και πετάνε τις χαρτοπετσέτες που σκουπίστηκαν για φαγητό στο λαό, που και πάλι αυτός πληρώνει τα σκατά τους με τρόπο που πάλι το κέρδος είναι προς τη μεριά τους.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
To φακέλωμα μετά από ένα σημείο θα έχει πάρει τέτοια διάσταση που δε θα έχει γυρισμό.
Όλα σιγά σιγά θα γίνουν μέρος ενός μεγάλου αλγορίθμου. Ο άνθρωπος θα είναι ένας σκέτος αριθμός.
Κι αυτό έρχεται σύντομα.
και τωρα ενας αριθμος εισαι :coffee:
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.179
Like
10.505
Πόντοι
2.256
Το ερωτημα μου παραμενει, το 2026 θα ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ η εκδοση της (δηλαδη θα πρεπει "με το ζορι" να παω με φυσικη παρουσια στο τμημα και να την εκδωσω);;;;;;; ή απλα θα παψει να ισχυει το παλιο πατσαβουροχαρτο και εγω θα συνεχισω να κινουμαι με το app στο κινητο;
Αν δεν ισχύουν τα νούμερα, άχρηστη θα είναι και εκεί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom