Νέα

Γνώμες για αγορα κυνηγετικού οπλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα komis diablo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι κυνηγετικό όπλο προτιμάτε;

  • αυτογεμές

    Ψήφοι: 2 33,3%
  • πλαγιόκαννο

    Ψήφοι: 1 16,7%
  • super pose

    Ψήφοι: 1 16,7%
  • Κανένα, είμαι κατά των όπλων!

    Ψήφοι: 2 33,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    6

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Καλησπερα συναγωνιστες τον τελευταιο καιρο ενδιαφερωμε για την αγορα ενος κυνηγετικου οπλου και πιο συγκεκριμενα ειμαι μεταξυ ενος BAIKAL MP 153 PVC η ενος WINCHESTER SX3
Eπειδη ειμαι λιγακι απειρος θα ηθελα και τις γνωμες των πιο εμπειρων πανω σε αυτο το θεμα ποια ειναι η γνωμη σας  πανω στα συγκεκριμενα οπλα εχετε καποια καλυτερη μαρκα να προτεινετε εχω ακουσει και διαβασει οτι τα συγκεκριμενα ειναι αξιοπιστα και φτηνα (για το BAIKAL)


edit_Duracell: Δίορθωση τίτλου
 

GKGR

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
167
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε δεν υπαρχει καμια συγκριση!
Το Baikal ειναι ενα φθηνο ρωσικο οπλο
Η Whinchester ειναι μια μεσαια προς ακριβη τιμη.
Εγω βασικα προτιμω Benelli
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Συναγωνιστή, για ΤΙ κυνήγι ενδιαφέρεσαι να κάνεις με το όπλο; κ  πόσο συχνά σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς; Επίσης, τι όριο τιμής έχεις;
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Φιλε εγω σου πρωτινω να παρεις καλυτερα
μια BERETTA  STOEGER ,εξαιρετικη καραμπινα για κυνηγι
και οχι μονο!!
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Eγώ έχω φέρει από Αμερική αυτό το μωρό

http://[URL unfurl="true"]www.browning-int.com/productsmedia/browning/big-FUSIONEVOLVEIIGOLD12M.jpg[/img[/URL]]

BROWNING FUSION EVOLVE II GOLD C.12M 76CM INV+REM

[url=http://[URL unfurl="true"]www.browningint.com]www.browningint.com[/url[/URL]]

Δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ κι είναι πανέμορφο  :smitten:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Τα baical είναι εξαιρετικά όπλα.Είναι φθηνά επειδή δεν έχουν φινίρισμα,αλλά από αξία και απόδοση είναι εξαιρετικά.Όλες οι εταιρείες έχουν καλά όπλα.Αποφάσισε πόσα χρήματα θέλεις να ξοδέψεις,τι κυνήγι θα κάνεις,αν θέλεις αυτογεμές ή δίκανο,και αν δίκαννο θέλεις πλαγιόκαννο ή super pose,και πήγαινε σε μαγαζί να το δεις.Επόμισε το μερικές φορές να δεις αν έρχεται καλά στον ώμο σου.Το καλύτερο όπλο να αγοράσεις,αν δεν κάθεται καλά στον ώμο σου,είναι άχρηστο.Όχι σαν όπλο,αλλά για εσένα.
Εγώ έχω ένα Baical Super Pose made in USSR και έχω μόνο καλά λόγια να πω.Από εκεί και πέρα,θα ήθελα κάποια άλλα μοντέλα,αλλά τη δουλειά μου την κάνω και με αυτό.Μακρυά από ALMAR.Είναι πολύ αναξιόπιστα όπλα,και δεν αξίζει να ρισκάρεις τη ζωή σου για 100-200 ευρώ.
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Συναγωνιστή, για ΤΙ κυνήγι ενδιαφέρεσαι να κάνεις με το όπλο; κ  πόσο συχνά σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς; Επίσης, τι όριο τιμής έχεις;
Βασικα για το σπιτι το θελω εχω σκοπο να ριχνω 50 με 60 τουφεκιες το χρονο και αν θα τις ριχνω
και αυτες το οριο της τιμης που εχω ειναι μεχρι 1000 ευρω
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Βασικα για το σπιτι το θελω εχω σκοπο να ριχνω 50 με 60 τουφεκιες το χρονο και αν θα τις ριχνω
και αυτες το οριο της τιμης που εχω ειναι μεχρι 1000 ευρω

Αν το θέλεις μόνο για το σπίτι,μη δώσεις πολλά λεφτά.Και μια χράπα-χρούπα σου κάνει.Εκτός αν θέλεις να πας σε σκοπευτήριο οπότε κοίτα μόνο για super pose.

 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6

Kοιταξα αλλα ειναι πανακριβες το πλεονεκτημα που εχει το BAIKAL
ειναι οτι βγαινει και σε SUPER MAGNUM 89mm που το αντιστοιχο BERETTA
ειναι απλησιαστο
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Kοιταξα αλλα ειναι πανακριβες το πλεονεκτημα που εχει το BAIKAL
ειναι οτι βγαινει και σε SUPER MAGNUM 89mm που το αντιστοιχο BERETTA
ειναι απλησιαστο

Έχεις πυροβολήσει με super magnum;Αν όχι,μην το σκέφτεσαι καν.Το λάκτισμα που έχει είναι ανυπόφορο.Και αν το θέλεις για άμυνα στο σπίτι,ξέχασε το τελείως.Αυτό είναι για αγριογούρουν.υδρόβια,και φάσες που χρειάζεσαι βολή πολύ μακρυά.Αν ρίξεις με τέτοια φυσίγγια τον ώμο σου δε θα μπορείς να τον κουνήσεις.
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Έχεις πυροβολήσει με super magnum;Αν όχι,μην το σκέφτεσαι καν.Το λάκτισμα που έχει είναι ανυπόφορο.Και αν το θέλεις για άμυνα στο σπίτι,ξέχασε το τελείως.Αυτό είναι για αγριογούρουν.υδρόβια,και φάσες που χρειάζεσαι βολή πολύ μακρυά.Αν ρίξεις με τέτοια φυσίγγια τον ώμο σου δε θα μπορείς να τον κουνήσεις.

Βασικα το ξερω οτι εχει τρομερο λακτισμα αλλα δεν εχω σκοπο να ριχνω μονο σουπερ μαγνουμ
φυσιγγια αλλα και κανονικα εχω ακουσει απο καποιους οτι δεν λειτουργει καλα με ελαφριες
γομωσεις αλλοι λενε πως δεν ισχυει αυτο και οτι λειτουργει το ιδιο καλα με ολλα τα φυσιγγια
και σκευτομαι μιας και θα το αγορασω να το παρω εξ αρχης ενυσχημενο
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ένα όπλο το αγοράζεις σύμφωνα με τις ανάγκες σου.Το να πάρεις μάγνουμ,και να χρησιμοποιείς 28γρ φυσίγγια είναι άσκοπο.
 

THANOS1981H

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
ES-100 VITORIA BERETTA  ειναι ενα φτηνο αξιοπιστο καλο οπλο με συστημα λειτουργειας αδρανεια  εσωτερικα τσοκ magnum (28-57).  λιγο καθαρισμα ταχυβολο ικανοποιει πολλουσ κυνηγουσ και σκοπευτες σε δυσκολα κυνηγια οπωα αγριογουρουνο :P :sunglasses:
τυχαινει να ειμαι κυνηγοσ και λατρεισ των οπλων.
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Αν το θέλεις μόνο για το σπίτι,μη δώσεις πολλά λεφτά.Και μια χράπα-χρούπα σου κάνει.Εκτός αν θέλεις να πας σε σκοπευτήριο οπότε κοίτα μόνο για super pose.

Καλη ιδεα αλλα ειμαι φαν των αυτογεμων ισως αργοτερα για δευτερο οπλο
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
εξαρτατε το θυραμα ??????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom