Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.159
Like
21.134
Πόντοι
5.506
Γιατί χάνεις το νόημα;Σε μια Ευρώπη που υιοθετεί την τετραήμερη εργασία,ο καριολης ο Κούλης με τη νομοθεσία του μπουμπούκου του θα εφαρμόσει 6ημερο.Να τη βράσω την προσαύξηση.Η ζωή δεν είναι μόνο δουλειά,δεν είμαστε ρομπότ.Ο εξουθενωμένος εργαζόμενος δεν προσφέρει ποιοτική εργασία.Αντιθέτως έχουν γίνει έρευνες που αποδεικνύουν ότι στο τετραήμερο είναι πιο αποδοτικός.
Θα είσαι προσεκτικός τύπε γιατί η προπαγάνδα θέλει τροπο. Ήδη ο αμέσως από κάτω σου σου υπενθύμισε ότι η Ευρώπη ΕΞΕΤΑΖΕΙ την 4ημερη εργασία, δεν "υιοθετεί". Και επίσης αυτό με την Ευρώπη που σε κάθε τι που σας βολεύει τη θυμάστε κοιτάξτε το λίγο.
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.015
Like
9.841
Πόντοι
1.406
εγω δεν φευγω για να δω λαιβ να κατουραει ο κοσμος τον μητσοτακη στο συνταγμα
καλα πουτσα μας ,θα πληρωνα αεροπορικο να ερθω στο μπαμ οταν θα ειναι για το κατουρημα ,αλλα στο ενδιαμεσο θα ζουσα σε κοινωνια που σεβεται τους κοπους και τις εισφορες μου.....εδω τα μουνοπανα ξηλωνουν καθημερινα οτιδηποτε υπαρχει και εστω κουτσολειτουργει με χιλια ζορια για χαρη της κονομας κολλητων που τους κανουν πλατες ....μιλαμε για οργανωμενη μαφια με δομη ντραγκετας!
θεωρω απολυτα σιγουρο οτι θα φανε γαμησι αργα η γρηγορα και δεν θα προλαβουν να κουνηθουν ,θα ειναι τοσο μεγαλη η αντιδραση που οι επομενοι θα σκεφτουν εκατο φορες να ειναι το ενα δεκατο μουνια απο οτι αυτοι!
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.045
Like
25.648
Πόντοι
5.506
οχι τυπε ....η εταιρια κομματων το εχει παει σε αλλο επιπεδο....τωρινος ευρωβουλευτης σε ενα κομμα βαζει υποψηφιοτητα με ενα αλλο τωρα.....
τριςφευ και wtf :confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.887
Κριτικές
5
Like
11.774
Πόντοι
3.786
Πώς θα περάσουν
Θα είσαι προσεκτικός τύπε γιατί η προπαγάνδα θέλει τροπο. Ήδη ο αμέσως από κάτω σου σου υπενθύμισε ότι η Ευρώπη ΕΞΕΤΑΖΕΙ την 4ημερη εργασία, δεν "υιοθετεί". Και επίσης αυτό με την Ευρώπη που σε κάθε τι που σας βολεύει τη θυμάστε κοιτάξτε το λίγο.
Πες μια φορά ρε τύπε ότι ένας νόμος του αγαπημένου σου είναι λάθος.Δηλαδή πρέπει να επικροτείς και τα λάθη του;Έλεος πια!
 
Τελευταία τροποποίηση:

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.243
Like
1.981
Πόντοι
216
ARBEIT MACHT MÜDE

Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΟΥΡΑΖΕΙ

:—)
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.387
Like
11.196
Πόντοι
3.656
Μα γιατί αφού όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι καλοί.. ένα μεροκάματο συμπληρώνουν οι άνθρωποι..
Και πάντα πληρώνουν τα νόμιμα.. ποτέ απλήρωτες υπερωρίες.. πάντα δίνουν δώρα κλπ
Τώρα που θα παίρνεις νόμιμα 50 ευρώ μεικτά για το σάββατο δηλαδή 42 καθαρά αντί για 60 μπλακ ακατέβατα και θα το περνάνε και. στα έξοδα ενώ πριν έπαιρναν τα @@ τους

θα πεις γιατί ρε μητσοτάκη :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.159
Like
21.134
Πόντοι
5.506
Πώς θα περάσουν

Πες μια φορά ρε τους ότι ένας νόμος του αγαπημένου σου είναι λάθος.Δηλαδή πρέπει να επικροτείς και τα λάθη του;Έλεος πια!
1ον, κανείς δεν είναι αγαπημένος μου.
2ον δεν κάθομαι όλη μέρα σαν και εσάς να μου φταίνε ΟΛΑ στη ζωή μου την "άδικη"
3ον σου έγραψα συγκεκριμένα για μια παπαρια/ψέμα που έγραψες.

Πάμε παρακάτω.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.159
Like
21.134
Πόντοι
5.506
Τώρα που θα παίρνεις νόμιμα 50 ευρώ μεικτά για το σάββατο δηλαδή 42 καθαρά αντί για 60 μπλακ ακατέβατα και θα το περνάνε και. στα έξοδα ενώ πριν έπαιρναν τα @@ τους

θα πεις γιατί ρε μητσοτάκη :confused:
Γιατί θα παίρνεις 42 μεικτά; Πως τοι υπολόγισες; Επίσης, παραμένεις υπέρ της μαύρης εργασίας;
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.887
Κριτικές
5
Like
11.774
Πόντοι
3.786
1ον, κανείς δεν είναι αγαπημένος μου.
2ον δεν κάθομαι όλη μέρα σαν και εσάς να μου φταίνε ΟΛΑ στη ζωή μου την "άδικη"
3ον σου έγραψα συγκεκριμένα για μια παπαρια/ψέμα που έγραψες.

Πάμε παρακάτω.
Με τις λέξεις θα παίζουμε;Παπαριές και ψέματα λες όλη την ώρα.Από τους μεγαλύτερους μπραβοκούληδες και κομματοσκυλα είσαι
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.015
Like
9.841
Πόντοι
1.406
το παρτυ στο χωρο της υγειας δεν υπαρχει ,κανονικα και με το νομο ,καθημερινα ξηλωνουν βασικα κομματια του ηδη καταρρεοντος συστηματος ,εις ωφελος των ιδιωτικων και πανακριβων παροχων υπηρεσιων υγειας....καντε το σταυρο σας να μην σας τυχει κατι σοβαρο γιατι την γαμησατε...ειτε θα πουληθειτε ,ειτε θα ταξιδεψετε,αν δεν εχετε καποιο πανακριβο ιδιωτικο ασφαλιστρο καβαντζα να τρεχει!
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.663
Like
20.410
Πόντοι
5.006
Χαρήκατε για το φορολογικό νομοσχέδιο που ψηφίστηκε τέλη του 2023
ταφόπλακα για τους ελ. επαγγελματίες ;

Σας είχα γράψει ... ότι κακώς !
Όπως έγραφε ο Γερμανός πάστορας στην εισαγωγή του ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑΕΙ Η ΚΑΜΠΑΝΑ
όταν έρθει η δική σας ώρα , δεν θα έχει μείνει κανείς να σας κλάψει ....

Ε λοιπόν ....

ήρθε !!!!!!!



Στεναχωριέστε ;

Δεν πειράζει .
Να θυμάστε τη χαρά που πήρατε ... για ...

το φορολογικό των επαγγελματιών ...


Περαστικά !

ΜΕΡΑ ΧΑΡΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΟ!!!
ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!!
:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.045
Like
25.648
Πόντοι
5.506
μονο αντικειμενικα και χωρις κομματικες παρωπιδες μιλαμε εδω ΜΟΝΟ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ΜΕΡΑ ΧΑΡΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΟ!!!
ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!!
:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
ρεεεεεε μαλακκκκκκααααααα :2funny:
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.387
Like
11.196
Πόντοι
3.656
Γιατί θα παίρνεις 42 μεικτά; Πως τοι υπολόγισες; Επίσης, παραμένεις υπέρ της μαύρης εργασίας;
50 μεικτά είπα....40% προσάυξηση δεν είπες?

Ε το μεροκάματο του νεροχύτη είναι 30 ευρώ άρα 42 καθαρά άρα περίπου 50 μεικτά τι λέω λάθος?

Εγώ δεν ήμουν ποτέ υπέρ της μαύρης εργασίας...γιατί αν χτυπήσει ο άλλος δεν σε σώνει ούτε ο θεός ο ίδιος.

πάντα με ένσημα και πάντα υπογραφή και τώρα με το ψηφιακό βιβλίο ακόμα καλύτερα.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.652
Like
28.832
Πόντοι
6.056
Σας ενοχλούν τα ανίκανα λαμογια που ειναι υποψήφια για ευρωβουλευτές αλλα δεν σας ενοχλούν τα γίδια που θα τους ψηφίσουν.

Το ξαναλέω, καλα κανουν και κατεβαίνουν υποψήφιοι αφου υπάρχουν αρκετοί ηλίθιοι εκει εξω που θα τους ψηφίσουν.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.243
Like
1.981
Πόντοι
216
Πολλοί μιλάνε για τα πλεονεκτήματα του εξαήμερου.
Αλλά ας μην ξεχνάμε έτσι εύκολα, ότι



Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΟΥΡΑΖΕΙ


 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.135
Like
15.766
Πόντοι
3.656
Πώς θα περάσουν

Πες μια φορά ρε τύπε ότι ένας νόμος του αγαπημένου σου είναι λάθος.Δηλαδή πρέπει να επικροτείς και τα λάθη του;Έλεος πια!
Δεν γίνεσαι τυχαία Νο2 παίκτη μου.

Και με ποιον Νο1 .
Αν δεν ήταν ο γίγαντας άλεξ, αυτό το κεφάλαιο , ο τιτάνας της μαλακίας
ο μπαρόκ θα ήταν το Νο1
 

Bambaataa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2021
Μηνύματα
179
Like
1.198
Πόντοι
201
Όπου και να δεις όμως, σε ότι κατηγορίας μαγαζί και να είναι, όλοι ψάχνουν για προσωπικό.
Σε σε λίγο θα μας κυνηγάνε με το δίκανο, για να πάμε για δουλειά.
Να δώσω πολλά συγχαρητήρια στα νέα παιδιά, που γράφουν όλο το πολιτικό σύστημα στα αρχηδια τους. Μπράβο παιδιά, δεν είστε μαλακες σαν τις προηγούμενες γενιές. Μπανάκια φρενταρες και καψουρες για το καλοκαίρι.......ας τα δουλέψουν αυτοί που τα έχουν τα ριμαδια.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.159
Like
21.134
Πόντοι
5.506
50 μεικτά είπα....40% προσάυξηση δεν είπες?

Ε το μεροκάματο του νεροχύτη είναι 30 ευρώ άρα 42 καθαρά άρα περίπου 50 μεικτά τι λέω λάθος?

Εγώ δεν ήμουν ποτέ υπέρ της μαύρης εργασίας...γιατί αν χτυπήσει ο άλλος δεν σε σώνει ούτε ο θεός ο ίδιος.

πάντα με ένσημα και πάντα υπογραφή και τώρα με το ψηφιακό βιβλίο ακόμα καλύτερα.
Λάθος μου, 50 μεικτά είπες, 42 καθαρά, το μπέρδεψα εγώ. :hi:

Όποτε τουλάχιστον από άποψη νομιμότητας είναι συμφέρον και για τους δυο το νομοσχέδιο, συμφωνούμε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.808
Κριτικές
1
Like
29.478
Πόντοι
8.006
Δεν γίνεσαι τυχαία Νο2 παίκτη μου.

Και με ποιον Νο1 .
Αν δεν ήταν ο γίγαντας άλεξ, αυτό το κεφάλαιο , ο τιτάνας της μαλακίας
ο μπαρόκ θα ήταν το Νο1
Oτι εσυ εισαι το νουμερο 3, να το πουμε ή πρεπει να το ξεχναμε?

Αρα αν αυριο εγω και ο μπαροκ αποχωρησουμε, γινεσαι το νουμερο 1?
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom