Νέα

sos- 31 χρονων απο επαρχιακη πολη.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anergos1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Φίλοι  γεια σας.
Καλησπέρα σε όλους σας.
Ενημερώθηκα για το σάιτ  από ένα ξάδελφο  μου ο όποιος είναι μέλος εδώ και καιρό(χρόνια).Είμαι σε μια μεγάλη δυσκολία αυτό τον καιρό είμαι  31 χρονών και  εδώ και  1 χρόνο  είμαι άνεργος. Ζω  σε επαρχιακή πόλη όπου οι δουλείες  είναι μετρημένες στα δάχτυλα ενός χεριού, ευτυχώς που δεν  έχω  κάνει οικογένεια και παιδιά αλλά  δεν έχω ούτε και γκόμενα αυτό το καιρό. Σκέφτομε εδώ και καιρό να πάω  σε μια πόλη όπως  Αθήνα, η Θεσσαλονίκη ώστε να αναζητήσω μια καλύτερη τύχη, δεν έχω μεγάλες σπουδές(λύκειο),αλλά δεν ξέρω και καλά μια ξένη γλωσσά. Έχετε  κάτι να προτείνετε? Μια λύση? Κάτι τέλος πάντων?
Ξέρω κάποιοι ότι θα ειρωνευτούν ,γελάσουν, κοροϊδέψουν ,αλλά  δεν πειράζει ,εύχομαι να μην βρεθεί  ποτέ  κανένας στην θέση μου.
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
μονο καλη τυχη θα σου ευχηθω...

οπλισου με κουραγιο και υπομονη.
 

AB66

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
2.014
Like
192
Πόντοι
16
Τι ξέρεις φίλε?

Τι δουλειά έκανες πιο πριν?
 

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
653
Πόντοι
4.057
Παρε χρυση ευκαιρια ,καριερα κλπ και παρε σβαρνα ολες τις αγγελιες . Ξεκινα με οτιδηποτε στην αρχη εφοσον εισαι ανεδικευτος , και μετα πας καπου καλυτερα ...


Για μενα μονο οι τεμπεληδες δεν βρισκουν δουλεια ( δεν το λεω για σενα ) , οποιος θελει δουλεια βρισκει ...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Φίλοι  γεια σας.
Καλησπέρα σε όλους σας.
Ενημερώθηκα για το σάιτ  από ένα ξάδελφο  μου ο όποιος είναι μέλος εδώ και καιρό(χρόνια).Είμαι σε μια μεγάλη δυσκολία αυτό τον καιρό είμαι  31 χρονών και  εδώ και  1 χρόνο  είμαι άνεργος. Ζω  σε επαρχιακή πόλη όπου οι δουλείες  είναι μετρημένες στα δάχτυλα ενός χεριού, ευτυχώς που δεν  έχω  κάνει οικογένεια και παιδιά αλλά  δεν έχω ούτε και γκόμενα αυτό το καιρό. Σκέφτομε εδώ και καιρό να πάω  σε μια πόλη όπως  Αθήνα, η Θεσσαλονίκη ώστε να αναζητήσω μια καλύτερη τύχη, δεν έχω μεγάλες σπουδές(λύκειο),αλλά δεν ξέρω και καλά μια ξένη γλωσσά. Έχετε  κάτι να προτείνετε? Μια λύση? Κάτι τέλος πάντων?
Ξέρω κάποιοι ότι θα ειρωνευτούν ,γελάσουν, κοροϊδέψουν ,αλλά  δεν πειράζει ,εύχομαι να μην βρεθεί  ποτέ  κανένας στην θέση μου.
φιλε εκει δεν εχει κατι να κανεις;σοβαρα να συζητησουμε θελω
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
Παρε χρυση ευκαιρια ,καριερα κλπ και παρε σβαρνα ολες τις αγγελιες . Ξεκινα με οτιδηποτε στην αρχη εφοσον εισαι ανεδικευτος , και μετα πας καπου καλυτερα ...


Για μενα μονο οι τεμπεληδες δεν βρισκουν δουλεια ( δεν το λεω για σενα ) , οποιος θελει δουλεια βρισκει ...

των 700ε ναι βρισκεις
 

Επισκέπτης
Ίσως εάν έλεγες με τι έχεις ασχοληθεί,άν έχεις κάποια προυπηρεσία ή σπουδές σε κάτι να βοηθούσε περισσότερο.Που ξέρεις τόσος κόσμος διαβάζει το site,κάποιος μπορει να ενδιαφέρεται για υπάλληλο με το αντικείμενο σου.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
οι επαρχιακες πολεις εχουν χαμηλοτερο κοστος ζωης και εκει εισαι μεσα στο σπιτι σου και θα σου μενουν λεφτα,γιαυτο το λεω
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
Τα ιδια σκατα ειναι παντου ρε φιλε μου, τι στην επαρχια τι στην Αθηνα.
Ενα και το αυτο ειναι... Ξερεις ποσα παιδια με πτυχια σημαντικα στα χερια τους, και καθονται, η κανουν το delivery?  Αστα η κατασταση ειναι πραγματικα τραγικη...

Καλη τυχη παντως!!
 
OP
OP
A

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Επίσης  να σας ενημερώσω ότι από  οικονομικής  απόψεως είμαι σκατα, εδώ και ένα 1 μηνά είμαι με κομμένο το κινητό τηλέφωνο. Τυχαίνει καμία  γκόμενα να θέλει να βρεθούμε και αποφεύγω διότι δεν υπάρχει και φράγκο. Δούλευα σε μια εταιρία  σαν πωλητής, έπαιρνα 800 ευρώ αλλά λόγο κρίσης με έστειλαν. Δεν θέλω να πάω σε καμία καφετερία, διότι ντρέπομαι και λογο  ηλικιας, ασε που δεν με παιρνουν κιολας.Στην πολη που ζω όλα είναι σκατα, δεν υπαρχουν δουλειες πλεον.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Ολοι απο καπου ξκινανε  αναλ ...

Ειδες τι λεει το παλλικαρι ? Λυκειο και χωρις αγγλικα

Καλυτερα τα 700 απο το να ειναι στην πεινα
αν ειναι στην πολη του καλα ειναι...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Επίσης  να σας ενημερώσω ότι από  οικονομικής  απόψεως είμαι σκατα, εδώ και ένα 1 μηνά είμαι με κομμένο το κινητό τηλέφωνο. Τυχαίνει καμία  γκόμενα να θέλει να βρεθούμε και αποφεύγω διότι δεν υπάρχει και φράγκο. Δούλευα σε μια εταιρία  σαν πωλητής, έπαιρνα 800 ευρώ αλλά λόγο κρίσης με έστειλαν. Δεν θέλω να πάω σε καμία καφετερία, διότι ντρέπομαι και λογο  ηλικιας, ασε που δεν με παιρνουν κιολας.Στην πολη που ζω όλα είναι σκατα, δεν υπαρχουν δουλειες πλεον.
κατι αλλο πιο απλοικο αλλα χειρωνακτικο δεν παιζει;καμια προκυρηξη για εποπ ειδικους φρουρους κλπ εβαλες χαρτια;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.239
Πόντοι
7.045
Mπορείς να γίνεις φερέφωνο των κομμάτων και να τσακώνεσαι στα πολιτικά θρεντ του σάιτ.
Ιδανική δουλειά με καλό μισθό και προπάντων δε χάνεις την αξιοπρέπεια σου σαν άνθρωπος.
 
OP
OP
A

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Εάν κατέβω  Αθήνα υπάρχει  περίπτωση να βρω κάτι καλό?  Η θα είμαι σαν αλβανός  εκεί περά? Τι  δουλείες υπάρχουν ρε παιδιά εκεί? Τουλάχιστον αν κατέβω να βγάζω τα πρώτα μου έξοδα, νερό, φαί, ρεύμα. Επίσης ποιες  περιοχές προτείνετε  να μείνω? Να έχει δηλαδή φθηνή ενοίκια, αλλά και να μην είναι  και επικίνδυνες.
 

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
653
Πόντοι
4.057
Mπορείς να γίνεις φερέφωνο των κομμάτων και να τσακώνεσαι στα πολιτικά θρεντ του σάιτ.
Ιδανική δουλειά με καλό μισθό και προπάντων δε χάνεις την αξιοπρέπεια σου σαν άνθρωπος.


:2funny: :2funny:



Σε παω εσενα  :thumbsup:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Mπορείς να γίνεις φερέφωνο των κομμάτων και να τσακώνεσαι στα πολιτικά θρεντ του σάιτ.
Ιδανική δουλειά με καλό μισθό και προπάντων δε χάνεις την αξιοπρέπεια σου σαν άνθρωπος.
οχι αλλα αν εχει καναν βουλευτη δεν χανει να παει απο κανΑγραφειο να δωσει στοιχεια...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Εάν κατέβω  Αθήνα υπάρχει  περίπτωση να βρω κάτι καλό?  Η θα είμαι σαν αλβανός  εκεί περά? Τι  δουλείες υπάρχουν ρε παιδιά εκεί? Τουλάχιστον αν κατέβω να βγάζω τα πρώτα μου έξοδα, νερό, φαί, ρεύμα. Επίσης ποιες  περιοχές προτείνετε  να μείνω? Να έχει δηλαδή φθηνή ενοίκια, αλλά και να μην είναι  και επικίνδυνες.
δεν θα σου μενει μια ρε φιλε αθηνα και σαλονικη λεμε...τα ενοικια φωτια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom