Νέα

Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ryu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 187K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
11
Πόντοι
2.007
Το παρον thread εχει ως σκοπο την ενημερωση των φιλων του Πανιωνιου.
Πασης φυσεως αναφορες για το περελθον, το παρον και το μελλον του συλλογου, καθως και καθημερινες ειδησεις, γενικα σχολια που αφορουν την Πανιωνια οικογενεια ειναι ευπροσδεκτα.

 
OP
OP
Ryu

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
11
Πόντοι
2.007
1890 Σμυρνη, Ιωνια.
  Μελη του μουσικου συλλογου «Ορφεας» αποφασιζουν να επεκτεινουν τις δραστηριοτητες τους  σε αθλητικες εκδηλωσεις. Τρια χρονια αργοτερα ιδρυουν το αθλητικο σωματειο «Γυμνασιον» και μετα απο 5 χρονια οι δυο συλλογοι ενωνονται υπο την ονομασια «ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΜΥΡΝΗΣ».
  Ο Πανιωνιος πρωτοπορει διοργανονοντας τους αγωνες  «Πανιωνια» και εως το 1922 απασχολει χιλιαδες Ελληνοπουλα. Μετα την Μικρασιατικη καταστροφη,  οι Σμυρνιοι εκτος απο τα ηθη, εθιμα, θρησκευτικα συμβολα και τα λιγοστα υπαρχοντα τους, φερνουν μαζι τους στην Αθηνα και τον Πανιωνιο. Οι δραστηριοτητες του συλλογου επανεκινουν το 1924 στην Αθηνα,  και μεσα στα χρονια  ιδρυονται διαφορα αθλητικα τμηματα.
  Σημερα, λειτουργουν τα εξης τμηματα: Στιβου, Κολυμβησης, Ενοργανης, Τζουντο, Χειροσφαιρισης, Σκακι , Πετοσφαιρισης, Υδατοσφαιρισης,  Καλαθοσφαιρισης, Ποδοσφαιρου.
  Οι αθλητικες προσωπικοτητες που εχει αναδειξει ο συλλογος ειναι δεκαδες και θα αναφερθουν προσεχως, ελπιζω και με την βοηθεια σας.

Αυτα σαν εισαγωγη...
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
μπραβο ryu!!!!!καιρος ητανε να φτιαξεις ενα θρεντ για την ιστορικη ομαδα του πανιωνιου......
αντ πειρατε και κουμουρτζι....την πρωτη ειδηση εγω την βαζω...

Στην πρώτη του μεταγραφή προχώρησε το βράδυ της Δευτέρας ο Πανιώνιος. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης, συμφώνησε με την διοίκηση του Αιγάλεω στην μετακίνηση του Μπερνάρ Κουμορτζί, ο οποίος αναμένεται να περάσει την Τρίτη από τα γραφεία της ΠΑΕ Πανιώνιος προκειμένου να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο.

Ο 22χρονος Γκανέζος αποκτήθηκε για να αναπληρώσει το κενό του Ταμαντανί Ενσαλίγουα που θα παίζει από την νέα χρονια στην ΑΕΚ. Σχετικά με οικονομικό δεν έχει διαρρεύσει το παραμικρό, όπως άλλωστε συνηθίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις, με τις πληροφορίες πάντως να αναφέρουν ότι το Αιγάλεω θα βάλει στα ταμεία του μισό εκατ. ευρώ.

Ο ίδιος ο Κουμορτζί δεν είχε κανένα πρόβλημα στο να συνεχίσει την καριέρα του στον Πανιώνιο αφού όπως δήλωνε στο περιβάλλον περίμενε την τελική συμφωνία ανάμεσα στους δύο συλλόγους. Μόλις ολοκληρωθεί και τυπικά η μεταγραφή ο Γκανέζος μεσοεπιθετικός θα αναχωρήσει για την πατρίδα του.

Μάκης Σταθάτος
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Περίμενα καιρό να το ανοίξεις το εν λόγω θρεντ.Έλειπε από εδώ μέσα.Θα με βρίσκετε ως φίλο σας,εκτός κ αν παραστρατήσετε όπως παλιά κ φύγετε από τον υγειή δρόμο που έχετε επιλέξει.

''Καλές δουλειές'' μάγκα.
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Πολύ καλή ιδέα Ryu !
Ας μετέχουν όλοι οι φίλοι του Πανιώνιου , και πιστεύω πως θα είναι και κάμποσοι....

Ο Πανιώνιος είναι ιστορικότατος σύλλογος, και οι οπαδοί του τον αγαπούν πραγματικά.
Και ξέρω και παρα πολλούς που τουλάχιστον τον συμπαθούν, κι ας είναι άλλη ομάδα .
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Μην ανοιγετε θεματα για αλλες ομαδες εκτος του Γαυρου,του Βαζελου και της Χανουμας....


πλακα κανω!!!
Εγω παντως γουσταρω πολυ τον Λινεν και τον συμπαθησα απο μια παρουσια του ενα βραδυ σε ακπομπη της ερασπορ..πολυ ξυγημενος ο τυπος και ρεαλιστης!!!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
Πολύ καλή ιδέα Ryu !
Ας μετέχουν όλοι οι φίλοι του Πανιώνιου , και πιστεύω πως θα είναι και κάμποσοι....

Ο Πανιώνιος είναι ιστορικότατος σύλλογος, και οι οπαδοί του τον αγαπούν πραγματικά.
Και ξέρω και παρα πολλούς που τουλάχιστον τον συμπαθούν, κι ας είναι άλλη ομάδα .
μα συμμετεχουν ολοι οι φιλοι του πανιωνιου......δηλ ο RYU!!!! :2funny: :2funny: :2funny: ελα μην μασας πλακα κανω....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Ο Λίνεν παιδιά με το όνομα που έχει στην Μπουντεσλίγκα άνετα θα δούλευε σε μεγάλη ομάδα.Τα τελευταία 4-5 χρόνια ο βάζελος & ο γαύρος δεν είχαν καλύτερους προπονητές από τον Λίνεν.


Εμένα μου αρέσει κ ο Τσακίρης που βλέπει την ομάδα του ισάξια ως μέγεθος ονόματος ,με τις 3 ομάδες του κέντρου και με της Θεσσαλονίκης κ προσπαθεί με αυτό τον γνώμονα να πορευτεί.Εξού κ δεν παραχωρεί τον Σπυρόπουλο κ προχωράει σε μεταγραφικές κινήσεις που άνετα θα τις έκαναν κ οι ''μεγάλοι'' π.χ. Κουμουρτζί.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Εγω το χαιρετίζω κ για άλλον έναν λόγο:μπορεί να είμαι κατά 50% Μανιάτης ,αλλά κατά το άλλο 50% κατάγομαι από την Σμύρνη.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Εγώ είμαι πεπεισμένος ότι του χρόνου, αν συνεχίσει με αυτόν τον ρυθμό ο Νιόνιος(που φαίνεται ότι θα συνεχίσει -μιας και ο Τσακίρης είναι σοβαρός άνθρωπος-) πάει για πάνω από εμάς υπό ΚΣ. Αν συνεχίσει και ο ʼρης έτσι, βλέπω μεγάλη μάχη.
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Εμένα πάντως μου τη σπάει που ως Έλληνας φορολογούμενος πολίτης ΠΛΗΡΩΣΑ τα γαμησιάτικα του "Νέου Πανιώνιου" και του κάθε Πανιώνιου.

Sorry παίδες, δεν θέλω να σας γαμήσω το ποστ,
αλλά ΣΠΑΖΟΜΑΙ ΧΟΝΤΡΑ.

Θα τιμήσω το ποστ του Πανιωνίου, της ΑΕΚ, του Γαύρου και του Βάζελου ΜΟΝΟ όταν σταματήσουν να βάζουν βαθιά το χέρι στην τσέπη μου.


 
OP
OP
Ryu

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
11
Πόντοι
2.007
Το οτι το κρατος επιβραβευβει τους κλεφτες και τα λαμογια διδοντας τους 2η-3η ευκαιρια (με αλλοθι την στιριξη της επιχειματικοτητας και την καλυψη θεσεων εργασιας) και τους απαλλασει ουσιαστικα με το αρθρο 44 απο τις ευθυνες τους, ειναι κατι που θα πρεπει να σε απασχολησει την επομενη φορα που θα πας να ψηφησεις τους νομοθετες αυτου του κρατους και οχι τοσο στο παρον θρεντ.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
Εμένα πάντως μου τη σπάει που ως Έλληνας φορολογούμενος πολίτης ΠΛΗΡΩΣΑ τα γαμησιάτικα του "Νέου Πανιώνιου" και του κάθε Πανιώνιου.

Sorry παίδες, δεν θέλω να σας γαμήσω το ποστ,
αλλά ΣΠΑΖΟΜΑΙ ΧΟΝΤΡΑ.

Θα τιμήσω το ποστ του Πανιωνίου, της ΑΕΚ, του Γαύρου και του Βάζελου ΜΟΝΟ όταν σταματήσουν να βάζουν βαθιά το χέρι στην τσέπη μου.
ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΤΕ!!!!!!ρε φιλε και η δεη σε κλεβει δεν αναβεις φως.....
 

pauligle

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Εξάλλου όσο και να το ψάξετε δεν πρόκειται να βρείτε ομάδα που δεν της έχουν χαριστεί χρέη στο παρελθον οπότε ο συν-Πάνθηρας Ryu έχει απόλυτο δίκιο σε αυτό που λέει.

Στο καθαρά αγωνστικό κομμάτι πιστεώ ότι απο τη στιγμή που οι 3 ομάδες του ΠΟΚ σταματήσουν να ρουφούν το αίμα όλων των υπολοίπων παίρνοντας όποιον καλό παίχτη έχουν , τότε μόνο το ποδόσφαιρο μας θα γίνει ανταγωνιστικό. Και κάτι ακόμα : θυμάστε πότε ήταν η τελευταία κλήση ποδοσφαιριστή εκτός ΠΟΚ και ΠΑΟΚ στην Εθνική??? Από εκεί θα καταλαβετε το πόσο μεγάλη αξία έχει η κλήση του Σπυρόπουλου από τον Ρεχακλή!!! 
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
οι ομαδες του ποκ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝΕ τους παιχτες φιλε μου.....και να σου πω και κατι...ετσι συντηρουντε οι ομαδες..για κοιτα ποσος κοσμος παει στο γηπεδο απο τις "μικρες" ομαδες και κοιτα μετα τι εσοδα εχουν...
 

pauligle

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
ʼμα είναι να τους αγοράζουνε όπως τον Ενσαλίβα τότε...ναι..τους αγοράζουν τίμια και ωραία!!!

Συμφωνώ για την εποχή Μπέου ότι δίναμε όσο-όσο και ότι δεν πάταγε κανείς.Αλλά δεν νομίζω ότι έφταιγε  ο φίλαθλος του Πανιωνίου για αυτήν την κατάσταση αλλά ο χοντρός...

Και όσο για το παραμύθι του ότι δεν έχουν κόσμο οι μικρές ομάδες είναι εντελώς ανυπόστατες γιατί αν είχε πάρει δυο-τρία πρωταθλήματα ο Πανιώνιος στο παρελθόν, ή τα Γιάννενα, η Λάρισα, ο Εθνικός, η Βέροια, η Παναχαική κι άλλες ομάδες τότε τα πράγματα στο ελληνικ΄ποδόσφαιρο θα ήταν πολύ διαφορετικά. Απλά ποτέ δεν τα αφησαν να γίνουν διαφορετικά. Ακόμη και στις πιο υπανάπτυκτες χώρες υπάρχει μεγαλύτερη εναλλαγή στον πρωταθλητή κατά τη διάρκεια των ετών!!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
του ενσαλιβα 400 εγραφε 400 πληρωσα!!!!αμα ητανε μαλακας και εβαλε λιγοτερα δεν φταιω εγω....η θα επρεπε να πληρωσω 40000000000000000
για να μην στεναχωριετε ο τσακιρης..?
 

nikos1890

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2006
Μηνύματα
168
Κριτικές
1
Like
32
Πόντοι
1
Χαιρετιζω και εγω απο μερους μου τους φιλους του Πανιωνιου.Παρακαλω οποιος εχει ενημερωση ας ποσταρει σε πιο γκρουπ δυναμικοτητας θα ειμαστε.Απο οτι ξερω περιμενουμε καποια πρωταθληματα να τελιωσουν να δουμε ποιες ομαδες βγαινουν UEFA.
Φετος θα το κανω το ταξιδι στο εξωτερικο 100%.......
 

pauligle

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Δεν λέω αυτό φίλε nik30 αλλά τον τρόπο με τον οποίον προσέγγισες τον παίχτη στη μέση της χρονιάς. Γιατί δεν ήρθε ο Ντέμης ωραία και ξηγημένα στον Τσακίρη να πει: γουστάρω τον Ενσαλίβα και το καλοκαίρι τον θέλω!Και να δίνανε τα χέρια εν είδει συμφωνίας αν τα βρίσκανε σε όλα!! Αυτός πήγε και βρήκε τον παίχτη ή και τον μάνατζερ του και τα κανόνισε μαζι του ουσιαστικα γράφοντας στα αρχίδια του τον Πανιώνιο. Οποιαδήποτε συζήτηση με τον παίχτη μπορεί να γίνει μόνο αν και εφόσον κατατεθεί η ρήτρα και ο παίχτης μείνει ελεύθερος. Και για να καταλάβεις πόσο βλάκας είναι ο Ντέμης και πόσο λάθος το χειρίστηκε, αφού έκανε ο,τι έκανε στη μέση της χρονιας δεν φρόντισε να μην μαθευτεί τίποτα. Όλη η Ελλάδα είχε βουήξει και η "ΕΝΩΣΗ" έβγαζε και δήθεν συνεντευξεις του παίχτη που δεν έγιναν ποτέ. :2funny:

Αυτό αν θέλαμε το κάναμε καταγγελία στην ΦΙΦΑ και δεν σας βλέπω να την γλυτώνατε την καμπάνα!!
Πάντως πέρα πο αυτά είναι πολύ καλός παίχτης και θα βοηθήσει ην ΑΕΚ. Για μένα είναι πολύ καλύτερος και από Ζήκο όταν ήταν στα καλύτερα του!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
Δεν λέω αυτό φίλε nik30 αλλά τον τρόπο με τον οποίον προσέγγισες τον παίχτη στη μέση της χρονιάς. Γιατί δεν ήρθε ο Ντέμης ωραία και ξηγημένα στον Τσακίρη να πει: γουστάρω τον Ενσαλίβα και το καλοκαίρι τον θέλω!Και να δίνανε τα χέρια εν είδει συμφωνίας αν τα βρίσκανε σε όλα!! Αυτός πήγε και βρήκε τον παίχτη ή και τον μάνατζερ του και τα κανόνισε μαζι του ουσιαστικα γράφοντας στα αρχίδια του τον Πανιώνιο. Οποιαδήποτε συζήτηση με τον παίχτη μπορεί να γίνει μόνο αν και εφόσον κατατεθεί η ρήτρα και ο παίχτης μείνει ελεύθερος. Και για να καταλάβεις πόσο βλάκας είναι ο Ντέμης και πόσο λάθος το χειρίστηκε, αφού έκανε ο,τι έκανε στη μέση της χρονιας δεν φρόντισε να μην μαθευτεί τίποτα. Όλη η Ελλάδα είχε βουήξει και η "ΕΝΩΣΗ" έβγαζε και δήθεν συνεντευξεις του παίχτη που δεν έγιναν ποτέ. :2funny:

Αυτό αν θέλαμε το κάναμε καταγγελία στην ΦΙΦΑ και δεν σας βλέπω να την γλυτώνατε την καμπάνα!!
Πάντως πέρα πο αυτά είναι πολύ καλός παίχτης και θα βοηθήσει ην ΑΕΚ. Για μένα είναι πολύ καλύτερος και από Ζήκο όταν ήταν στα καλύτερα του!
για την αξια του ενσαλιβα δεν εχω αποψη!!!!να εισαι σιγουρος οτι αμα ο πανιωνιος μπορουσε θα εκανε και προσφυγη και οτι αλλο επρεπε!!!!τωρα αν μπορει και δεν το κανει ΦΤΑΙΕΙ για αλλον εναν λογο(ο αλλος ειναι η χαμηλη ρητρα..)ο ντεμης εκμεταλευτικε την χαμηλη τιμη της ρητρας και καλα εκανε...ο ΜΠΕΟΣ ποτε δεν θα εκανε τετοια παπαρια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom