Νέα

Θαυματουργές αλοιφές....και οχι μόνο...Πρώτες Βοήθειες!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα meredi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

meredi

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.485
Κριτικές
3
Like
76
Πόντοι
16
Ανοίγω αυτό το χρήσιμο θεματακι για μικρες χρησιμες συμβουλές πρωτες βοήθειες για κρέμες ή αλλα φαρμακα για εκτακτες περιπτωσεις....

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ....

Αν δεν εχετε να πειτε κατι....ΜΗΝ αρχίσετε τα γραφικά.... μονο με συνταγη γιατρου, να πατε σε γιατρό και αλλες τετοιες ιστορίες...Ενηλικοι είμαστε και το ξερουμε αυτό και στο κατω κατω οτι και να κανουμε εχουμε την ευθυνη

Λοιπον....

Μαγική αλοιφή για συγκαμα και φαγούρα στους μηρούς και απο μικρομυκιτιάσεις, δερματίτιδες...  KENACOMB τιμή κανα 5ευρω
 

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
Bebanthol Αλοιφη (οχι Κρεμα) για μετα το τατουαζ  :dancing:
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
μαγικη αλοιφη καθαρισμου προσωπου για τις γυναικες ΨΩΛΟΧΥΜΑ  διανεμεται δωρεαν... :2on1:
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
μαγικη αλοιφη καθαρισμου προσωπου για τις γυναικες ΨΩΛΟΧΥΜΑ  διανεμεται δωρεαν... :2on1:
Μην μου κλέψεις την πατέντα blackbird .
Τη δικη μου την εχω πατεντάρει με την ονομασία toypoylioytogala.
 

kammenos13

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2007
Μηνύματα
147
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
fucidin (υπαρχουν διαφορες κατηγοριες)
εγω χρησιμοποιω κυριως την μαυρη με κοκκινη γραμμη,για σπυρακια σε προσωπο σε πλατη τα οποια φαινονται μολυσμενα..υπαρχει και σαν αντιβιοτικη.

ειχω δοκιμασει επισης celestoderm με κεραμισινη στο πουλι μου.. μου χε πριστει απο καποια μολυνση εξωτερικα του πεους .. δηλαδη στην επιδερμιδα να το πω κατανοητα και μου πε ο γιατρος οτι την βαζεις αυτη σαν θεραπεια για να αποφυγεις οτι ιστους δημιουργησε το πρηξιμο... (βεβαια εγω την εβαλα λιγο αργα και ολο και κτ μου αφησε) καλη αλοιφη τελοσπαντων αλλα την βαζεις μεχρι να τελειωσει σαν αντιβιοση.

bepanthol παιδια μη χρησιμοποιειται...σε πολλους δημιουργει σταφυλοκοκο μου χει πει γιατρος..εμενα μου χε δημιουργησει αλλεργια.

επισης για οσους ταλαιπωρουνται απο γυμναστηρια μικρομολυνσεις και σπυρακια πισω στη πλατη και βλεπουν οτι δεν φευγουν και φουντωνουν με ιδρωτα..
συχνα μπανια..να αγορασουν τη λοσιον clenance γαλλικη πουδρα σε υγρη μορφη ειναι.μπανακι την βαζεις και ΟΚ.
αν δεν φευγουν ριξτε fucidin και εφυγαν αν ειναι μικρομολυνση

αυτα απο μενα :P
οτι μου ρθε το πα :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Counterpain.....ανακουφιζει καθε ειδους μυικο πονο!! μονο για εξωτερικες χρησεις!!
σε γαμει βεβαια στο καψιμο αλλα κανει και καλο!!!

οπως επισης και η Voltaren!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Daktarin! για μυκητιαση και φαγουρες στον πουτσο!!
αλλα τετοιου ειδους αλοιφες δινονται ΜΟΝΟ με συνταγη γιατρου! δεν ξερω αν ο φαρμακοποιος εχει δικαιωμα καποια φαρμακα να τα δωσει χωρις ιατρικη συνταγη! ναι μεν ειναι αλοιφες αλλα αυτη που προανεφερα εχει αντιβιωση μεσα!
 

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
Daktarin! για μυκητιαση και φαγουρες στον πουτσο!!
αλλα τετοιου ειδους αλοιφες δινονται ΜΟΝΟ με συνταγη γιατρου! δεν ξερω αν ο φαρμακοποιος εχει δικαιωμα καποια φαρμακα να τα δωσει χωρις ιατρικη συνταγη! ναι μεν ειναι αλοιφες αλλα αυτη που προανεφερα εχει αντιβιωση μεσα!

Daktarin...τι μου θυμησες..ηταν Must για οταν φευγαμε για φανταροι για αναμεσα στα δαχτυλα των ποδιων κλπ..
 

dim55

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
travogen αλοιφη.κρεμα 1% για εξωτερικη χρηση.
 

kammenos13

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2007
Μηνύματα
147
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Counterpain.....ανακουφιζει καθε ειδους μυικο πονο!! μονο για εξωτερικες χρησεις!!
σε γαμει βεβαια στο καψιμο αλλα κανει και καλο!!!

οπως επισης και η Voltaren!

η counterpain κυριως σου τραβαει το πονο με την ζεστασια της...
η voltaren ειναι αντιφλεγμονικη και συνεχιζεις και πεθαινεις στο πονο...αλλα κανει δουλεια...υπαρχει κ σε χαπι
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Daktarin! για μυκητιαση και φαγουρες στον πουτσο!!
αλλα τετοιου ειδους αλοιφες δινονται ΜΟΝΟ με συνταγη γιατρου! δεν ξερω αν ο φαρμακοποιος εχει δικαιωμα καποια φαρμακα να τα δωσει χωρις ιατρικη συνταγη! ναι μεν ειναι αλοιφες αλλα αυτη που προανεφερα εχει αντιβιωση μεσα!
kai daktador...γ μυκιτιασεις στις γυναικες περισσοτερο...
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Σπαθολαδο  :cheesy: :o.......... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

αντε να αρχισουμε και με συνταγες απο κανα χωριο! κατι ξερανε και οι γιαγιαδες εκεινα τα χρονια!  :2funny: :dancing: :dancing:
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Σπαθολαδο  :cheesy: :o.......... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

αντε να αρχισουμε και με συνταγες απο κανα χωριο! κατι ξερανε και οι γιαγιαδες εκεινα τα χρονια!  :2funny: :dancing: :dancing:
το οποιοκανει καλο στην ψωριαση αν θυμαμαι καλα οπως κ η αλοη!
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Tα σέβη μου μαντάμ!!! :cheesy:
Κατί για αιμοροίδες έχουμε;! :dancing:
1.μη κανετε την μαλακια κ δεν συμβουλευεστε καναν αλλον και χω τυψεις μετα!!!νταξει;;!!δεν ειμαι γιατρος!!!
2.αιμορροιδες?γιαπ!!!ποτε ζεστο νερο εκει...κρυο!!!η εστω αν δε το αντεχεις χλιαρο προς κρυο...
και χωρις να ειμαι 1000%σιγουρη ντακταριν κ εκει μου ειχαν πει...αλλα ΔΕΝ ειμαι σιγουρη γ την αλοιφη..
θα ρωτησω κ θα ενημερωσω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom