Νέα

Νικητής Αντώνης - η επόμερη μέρα στην ΝΔ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 57K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός θέλετε να είναι ο επόμενος Αρχηγός ?

  • --- (Αβραμόπουλος>Σαμαρά)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μπακογιάννη

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σαμαράς

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ψωμιάδης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλος Δελφίνος... ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Την ευθύνη της εκλογικής ήττας της Νέας Δημοκρατίας ανέλαβε πριν λίγο στο Ζάππειο, ο πρόεδρος του κόμματος κ. Κ. Καραμανλής, ανακοινώνοντας παράλληλα την παραίτησή του από την ηγεσία του κόμματος (εντός ενός μηνός θα πραγματοποιηθεί έκτακτο συνέδριο για την εκλογή νέου αρχηγού).

Η πλήρης δήλωση του κ. Καραμανλή έχει ως εξής:

«Θέλω να ευχαριστήσω τους πολίτες που σε μία τόσο δύσκολη οικονομική και πολιτική συγκυρία μας στήριξαν. Η κυβέρνηση είχε να αντιμετώπιση τη θύελλα της μεγαλύτερης μεταπολεμικής κρίσης. Ταυτόχρονα παρουσιάζω με ειλικρίνεια τα μέτρα που πρέπει να ληφθούν στην οικονομία. Επίσης θέλω να συγχαρώ το Γ.Παπανδρέου για τη νίκη του και ευχόμαστε να επιτύχει στη μεγάλη πρόκληση που είναι εθνική υπόθεση. Ως πρόεδρος της ΝΔ είχα την τιμή να ηγηθώ του εκλογικού αγώνα σε 4 εθνικές εκλογές. Εκατομμύρια πολίτες ήταν μαζί μας σε αυτόν τον σκοπό. Το 2000 αυξήσαμε εντυπωσιακά τα εκλογικά μας ποσοστά, το 2004 κερδίσαμε τις εκλογές. Το 2007 πετύχαμε νέα σημαντική εκλογική νίκη. Στις σημερινές εκλογές έθεσα ως μείζων ζήτημα οι αναγκαίες αποφάσεις των χρόνιων αδυναμιών της οικονομίας μας και την έξοδό της από την οικονομική κρίση με τις μικρότερες συνέπειες. Κατέθεσα συγκροτημένο σχέδιο, που πίστευα αποτελεί τον πιο ασφαλή δρόμο για την ανάπτυξη της οικονομίας, μακροχρόνιας ανάπτυξης και ευημερίας. Οι πολίτες στην πλειοψηφία τους δεν ενέκριναν την πολιτική αυτή και η επιλογή τους είναι σεβαστή. Επειδή όμως πιστεύω βαθιά ότι αυτήν την πολιτική χρειάζεται σήμερα η πατρίδα μας και η μόνη δύναμη που είχα ήταν η σχέση εμπιστοσύνης με τους πολίτες ο μόνος τίμιος δρόμος είναι ένας και δρομολογώ τις διαδικασίες για την εκλογή νέου προέδρου της Νέας Δημοκρατίας. Θα παραμείνω στην πρώτη γραμμή, θα στηρίξω τις αποφάσεις που θα ληφθούν, αλλά δεν θα είμαι υποψήφιος. Θα παραμείνω στην πρώτη γραμμή των αγώνων για το εθνικό συμφέρον».
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
Στα αρχιδια μου η νεα εποχη της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ ..... εγω θελω μια νεα εποχη στην απλη καθημερινη ζωη μου ... καλυτερους δρομους,καλυτερα νοσοκομεια,καλυτερη αστυνομια,καλυτερη παιδεια κτλ ...... ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε φιλοι μου ....
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
6
Πόντοι
66
περίμενες κάτι άλλο?.... :grin: :grin: :grin:
 

Επισκέπτης
Στα αρχιδια μου η νεα εποχη της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ ..... εγω θελω μια νεα εποχη στην απλη καθημερινη ζωη μου ... καλυτερους δρομους,καλυτερα νοσοκομεια,καλυτερη αστυνομια,καλυτερη παιδεια κτλ ...... ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε φιλοι μου ....


+10000000000000000000000








 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Στα αρχιδια μου η νεα εποχη της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ ..... εγω θελω μια νεα εποχη στην απλη καθημερινη ζωη μου ... καλυτερους δρομους,καλυτερα νοσοκομεια,καλυτερη αστυνομια,καλυτερη παιδεια κτλ ...... ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε φιλοι μου ....
Φθηνότερα τα στούντιο ...
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Στα αρχιδια μου η νεα εποχη της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ ..... εγω θελω μια νεα εποχη στην απλη καθημερινη ζωη μου ... καλυτερους δρομους,καλυτερα νοσοκομεια,καλυτερη αστυνομια,καλυτερη παιδεια κτλ ...... ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε φιλοι μου ....

Αργει αργει.....εκτος και αν γινει θαυμα

Αλλα ποιος πιστευει στα θαυματα ?
 

alohaaaaaa

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.250
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
Ρε δεν γαμιεστε για τα πολιτικα?Εχετε γεμισει ενα σαιτ με παπαριες κωστακης γιωργακης πασοκ νδ κκε και οτι αλλη παπαρια σας κατεβει.

Εαν θελουμε να ενημερωθουμε για τις παπαριες θα μπουμε σε αλλο σαιτ.Εδω ειναι σαιτ για πουτανες.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Αυτή η κρίση είναι το παράθυρο ευκαιρίας για τον καρατζαφε. Αυτό περίμενε τόσα χρονια και θα τα δώσει όλα

Θα υπάρξει συναλλαγή με Μητσοτά

Τα ανταλλάγματα δε θα τα μάθουμε ποτε
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Αυτή η κρίση είναι το παράθυρο ευκαιρίας για τον καρατζαφε. Αυτό περίμενε τόσα χρονια και θα τα δώσει όλα

Θα υπάρξει συναλλαγή με Μητσοτά

Τα ανταλλάγματα δε θα τα μάθουμε ποτε

Παραμάγαζο του Μητσο............ (δεν γράφω όλο το όναμα και μου καει το πσ) είναι το ΛΑΟΣ ένας δούρειος ίππος

Ο μητσό πάντως είναι γνώστός ως ρύχτης :2funny: :2funny:
 
OP
OP
D

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Αυτή η κρίση είναι το παράθυρο ευκαιρίας για τον καρατζαφε. Αυτό περίμενε τόσα χρονια και θα τα δώσει όλα

Θα υπάρξει συναλλαγή με Μητσοτά

Τα ανταλλάγματα δε θα τα μάθουμε ποτε

Θεωρώ ότι το χρονικό διάστημα από τώρα μέχρι κ τον Μάρτιο... θα είναι από τα πλέον ΚΡΙΣΙΜΑ στην ιστορία της νεοτέρας Ελλάδος! Ο Θεός να βάλει το χέρι του...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Θεωρώ ότι το χρονικό διάστημα από τώρα μέχρι κ τον Μάρτιο... θα είναι από τα πλέον ΚΡΙΣΙΜΑ στην ιστορία της νεοτέρας Ελλάδος! Ο Θεός να βάλει το χέρι του...

ΚΑΙ Ο ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ (επίσεις) βλέπω πτώση τιμών στα ακίνητα -50%
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Θεωρώ ότι το χρονικό διάστημα από τώρα μέχρι κ τον Μάρτιο... θα είναι από τα πλέον ΚΡΙΣΙΜΑ στην ιστορία της νεοτέρας Ελλάδος! Ο Θεός να βάλει το χέρι του...

Ίσως η πιο κρίσιμη περίοδος να ήταν οι προηγούμενοι 12 μήνες

Πάντως σίγουρα δε θα είναι κρίσιμη περίοδος επιεδή το κόμμα της ΝΔ θα αλλάξει αρχηγό

Τέλος, δεν υπάρχει θεός. Αν υπήρχε δε θα είχε αφήσει την Αθηνα να καεί
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.508
Κριτικές
4
Like
1.644
Πόντοι
266
εγώ θέλω Σαμαρά, να σκάσει ΟΛΟ το μητσοτακέϊκο
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Ίσως η πιο κρίσιμη περίοδος να ήταν οι προηγούμενοι 12 μήνες

Πάντως σίγουρα δε θα είναι κρίσιμη περίοδος επιεδή το κόμμα της ΝΔ θα αλλάξει αρχηγό

Τέλος, δεν υπάρχει θεός. Αν υπήρχε δε θα είχε αφήσει την Αθηνα να καεί

Ο Σαμαράς έχει ήδη το δακτυλίδι από τον Μάι

Ευτηχός το ΛΑΟΣ έχει μόνο 15 βολευτές (ναι βολευτές) και μερικοί όπως ο Βορίδης ακούει Μητ΄σο και βγάζει καντίλες

Άντε καληνύχτα και μην ξαγρυπνάτε η ΕΛΛΑΣ επουλήθει από το 1821, ήδη
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616

Το θέμα φίλοι μου είναι, η νέα αξιωματική αντιπολίτευση να συμμετάσχει σ έναν γόνιμο διάλογο με την κυβέρνηση, ώστε να μην συμβεί αυτό που όλοι φοβούνται και περιμένουν ότι θα συμβεί από πέρυσι τον Μάρτιο....
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Φθηνότερα τα στούντιο ...

για να μήν πώ δωρεάν σέξ για όλους.

πέραν της πλάκας πιστευω οτι η επόμενη αρχηγός της Ν.Δ. θα είναι η Μιτσοτάκενα, μια κίνηση που νομίζω οτι θα χαντακώσει ακόμα περισσότερο την Ν.Δ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom