Νέα

Συλλήψεις για παιδική πορνογραφία / παιδοφιλία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lotusdvd
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιά είναι η κατάλληλη ποινή για τέτοια αδικήματα...

  • Μσκροχρόνια Φυλάκιση

    Ψήφοι: 17 15,5%
  • Ισόβια χωρίς ελαφρυντικά!

    Ψήφοι: 24 21,8%
  • Χημικός Ευνουχισμός

    Ψήφοι: 35 31,8%
  • Θάνατος!

    Ψήφοι: 34 30,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    110

lotusdvd

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Σύμφωνα με τους Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Απαγορεύονται αυστηρότατα οι δημοσιεύσεις, συζητήσεις και ανταλλαγές πληροφοριών για παιδική πορνεία και πορνογραφία.

Σε περίπτωση που υποπέσει στην αντίληψή σας τέτοιο υλικό, ενημερώστε άμεσα οποιονδήποτε moderator είναι online!

 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.290
Κριτικές
1
Like
759
Πόντοι
96
  Το κουρασαν λιγο με τα βρεφη αλλα εκει που εχει φτασει ο κόσμος τι να πω? Δυστυχως πολοι αρρωστοι κρυβονται αναμεσα μας και εχει χοντρα φραγκα η παιδικη πορνογραφια.

  Το αλλο με την πουτανα που αφησε αμανατι την κορη της στον πελατη δεν ειδα να το συζητατε. Ειλικρινα τι θα κανετε αν περιμενατε καυλωμενοι στο ξενοδοχειο και εσκαγε η πουτανα με παιδι?

  Εγω ειλικρινα δεν ξερω παντως σιγουρα δεν θα το κραταγα μεχρι να γυρισει η γκομενα, ο αλλος ο βλακας δεν τανει που το ξενυχτησε το παιδακι κυκλοφορουσε και 5 το πρωι με το παιδι στο χερι εξω απο την ασφαλεια. Σαν να φοραει ταμπελα  "οχι μονο δεν γαμησα αλλα και κανω την babysitter στο cg ελατε πιαστε με"
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Επειδή έχω 2 ετών μικρό κοριτσάκι και έχω ευαισθητοποιηθεί πολύ με τα παιδιά, μπορώ να πω ότι θα τον πήδαγα άνετα αυτόν τον τύπο και μετά θα γύρναγα το HOSTEL 2!!!
 

dancan

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
64
Like
108
Πόντοι
0
Εδώ θα διαφωνήσω με όποιους λένε οτι πρέπει να τον σκωτώσουν! Πρέπει να τον βάλουν φυλακη, εκει θα νιώσει στο πετσί του ή για την ακρίβεια στον κώλο του τον ρολο του βιαζόμενου... Οταν βαρεθούν λοιπόν να γαμάνε όλοι εκει μεσα,  και δεν έχουν τι άλλο να δοκιμάσουν αν χωραει στον κωλο του, τότε θα μπορούσαν να κανουν αυτο που λέει ο lefteris38.... Αν ισχύουν αυτά που άκουσα είναι οτι χειρότερο έχω ακουσει. Λενε πως οταν βιαζονται τόσο μικρης ήλικιας παιδακια μετα δεν αντεχουν απο τους πονους και την κακομεταχειρηση και τελικα "φευγουν"....
 

Επισκέπτης
Η μαλακία είναι πως με έναν 'καλό' ακριβοπληρωμένο μεγαλοδικηγόρο ο αυτό το πράγμα θα κυκλοφορεί ελεύθερο σε χρόνο dt  :headbang:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Η μαλακία είναι πως με έναν 'καλό' ακριβοπληρωμένο μεγαλοδικηγόρο ο αυτό το πράγμα θα κυκλοφορεί ελεύθερο σε χρόνο dt 
Εγώ άκουσα σήμερα σε κάποιες ειδήσεις ότι:
1) Πήρε παράταση για να απολογηθεί στον ανακριτή μέχρι την Παρασκευή (νομίζω).
2) ΔΕΝ βρέθηκε δικηγόρος για να αναλάβει την υπόθεσή του, οπότε θα διοριστεί αυταπάγγελτα (απο τον εισαγγελέα).

Παρά τις αντιρήσεις που ίσως έχει ο sxsitegr σε αυτό που θα πω, εμένα με ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ το γεγονός ότι ΚΑΝΕΙΣ δικηγόρος δε τον ανέλαβε... Σημαίνει ότι οι δικηγόροι της περιοχής του (Καβάλα? Αλεξανδρούπολη? κάπου εκεί νομίζω) έχουν τσίπα.
Εν τάξει, ο αυταπάγγελτος θα πρέπει να κάνει καλά τη δουλειά του. Δικαιούται συνηγόρου το κάθε καθήκι. Αλλά ας ξέρει, ότι αυτός που τον ανέλαβε ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΝ να το κάνει, δεν το κάνει επειδή το γουστάρει (ή γουστάρει τα φράγκα του)...
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Θα ήθελα να επισημάνω μερικά πράγματα τα οποία δεν έχουν ειπωθεί
1.) Ο συγκεκριμένος τύπος είναι παντρεμένος ή έχει σχέση αν θυμάμαι καλά με Ρουμάνα. ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ κύριοι! Είναι γνωστό ότι στην Ρουμανία γίνεται της @#$^& το κάγκελο και ειδικά σε όσους ανήκουν στην φυλή των Ρομά (τσιγγάνοι) - εξού και τα μεσογειακά χαρακτηριστικά που μας πρήξανε στις ειδήσεις. ʼκρως επικίνδυνοι και αδίστακτοι.
2.) Ο τύπος δεν είναι παιδεραστής. Αν ήταν παιδεραστής θα μπορούσε να ισχυριστεί  ότι είναι ψυχικά άρρωστος και θα χρειαζόταν ψυχιατρική παρακολούθηση. Ο τύπος είναι κάτι πολύ χειρότερο. Εκμεταλλέυτηκε το πάθος παιδεραστών για να βγάλει χρήματα!
3.) Υπάρχουν περιπτώσεις μοντάζ. Υπάρχουν περιπτώσεις που 18άρες φαίνονται για 16άρες, βάζουν και κοτσίδες, ροζ κάλτσα και αθλητικό παπούτσι μπαίνει και η τρελή λεζάντα "άτακτες μαθήτριες" κλπ κλπ. Το αν είναι μοντάζ ή όχι θα αποφανθεί η δικαιοσύνη.
 
OP
OP
L

lotusdvd

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Επειδή έχω 2 ετών μικρό κοριτσάκι και έχω ευαισθητοποιηθεί πολύ με τα παιδιά, μπορώ να πω ότι θα τον πήδαγα άνετα αυτόν τον τύπο και μετά θα γύρναγα το HOSTEL 2!!!

Αγαπητέ φίλε, δε χρειάζεται να έχεις μικρό κοριτσάκι για να έχεις ευαισθητοποιηθεί.... η ασέλγια σε βάρος ανηλίκων είναι κάτι που θα έπρεπε να διώκεται με το χειρότερο τρόπο για πολλούς λόγους.

ΟΜΩΣ, χωρίς να θέλω να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, υπάρχει και ένα ΙΣΩΣ στην όλη υπόθεση. Είναι αλήθεια όλα αυτά; Μη πιστεύετε ότι λένε τα media. Συνήθως λένε ψέμματα.

Οσο για το κοριτσάκι σου, ξέρεις, κάποια στιγμή θα μεγαλώσει, και μπορεί να το "πιάσουν" για κάτι που δεν έκανε και τότε να δεις πως θα θυμώσεις ;)

Σχετικά με το ότι δεν τον ανέλαβε δικηγόρος σκεφτείτε το λίγο. Εάν έβγαζε χρήματα από πώληση τέτοιων ταινιών, θα έπρεπε να έχει πολλά χρήματα. Δεν βρέθηκε δικηγόρος; Αποκλείεται εάν πλήρωνε καλά.

Επίσης κατέσχεσαν πιστωτικές κάρτες άκουσα. Τις είχε ανάγκη τις πιστωτικές;

Εντάξει, δε λέω ότι ήταν "καθαρός"... δεν τη ξέρω την υπόθεση, απλά λέω ότι αν ζητάμε να τον "κρεμάσουν"... θα πρέπει να είμαστε 100000% σίγουροι....

Αλέξανδρος


 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Παρά τις αντιρήσεις που ίσως έχει ο sxsitegr σε αυτό που θα πω, εμένα με ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ το γεγονός ότι ΚΑΝΕΙΣ δικηγόρος δε τον ανέλαβε... Σημαίνει ότι οι δικηγόροι της περιοχής του (Καβάλα? Αλεξανδρούπολη? κάπου εκεί νομίζω) έχουν τσίπα.
Εν τάξει, ο αυταπάγγελτος θα πρέπει να κάνει καλά τη δουλειά του. Δικαιούται συνηγόρου το κάθε καθήκι. Αλλά ας ξέρει, ότι αυτός που τον ανέλαβε ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΝ να το κάνει, δεν το κάνει επειδή το γουστάρει (ή γουστάρει τα φράγκα του)...

Το ότι όλοι δικαιούμαστε δικηγόρο δεν είναι θέμα χάρης ή αβροφροσύνης. Είναι συνταγματικά κατοχυρωμένο δικαίωμα (άρθρο 20 - θεμελιώδες δικονομικό δικαίωμα), που πηγάζει άμεσα από τις παγιωμένες δικαιοκρατικές πολιτειακές μας αντιλήψεις.

Το αν όντως κάποιο έγκλημα είναι ειδεχθές ή όχι, δεν έχει να κάνει με αυτό. Όπως έχω πει και αλλού, δικηγόρο δικαιούμαστε όλοι, είτε λεγόμαστε Δουρής, είτε Κατσούλας ή Δημητροκάλης, γιατί πρώτα απ' όλα είμαστε άνθρωποι.

Το ότι κανείς δικηγόρος δεν τον αναλαμβάνει πάλι μπορεί όντως να καταδεικνύει τη σοβαρότητα της υπόθεσης. Κατά την άποψη μου βέβαια, δεν τον αναλαμβάνει κανείς επίσης, γιατί α) η υπόθεση μοιάζει εξαρχής χαμένη και β) είναι αρνητική διαφήμιση για όποιον τον αναλάβει εκουσίως. Μην ξεχνάμε επίσης, ότι αποστολή του δικηγόρου δεν είναι να αποδώσει δικαιοσύνη. Γι' αυτό υπάρχει ο δικαστής. Σκοπός του δικηγόρου, είναι η προστασία των συμφερόντων των πελατών του. Όποιοι και αν είναι αυτοί.
 

Επισκέπτης
Όπως και να έχει παιδεραστής ή όχι ο doctor καλά θα κάνει να αυτοκτονήσει γιατί τον περιμένει πολύ γαμήσι σε όποια φυλακή και να τον στείλουν . Και παιδεραστής να μην είναι και μόνο που τα έβλεπε έπρεπε να ξερνάει .
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Πάντως αν διερευνηθεί η υπόθεση δεν αποκλείεται να μάθουμε ότι ο 25χρονος ξεκίνησε από πολύ νωρίτερα... άκουσα τα 11χρονα στη Νικολούλη και μου σηκώθηκε η τρίχα...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Το ότι όλοι δικαιούμαστε δικηγόρο δεν είναι θέμα χάρης ή αβροφροσύνης. Είναι συνταγματικά ...

Ρε sxsitegr, αφού με καταλαβαίνεις, γιατί κάνεις ότι ΔΕ με καταλαβαίνεις? Είπα "με χαροποιεί" (από τό "χαρά"), ότι δε πήγε κανείς, δε μίλησα για χάρη, ή αβροφροσύνη!
Δε διαφωνούμε.
Έπρεπε να λυπάμαι δηλαδή, που δε βρέθηκε δικηγόρος να τον αναλάβει προαιρετικά?
Όσο για τον άλλο συνάδελφο, που είπε ότι ο τύπος πρέπει να έχει φράγκα, μάλλον διαφωνώ.
Για να ασχολείται κανείς με ΤΕΤΟΙΕΣ ιστορίες, έχει κάποια ανωμαλία μέσα του, και μάλλον αυτή τον ωθεί να ασχολείται, και όχι ο πλούτος που θα αποκομίσει.
Αυτός προσπάθησε να συνδυάσει και τα δύο (το τερπνόν μετα του ωφελίμου που λένε), και εκεί τα σκάτωσε.
Αν δεν είχε μπλέξει τα φράγκα με το hobby, δε θα τον τσιμπάγανε, όπως δε τσιμπάνε τους "πελάτες" του είδους (που δυστυχώς πρέπει να είναι πολλοί) οι οποίοι μόνο τα ακουμπάνε για να ικανοποιήσουν τη διαστροφή τους. Τσίμπησαν αυτόν που πήγε να βγάλει κι απο πάνω.

Σε κάποιο κανάλι πήρε το μάτι μου ότι τις σχετικές δηλώσεις (από πλευράς αστυνομίας) τις έκανε ο του οικονομικού και ηλεκτρονικού εγκλήματος, και όχι ο των "ηθών". Αρα για (ή "από") τα φράγκα τον τσάκωσαν, και όχι για τα μωρά...

 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Από αυτά που έχω ακούσει ότι ο τύπος τα έχει στάξει χοντρά για να τύχει καλής μεταχείρισης με λίγα λόγια να μην το γαμήσουνε ή να τον "αυτοκτονήσουν", να προστατευτεί δηλαδή από τους σωφρονιστές-αστυνόμους λίγο καλύτερα
 

spiounos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2006
Μηνύματα
66
Like
1
Πόντοι
0
Από αυτά που έχω ακούσει ότι ο τύπος τα έχει στάξει χοντρά για να τύχει καλής μεταχείρισης με λίγα λόγια να μην το γαμήσουνε ή να τον "αυτοκτονήσουν", να προστατευτεί δηλαδή από τους σωφρονιστές-αστυνόμους λίγο καλύτερα


Οτι και να λές, μολισ δούν νέο αίμα στα σίδερα........θα αρχίσουν να ακονίζουν τα καβλιά τους......... θα του κάνουν τον κώλο πηγάδι!!!!!!
 

oldlongstrong

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
8
Like
2
Πόντοι
0
Τελικά από ότι διάβασα τον τύπο,μετά από παράκληση του ίδιου του κατηγορουμένου,τον ανέλαβε ο πρόεδρος του δικηγορικού συλλόγου Καβάλας,ο οποίος έκανε και μια πολύ σοβαρή δήλωση του στιλ "δυστυχώς στην καριέρα μας πρέπει να αντιμετωπίσουμε πολύ δυσάρεστες καταστάσεις αλλά δεν μπορεί να μείνει ανυπεράσπιστος...".
Ο τύπος και οι όμοιοι του είναι ο πάτος του καζανιού,το κατακάθι.
Έχω κατ'επανάληψη διαβάσει πως οι περισσότεροι serιal killers έχουν ιστορικό κακοποιημένου παιδιού.
Μια από τις πιο "αισιόδοξες" ειδήσεις που είχα διαβάσει ήταν όταν οι συγκρατούμενοι του είχανε σπάσει στο ξύλο το Δουρή-που ακολούθως φρόντισε να μας απαλλάξει από την σιχαμένη του ύπαρξη.
Αυτό σημαίνει πως κι ο κλέφτης κι ο φονιάς έχουν ένα όριο.
Κάπου λυπούνται την έννοια παιδί.
Αυτός που καβλώνει με το βιασμού του παιδιού(εννοώ κι αυτός που "βλέπει" όχι μόνο αυτός που το διαπράττει) μισεί τη ζωή,μισεί την έννοια της ανθρώπινης ύπαρξης.

 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495

Ήρεμα ρε περίεργοι, οκ, ο τύπος είναι ανωμαλάρας και κατάπτυστος, αλλά όχι και για κρέμασμα, οι χειρότεροι όλων είναι εκείνοι που στήνουνε τις κρεμάλες. Κόψτε και τις μπουρδο-ηθικολογίες, διότι άπαντες οι πουτανιάρηδες έχουν "βιάσει" κάποια κατακαημένη "εν αγνοία τους-μας".


 

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
Ήρεμα ρε περίεργοι, οκ, ο τύπος είναι ανωμαλάρας και κατάπτυστος, αλλά όχι και για κρέμασμα, οι χειρότεροι όλων είναι εκείνοι που στήνουνε τις κρεμάλες. Κόψτε και τις μπουρδο-ηθικολογίες, διότι άπαντες οι πουτανιάρηδες έχουν "βιάσει" κάποια κατακαημένη "εν αγνοία τους-μας". 

όχι, δεν έχεις δίκιο, εδώ μιλάμε για παιδιά
 

paparovich

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Καταρχήν το συγκεκριμένο θέμα έχει πόλους παραμέτρους:
a)αν ο ίδιος είναι παιδεραστής, το οποιο σημαίνει ότι είναι ψυχικά άρρωστος και δυστυχώς σε αυτή την κατάσταση και 20 χρονια φυλακή να κάνει όταν βγει το ίδιο θα είναι. Το άτομο σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται ειδική μεταχείριση και όχι να κλειστεί 20 χρονια φυλακή, τρανό παράδειγμα αυτό με το βιαστή που βγήκε πριν λίγο μετά από 10 χρονια και προχθές πήγε να βιάσει μια κοπέλα, δυστυχώς όμως στην ελλάδα δεν νομίζω να υπάρχουν οι κατάλληλοι φορείς και νομοθεσία για τέτοια άτομα.

b) ο άνθρωπος να είναι κατακάθι και να πλουτίζει με την όλη κατάσταση, και για μένα τον κάνει χειρότερο από έμπορο ναρκωτικών

c)να είναι πλεχτάνη, που δε νομίζω.....
 

VIOP

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Στο Συνταγμα τον παλιοπουστα και οπιοs περναει να τον φτυνη, μεσα στην μερα θα ψωφηση απο την πολυ ροχαλα!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom